108
1990-ig levetített filmek!
  • natalia1980
    #108
    sziasztok !!!Keresek egy filmet, amit kb 1984-ben láttam a tv-ben, de sem a címére, sem szereplőkre nem emlékszem. Nagyon megragadott a film valamiért, azóta keresem. Több helyen próbálkoztam, de még nem találtam meg. A film valamikor a középkorban játszódik emlékeim szerint. Két fickó futkározik benne sötét erdőkön át, mert valamilyen rejtélyes lovasok üldözik őket, ezek a lovasok rettegésben tartják a falvakat is. A végén egy tisztáson szembekerülnek velük és kiderül, hogy csak bábok/a búsó öltözékre hasonló/ voltak a lovakon.Emlékeim szerint félelmetes volt a film. Két fickóra emlékszem, akiknek valahová elkel jutniuk. Erdőkön keresztül mennek, és állandóan a nyomukban van egy lovas csapat. A film végén egy mezőn bekeríti őket a csapat, és kiderül, hogy senki sem ül a lovakon, csak ijesztő bábok. Tudom zavaros leírás, de ennyi maradt meg bennem. Jó lenne, ha valaki tudna segíteni. Előre is köszönöm es nem a Gyalog Galopp filmre gondolok
  • kjhun
    #107
    Igen. Mostanában, jó pár kimondottan VHS-ről rippelt filmet néztem meg. A cikbben szót ejtenek a narrátoros filmekről is. ezekből is láttam jó párat. Sőt, 1 db ilyen filmet tartalmazó VHS kazetta meg van még. :D

    Ha, már narris film, akkor egy részlet:
  • Regiujzenek
    #106
    Emlékeztek még?

    Video filmajánló 1989, VHS kazetták

  • Broafka
    #105
    tárgytalan, asszem megvan, nagy kreatívan: Macska az űrből
  • kjhun
    #104
    Ez jó?


    Feliratosan, szerintem senkinek sincs már meg, az eredetileg leadott film. (Gondolom "égetett" felirattal adták le annak idején.) Magyar felirat
  • Broafka
    #103
    üdv, keresek egy régi filmet.
    Amolyan családi vígjáték. Arra emlékszem, hogy van valami tudós, és találkozik valami beszélő földönkívüli macskával, ami ilyen telepatikus erővel segíti. Meg van a tudósnak egy szürke kísérleti egere aminek az a neve hogy Thiksy, róla neveztem el kiskoromban a plüss egeremet :D, onnan tudom, de amúgy egyáltalán nem lényeges része a filmnek
  • smith09 #102
    NApokban néztük meg a segítség felszarvaztak c . filmet.
    Talán a francia Pierre Richard filmekhez tudnám hasonlítani, de ez olasz.
    Nagyon jó vígjáték, csak ajánlani tudom.
  • baajos
    #101
    Sziasztok, keresek egy filmet:
    Címe: Öt lépés Kairó felé (Five Graves to Cairo) 1943. fekete-fehér, feliratos. Magyar Televízió leadta kb 30 éve az biztos. Ha tud valaki linket Köszönöm! : Wiki oldal
  • Regiujzenek
    #100
    Régi filmek kedvelőinek:

    Nindzsa filmek 80-as évek
    Hard fantasy filmek
    Ágyúgolyó futam filmek
    Őrült küldetés filmek (Mad Mission 1-5)
    Louis de Funes filmek
  • Apa27
    #99
    Én olyat keresek, ahol egy fiúnak valami lidérce volt, amolyan Fred Krueger... És más tini fiúkat támadott meg éjszaka az utcán és kiszívta az erejüket és azok meghaltak.
    Ha jól emlékszem, akkor a fiút bántó iskolatársat is így ölte meg...de a "gazdáját" nem bántotta a lidérc.
    Egyszer aztán mikor a srác az utcán sétált éjszaka akkor vele szembe jött a lidérc...megörült neki, majd a lidérc megmondta a fiúnak, hogy megöli...mert Ő valaki más lidérce, nem az Övé! És az "idegen" lidérc megölte a fiút.

