1748
City of Abandoned Ships
  • 1985miki
    #1708
    Az öblös félét már csináltam csak amikor bementem a városba egyből nekem estek a katonák. :/
  • Although
    #1707
    Két megoldás van egyik, partra szállsz egy öbölben és a szárazföldön keresztül átverekeded magad :)
    Másik felhúzod az adott ország zászlaját és behajózol ha nincs vérdíj a fejeden valószínű menni fog. Van egy karakterfejlesztés is ami segít mégpedig a stealth :)
  • 1985miki
    #1706
    Hali. Nem tudok olyan szigeteken kikötni akikkel háborúban vagyok be kell lopakodni?? Ha igen azt hogy kell???
  • dadario
    #1705
    Sziasztok! Sajnos Steam-ről vagy boltból nem tudtam megvásárolni ezért letöltöttem a Reloaded változatot. Mivel nem szoktam warezolni az install második lépésénél el is akadtam. Tudna valaki segiteni priviben?
  • MarkBlade
    #1704
    én úgy tudom már kirakták az ingyenesek közé. Én tőlük töltöttem le! ÉS utólagos köszönetem a jó munkáért.
  • Bohusek
    #1703
    Ahoy!

    Nincs jó hírem a magyar(os)ítással kapcsolatban. Van, de nincs. A hozzászólásokból kiderül, mit is értek ez alatt:

    http://elitemagyaritasok.info/comment.php?comment.news.38

    Szerencsére a játék nem időre megy, így egy-egy komolyabb dialógus értelmezésén el lehet molyolni, még kevés angollal is.

  • info 2
    #1702
    Ahoy!
    Nos, az a helyzet, hogy jó lett a játék és így megnézve nem találtam hibát. Azonban most az a gondom, hogy nem tudom honnan töltsem le a magyarosítását a GOF módnak. Tudna valaki küldeni egy linket?
    Üdv, és jó szelet!
  • info 2
    #1701
    Köszi szépen Bohusek Kapitány!
  • Bohusek
    #1700
    Kedves Info 2 Kapitány!

    A GOF módot javaslom. Illetve ajánlom figyelmedbe az alábbi instrukciót:

    https://sites.google.com/site/skodacoas/home/important-quests/killing-the-beggars-lost-ship-city-quest

    Ahol egyébként az összes küldetéshez szerezhetsz segítséget.

    Illetve ezt:

    http://www.piratesahoy.net/threads/need-help-with-kill-the-beggars-quest.16422/

    mi szerint délutáni órákban keresd az emberedet a megadott városban.

    Remélem, megtalálod...

  • info 2
    #1699
    Sziasztok! Van egy kis gondom a játékkal. Rájöttem, hogy 2 nagy küldetés van a játékban: Tenochtitlan küldetés és az elhagyott hajók városa. Nos, én eleinte az alapjátékkal játszottam, de a Moszkító parton Silvoo Ricci odajött hozzám, megszólított és lefagyott a párbeszéd. Utána kipróbáltam a Gentlemen of Fortune módot és akkor nem omlott össze a dialógus, de akkor meg a Kill the Beggars küldetésben a 3. hajléktalan megmondja, hogy melyikük akar beszélni velem, de őt sose találom. Nekem mindegy lenne, hogy az alappal játszok vagy a GOF móddal, csak szeretnék már ezzel a játékkal játszani, mert ez jó, csak hibás. Ha esetleg tudna valaki segíteni, azt megköszönném!
  • lerboy
    #1698
    Tökéletesen egyetértek. A Két játékból kellene gyúrni egy igazi modern kalózos játékot :)
  • Although
    #1697
    Rakott fel egy új videot a piratesahoy is a moddb szavazás előtt. :) Hearts of oak

  • Bohusek
    #1696
    Ahoy!

    Bevallom, jó régen nem jártam ebben a párás, folytós, de rummal elviselhető karibi kocsmában. A progit elővettem, kb. két hónapja, de épp, hogy kezdtem visszarázódni, valamiért megint elpártoltam. Jelenleg a AC: Fekete Lobogó-ja alatt próbálom kapitányi tudásomat. Megmondom őszintén, hogy leköt ugyan, de hiányérzetem van. És Óhatatlanul az AOP2 egyes elemei jutnak eszembe - nyilván :)

    ...A következő sorok azért kerültek ide, mert gyakorlatilag, a teljesség igénye nélkül, saját intuícióból fakadóan, összevetem a két játék egyes elemeit...

