47
avagy tanítsunk pénzért
  • ba32107
    #1
    Sziasztok, mostanában gondolkoztam rajta, hogy kellene vállalnom korrepetálást. Másodéves (valójában harmadéves, hosszú :D) egyetemista vagyok, infó szakon. Elsősorban matekból és infóból szeretnék tanítani. Elsősorban azok véleménye érdekelne, akik tanítanak / tanítottak már. Középiskolásokat könnyebb tanítani, vagy általános iskolásokat? Ha jó vagyok matekból, és az egyetemi szint megy, akkor bátran nekivághatok tanítani a középiskolás anyagot? Mennyit lehet elkérni egy-egy óráért? Hol érdemes hirdetni? Mire kell figyelnem, honnan szerezzek példafeladatokat, hogy készüljek az órákra? Akármilyen tippet szívesen várok, előre is köszi.
  • nandorb
    #2
    Eloszor is a szo ismetlest hagyd ki:D(Elsősorban)
  • ba32107
    #3
    Így jár az ember ha nem olvassa vissza mielőtt postol
  • nandorb
    #4
    Biztos van valami kozepiskolas ismerosod probalkozz nala elmagyarazni az anyagot es ha megy utana kezdj el tanitani penzert.
  • ba32107
    #5
    Magyaráztam már egy-kétszer, úgy érzem jól tudnék tanítani. A gyakorlati része érdekelne a dolognak.
  • nandorb
    #6
    es az illeto meg is ertette vagy csak szerinted volt erthetodo??
  • ba32107
    #7
    Megértették. Tuti :)
  • nandorb
    #8
    szal tobbnek magyaraztad???
  • ba32107
    #9
    Igen. Ezzel nem lenne gond, jól tudok más fejével gondolkozni, könnyen magyarázok. Azokra a kérdésekre érdekelnének válaszok, amiket az #1-ben írtam. Lehetőleg olyantól, aki ténylegesen korrepetál is pénzért.
  • autoszimulator
    #10
    az nem erthetodo hanem ertheto
  • REPS0L
    #11
    nah a nyelvtantanár beszólt :l
  • nandorb
    #12
    jolvan elirtam te preciz ember lehetsz ha mar igy kiakadsz kis dolgokon
  • nandorb
    #13
    en nem vagyok nyelvtanar vazze
  • Szeszmester
    #14
    Menj vissza a gimidbe és beszélj a matektanároddal, hogy vállalnál korrepetálást (felzárkóztatást)! Így a tanárodtól is kérhetnél segítséget, ha van kérdés, illetve a megfelelő anyagot tudod gyakoroltatni, jók lesznek az eredmények!
    Mivel kis csoportoknak tartanád, fejenként keveset fizetnének, viszont te jól járnál!
    Ha egyénit akarsz, max 1000-1500 Ft/óra, többet nem fognak adni matektanárért. Helyzetfüggő.
  • ba32107
    #15
    Erre én is gondoltam. Valószínűleg megpróbálom, csak a matektanárom nem különösebben bagózik senkire :D De azért majd beszélek vele.
  • Cat 02 #16
    Plakátold ki :D
  • Atkamon
    #17
    5 perce az aláirásodon röhögök:D sok sikert a korrepetáláshoz xDD
  • ba32107
    #18
    Köszi ^^ Ha van valaki még aki tud segíteni, ne fogja vissza magát
  • CattiBrie
    #19
    Tarts specit az egyetemen.
  • Narxis
    #20
    Én egyetemista lányokna tartanék kúrrepetálást.
  • Wolfsnack
    #21
    számlát tudsz adni?
    ha nem akkor kár arról beszélni hogy "Mennyit lehet elkérni egy-egy óráért"
    csináld ingyen vagy sehogy
  • akyyy
    #22
  • tommyg
    #23
    te is így csinálnád valszeg
  • ba32107
    #24
    Persze..
  • Rundstedt17
    #25
    jah de ők válogatni szoktak:D
  • ZilogR
    #26
    Regelj itt de előtte nézz is körbe, ki mennyiért és mit tanít!

    Ált. iskolásokat eleve nem, középsulisok gázosak, mert állandóan van számonkérésük és nagy megterhelés a magántanárnak is, mert azt hiszik, h neked kell megtanítani az anyagot, pedig arra ott az iskola.

    A magántanárnak az a szerepe, hogy a hellyel-közzel felkészült diákokat a buktatósabb részek elmagyarázásával eljuttassa a sikeres ZH-ig vagy vizsgáig.

    Én több mint tíz éve kezdtem és volt olyan félévem, amikor 36 egyetemista/főiskolás tanítványom volt és mindezt rendes meló mellett csináltam esténként és hétvégenként.

    Magántanítani: amennyit tanítasz időben, legalább a másfélszerese időben otthon rákészülni. Ha valamiből nem vagy nagyon otthon, azt ne vállald (pl.: ha analízisből nem tudod definíció szerint deriválni a cos(x)-et, vagy nem menne pl. az x^ln(x) fgv. a "deriválási szabályok" szerint, akkor el kell döntened, hogy hagyod a csudába, vagy sok-sok melóval megtanulod tisztességesen az anyagot és mégis belevágsz... - és ezek még egyszerű esetek is... :P )

    Nem érdemes 1 órát vagy annál kevesebbet egyszerre leadni, 2 óra viszont sok, másfél ideális.

