70
Tunyogi Péter (1947-2008)
  • belisz
    #70
    #70ték
  • NessieGraf
    #69
    Az csak látszat. Az utánpótlás itt is él. Megismerjük őket is. Nem kívánhatunk senkinek örök életet, ha nem tudunk mellé örök egészséget és fiatalságot garantálni.
  • gordon 24
    #68
    Hát igen!

    Ő rá ezekből egyik sem igaz. Ugyanugy ahogy Bill Kapitányra vagy akár Török Ádámra, és még sorolhatnánk..

    Kár hogy egyre fogynak ezek a nem "celebek":DD
  • NessieGraf
    #67
    Nekem spec fizikai fájdalmat okoz a dolog. Ennél sokkal kevésbé léleknyomorító időkben is hajlamos voltam a széllel szemben járni.

    Nehéz lenne felsorolni viszont a kedvenceimet a zenében. Két okból:
    1. Ha én egy együttes, vagy zenész nevét, netán dal címét megjegyzem, az már nagyon komoly dolog. Az már általában nem keveset tud.
    2. Az egyediség, változatosság, tartalmi és érzelmi mondanivaló, emellett a felismerhető stílus nálam alapkövetelmény. Szerencsére vannak ilyenek bőven, csak a média nem szereti őket. Én meg a médiát. Kvittek vagyunk.
    3. Utálom a feldolgozásokat. A legjobban a Krisnásokét. A Szigeten évekig hallgattam a nap stílusának megfelelő Hare Krishna feldolgozásokat. Mellé az épületes, tartalmas, sokrétű mondanivalóval tarkított szöveget.
    4. Nem bírom a műromantikát.

    Úgyhogy Tunyó is nagyon fog hiányozni.
  • BenceYCE
    #66
    Az a baj, hogy ma egy átlagember nemhogy nem érzi magán a globalizáció hatását, de még csak azt sem tudja, hogy milyen hatásai vannak. Egy fiatal, meg azt sem tudja mit jelent.
  • NessieGraf
    #65
    Ez a nemzetközi trend. Nem véletlen, hogy ebben a topikban találkoztunk. Az se, hogy kik nem értik, miről van itt szó.

    Sokaknak hiába mondod, hogy a Zöld csillagok mindig világítanak. Hogy velünk maradnak, bármi lesz is.

    A média képviselői szerint ezt a zenei stílust azért nem közvetítik, mert:
    "Na még csak az kéne, hogy az emberek elkezdjenek érezni és gondolkodni!"

    A birka meg arra megy, amerre a vezérürü. Ennyi.
  • BenceYCE
    #64
    Én azt nem értem, hogy miért tehetik még meg mindig.
  • NessieGraf
    #63
    Én ezért nem értem, hogy minek.
  • BenceYCE
    #62
    Nos én nem gondolgodok rajta, hogy mi értelme a bűnözők pátyolgatásánag, mert TUDOM!
    A pénz. Nagyon sokba kerül egy bűnöző büntetése nekünk, adófizetőknek.
  • NessieGraf
    #61
    Egyszer megkérdezték tőlem:
    - Igaz az, hogy az ember sorsát a karmája határozza meg?

    Erre a valósághű válasz:
    - Igen, de a karmádat magadnak csinálod a tetteiddel és az általad kimondottakkal.

    Ez ugyanúgy beletartozik szerintem az életünkből hibásan kiirtott gondolatsorba. Az azonnali reális büntetés és a hosszú távú hasonlóan reális nagyobb visszafogó erő lehetne, mint a kíméletes, sokszor irreális büntetések. Időnként elgondolkodom azon, mi értelme például bűnözők pátyolgatásának.

