148
  • vajon kiki
    #1
    Én csak azt nem értem hogy miért csinálnak cikket a zsidók történelméből ugyanakkor mikor nem csinálnak cikket a Magyarok történelmből ... ?

    A Magyarok szenzációs egész világot alapjaiban megrázó történelméről.
    A világ első írásos emlékéről, és székely-magyar rovásírás első emlékéről, a világ leghosszabb ideig változatlan formában fentmaradt írásáról, a Tatárlaki amulettről???

    Miért lehet fontosabb Dávid király és leszármazottai, mint a Magyar írásbeliség, Európa, sőt az egész világ első írásának emléke ?
  • AzUs
    #2
    őőőő végül is ugyanaz a két téma.... Ennyi erővel az Sg-n minek vannak IT-vel,Filmekkel,játékokkal foglalkozó hírek, miért nem mindenki csak arról beszél amit te felvázoltál.. (nem mintha nem lenne fontos de akkoris..)
  • mumpic
    #3
    Egyeseket érdekel, mik történnek a világban. A cikk pedig nem csak a zsidók történelméről szól, hanem az ásatásról, és a kormeghatározásról.
  • Chocho
    #4
    Ott van a Wikis cikkben, hogy ez kr. e. 5000-ből is származhat. Akkor pedig még azt sem tudta senki, hogy vajh eszik a magyart, vagy isszák. Szóval köze sincs a magyar történelemhez...

    Maga a cikk érdekes és nem a zsidók történelméről szól, hanem egy Bibliai írás valóságtartamáról, ami azért is jelent sokat, mert Dávid létezését nagyon nehéz bizonyítani a kevés lelet miatt. Ez talán egy közvetett bizonyíték.
  • Matyóhímzés
    #5
    Lehetne meg tobb ilyen regeszeti cikk az SG-n.
  • Merridious
    #6
    Szerintem, amellett hogy a magyar történelemmel foglalkozunk az egyetemessel is, pláne ha az olyan jelentős bibliai kérdéseket taglal amik az egész világot érintik. Mellesleg az elmúlt napokban volt szerencsém Czejzel Endre Professzor egyik előadását meghallgatni, aki vázolta hogy nem elkeserítésképp de a mai magyaroknak vajmi kevés közük van genetikailag a honfoglaló magyarokhoz ( és csak kedvességből nem közvetlenül a semmi szót használtam )...
  • Chocho
    #7
    Szerintem is. Jó olvasni őket.
  • AzUs
    #8
    És akkor mi van? Nekem az a 99,9999999999999999%-os genetikai hasonlóság is elég ami így is megmaradt köztem és honfoglaló magyarok közt, csöppet sem zavar hogy nem ősmagyar volt a nagyfaterom
  • vajon kiki
    #9
    Pont erről beszélek ! a Tatárlakai amulett , rajta székely-magyar rovásírással legkevesebb 7000 éves .. Tehát a magyar történelem is legalább ennyi idős és a hozzád hasonlók megpróbálják ezt tűzzel-vassal a feledés homályába meríteni semmivé tenni, mert nekik fontosabb a ZSIDÓ történelem, mint a Magyar.
  • feamatar
    #10
    balgaság,egyrészt mert olyan mint magyar 7000 évvel ezelőtt nem volt.másrészt egy írás sem őrződik meg 7000 éven át, ez meg megmaradt volna teljes egészében? harmadrészt a wikipediás cikk rovásírásos kiegészítése egészen fájó.
    negyedrészt olvasd el az eredeti régészeti cikket. ötödrészt a rovásírás nem magyar "találmány" mi is átvettük. et cetera et cetera
  • babajaga
    #11
    "mai magyaroknak vajmi kevés közük van genetikailag a honfoglaló magyarokhoz"

    És ez hír? Semelyik nép nem olyan mint az ősei mert keveredés szépszámmal volt. De miért kellene nekünk olyanoknak lenni mint az 1000 év előttieknek? Mire volna jó?
  • panther112
    #12
    Sok más nép genetikailag is folytonosnak tekinthető, nem csak kulturálisan, nos a magyar egy extrém kivétel, mert genetikailag gyakorlatilag semmi köze ahhoz a néphez, akivel kulturális értelemben folytonosnak tartja magát. A magyar összgenom jó 80-90%-a más népektől van. Én elvileg "tiszta magyar" vagyok, jóformán lúdtollas, kutyabőrös "igaz magyar" ősökkel. De, ha kicsit megkapargatom a felszínt, kiderül, hogy csupa német, görög, dán, francia, szlovák, ukrán, szerb ősöm is van, és hirtelen az egész kezd átfordul. Szóval hiába a magyar nemesi családnév, a kutyabőr... legfeljebb a génállományom 10%-a azonos ezekkel az emberekkel. És kb. 1600-1700-ig sikerült visszakutatnom a családfámat! Ki tudja, hogy azok az "igazi magyar" őseim milyen mértékben voltak azonosak a honfoglalókkal, és mennyiben a középkor folyamán betelepített más népek leszármazottaival...

