2026
BattleForge
  • Gatee
    #186
    Hali!
    Pár napja kezdtem a játékot trial verzióban és nagyon bejön még ígyis, hogy a játék elég sok részéhez nincs hozzáférés úgyhogy biztos megfogom venni :) Sajnos eddig még nem találkoztam magyar játékosokkal de szívesen játszanék együtt másokkal. Online Relative néven megtaláltok.
  • Zargas
    #185
    Hát igen... van amiből több lesz... De addig nincs gond amíg nincs 3-nál több. Ugyanis a loot-ból upgradelt kártyát összeolvaszthatod egy ugyan olyannal így többet tudsz majd leidézni belőle. Mivel 2 upgradet tudsz csinálni ezért 2 kártyát simán el tudsz használni...
    Tényleg ti már olvasztottatok össze ultra lapokat?
  • donatus13
    #184
    Kapsz olyat is ami már megvan, ellenben túl könnyű lenne megszerezni minden kártyát.
  • ToCsEk
    #183
    véletlenszerűen kapsz, én ma vettem, igaz nem tomet hanem boostert 10lapból csak 1nem volt meg :( :D
  • Ready2
    #182
    Hello, lenne egy ujabb kerdesem:

    Ha veszek 1250-ert egy tome-ot akkor az abban levo kartyak kozott van ra esely, hogy olyan legyen, ami mar megvan? Vagy pedig a gep figyeli, hogy mely kartyak nincsenek meg nekem meg, es azok kozul valaszt veletlenszeruen?

    Koszi a valaszt
  • Ready2
    #181
    Ah sikerult rajonnom. Krealtam egy uj karaktert es a kezdeti lapok az elso karakteremen voltak. En hulye. :)
    Na mindegy mostmar jo.
  • Ready2
    #180
    Köszönöm a választ Mester.

    Bocs a hulye kerdesert , de hol tom kivalasztani az alap deckeket? Amikor a sajat kartyaimat nezem csak azt a 4-et latom, amit bonuskent kaptam d2d-tol. Hol tudok atvaltani az intro deckrol a 4 standard deck egyikere? Amikor new deckre nyomok ott csak vagy sajat kartyakbol (4bonus) tudom osszeallitani a decket vagy vmi tome, amihez 6 ures hely van es csak venni tudnek ott ha jol latom. Nemtom vhogy nagyon nemigazodom meg el ezen a battleforge-on.
  • Mester
    #179
    Szia

    A retail key-t a káték indításánál lehet beírni, de ha megvan a 3000bf pont akkor az már egy müködő acc.

    Marketplace-ben lévő scratch card id-hez a direct2drive által adott 2 kódott kell beírni az egyik 500bonus bf pont a másik a 4 bonus kártya(ez csak akkor van ha preordereltél)

    64 kártyával kezdesz alapból szinenként(ez a standard deck) 16-16-16-16. És ugye a pontokból veheted a többit.

    Themed deck alatt az alap lapokból összeállított fire-frost-nature-shadow deckeket érti amit választhatsz a deckek közül.


    Ha van még kérdés nyugodtan

  • Ready2
    #178
    Hello mindenki!

    Szoval megvettem preorderrel a Battleforge-ot direct2drive-tol es letoltottem toluk majd install. Na most az a problemam, hogy a cd-keyt hova irjam be? Sehol se kerte se install alatt se utana. Esetleg jatek alatt kene beirni a marketplace-ben ahol aztirja, hogy "Enter a Scratch Card ID to claim the rewards that are associated with the card"

    Elinditottam a jatekot, lenyomtam a tutorialt es megkaptam a tutorial packet, de nemtom hogy honnan kapok uj kartyakat, hogy uj decket csinalhassak. Ha minden igaz a 3000bfp-bol kene vennem kartyakat, ugye? Viszont miert irjak ezt EA Battleforge FAQ-ban:
    "In addition to the game, the BattleForge retail package contains:

    Themed decks for each of the game's four powers
    3000 BattleForge points

    You can further expand your gaming experience by trading your BF points for Booster Packs. Each Booster Pack is 250 BF points, so you can buy up to 12 Booster Packs-that's 96 cards total! You can potentially have up to 160 cards upon purchase: 64 from the standard decks and 96 from the Booster Packs. It's entirely up to you how you choose to spend your initial allotment of BF points, so have fun!"