    De a topik témája keretében csak annyit tudok hozzátenni: Tunyó akkor is jó ember és barát volt, a művészete mellett, ha ivott is mellé. Egyikünk se tudja, műtéte előtt és után milyen szenvedéseket élt át. Lehet egyikünk se viselné józanon.
  • BenceYCE
    #60
    Az a helyzet, hogy igazság addig volt amíg a szemet-szemért működött. A rendőrség a mai napig az elrettentés elvén működik. De hogy csinálja mindezt ha az igazságegyetemek helyett jogi egyetemeket építettek? Valahol még egy diktatúra is igazságosabb volt a mai helyzetnél. És nem azt mondtam, hogy öljék meg. De az emberekben nem lenne ez a végtelen közöny amit itt is tapasztalsz, ha úgy bántana másokat, hogy "tudom, hogyha kiszúrom a szemét, akkor kiszúrják cserébe az enyémet".
  • gozo
    #59
    Nyugodjék békében.
    Számomra Ő volt a legnagyobb énekes.
  • Cowek
    #58
    R.I.P

    A beszűkülteket meg hagyjuk, nem érdemelnek szót.
  • gordon 24
    #57
    Igy van igy van!!! Eddig ő is énekelte most érte is szól!!
    A Dal szöveg:

    Kereslek néptelen utakon
    De csak a semmi vár
    Dörögve zúgnak a betonon
    Lánctalpas éjszakák

    Falakról bámul az unalom
    Csak a csend szól rám
    Csillagok hullnak
    Születnek újak
    És Te messze jársz...


    Zöld csillag, kihunyt az égen
    A csónak partot ért
    Hideg csendben fekete minden
    Legyen az álmod, legyen az álmod szép

    Állok a felnyitott hidakon
    Zavaros víz fölött
    Kereslek túltömött buszokon
    Bezárt ajtók mögött

    Állok ott, ahol a szobád van
    Bíbor köd szitál
    Csillagok hullnak
    Születnek újak
    És Te messze jársz...

    Zöld csillag, kihunyt az égen
    A csónak partot ért
    Hideg csendben fekete minden
    Legyen az álmod szép

    (Szóló)

    Játszd el a dalt, ami sose szólt
    Vedd fel a fehér gitárt
    Játszd el a régi húrokon
    Az utolsó utazást

    Idegen árnyak a színpadon
    Folyik a show tovább
    Csillagok hullnak
    Születnek újak
    És Te messze jársz...

    Zöld csillag, kihunyt az égen
    A csónak partot ért
    Hideg csendben fekete minden
    Legyen az álmod szép

    Zöld csillag, kihunyt az égen
    A csónak partot ért
    Hideg csendben fekete minden
    Legyen az álmod szép
    Legyen az álmod
    Legyen az álmod szép


    És ahogy éneklik:

  • NessieGraf
    #56
    Azért kicsit irigyellek azért a koncertért. Nagyon szívesen elmentem volna, de nem sikerült.
  • Emmegki
    #55
    "Csillagok múlnak
    születnek újak
    és te messze jársz"

    Nyugodjék békében! Október közepén voltam Mobilmánia koncerten, fantasztikus volt, egy hatalmas élmény. Nem gondoltam volna, hogy az lesz az utolsó alkalom, hogy láthatom.
  • NessieGraf
    #54
    Egyetértek azzal, hogy semmiképp nem lehet ilyet humorra venni. Én sem szeretek mindenkit, akit művésznek tartanak. De nem fogok odamenni fikázódni, ha ilyen történik vele.

    Péternek szerencséje volt, hogy nem felkapott médiasztárként érte a halál, mert amit a média csinálna ebből, attól valószínűleg hánynék is.

    Viszont a szemet szemért és a kívánságok különböző kategória. Utóbbi az átkok világába tartozik. Ilyet ne tégy senkivel, akkor se, ha ellenségednek tartod.
  • kakaoskalacs
    #53
    R.I.P
  • BenceYCE
    #52
    Ha valaki egy ismert vagy ismeretlen ember halálán humoroskodik akkor azt hiszem, hogy csak a családtagok bőrében nem járhatott még. Ez már rosszindulat. És már ne is haragudj, de szerintem szemet-szemért.
  • NessieGraf
    #51
    Ilyet még ellenségnek se kívánj!

    De tudnék néhány szakmát mondani amivel cserélhetne a rock halálozási aránya. Csak ez is úgy van, mint a puha fehér kezek:
    - Maga mit csinál ezért?
    - Én semmit, de azt folyamatosan.