    Szóval jó lenne, ha végre belátnánk, hogy itt Magyarországon identitást váltott szlávok és germánok élnek. És, ha magyarságunkat nem a szomszédaink ostoba lenézésével fejeznénk ki, hanem azzal, hogy megtanuljuk rendesen (szabályosan) használni az anyanyelvünket... mert érdekes módon ez mostanában egyre nehezebben megy még azoknak is, akik talán még a piramisokat is ősmagyar temetkezési helyeknek tartják.
  • emp
    #13
    Genetikailag én nagyon nagy százalékban szláv vagyok... Az első "tiszta vérű igazhitű Fehérlófia" vessen rám követ!
  • Doktor Kotász
    #14
    "Én csak azt nem értem hogy miért csinálnak cikket a zsidók történelméből ugyanakkor mikor nem csinálnak cikket a Magyarok történelmből ... ?

    A Magyarok szenzációs egész világot alapjaiban megrázó történelméről.
    A világ első írásos emlékéről, és székely-magyar rovásírás első emlékéről, a világ leghosszabb ideig változatlan formában fentmaradt írásáról, a Tatárlaki amulettről???

    Miért lehet fontosabb Dávid király és leszármazottai, mint a Magyar írásbeliség, Európa, sőt az egész világ első írásának emléke ?"