    Eloszor is miafene aza themed deck es hol tudom elerni? Masodszor hogy jon ossze a 160 kartya? 3000bfp-bol lehet veni 2 tome-ot ami ugye 2x56 kartya es meg a maradek 500-bol lehet 2 booster ami osszesen 16. Ez akarhogy szamolom 128. Szoval nemertem. Vki ezekrol vilagositson mar fel.

    Koszi
  • Pio
    #177
    Ja, pve-ben nem haraptak érte, csak pvpben. 1v1ben mondjuk tényleg nem lehetett kihasználni. Meg ott a többi csít erősebb volt. Volt valami épületeket halhatatlanná tevő trükközés is meg ilyenek... :)
  • donatus13
    #176
    Általában csak pve ben toltam de pvp ben általában 1 et tettem többre nem nagyon futotta mert bétában java részt 26 osokhoz rakott a szerver és nem nagyon volt időm ilyennel szórakozni de legalább megtanultam játszani lesz lóvém meg is veszem a játékot és vissza térek :D
  • Pio
    #175
    Azért remélem azt a bugot javították, hogy a breeding groundok összeadódnak. Mázlid, hogy nem bannoltak bétából, mert elég sokakat kivágtak emiatt :D
  • donatus13
    #174
    Ezt én is sokat csináltam leraktam jó pár breeding ground s ot és akkor sokkal olcsóbban vettem az egységeket :) így megoldható...
  • Zargas
    #173
    Hát nem ilyen egyszerű mert én is csak egyet hozok és ő még 150-ért épít is... A legutóbb amikor találkoztam ezzel az egy nature pakli ellen volt. Én lehoztam 4 Dreadchargert és egy Íjászcsapatot (Forsaken), ami 290 power és nullán voltam... A csávó meg épít 150-ért lehoz egy Shamant + 2 Werebeast csapatot és 2 Windweavers íjászegységet ez pedig 520 power... Ennyivel azért nem kap senki sem többet... Mondanom sem kell szanaszét verte az arcom... Azóta nem is PvP-ztem...
  • donatus13
    #172
    Egyszerű pedig elején nem tesz le sok egységet így több pénze marad és gyorsabban jön neki egy rövid ideig és gyorsan tud pénzt kaszálni.
  • ToCsEk
    #171
    én is nyomom, tocsek néven majd gamelhetünk
    erre csak azt tudom mondani hogy nézd vissza a replayt mert ott látod hogy mennyi pontja is van..
  • Zargas
    #170
    Én is nyomom a megjelenés óta... sajnos a bétáról lecsúsztam így ugrottak az ajándéklapok is. Aztán jött a demó, amit lehetett megcsináltam, majd megvettem az origi példányt. Van pár jó lapom, de rájöttem, hogy nem éri meg se boostert se tome-ot venni, mert laponként olcsóbb a vásárlás, mintha bontogatnál. Tapasztalataim szerint minden tomeba csak 1 ultra lap van, boosterből pedig még egyet sem bontottam. Az aukciós ház egy kicsit bugos. Ha sok lapra licitálsz, akkor egyfolytában jönnek a mailek, hogy rádlicitáltak és visszakapod a BF+et. Tapasztalataim szerint van olyan levél amit többször is elküld a rendszer. Így volt olyan, hogy 190 BF-el elkezdtem licitálgatni... sikerült vennem vagy 2 lapot össz-vissz aztán amikor végeztem mégis 230 BF-em volt. Érdekes nem?
    Amit még furának tartok, hogy pl. játszom 1vs1 PvP... Dreadcharger -rel akarim legyorsulni az ellent... Látom, hogy elindul az orblelőhelyért én meg egyből rá... mindez az első pillanatban. Még fel sem építi a 150 pontos cuccot én már ott vagyok... El kezdem zúzni közben hozom az olcsó egységeket..., erre a csávó vagy 1,5-2* annyi power pontért idéz le lényeket mint én úgy hogy építkezett. Persze én nem tudok többet mert nincs energy..., neki hogyan van amikor 100-150-et cseszett mindjár el? Hogy a rákba van ez? Más is tapasztalt ilyeneket?