    Könnyű élet hosszú is általában. A rock világa nem tartozik ezek közé. Az nem olyan, hogy csapból is folysz minden nap, toljuk a pénzt zsebedbe befele.
  • BenceYCE
    #50
    Úgy látom van akinek ez itt csak egy topic a sok közt és számára felesleges. Gondolom Ők matematikailag közelítik meg a dolgot. Semmi gond ezzel mindent fel lehet így vázolni. Az Ő esetükben szeretném a JóIstent kérni (bár nem vagyok vallásos), hogy matematikailag mindig a hátrányos részbe kerüljenek. Legyen közte a pár százaléknak akik hamar meghalnak, abban is, hogy évekig betegeskedjenek, legyen frankó nehéz sorsuk és sorolhatnám még a jókívánságaimat. Az biztos, hogy csak akkor értené ezt meg ha egyszer elveszít egy pótolhatatlan embert a környezetében. Végezetül kívánom, hogy ne egyet veszítsen el, hanem az összeset, mielőtt itthagy minket és elkezdünk pezsgőt bontani.
  • Werus
    #49
    Nagyon sajnálom Tunyót, vele egy igazi legenda veszett el. Nyugodjon békében!

    41- sajnos Tunyogi a betegsége után is elég sokat ivott, lsd. Joszefina-beli koncert (részegen esett össze)

    Némely "hozzászólókat" pedig nem minősíteném.
  • NessieGraf
    #48
    A két világháborúban meghaltak, főleg a második, még a csapból is folyik. Álszent politikusok takaróznak velük azóta is. Ahhoz a megemlékezéshez nem csatlakoznék.

    #46 Mint kedves huszas barátodnak is említettem: saját szeretteidről ahol és ahogyan akarsz. Nem a mi dolgunk.

    Egyébként tényleg hiányozni fog. Az életemből a koncertjei, a rockból a hangja. A P-Mobil mikor Vikidál után odakerült, életben maradt. Azon kevesek közé tartozik, akiknek ma kevés utánpótlása akad.

    Emellett becsülöm azért, hogy nem állt be az életükben halott "rockerek" sorába. Fel tudom őket sorolni, de aki ismerős ebben a világban úgyis tudja, a többiek meg úgyse találkoznak a rock világával.
  • gordon 24
    #47
    Na jol van. Én viszont meguntam!

    ha viszont bármeéyikőtök nyit egy hasonlót.....

    Az hogy te nem hallottál róla mig élt, szar ügy. Én nem kevesett hallottam róla, nem egyszer voltam koncerten stb.

    De leszarom. Szolok a odiknak zárják be a francba..
    Elvileg egy ilyen topiknak az a lényege HOGY AKIK ISMERTÉK, AKIK EMLÉKEZNÉNEK RÁ BEJÖNNEK ÉS MEGEMLÉKEZNEK RÓLA.
    Akik nem ismerik azok meg nem jönnek ide.

    De sajnos, itt az sg-n ez ugy müködik: Nini uj topik, kössünk bele bármi is az!

    Gratulálok!
  • Slayerboy
    #46
    Fölöslegesnek tartom az egészet, aki gyászol, az magában gyászol. Gondolom, hogy a hozzátartozóinak sem az az első dolga h ideböfögjön egy rip-et.. #20-szal egyet értek.. amíg élt, nem hallottam róla itt az esgén.. meghal, egyből ott van az új topicok között...

    Nyugodjon békében.
  • adeex7
    #45
    meg az 1. világháborúban elhunyt emberekről,ugyanis tnap volt 90 éve,hogy vége lett amiben 40 MILLIÓ EMBER halt meg...ahhoz képest ez az ember CSAK 1,aki meghalt most a napokban...persze arról senki nem emlékezik meg,hogy lehet hogy vmeik felmenője is ott harcolt!ennyit akartam,lehet oltogatni!!
  • Vlala #44
    Nekem is hasonló gondolatok kavarognak a fejemben. Nem tudom, egylátalán érdemes-e írni valami "gyomorforgató álszentséget", vagy egyszerűen, némán könyveljem el, hogy kis közösségünk nem alkalmas a megemlékezésre.
  • schrank
    #43
    most nézek egy régi ákos koncert dévédét és ott a vokálba tunyogi orsiékat mutatja be ....
  • gordon 24
    #42



  • bigapó
    #41
    szerintem Te a Som Lajossal kevered. Ő még nem halt meg, de elég közel van hozzá, ahogy Flipper Öcsi is (Ő pedig volt Hungáriás énekes-dobos).
    egyik intő példája az alkoholizmusnak, mármint mindketten, csak Som még kábszereket is nyomott...nem egyformán dolgozzák fel az emberek az ismertség valamint a stresszes életmód mindennapjait.