    Mielőtt rátérnél, hogy a Szíriuszról jöttünk, megsúgom, hogy ott nincs lakható bolygó...
  • Ronny
    #15
    Öregem, az egyik oldalon van 15 millió magyar, a másikon meg 2 milliárd keresztény, akiket valamilyen szinten érint ez a lelet.
  • Motoroj
    #16
    Meg nem csak keresztény, hanem az ábrahámi vallások általában, izraelita, iszlám.
    Ráadásul a 15 M magyar nem kis hányada átfedésben van valamelyik előbb felsorolt vallás által.
  • Motoroj
    #17
    Miért, a keveredés miért jó?
    Igen szerény véleményem szerint például azért jó, ha nincs keveredés, mert amelyik nép nem kevert fajtájú az még később esetleg lehet az (na nem mintha annak sok értelme lenne), de egy kevert fajtájú nép eredeti állapotát sokkal nehezebb visszaállítani.
    A másik meg az, hogy a házadat, a kocsidat szabadon választhatod, amilyet akarsz (na meg amennyi pénzed van), de az utókornak annyi felelőséggel tartozol (én legalábbis részemről kötelességnek tekintem), hogy a genetikai örökséget lehetőség szerint továbbviszed.
    Egyik legnagyobb problémám, hogy ha pl. Svédországban így megy tovább a bevándorlás, akkor a nordikus fajta, mint olyan gyakorlatilag eltűnik.
    Nem akarod esetleg megkérdezni, hogy miért baj?
  • Tetsuo
    #18
    Valszeg 5000 evvel ezelott is eltek magyarok.. es valszeg nem ugy vandoroltak, ahogy a kozepiskolas tankonyvekben le van irva es teny h nem sok kozunk van a finnekhez. Az pedig konnyen lehet h tobb ezer eves irasunk volt. Csak ezeket nem tanitjak altalanosan, igy a legtobb magyar soha nem is fog rola tudni semmit.
    Sot, a magyar allam tobbet kolt a pakisztan nyelv heterogenitasanak megfejtesere, mint a magyarsag kutatasara.
    A cikkel semmi baj, erdekes. Vajon kiki besokalt h az sg-s tudomanyos cikkek kozott regota nincs magyar vonatkozas, pedig lehetne (v kene).. Nekem is hianyzik, pl Móricz János kutatasait megismetelhetnenk kicsit nagyobb penzbol..
  • Tetsuo
    #19
    Az a gaz, h a magyar tortenelemmel nem foglalkozunk es nincs nemzeti tudatunk, mas orszagokhoz merve. Az utobbi par evszazadban kioltek belolunk az identitast es mindenaron csatlakozni akarunk vhova ami rendszer csak kizsakmanyol minket.
    A magyarsag tobb mint egy genom. A kultura orokitese, a nepek piciny sajatossagai is hasonloan fontosak..
  • Tetsuo
    #20
    Magyarorszagon zomeben MAGYAROK elnek es nem szlavok meg germanok! Az szamit h milyen kornyezetben nosz fel, milyen szokasok szerint elsz.
    A vajdasagi, felvideki v erdelyi magyarok azert magyarok, mert nem ugy elnek mint a szerbek, szlovakok v romanok, hanem megoriztek magyar hagyomanyaikat, annak ellenere h esetleg genetikailag kozelebb allnak a szlavokhoz.
    Amugy pont egy magyar sajatossag a genkeveredes (erre is buszke lehetnel), ugyanis a Karpatmedence a nepek olvasztotegelye.
    A ciganyok sem genetikailag hordozzak az eletmodjukat, hanem orzik szokasaikat (sot, a magyar allam tamogatja is oket ebben, a magyarokkal szemben).
    Csak a szelsojobb hadovál a tiszta szarmazassal, Czejzel Endre pedig a masik veglet.
  • Tetsuo
    #21
    Ha 1 nep kevesbe keveredik, akkor lassan beltenyeszet lesz, lasd pl. Egyesult Kiralysagban elo nepek: nagyon sok Down-koros es egyeb hasonlo betegsegben elok, nem vitas h ez az elszigeteltsegtol van. Persze vannak mas tenyezok is, (pl nem mind1 h a civilizacio milyen fokan, stb) de altalanosan igaz.
  • Tetsuo
    #22
    Nem hiszem h kovel dobalna barki is. :)
    En viszont elnezest kerek, h buszke merek lenni a magyarságomra es arra, h ezt nem genetikailag igazolom hanem magyar szokasok szerint elek, sot magyarul beszelek es szeretem a hazámat!
    Nem vagyok neonaci, nem gyulolok senkit, sot! Tudom, h ma divat kozmopolitanak lenni, elavultnak hirdetni a nemzetiseget, olyan szavakkal dobalozni mint globalizacio, vilagdemokracia, stb. Ezert is kerek elnezest h ilyen maradi vagyok, bar a nagyapam idejeben is maradisagnak szamitott "magyarnak" lenni, akkor is a globalizacio volt a meno, csak unionak hivtak..
  • babajaga
    #23
    Én azt kérdezem meg tudod e mi az hogy vérfrissítés? Tudod e hogy a királyi családokban miért volt az átlagnál több degenerált beteges egyén? A nordikus fajta megsütheti a fajtáját ha a belterjesség miatt lesznek problémái.A kutyáknál rengeteg fajtát alakított ki maga az ember. Annyi esze soknak már nincs hogy ez nem hátrány saját magánál se.A tiszta faj az ember egyik legbutább és életidegen találmánya.
  • Epikurosz
    #24
    Néztem a hétvégén a "csiga" TV2-őt, aszongya Megasztár. Az összes előadó kis gyökér, még az az elhájadosott Tóth Vera is angolul énekelt, ill. próbálta imitálni a helyes angol kiejtést. Néztem kb. 10 percig, aztán röhögve átkapcsoltam.
  • Epikurosz
    #25
    Ne írkálj hülyeségeket, légyszi.
    A svédek lakosságszáma elegendően nagy ahhoz, hogy kizárja a belterjesség veszélyét. Ugyanez érvényes az angolokra is.
  • loky
    #26
    "A bányászat első aktív fázisa nem sokkal i.e. 950 után vette kezdetét" akkor ez aránylag megfelel annak hogy:
    Dávid: Kr.e. 1000 – Kr.e. 961
    Salamon: Kr.e. 961 - Kr.e 932 (ez persze csak kb. dátumok)
  • babajaga
    #27
    Télleg! A Lappföldi rohan Stockholmba házasodni nehogy má belterjes legyen!Te írsz logikátlant. A belterjeségnek semmi köze a létszámhoz.
  • Tetsuo
    #28
    hosszutavon nem, foleg ma, amikor a komoly betegseg ellenere gyermeket nemz a delikvens.. a statisztikai kulonbsegek megfigyelhetoek a szigetlako nepeknel, persze ekkora populacional meg nem veszelyezteti az osszallomanyt, de afele halad.
  • babajaga
    #29
    Mintha nem volnál tisztába a földrajzzal. Ötször akkora mint magyarország és 9 millió lakosa van ez pont a belterjesség felé tendál.
  • Dzson
    #30
    Nem értettem soha a keresztények - zsidók kapálódzását meg régészeti leletek központba állítását.

    Ha én olvasok egy könyvet Agatha Christie-től, amiben szerepel a Big Ben meg a Tower híd, akkor most az megtörtént esemény csak mert a város és a torony meg a híd léteztek? Nonszensz.
  • droidka
    #31
    (Cikkből idézet:
    ’’Nem mindennap találkozik a Biblia és a tudomány’’

    -És nem is kell mindig találkozniuk, mert az oktatott tudomány sokszor hazudott és hazudik. Bocs, ezt nem bírtam kihagyni!)