    Valakinek mond ez valamit?
  • Broafka
    #98
    igen, ez volt az. köszönöm.
    hát... kiskoromban sokkal izgalmasabb volt ez a film :D
  • Broafka
    #97
    lehetséges, régen volt már, én meg akkor még kicsi voltam :)
    köszi, majd letöltöm, és megnézem, hogy ez lesz e az
  • mikromanus
    #96
    Ez lehet az
    Stephen King: Macskaszem
    http://www.port.hu/stephen_king:_macskaszem_cat_s_eye/pls/w/films.film_page?i_film_id=17967
    azt hiszem nem nézted végig a filmet a leírásod alapján. :)
  • Broafka
    #95
    üdv, ha még van itt valaki.
    Egy filmet keresek! Igazából nem emlékszem belőle sokra, csak egy jelenetre. Egy ilyen mítoszon alapult asszem az egész, hogy vigyázni kell alvás közben a macskákra, mert a mellkasodra fekszenek, és e miatt megfulladsz. A filmben természetesen ez egy kicsit módosult, és az volt a jelenetben, hogy egy macska ráfeküdt a kislány mellkasára, és elkezdte kiszívni a lelkét, de aztán a végén megmentették a szülei. Kb ez a jelenet
  • Apa27
    #94
    Hali!
    Segítségeteket szeretném kérni!
    Egy francia, rendőrös filmet keresek.
    A film végét láttam csak, meg a csattanóját.
    Arról szólt, hogy a francia rendőrségen valami korrupciós dolgok folynak ezért beépítenek, két rendőrt, hogy derítsék ki, kik a korrupt rendőrök. (egy nőt aki a kurvát játszotta, meg egy férfit aki a stricit alakította)
    Hogy pontosan mi történt nem tudom... végére persze kiderült, hogy kik a korrupt zsaruk, de a film nagy csattanója az, hogy az egyik zsaru elmesélte a beépített rendőrnek, hogy a "főnökasszonnyal" -aki egy személyben ennek az egésznek a vezetője- egy elit bárban szokott találkozgatni...és imádta a csaj lapockáján a vörös rózsás tetoválást.
    Mikor a korrupt zsarukat kinyírták a főhős férfi minden nap elment hónapokon keresztül abba az elit bárba, hogy hátha betoppan a "főnökasszony"...és lám a végére be is toppan. :) És ha jól emlékszem, akkor valami nagyhatalmú rendőrnő volt a csaj.

    Valakinek ismerős a film? Kb.: 1998-as vagy akkori lehet a film, de pontosan nem emlékszem rá, hogy mikor is láttam.
  • Regiujzenek
    #93
    Csatlakozzatok a Facebook-on a Régi Új Filmek csoporthoz és osszátok meg élményeiteket, véleményeiteket régi film vagy sorozatkedvenceitekről. De ha kérdésetek van, vagy kerestek információt, filmet, stb. azt is megtehetitek:

    Régi Új Filmek Facebook Csoport

  • dopli
    #92
    Sziasztok!
    Létezik az Alice csodaországban című történetnek egy 1988-as ausztrál filmfeldolgozása: http://en.wikipedia.org/wiki/Alice_in_Wonderland_%281988_film%29

    Nem tudja valaki, hogy honnan tudnám ezt letölteni?
  • Regiujzenek
    #91
    Régi emlékek:

    Herkules sorozat

    Az 5 kalandvígjáték N!xau-val, a busmannal, tisztázva a helyes címeket, N!xau élete.

