148
  • babajaga
    #108
    A vallások áltudományokon alapulnak.
  • tpeterr
    #107
    Szerintem mire eljutok odáig, addigra már rég a feledés homályába fog merülni ez a cikk. :-) Sajnos nincs nagyon időm olvasni. :-(
  • Epikurosz
    #106
    Gondolom Jób után kinyílik a szád neked is. :-)
  • Epikurosz
    #105
    Lehet, hogy a Lauderben tanult.
  • Motoroj
    #104
    "mindíg osztályelső, kitűnő tanuló voltam"
    Helyesírásból is? Azt még azért nem olyan nehéz leírni, hogy mindig, rövid i-vel.
  • Motoroj
    #103
    "virágozni fognak az áltudományok,"
    Ezért inkább felelős az internet, és a média, mint a biblia vagy a vallások..
  • tpeterr
    #102
    Én még csak Józsué könyvénél tartok, úgyhogy egyelőre érdemben nem nagyon fogok hozzászólni a cikkhez. :-)
  • tpeterr
    #101
    Hú, milyen parás vita uraim, ezt már szeretem. :-)
  • babajaga
    #100
    A törvényeket a Magyar Parlament hozza amit te választottál meg. Ha nem tudnád.
  • Epikurosz
    #99
    3psilon,
    Ne szívd tüdőre ezeket a beszólásokat. Az SG még az a régimódi, klasszikus fórum, ahol lehet flémelni, személyeskedni és politikailag inkorrektül is írni, bizonyos határig, és csodák csodája önszabályozó, öntisztuló a cucc.
    Én egyébként olvastam a Bibliát, de bevallom nem teljesen, az Ószövetségben voltak olyan részek, amelyeket átugrottam, mert untattak.
    Különben nagyon sok hasznos infó van benne, történésznek és más kutatónak egyaránt. A Közel-Kelet rengeteg tudását gyűjtötték össze a zsidók a Bibliában, persze lábbal tiporták a sumérok, babilóniaiak, egyiptomiak, görögök stb. szerzői jogait, és jó kis soviniszta (cionista) ízt adtak az egésznek, de a propaganda már csak ilyen volt mindig.
  • 3psilon
    #98
    "A harmadik csoport, pl 3psilon, pedig csak ugy hozzaszol, de meg o sem olvasott bibliamagyarazatot, talan meg a Bibliat sem olvasta el, viszont hallott mar olyan cool szavakat, h húrelmélet, igy barmely tudomanyos temahoz batran hozzaszol.. a filozofiaban is otthon erzi magat, mert 1x latott 1 csakra (v bicska-) nyitogato ezoterikus magazint."

    Kedves Tetsuo. Személyeskedésből nem lehet megélni. Nyugodtan reagálj a véleményemre, mondd el, mi tetszik benne és mi nem, de ne ENGEM minősíts. Lenéző stílusod azt mutatja, hogy okosabbnak érzed magad nálam (meg tán másoknál is).
    Ezt ne úgy bizonyítsd, hogy elmondod, ki milyen hülye, hanem úgy, hogy rendesen reagálsz.

    Szóval. Nem érzem magam mindentudónak, és nincs mindennel kapcsolatban teljes körű ismeretségem. Elég sok időm van ahhoz, hogy okosabbá és bölcsebbé váljak. De gondoltam, megosztom veletek a véleményem, ami tényleg más szemszögből vizsgálta a témát, mint az éppen folyó vita.
    Mivel nem fórumozok rendszeresen az SG-n, ezért csak alkalmilag szóltam hozzá.

    Nyilván mindenkinek joga van a saját hitéhez, ezért oly pompás vitaalap a hit/vallás téma. Mindenki szépen elmondhatja a saját véleményét, ezzel saját magában is erősítve azt, másrészt reménykedve, hogy van, aki egyetért, vagy megváltozik a véleménye.
    Egy másik megoldás persze a többiek semmibe vétele, mert "nekem van igazam és mindenki hülye csak én vagyok repülő".

    Én azért hiszek abban, amiben hiszek, mert az nekem jó. Lényegében abban, ami a kereszténység tanítása, de nem kötődve egyik valláshoz sem. Bár járogatok egy református gyülekezetbe, nem érzem annyira magaménak. Fontos hogy ott vagyok, de a leglényegesebb dolgok úgyis bennem játszódnak le.
    Te talán az ateizmusban hiszel. Mert az neked jó.

    Én egy csomó mindent kaptam a hitemtől, erőssé és boldoggá tett. Innentől kezdve mindegy, hogy igaz-e vagy sem. Gondolom téged az ateista hit tesz boldoggá.