    Ha valaki akar nyomulni velem akkor Morthen néven futkározok. Hétfőn és Kedden leszek majd fent... Meg talán Szombat és Vasárnap éjjel.
  • ez meg az
    #169
    frostal próbáljáto ki, hogy coldsnap+ shatter ice
    nagyon irt :D
  • donatus13
    #168
    Ne is mond mekkora fos balance volt elején jég madár huh... Én csapattam shadow frostal is az sem rossz de nem olyan jó mint egy shadow fire vagy egy shadow nature nature ból én se sok 3 pontost használtam csak azt az óriás bogárt XD ami fathorn lord névre halgat talán :D nem tom nagyon jó volt még az a nature egység ami a hátából tudott lőni a Razorleaf és a Shaman is jól jött szerintem még nagyon jó volt a mark of the keeper egyik legjobb rush kártya de még nem ártott a 3 orbos gyógyító egység sem.
  • foxxi
    #167
    Énis próbálgattam a nature-t, nem lesz az rossz, sőt! nagyon jó de egyenlőre a shadow-al még pihentetem. Most főleg fire, de ha keverem akkor fire / ice paklival játszom :)

    Köszi a tippet! Kipróbálom :)
  • Pio
    #166
    Szerintem is nagyon hatékony tud lenni egy fire+nature deck.

    Én pvp-ben nagyjából fele-fele fire/nature lapokkal voltam, főleg 1-2 orbosok, néhány 3orbos, a végén talán már nem is volt 4orbos lapom. Fontos még, hogy 3 orbosból 2fire vagy 1nature igényű volt csak, hogy tudjak úgy építkezni, hogy fire-nature-fire és így minden lapom ki tudjam játszani.

    A pve paklim az masszív fire volt 2-3 1 nature-t igénylő gyógyító varázslattal. A lapokra pontosan már nem emlékszem, mert régen volt, de nekem ez jött be a legjobban pve-n.

    Mondjuk pvp-t főleg csak 1v1et játszottam pveben pedig szinte csak 2személyeseket és ott jól ki tudtuk egészíteni egymást.
    És azt se mondanám, hogy a shadowot/frostot halálra teszteltem volna, szóval azokról nem tudok sokat elmondani. Csak annyit, hogy 1-2 srác úgy nyomta frosttal, hogy köpni-nyelni nem tudtam :D Bár akkoriban még elég karcsú volt a balansz a játékban.
  • donatus13
    #165
    Szerintem igen , mert így több lesz a pénzed több csapatot tudsz letenni nem tudom milyen a viszony most , én a bétán amikor csapattam 2 es orbnál nem jutottunk tovább soha a meccs mindig a 2 orbosokon dölt el ezért is voltam jó nature el 2 orbos szarvasbogárral nagyon tudtál ostromolni, bár én általában kevert deckel mentem nature,fire nagyon jó rusher , nature shadow meg védekezésre ideális :) (szerintem)
  • foxxi
    #164
    Shrine of War jobb lösz? ( komolyan kérdem )
  • donatus13
    #163
    Én is így tapasztaltam :) 2 v 2 be viszont van értelme ott ellehet jutni ha jól csináljátok.
  • Pio
    #162
    Pvpre van értelme 4es idézésű lapnak? Amikor én bétáztam általában már a harmadik orbig mire eljutott valaki többé-kevésbé el volt dőlve a meccs.
  • donatus13
    #161
    Fasza de szerintem tudsz virtuoso helyére dobj be mást nem egy hasznos kártya.
  • foxxi
    #160
    Jó? Egy aprítógép, bár baromi sok minden kell hogy meg legyen ( 4 orb ) de ha megvan akkor egyedül is végig tudna menni a pályán

