29
  • Archenemy
    #29
    Az internet is az ördög találmánya!
  • Tetsuo
    #28
    hehe nem nagy ugy, de nem 1 nap alatt..
  • WinG
    #27
    szarkazmus? :)

    amúgy tuti a srác valami mérnökpalánta lehet. tavaly még nekem is az ördög találmánya volt a statika :)
  • Randal
    #26
    Kell nekik is a szórakozás:D
  • Gladiator
    #25
    Tetszik, hogy mennyire figyeltek a reszletekre a hajo kidolgozasanal. Meg a kapitany is ott figyel a hatuljaban:)
  • Turdus
    #24
    "par ezer forintbol kb. 1 nap munkaval es egy forrasztopalkaval lehet teljesen hazikeszitesu oktatorobotokat gyartani, amik hozzak egy lego robot tudasat"
    Hehe, ezen nagyon jól mulattam... mondhatni ROTFL. Megnézném, mikor tudsz 1 nap alatt pákával olyan összetett, távolról programozható mikrokontrollervezérlést öszerakni, mint ami a legoban van!
  • Tetsuo
    #23
    az forrasztópáka. ;)
  • FlyingV
    #22
    #20ra ment a válasz, benéztem boccs
  • FlyingV
    #21
    szerintem csak viccelt, megtoldva a #16-os hsz-t.

    ha meg nem, akkor ezexerint a víz is az ördög találmánya, ebből kifolyólag az ember testének 70% vegytiszta gonoszság... Várjunk csak, ha ebbe belegondolok, nem is mondhat hülyeséget.. illetve most már értem, miért vagyok olyan, amilyen, napi 4 liter folyadékot iszom :D
  • Gabe Dearborne
    #20
    És ezt így le mered írni??? Pont itt, az Interneten???

    Méghogy ördög találmánya... Blaaaaaaaahh.
  • Narxis
    #19
    Ne vigyük túlzásba a hidrodinamikát, az ördög találmánya ez.
  • Epikurosz
    #18
    Lásd még: Medve-tó a Wikipédián
  • Epikurosz
    #17
    Tehát, akkor ismételjük el szépen:
    - legalul nem lehet geotermikusan melegített réteg, mert ott 10-11 a hő, azon a mélységen. A Föld hője csak jó mélyen kezd érvényesülni. Tehát legalul van egy hideg, sós vízréteg.
    - középütt van az alatta lévővel kémiailag megegyező sós vízréteg, csak épp meleg, ill. az átmenet folyamatos a lenti hidegtől a fenti melegig.
    - fent van a csapadékvíznek köszönhetően kevésbé sós, a napfényt jobban átengedő, emiatt hidegebb vékony (1-2 méteres) vízréteg, de ebben is több a só, mint a tengervízben, mert lebegni tudsz a vízben.
  • Dredd
    #16
    hogy foshattak ettől a hajósok párszáz éve, biztos maga az ördög lassította le a hajójukat :)
  • Epikurosz
    #15
    Medve-tó (Szováta, Erdély):
    "A tó heliotermikus tulajdonságát 1901-ben Kalecsinszky Sándor kolozsvári fővegyész állapította meg, aki az előzetes feltételezésekkel szemben arra a következtetésre jutott, hogy a vizet a napsugarak melegítik fel. Mégpedig úgy, hogy a beömlő patakok kis fajsúlyú édesvize vékony réteget képez a tófelszínen, mely átengedi a napsugarakat, melyek aztán fölhevítik a mélyebb, sóban dús vízrétegeket."
    "A Medve-tó vízhőmérséklete az elmúlt évtizedek során fokozatosan csökkent. A legmelegebb rétegekben a - heliotermia kialakulása után - 80 fokos hőmérsékletet is mértek, majd a víz hőmérséklete 1902-ben 61, 1910-ben 51, 1965-ben pedig 33 Celsius fokra csökkent. A hőmérséklet csillapodása a beömlő édesvízzel, valamint a fürdőzők számának növekedésével hozható összefüggésbe. A tó sótartalma a mélységgel fokozatosan emelkedik, míg el nem éri a 220-300 g/l koncentrációt. (Összehasonlításként: a tengervizek sókoncentrációja 34 g/l körül mozog.)"
  • Epikurosz
    #14
    meg a melegebb megy felfeléééééé
    (hidrodinyamikka)
  • Epikurosz
    #13
    szted melyik nehezebb, mer ugye a nehezebb megy lefelééééé
  • Garga Pitic #12
    Holt víz, holt víz, micsoda depis egy név.
    Miért nem pousse-café-effektus? :)
  • herlius
    #11
    Epikurosz, amúgy mi a gond ezzel? Engem is érdekelne.
  • Epikurosz
    #10
    2Van a geotermikusan melegitett reteg alul, a normal edesviz kozepen es nehol erre jon a sobanyabol szarmazo hidegviz felul."

    Ezt még gondold át.
  • kvp
    #9
    Erdelyben van egy-ket olyan to, ahol a vizretegek hasonlo modon keverednek. Van a geotermikusan melegitett reteg alul, a normal edesviz kozepen es nehol erre jon a sobanyabol szarmazo hidegviz felul. Nagyon erdekes ezekben uszni...

    "Imadom amikor olyan a kiserlet hogy kis jatekhajoval kell jatszani. Ez olyan amikor az egyetemen robotika oran elkezdunk legozni. (mindstorm)"

    Azt lehetne komolyabban is csinalni, de ahhoz mernokok kellenenenek. Ha a tanarok nem villamosmernokok, akkor nem sok esely van ra, hogy barmi olyat ossze tudjanak hozni, ami a legonal fejletebb. (pedig par ezer forintbol kb. 1 nap munkaval es egy forrasztopalkaval lehet teljesen hazikeszitesu oktatorobotokat gyartani, amik hozzak egy lego robot tudasat, csak teljesen sajat tervezesuek)

    A kiserletrol pedig annyit, hogy erdekes es jol latszik, hogy a hatas kialakulasa fugg a hajo meretetol, geometriajatol es a retegek vastagsagatol.
  • Tetsuo
    #8
    Kicsit alakitanak a hajotesten es semmi gaz.
  • valamit
    #7
    valahol olvastam, hogy régen volt, hogy olajat is öntöttek a vízre, a hullámok csillapítására. az ugye a súlyánál fogva a legfelső réteget képezte
  • BandiG
    #6
    Imadom amikor olyan a kiserlet hogy kis jatekhajoval kell jatszani. Ez olyan amikor az egyetemen robotika oran elkezdunk legozni. (mindstorm)
  • Alexease
    #5
    Regebben mintha olvastam-lattam-hallottam volna mar a "vizalatti hullamokrol". Ez ugyan az lehet vagy valami mas, azt passzolom;)
  • Csaba42
    #4
    Egyszerű: hajó alsó része (ami a felső vízréteg alatt van) átmegy a negatív téridő-kontinuumba a sűrű flutoid-imulzió koncentráció miatt, aminek következtében (mivel ott sűrűbb a tér a szokványosnál) lelassul a ladik. A jelenséget egyébként Hans Schönbrumm már 1718-ban felfedezte egy Berlin melletti kis tanyán, Sucheinenerscheinung-ban.
  • immovable
    #3
    jó cikk
    igen érdekes
  • Molnibalage
    #2
    Az áramlástan szépségei. :)
  • Zocsi
    #1
    érdekes