    Én nagyon szívesen beszélgetek veled és másokkal ilyenekről. Szépen nyugodtan, a másikat meghallgatva, személyeskedéstől mentesen.

    u.i. "...talan meg a Bibliat sem olvasta el..." kövezz meg, ha te elolvastad.
  • Epikurosz
    #97
    Régen nem ők írták. Tudod, amikor az a sötét középkor, bigott, retrogád, reakciós, klerikális világ volt.
  • dronkZero
    #96
    A köztörvényes bűn? Ne viccelj már! Mikor a törvényeket a legnagyobb bűnözők írják?!
  • Epikurosz
    #95
    Aranyom!
    A világban sok gond van, a vallás nem a legnagyobb. A köztörvényes bűn a legnagyobb probléma, ennek megoldása után lehet a többieket, mint pld. a butaságot, kezelésbe venni. Ezt hívják prioritizálásnak.
  • babajaga
    #94
    Egy szöveget mindíg én értelmezek és soha más! Az az ember buta aki mástól kérdezi meg hogy valami mit jelent, felnőttként. Százalékosan ma több az ilyen ember mint 200 évvel ezelőtt. Szomorú. A hívő hisz és nem tud a vallás összes szemétségét butaságát nem tudja, mert nem lenne hívő ha felfogná az értelmetlenségét.Teneked már agyrémed hogy én mit nem értek.
  • Tetsuo
    #93
    olvasd.. Fuckin' hell!
  • Tetsuo
    #92
    olasd el meg1x. Mentsegedre legyen mondva, ugy irok ahogy Fekete Pako beszel.. ekezet nelkul. ;)
  • Tetsuo
    #91
    LOL, vallasi kerdesekben a tajekozottsaghoz hozzatartozik, h vki ismeri pl a Bibliat es azt h hogyan is ertelmezik azt kulonbozo felekezetek.. Termeszetesen nem kell elfogadnod a kulonbozo hipoteziseket, sot 1xre tobbet el sem fogadhatsz.
    Pl egy igazi (nem gnosztikus) ateista tudja h mit cafol, mi ellen vitatkozik. Az ertelmesebb ateistak ezert jobban ismerik a kersztenyseget, mint 1 hivo.
    Filozofiabol is jo ha megismered a fobb iranyzatokat (megha elavultak is), igy tudsz viszonyitani v lathatod az esetleges osszefuggeseket.
    Termeszetesen az altalad valaszra meltatott hozzaszolasom a jelen topikban okoskodokrol szolt, vagyis tobbnyire azokrol, akik teologiabol, bibliakutatasbol es tudomanytortenetbol valamint filozofiabol olyan kerdeseket boncolgatnak, amihez lila fingjuk sincs.
    Tehat megintcsak felre ertetted a hozzaszolast, ugyanis nem, nem kell olvasni mindenkinek bibliamagyarazatot, aki tudomannyal foglalkozik v az erdekli (azert nem art ;), plane nem kell 1et erteni veluk. pff
  • Epikurosz
    #90
    Ó, nálunk csak azok ültek hátul, akiket a tanÍTÓNÉNI ODAÜLTETETT (utána persze fogdosták a...-ket).
  • babajaga
    #89
    Baromira tévedsz mindíg a hátsó padban ültem, és távollátó vagyok. ( mindíg messzebbre láttam) Ebben is hasonlítok Newtonra
  • Epikurosz
    #88
    Myopia miatt, mindig az első sorban ültél, így lettél osztályelső.
    (Amúgy, ez nem vicc, mert ha röv.látó vagy, mint én is, tényleg elől kell ülnöd, ahol muszáj figyelned, így valszeg jó tanuló leszel.)
  • babajaga
    #87
    Te nem tudod hogy pld a Spanyol etikett maga a tömény emberi butaság? Az illemtan rengeteg butaságot követel meg az azt észnélkül betartóktól, és így erősen hasonlít a vallásra.
  • babajaga
    #86
    Tantermekben, előadótermekben. Illemtan nem volt felvéve. Áltan.
  • babajaga
    #85
    Ne legyünk tévedésben nemcsak a bibliai kérdésekre nem tudott érdemben válaszolni hanem az élet kérdéseire, és ne egy mai átlag hatévest tessék elképzelni.Nem rosszindulat azt mondani azért ment papnak mert másra alkalmatlan volt.
  • Epikurosz
    #84
    1993-ban a brit tudományügyi miniszter, William Waldegrave, arra kérte az elméleti fizikusokat, hogy legfeljebb egy oldalon magyarázzák már el, hogy „Mi az a Higgs-bozon, és miért kell megtalálni?” Íme az eredmény: Higgs Boson: One page explanation
  • Epikurosz
    #83
    Ja, és Tetsuóra válaszolva. Még hogy én nem arra válaszolok, amiről írnak a kollégák? Ehhehe. Nagyon is arról írok, csak tessék megerőltetni az agysejteket.

    Annyiban a babajagával egyetértek, hogy tanulmányt csak pénzért írok: 5-10 Ft./karakter áron. PayPal-lal lehet fizetni.
  • Cujo01
    #82
    jah bocs :D
    akkor benéztem
  • Epikurosz
    #81
    Osztályelsőőőő?
    Miben?