    Elég erős lett aszem
  • foxxi
    #159
    Most ezt a pakli összeállítást használom: Dek

    Persze pályától függően még megy mellé Frost is :) Mostani szintjeim: fire 11, frost 8.

    Tetszik a game
  • ToCsEk
    #158
    és jó? :D menyiért vesztegették? :D
  • foxxi
    #157
    Ma megszereztem ezt

    Moloch
  • donatus13
    #156
    Először a 1 személyest vidd végig experten is és a 2 v 2 már simán fog menni én a bétán rengeteget pve ztem sok sikert hozzá jól megvan csinálva :)
  • ToCsEk
    #155
    azért érdekesek ezek a szintek :) alap szint se könnyű, de próbltam 2v2t advance szintem haveerral pve-ben aztán simán elhullottunk :D
  • donatus13
    #154
    Én nature el nyomtam senki nem tolja innen azzal ?:D nem baj nem sokára megpróbálom beszerezni a játékot és jövök én is :D csak a rush , és semmi másXD
  • ToCsEk
    #153
    én is nyomom :D shadowal nyomom most elég erősek szerintem, igaz hiányzik még 1 unit, holnap szerintem megtredelem :) bár a fire deck is durva :) bár még az sincs kész :)

    én tocsek néven nyomulok, majd felvesznek havernak és zúzhatunk :)
  • foxxi
    #152
    Nos, én beszereztem a játékot és eddig nagyon tetszik :) Régen Magic the Gathering-eztem, és játékmenetben hasonlít hozzá ami számomra pozitív, a grafika szép, a küldetések változatosak ( pve és pvp is cool :D bár eddig csak 2v2-t próbáltam). A bétával nem játszottam, igy nem tudok az előzményekről. A szerverek stabilak ( bár van hogy random dobálnak) partyt eddig mindig találtam :)

    Egy Fire / Frost paklit kezdtem el tuningolni :) Fire 7, Frost 6

    Bár még gyakran kell gyakorlatoznom hogy kiismerjem a lapok minden tulajdonságát, de pont ez is hozzájárul a feelinghez :D. Eddig egy kék ( nagyon ritka ) cuccot dobott a gép :)

    Majd összeállítom a paklimat és belinkelem!

    Amugy pakli builder itt: Deck Builder

    Aki esetleg játszik dobjon már rám privit vagy vegyen fel friendnek játékban :)

    Nevem: FoxxiHuNt

  • Pio
    #151
    Bétában ez úgy működött, hogy amikor upgradet rendelsz egy laphoz, akkor összeolvaszthatod egy másik alap lappal is és ekkor többször fogod tudni kijátszani a lapot egy meccs alatt.
    Lehet, hogy ez így leírva fura, de ha megnézed a kártyaupdate-elő oldalt azonnal egyértelmű lesz: minden kártyához tartozik 2 minőségi update és minden minőségi update-tel párhuzamosan hozzárendelhetsz egy mennyiségi updatet.
    Magyarul tehát azonos lapból max 3nak van értelme, a többi csak cserére/eladásra jó.
  • foxxi
    #150
    Már van szerver :)
  • ToCsEk
    #149
    jaja szívás... :(
    update van...
  • foxxi
    #148
    tényleg pont most offline? :D
  • ToCsEk
    #147
    azt hiszem ha upgradelve van akkor lehet 2 belőle ( sima és upgrade) de ez nem biztos, a cd meg az összes lapra vonatkozik .