    Az istenek a fejükre estek filmek és N!xau
  • Broafka
    #90
    Hát mivel Némó Kapitányból van vagy egy tucat, és mind Verne könyvén alapszik, így akkora nagy eltérések nem lehetnek a filmek között
  • cannibalism
    #89
    Megnéztem a Némó kapitányt, hasonlít nagyon, valószínű amit én láttam egy koppintás volt :) A 4. filmre pedig a tesóm mondta, hogy hasonlít a Tennesse Buckra, megnéztem és nem hasonlít, hanem egyezik :D
  • Broafka
    #88
    pedig ez a polipos jelenet a legvégén van, és nagyon hasonlít rá :)
    a 4. filmet meg nem értem, mert ezt a Tennesse Buckot oda is írtad, hogy arra hajaz, akkor most azt kerested amire hajaz? :D
    amúgy nincs mit, sajnálom hogy nem tudtam segíteni
  • cannibalism
    #87
    Sajnos egyik sem az amire én gondoltam, de a Némó kapitány érdekesnek tűnik és tényleg nagyon hasonlít arra amit én kerestem, szóval megnézem. A másik 3 filmet sikerült megtalálni. Ha valakit érdekel:
    2 - Hundra
    3 - Lángoló ring
    4 - Tennesse Buck további kalandjai

    Köszönöm a válaszod.
  • Broafka
    #86
    az első film az szerintem a Némó Kapitány lesz
    IMDB link
    a 4. film pedig a Cannibal Holocaust
  • cannibalism
    #85
    Sziasztok!
    Négy régi filmet keresek, nem tudom mikoriak lehetnek, én a 90-es évek elején láttam mind a négyet másolt vhs-n. Sajnos túl sok mindenre nem emlékszem már, de hátha tud valaki segíteni.
    1. Egy kutatóhajót megtámad egy óriáspolip, talán el is süllyed. Az még rémlik, hogy egy búvárharanggal lemerülnek a tenger fenekére és oda is benyúl a polip az egyik karjával, aztán találnak egy várost (talán víz alatti) , ahol fogságba esnek. Elég atlantiszos feelingje van a városnak.
    2. A történetre már nem emlékszem, de egy szőke hosszú hajú barbár nő a főszereplő, aki férfiak egész falkáját hányja kard élre. Talán a Vörös Szonja című filmhez tudnám hasonlítani.
    3. A film elején lövöldözés tőr ki egy kórházban, de egy doki (talán ázsiai) közbe lép és megállítja a támadókat (valamilyen harcművészeti stílust használva). Ezután a dokinak és a családjának menekülnie kell a gengszterek elől.
    4. Egy 5-6 fős társaság kannibálok fogságába esik, arra már nem emlékszem, hogy sikerül-e megmenekülniük. Ez a film pedig a Tennesse Buck további kalandjai című filmre hajaz.
    Hát ennyi, tudom, hogy nem sok, de valakinek hátha beugrik. :)
  • Regiujzenek
    #84
    Emlékeztek még?

    Régi új filmek, sorozatok, videók
  • Broafka
    #83
    tudom nem ide illik, de filmezésről van szó:
    nem tudjátok véletlen milyen frekvenciára vagy hova kerül a film múzeum este 10, fél 11 körül? mert nálam erotikára vált (nah nem mintha, zavarna :D )
  • Apa27
    #82
    Sziasztok! Lenne egy kérdésem, illetve segítséget várok!!!

    Egy (szerintem Magyar film!) régi filmet keresek, ami arról szól, hogy van egy nő (elviszik a komcsi rezsim idején, mert csinált valamit, vagy túlságosan sokat tudott, vagy nagy volt a szája, stb... nem tudom pontosan!) akit deportálnak. Illetve nem is jó a kifejezés, hogy deportálják, csak valami ürüggyel elviszik Szibériába. (azt hiszem, mert mindenhol csak hó van) Arra emlékszem, hogy adnak neki egy csomó vodkát (még köményeset is! :) ) élelmet... Majd elviszik egy fa házikóhoz ahol mondják neki, hogy ebben a házban nem lesz egyedül... Mikor belép az ágyon fekszik egy férfi. Vele fog majd együtt lakni/élni. Arra emlékszem még, hogy onnan tudják, hogy a hétnek mejik napja is van, hogy (talán keddenként?) mindig hoznak nekik egy zsák krumplit. Még arra emlékszem, hogy a férfi is valam hasonló okok miatt került oda...