    Illemtan órán biztos hiányzott a babajaga.
    Különben, aki egy flekkben em tudja összefoglalni, bezippelni a mondanivalóját, az csak egy lúzer lehet. Komoly tudósok egy oldalon leírták a Higgs-bozon lényegét. Ugyan már...
  • WoodrowWilson
    #80
    DronkZero arra célzott, hogy nem szerepelt a nagymagyar szó az #56-osban.
  • Cujo01
    #79
    szerintem a hit = nem látható dolgokról való meggyőződés.
    ha a pap nem tud válaszolni a kérdésedre, amelyek gondolom teljesen logikus kérdések voltak, akkor:
    a. nem ismeri a Bibliát (mint a papok nagyrésze)
    b. nincs HITE, hisz nincs meggyőződve a nem látható dolgokról.
  • Cujo01
    #78
    jah, hogy én vagyok analfabéta :D
    "nagymagyar" = döngeti a mellét, hogy Ő, CSAK Ő A MAGYAR és aki máshogy gondolkozik, az nem magyar. számomra ezt jelenti.
  • Laurion
    #77
    dronkZero: jól elbeszélgetünk :)

    babajaga: én nem vonom kétségbe, hogy egy gyönge pap nem tud válaszolni egy különösen okos hatévesnek, azt viszont kétségbe vonom, hogy a hatévs szinten feltett kérdések továbbra is megválaszolhatatlanok maradnak, ha az ember felnőtt korában is megkérdezi őket, érett elmével és fejlett logikával. Lásd a sztorimat alant a tudósról.
  • dronkZero
    #76
    Az a "nagymagyar" szó az igazából "magyargyűlölő". Funkcionális analfabéta-e vagy?
  • Cujo01
    #75
    "nem változott át hússá, hanem ostya maradt: nos, ez a híres tudós azon túl nem hitt."

    ez szerintem hülyeség.. mindenki hisz valamiben.. mindenkinek megvannak a kis elméletei a fejében. valamiben biztosan hisz, még akkor is, ha azt sem tudja miben :)
    én pl. most azt hiszem, kimegyek bagózni :D
  • babajaga
    #74
    "Vigyázz, mert ezt úgy is meg lehetne fogalmazni, hogy nem fejlődtél semmit 6 éves korod óta"

    Mint a bibliamagyarázat. Van egy dolog amiben nem fejlődhet az ember mert az vagy van vagy nincs. Ismeretekben viszont gyarapodhat, az iskolai és munkabeli produktumaim azt bizonyítják. Ja és az első a logika aminek nincs fokozata. A logikusnál nincs logikusabb. Öt éves koromban beírattak hittanra. 6 éves koromra örökre kikerültem a hittanoktatásból. A kettő között csak pár hónap telt el. Olyan kérdéseket tettem fel a papnak amire nem tudott érdemben válaszolni,ma is pontosan ugyanazt kérdezném. És a tanáraimnak is jó kérdéseket tettem fel és a jó tanároktól jó válaszokat kaptam, csak egy tanárom volt 17 év alatt aki nem tudott értelmes válaszokat adni mert ismeretileg és emberileg is erre alkalmatlan volt. Ja és ha valaki a három hónapos hittan karrierből azt a következtetést vonná le hogy nem ismerem a vallást, bibliát az végzetesen téved. Mit egyáltalán nem ismerek arról nem cserélek eszmét, mint pld közgazdaságtan.
  • dronkZero
    #73
    Tévedsz. De hiába is magyaráznám.
  • Cujo01
    #72
    "nagymagyar"-ok az szdsz-ben? :D
    azt hittem az a másik oldal..
    (ha cinikusan írtad, hogy a "nagymagyarokat" b@szogasd, akkor bocs, hogy beleszóltam)
  • Laurion
    #71
    A vallásellenesség tömény képmutatás, és az emberi gyengeség aljas kihasználása. Mindezt úgy, hogy szerencsétlen megvezetett emberek, akik igénybe veszik a szolgáltatást, még el is hiszik, hogy ez nekik jó.

    A filozófia pedig jóval több, mint játék a szavakkal, de ezt olyannak, aki nem ismeri, hiába is magyaráznám...
  • dronkZero
    #70
    Ostyát szerintem hanyagoljuk. Szerintem egy ilyen "kísérlet" nem a hitet kellene, hogy megrengesse, hanem a vallást. Mert az tőmény képmutatás, és az emberi gyengeség aljas kihasználása. Mindezt úgy, hogy szerencsétlen megvezetett emberek, akik igénybe veszik a szolgáltatást, még el is hiszik, hogy ez nekik jó.

    Szerintem a szervezett és intézményesített vallás a világ legaljasabb, leggerinctelenebb politikai-gazdasági-hatalmi húzása.

    Filozófia meg érdekes játék a szavakkal, világnézetet, viselkedést formálhat, de kizárólag filozófiával sehová nem lehet eljutni.
  • Laurion
    #69
    Minden jó tanulónak tudnia kell, hogy komplex témák nem fejthetőek ki bizonyos terjedelem alatt. Légy jó tanuló, válaszolj...