    Tunyogiról nem tudom, hogy miként élt, ha ivott is valaha (a normálisnál többet:) ) gondolom betegsége miatt már régóta felhagyott vele.
  • gordon 24
    #40
    Igen! Én is érdekesnek találom..

    Nem tudom tudjátok-e mi volt az oka ennek a sajnálatos dolognak.

    Pár évvel ez elött gerinc daganattal mütötték meg azóta hol jobban hol rosszabbul volt.
    Sokszor elájult stb.. Most november 1-én a Tunyogi Rock Banddel lépett volna fel.. A koncert elött a szorakozóhelyen rosszul lett elájult majd egy lépcsön leesett. És olyan sulyós fej sérülést szenvdett, hogy több mütét és a mesterséges koma ellenére november 9-én meghalt

    Én nagyon sajnálom, Hihetetlen jó zenész és jó hangú énekes volt.
    A Magyar Rock történelem egyik jellegzetes alakja. Egyre fogynak! Egy ujabb zöld csillag gyuladt ki az égen! Kár értük!


    A Topikról:

    Hát az az igazság, hogy az sg hozza a formáját.. Ilyenkor mindig elgondolkozom azon, hogy érdemes-e egy ilyen közösség tagja lenni..
    Undoritó amit műveltek.
    Hát ez van, kár volt megnyitni.. Pedig arra gondoltam, milyen jó lesz, videokkal, interjukkal stb-vel emlékezzünk egy nagy emberre..

    Nem jött be!
  • Shiwo
    #39
    eh

    RIP
  • bosco05 #38
    Amíg élt is beszéltünk róla ne aggódj. Megmondom őszintén, az én életemben nem volt meghatározó szerepe a zenéjének, de olyan dolgot képviselt, ami viszont lételemem a mai napig és ezzel szerintem nem vagyok egyedül. Amúgy ha lenne benned minimális tisztelet, nem irkálnál ilyeneket. Vannak olyan emberek akiknek igenis példakép volt. Nem tudom ez miért fáj neked és a haverjaidnak...
  • NessieGraf
    #37
    Amennyire figyeltem a zenében a rock az, ami talán a legkevésbé ipar.

    #35 A hsz alapján idősebbnek gondoltalak. Egyébként meg a többség honnan tudná? A rock bekerült a fúj-fúj kategóriába. Aki ilyet hallgat valami elvadult szörnyeteg lehet, mint én például. Hogyan gondolhatod, hogy egyesek például a nagy ovist játszó emóciók mellett ilyesmit hallgassanak. Helló Kitty! Ébredjünk fel!
  • bosco05 #36
    A Magyar rockélet egy újabb csillaggal lett szegényebb. A hozzá hasonló emberek az igazi sztárok! Nyugodjon békében...
  • Vaxi
    #35
    Elég furcsának találom, hogy sokan nem tudják ki volt ő..
    Tegnap hallgattam éppen a youtube-on a dalait, nem is gondoltam, hogy ma meg ezt a szomorú hírt kell olvasnom.
    Nyugodjon békében..
    [ezt a RIP-et hanyagoljuk már]
  • evildamien
    #34
    Hatalmas veszteség a magyar rockiparnak. Legyen az álma szép.
  • Tresh
    #33
    amúgy R I P
  • ba32107
    #32
    De vannak, csak ők nagyon ritkán postolnak...
  • NessieGraf
    #31
    Azért neki, mert jó énekes volt, jó ember volt, jó barát volt. Azért neki, mert a szelek szárnya és a köpönyegek forgatása nem tudta elérni. Azért neki, mert szerettük.

    Te meg nyiss az általad szeretettek emlékére bármit, bárhol.

    #7 Igen. Egyszer tényleg.