136
Vita az új kétszáz forintos érméről
  • autoszimulator
    #16
    jó viszont ha belegondolsz, akkor van jó oldala is.

    igaz hogy eggyel több fém szarság, az én pénztárcámban pl nincs is nekik hely, kocsiban gyűjtöm, általában csak parkolásra használom. És ugye az automaták csak fémpénzt esznek még, papírt csak kevés. És tekintve a 200as óradíjakat, még jó is lehet, hogy kevesebb a pénz. Kérdés hogy a kétszázas kompatibilis lesz-e ezekkel a készülékekkel (gondolom nem). innentől pedig lószar az egész
  • schrank
    #15
    mé nem a csáknoriszhíd
  • leipsig
    #14
    a bevont 1,2 forintosokból csinálnak 200 ast
  • Sir Quno Jedi
    #13
    Jah, csak akkor is űberintelligensek voltak és magas EZÜSTtartalmúra nyomták, így drágább volt gyártani, mint amit ért... (hihetetlen hülyék ezek mondom én)
  • utgyuru
    #12
    én csak azt nem értem, hogyha bevonták az egy meg 2 forintosokat, mer ugye sokba volt fémből gyártani őket, akkor most mi lesz ezzel a fémpénzzel? amúgy meg volt már egyszer fém200as, nekem van is egy (^^,)
  • Sir Quno Jedi
    #11
    Lassan két ilyen lesz egy euro, ergó megint értelmes lépésre szánta el magát valamelyik rohadék agyatlan csinovnyik odafent. Már a hornszázast sem bírják az automaták, TEHÁT kell még egy ugyanolyan tréfos fémpénz, ami azonfelül, hogy értéktelen és használhatatlan, még jó drágán és bonyolultul előállítható és nehezen újra feldogozható bevonás után. Csókoltatom a zilletékes elvtársat! (lehet túl nagyok a zelvárásaim...PEDIG NEM)
  • leipsig
    #10
    úúú neee !! felénk vidéken olyanra nincspénz pedig egyszer megnézném milyenisaz
  • Alexease
    #9
    Ja, tizen eve nem hasznalok normalis penztarcat, nem foglalkozom a fempenzekkel. Otthon kisebb zacsikban gyujtom, amikor megtelik bevaltom. Amig volt 1 es 2 forintos, volt hogy levittem az utcara es odaadtam valami hajlektalannak (jo nagy zacskoval, olyan 3-4000 forint lehetett, lehet hogy kidobta a szemetbe:DDDDD)

    Most majd a 200-okat is "gyujthetem":) Nem baj, abbol tobb jon ossze;) Most a 100-asokbol olyan 1.5 zacsko van, kb. 150E lehet:D Be kellene mar valltani, csak cipelje a fene:D
  • kulabácsi
    #8
    nalunk még tüzijáték is volt

    am fasságnak tartom, én rühellem a fémpénzeket, csak a zsebemet húzza le, francnak kell még1, nemtom mé nem volt jó a papír :S
  • Máté94
    #7
    Nekem a kankalin jobban tetszett:(
  • solo
    #6
    PFFFFF...pászmek!
    Denagy hülyeség...
    Kéne újat nyomtatni, nem fémből-.-"
  • autoszimulator
    #5
    arra szavaztam. jobb mint egy gólya :D
  • Alexease
    #4
    Bar engem egyaltalan nem erdekel, mi van a hatuljan, azt sem tudom, mibol lehetett vallasztani, de a Lanchid jonak tunik. Nem is tudom, hogy volt-e mar, es volt akkor mikor es min?!
  • Lyan Kyj
    #3
    Ügyesek, végre könnyebb lett a pénztárca, most meg egy nagyobb címlet miatt újra nehéz lesz. ráadásul a 100-asnál biztos nehezebbnek kell lennie... aahhh..
  • leipsig
    #2
    itt felénk mindenki nagyon örül! most lett vége az örömünnepnek ! bizony!
  • Szoki333
    #1
    A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa széles körű társadalmi egyeztetés után, 2008. június 23-án úgy döntött, hogy a jelenlegi kétszázforintos bankjegyet 2009-ben érme váltja majd fel. Az érme hátoldaláról szavazás idult, hogy mi legyen rajta, majd a Lánchíd győzőtt.
    Mit szóltok hozzá?