    Pár érdekesség:

    Zsoltárok
    148,1 Dicsérjétek az Urat!
    Dicsérjétek az Urat az égből; dicsérjétek őt a magas helyeken!
    148,2 Dicsérjétek őt angyalai mind; dicsérjétek őt minden ő serege!
    148,3 Dicsérjétek őt: nap és hold; dicsérjétek őt mind: fényes csillagai!
    148,4 Dicsérjétek őt egeknek egei, és ti vizek, a melyek az ég felett vagytok!

    -Uccsó mondat befigyel, háromezer évvel a spektroszkóp feltalálása előtt… :) Azóta pár bolygón, holdon, más galaxisokban stb. mintha állítólag feltételeznének vizet. Mózes 1-ben is vannak hasonló utalások.

    De ez ugye csak egy alaptalan mesekönyv…


    Más:

    Királyok II.
    18,34 Hol vannak Hámátnak és Arphádnak istenei? Hol Sefárvaimnak, Hénának és Hivvának istenei? És Samariát is megszabadították-é az én kezemből?
    19,13 Hol van Hámát királya, Arphád királya és Sefárvaim város királya? Héna és Hivva?


    Ézsaiás
    10,9 Nem úgy megvettem-é Kalnót, mint Kárkemist? És Hamáthot, mint Arphádot? És Samariát, mint Damaskust?
    36,19 Hol vannak Hamáth és Arphádnak istenei? hol Sefarvaimnak istenei? talán bizony megmentették Samariát kezemből?
    37,13 Hol van Hamáth királya és Arphádnak királya, Sefarvaim városának királya, Héna és Ivva?


    Jeremiás
    49,23 Damaskus felől: Megszégyenült Emát és Arphád, mert gonosz hírt hallottak, és remegnek, mint a háborgó tenger, a mely nem nyughatik.

    Károli Gáspár fordítása.


    Még egy érdekesség:

    Weöres Sándor állítólag mondott olyat, hogy szerinte a sumér és a magyar nyelv között tényleg van hasonlóság. Tán volt '’némi’’ nyelvérzéke a tagnak.
  • droidka
    #32
    A Gilgames jegyzetekben írta Weöres:

    http://www.epa.oszk.hu/00000/00022/00620/19781.htm

    ''A Gilgames-monda keletkezése ősködbe vész; kifejlődése a sumir néphez fűződik. A sumirok északi származásúak; nyelvük feltűnően sok rokonvonást mutat a mai finn-ugor idiómákkal, a magyarral is''.
  • Ronny
    #33
    ha felhigítjuk őket, akkor elvesztik a svéd mivoltukat, mind kultúrálisan, mind genetikailag. Nem sokkal egyszerűbb kivonni az egyenletből a hibás egyedeket? Tehát aki genetikailag életképtelen kódot hordoz az ne vállalhasson gyereket, csak mint a természetes körülmények között.
  • Ronny
    #34
    az északi népeknél hihetetlen méreteket öltött a belterjesség egészen a 20. századig, és mégis jobb egészségügyi mutatókkal rendelkeznek, mint mi tarkamagyarok.
  • Ronny
    #35
    elsősorban a vérfertőzésre gondoltam
  • droidka
    #36
    (New English Translation Bible is így fordítja.)
  • droidka
    #37
    ''Nem sokkal egyszerűbb kivonni az egyenletből a hibás egyedeket? Tehát aki genetikailag életképtelen kódot hordoz az ne vállalhasson gyereket''

    -És mi alapján döntenéd el, hogy ki a hülye és ki az okos??? Az maradjon életben, aki ugyanarra a pártra szavazott, mint te? Akinek legalább annyi pénze van, mint neked? Akinek ugyanolyan hosszú a füle és az orra, mint neked? Vagy aki ugyanazon az egyetemen doktorált, mint te? Aki ugyanazt a pártpropagandát szajkózza mint te?

    Sokan szerettek volna már Istent játszani a történelemben.
  • Ronny
    #38
    nézd meg az értelmező szótárban az életképtelen szó jelentését, de úgy látom a szövegértésre is gyúrnod kellene.
  • Ronny
    #39
    "Sokan szerettek volna már Istent játszani a történelemben."

    Az szerinted minek számít, ha a természetes szelekciót mesterségesen megszüntetjük?
  • feamatar
    #40
    de mi definiálja a magyar kultúrát? úgy vélem elsősorban a nyelv mint kultúrhordozó. de valójában ugyan azt a nyugati kultúrát hordozzuk, mint európa többi népe, csupán a nyelvünk más. A cigány is elsősorban bőrszíni megkülönböztetés, másodsorban egy társadalmi csoport megnevezése. Ugyanis a cigányok nagyrészének nincs önálló kultúrája, ugyanolyan magyarok mint mi. Sőt. Meg kellene vizsgálnunk, mennyire létezik magyar esztétika, mint olyan. És itt a helyzet az, hogy napjaink átlagos fiataljának kulturális élete, nem sokban különbözik egy franciától vagy angoltól vagy bármely más európaitól.