    Sajnos másra nem emlékszem, de nagyon keresem ezt a filmet, illetve szívesen megnézném újból...

    Előre is köszi a segítséget!
  • Ibuki
    #81
    Így is sokat segítettél,köszönöm. Csak hát az a baj,hogy ezek már régi filmek és elég nehéz őket megtalálni. :)
  • Broafka
    #80
    hát ha sok a reklám az oldalon, vagy sok a felugró ablak, egyszóval gyanús, akkor megértem, de pl ilyen piratebay az megbízható (és relatíve ingyenes). Ennyit tudtam csak segíteni sorry. Amúgy a Forsyte saga is fönt van csak sajnos csak az első évad, gondolom ezért írtad, hogy második :)
  • Ibuki
    #79
    Köszi. Amit ajánlassz csak azért nem szoktam csinálni,mert hááát nem minden oldal megbízható. Köszi a segítséget :)
  • Broafka
    #78
    az üldözők fönt van ncore-on (már ha az az, valami 1966-os film)

    de szerintem ha a többit beírjátok úgy hogy a film címe és utána írjátok hogy torrent, vagy download, akkor a legtöbbet fellehet lelni.
  • Ibuki
    #77
    Egy barátom szeretne régi filmeket nézni,de nem nagyon találunk oldalt,ahonnan le lehetne tölteni őket.
    A filmcímek a következők:
    A Forsyte saga (2.évad)
    Az üldözők (Western)
    Salto mortale (azt mondta a barátom,hogy egy cirkusz életéről szól)
    Bonanza (Western)
    Nagyon örülnék,ha valaki tudna segíteni,mert hamarosan születésnapja lesz a haveromnak és azt hiszem, hogy nagyon örülne neki,ha valamilyen oldalon,vagy valamelyik oldalról le lehetne tölteni.
  • Apa27
    #76
    Illetve lenne egy másik film is amit már régóta keresek.. Az meg arról szól, hogy van egy nagyvárosi néger rendőr, akinek a markából éppen kicsúszik egy gyilkos és valahova az erdő felé veszi az irányt. Nincs nyom... Aztán valami hegyi túra csoporthoz csapódik a gyilkos, aminek a vezetője valami csaj... A rendőr valahogy megtalálja a gyilkos nyomát és üldözőbe veszi és kéri a csaj fasziját hogy segítsen utolérni a gyilkost. Összefognak és nekivágnak...
    A gyilkos eközben sorra kinyírja a többi túratársat és a csajt arra kényszeríti, hogy vezesse át valami hágón. Akkor ott nagy vihar lesz...stb...
    És kijutva a hegységből a városba érnek és másra nem emlékszem...
    Valaki tudja melyik film is lehet ez?
    Előre is köszi a segítséget!!!
  • Apa27
    #75
    Sziasztok!

    Keresek egy régi, talán valamikor a második világháború után játszódó filmet.
    Arra emlékszem a filmből, hogy volt egy pasas (talán amcsi) aki orosz fogságba esett a gulágon. Ott dolgozott és élt a többiekkel. Volt ott valami másik amcsi faszi is és ketten akartak megszökni. Volt olyan a filmben, hogy kétujjas bundakesztyűket varrat velük és a főhős mindig elcseszte a varrást (keresztbe varrta az összeset!).
    Aztán azt tervelte ki a főhős és az idősebb férfi, hogy a teherszállító vagonnak (ahonnan gabonás zsákokat pakoltattak ki velük az oroszok) az egyik végében egy ál hátlapot csinálnak és mögé elbújva ki tudnak szökni a táborból... Emlékszem az idősebb férfi mondta a főhősnek, hogy ne egyedül szökjön meg, mert úgy biztos nem éli túl, hanem minden képen vigyen magával valakit...
    Mert ha valamelyikük meghalna, akkor az életbe maradt megeheti a társa testét. Úgy hívta ezt a fogalmat az idős faszi, hogy vigyen magával "szendvicset"!
    Aztán kiszabadulnak és nekivágnak a végtelen hómezőknek. Az idősebb férfi meghal és a főhős (habozva visszamegy a hullához) megeszi a társa (talán...) máját, hogy túlélje az időjárást és a végtelent...