    Óradíjak: nyugodtan kérhetsz 2000Ft/60perc fölött is, nézz körbe a linken!

    Ha csoportot vállalsz, adj kedvezményt, de persze te jól jöjj ki a dologból!

    Minden tanítványnak külön mappa vagy félévenként egy mappa, szépen lefűzve a levelezés velük és javasolt beszerezni egy jó PDA-t vagy PDA-telefon kombót, mert egy idő után nagy lesz a kavarodás! Nekem egy régi DOS-os kütyüm van (HP200LX), ideális a feladatra, de használtam Palm-okat,Symbianos telókat, mégis ezt használom szívesen, de van nálam kinyomtatva egy naptár is, amibe be tudok írni dolgokat, ha kell és utána mehet az elektrongyosba...

    Soha ne késs!

    Mindíg készülj a tanításra már 2-3 nappal a találkozó előtt és előtte való napon még 1x nézd át, amivel foglalkozni akarsz! Mivel te készülsz, a bebukható kérdésekre is rá tudsz készülni, így kisebb az esély, h kellemetlen helyzetbe kerülsz! Ha mégis megesne, ajánld fel, hogy a következő alkalomra utánajársz! (És járj is utána mielőbb!)

    Egyelőre ennyi - aztán majd válaszolok, ha lesz kérdés!
  • akyyy
    #27
    de ha nincs bejelentve megbasha az apeh
  • autoszimulator
    #28
    de nem azt nézik mit tudsz, hanem mivan a gatyóban :D
  • ZilogR
    #29
    baEZIOL ügyes gyerek, megoldja ezt... :P
  • ba32107
    #30
    Köszi, ez hasznos volt! Most épp sietek, de este nézelődök és összegyűjtök egy-két kérdést, ha lesz még.
  • Thanatos
    #31
    szerinted hány ilyen "tanár" van bejelentve? és hányhor hallottál akit bántott az apeh?
  • Laky
    #32
    vicc vicc vicc :P
  • akyyy
    #33
    hát jó, n esküvői videózásal foglalkoznék, csak mielőtt vállalkozást inditanék, előtte felmérném az igényeket, egykétrhelyre is elmennék, de ahoz is már hirdetni kéne, és mindenki azzal jön hogy bizony ezt be kell jelenteni.
  • ZilogR
    #34
    - kattints a #26 alatti linken és nézd meg, hányan tanítanak!
    - egyébként maga a közvetítő jár a legjobban: van kb. 550 tanár náluk, azok befizetnek egy évre fejenként 6500Ft-ot, az összesen 3'575'000 Ft, azaz havi bevételük átlagosan ~298'000Ft, ennek kb 40%-át átcsurgatják állambácsinak, nekik marad ~175'000Ft és még ott van a reklámbevételük, ami megint csak nem kevés - talán nem véletlen, h az ELLA-nál van a számlájuk: biztos úgy szerződtek, h a lakáshitelük ebből ketyeg lefelé... Ha jól tudom, az egész linken levő cuccost pár ember (talán egy fiú és egy lány) csinálja!!!

    Na, ebben van a pénz - ellenben egy jó magántanár egy héten megkeresi a regisztráció díját - sőt! :) ;)
  • akyyy
    #35
    ?
  • ZilogR
    #36
    ...akkor mán én se értem... - ha esküvői videozást akarsz, akkor csináld! Biztosan jó móka és valszeg kell hozzá érteni, h mindenkinek tetsző dolog legyen belőle (ugye nem gondolod komolyan... :) )

    amúgy meg mind1, itt úgy fest senki nem magántanárkodik
  • akyyy
    #37
    értek hozzá az nem vitás, van referencia is, sőt kamerám is hozzá,nem is az olcsobb fajta...

    csak nem merek saját egyéni vállalkozást inditani, mert sok benne a rizikó, meg hát sok helyről hallom hogy ilyen olyan válalkozás igy fuccsolt beugy fuccsolt be.

    hobbi szinten csinálnám, egy normális meló mellet, csak hát, az sincs a környéken sajna:)
  • joebacsi
    #38
    de :)
  • joebacsi
    #39
    Kezd el csinálni, aztán ha megy, akkor ráérsz vállalkozóit kiváltani.
    Előbb legyen meg a fizetőképes keresleted, majd hogy ha már jön belőle annyi pénz, hogy nem csak szotyira elég, akkor gondolkozz el rajta, hogy tudsz megfelelni az apehnak. Hidd el ők is jobban örülnek, ha nagyobb/folyamatos jövedelmed után fizetsz adót :)
  • akyyy
    #40
    és lehet hirdetni is magam helyi szuperinfoba, meg haverom muterja ovodába dolgozik és mondta hogy szivesen kitesz oda ilyen falszerüségre is?