    Nos...Tudom kicsit hülyén hangzik az elmondásom, de én így emlékszem a filmre.
    Valaki tudna segíteni, hogy mi is lehet ez a film? Valaki tudja a címét?
    Akár ide a forumra, vagy akár privátra is várom a válaszaitokat!
    Előre is köszi a segítséget!
    További szép napot Sziasztok! :)
  • phoenix1
    #74
    Nem fogjátok elhinni megtaláltam mind a három filmet:

    1. Szupernagyi - http://atom.blog.hu/2009/01/13/szupernagyi_1
    2. Benji, Zax and the Alien Prince - http://www.imdb.com/title/tt0147747/
    3. Ürapu - Out of This World - http://www.imdb.com/title/tt0092423/

    Alig várom, hogy holnap legyen, megyek keresgélni is :) de most alvás.
  • phoenix1
    #73
    Sziasztok. Két filmet keresek. Minden a kettő kb. 1992 tájékán adhatták a Magyar Televízió 1.-en, ha nem előbb, sajnos nem emlékszem.
    Az egyik filmet sajnos még keverem a Szuper nagyi (Super Granny) ezt is mióta kerestem :S egy olyan filmmel amibe két ilyen kis robot a jó (fehér) és rossz (fekete) robot volt egy hasonló mint egy csészealj és a fejük is ilyen lapos gömbölyű formájú volt. Nagyon remélem, hogy valakinek rémlik valami jó lenne.
    A második film valami földönkívüli fiatal gyerekekről szólt akik ilyen fejpántot viseltek középütt egy vízcsepp formájú kis valamival és a két mutató újukat össze érintve meg tudták állítani az időt.
    Nagyon szeretném ezeket a filmeket megnézni. Előre is köszönöm a segítséget.
  • Lacikap
    #72
    Szisztok!

    Én az acélkaraván című filmet hajkurászom, de nem találom sehol, a magyar felirat megvan hozzá már egy ideje, de a film sehol!

    Eredeti címe:
    Union Pacific
    amerikai western, 95 perc, 1939
    rendező:
    Cecil B. de Mille
    színész:
    Barbara Stanwyck
    Joel McCrea
    Anthony Quinn
    Robert Preston

    Ha esetleg valaki megtalálja szóljon! :)
  • takimanprefect
    #71
    Hali...
    A film cme: "La Cabina". 1972-es évjárat, spanyol, feliratos.
  • Somi1
    #70
    Sziasztok.

    En egy olyan kalandfilm cimet keresem ami 1990 korul ment az m1-en. Annyira emlekszem belole, hogy talan 2 vagy tobb reszes volt es az egyik resz vege igy nezett ki: Egy nagy havas hegysegben mentek az emberek, hogy atkeljenek, amikor egy rohadt nagy sasmadar, vagy hasonlo lecsapott es elragadott egy fiatal fiut asszem ilyen nagy szormekabat volt mindenkin. Esetleg valakinek remlik ez? :)

    Elore is koszi.
  • Dottor Enzo
    #69
    Sziasztok, már jó ideje vadászom ezekre a filmekre, van hpzzájuk mind dvd forrásom, csak szinkronom nincs:
    Didi megőrjítesz
    Zöld szója
    Gettysburg
    Az idő szorításában
    Csőre töltve
    Kulcsjátékos (The Sixth Man)
    Titánok harca

    Ha bárki tudna segíteni ide írhat: [email protected]