    Mert az igaz, hogy a Black Flag-ben (későbbiekben: BF) iszonyatosan élvezetes a hullámokon hajózni, a hajót szinte mindig irányba kell korrigálni, ahogy a szél és a hullámok elmozgatják, valóságérzetem is jobb, de nem látom a szél erősségét, a hajóm szélbefogási képességét és azt sem, épp mennnyivel haladok. A tengeri csaták élvezetesek, részletesebbek, de láncos golyók csak elöl vannak és nem tudom, tényleg lassítanak-e a célhajón, oldalágyúkban csak egy fajta lövedék létezik, hátra nincs ágyúm csak lőporos hordó. A csákjázás egyértelműen jobban sikerült, bár a győzelem utáni döntésre alig van ráhatásunk. Ráadásul egy hajónk van, egy szkúner, amit addig fejleszthetünk, hogy még a csatahajókat és erődöket is lenyomhatunk majd vele (?!?). Ebben az AOP2 azért valósabb. Ja, flottád meg majd csak akkor lesz, ha internet, stb. De hogy arra kapitányok kinevezése...felejtsd el.
    A szállítható portéka épp hogy van, csak hogy legyen valamiből bevételünk, de kereskedelem hiányzik a dologból - nekem. A legénység menedzselése szintén a nullához konvergál. Hiányolom a sokféle hajó vásárlását, stb, tehát mégha a BF-ben élvezetesebb is a vitorlázás, az AOP2 közelebb van a szimulátor témához, főleg, ha összevetjük a hajó, karakter, legénység-felesztést továbbá a gazdasági rendszert. És az egy megveszekedett távcsőből is alig jutunk némi információra. A behajózható terület, úgy érzem, az AOP2-ben nagyobb. A BF inkább kisebb területen mozgat, de ingergazdagabbá tette a területet homokpadokkal, kiemelkedő sziklákkal, stb. Éppen ezért nincs is benne gyorsutazás, csak annak valamilyen lebutítotabb változata.

    Tehát tengeri téren a BF kevesebb, de mivel egy-két rész esetén olyat ad, amit esetleg az AOP-ból hiányolhatnánk, vagy ott csak a fanáziánkkal kiegészítve lehetett teljes a kép, így kis hiányérzettel, de élvezhető lett. Az AOP2 végül viszi a pálmát.

    A szárazföldi kalandozások során nálam, és hiszem, hogy nem véletlenül, a BF kerekedik felül. Ugyan az AOP2 mellékküldetés szálai, valamint a főküldetések összetettsége sokkal kidolgozottabb, a területek repetatívak. A BF-ben is fel lehet fedezni ismétlést, pl.: homokpadok, erődök esetében. Viszont a víz alatti területek fantáziadússágra utalnak, csakúgy a főküldetések helyszínei. A városok hatalmasak, élettel telibbek, ez nyilván a kor nyújtotta technikai háttérnek is köszönhető. Mindazon által a BF-nek van egy nagy múltja ezen a téren: AC I-III, amelyek jellemzően szárazföldön játszódtak.

    Tehát a BF belevágta a baltáját a karibi kalózvilág nagy fájába, de nem élezte ki eléggé, nem vett át elég ötletet azoktól, akik a témát már eléggé részletekbe menően kidolgozták (pl. AOP2). Ráadásul érezhetően nem akart felhagyni a bérgyilkos vonallal sem, így nem szuszakoltak bele annyi tengeri részletet. Pedig megtehette volna, nem hiszem, hogy ne lenne kivitelezhető, ha 6-8 évvel ezelőtt ment.
    Persze, sejtek további hátul meghúzódó koncepciókat: 1. Ma már nincs IDŐ. mihamarabb kell a pénz, nem cél a jó, a minőségi megalkotása, elég, ha annyira jó, hogy vegyék és egyék. 2. Emészthető legyen a mai kor gyermekeinek (értsd: ne kelljen sokat gondolkodni rajta), hisz ebbe az irányba megy minden, tehát a szórakoztatóipar is felveszi ezt a fonalat.

    Pedig de jó lett volna, ha az AOP2 azon részeit, amelyek az akkori lehetőségek miatt olyan lett, amilyen, átdolgozzák, ami pedig jó volt benne, átveszik. Tökéletes lett volna. És meggyszemként a habos csokis tortára a bérgyilkosi vonal. Az évtized játéka lett volna. De hogy melyiké, nem tudom, mert a mesterséges butítás folyamata erőteljesen halad előre és az igény is megy vele alább...

    Megjegyzés: olvastam BF fórumokat. Írja egyikük, hogy "Na, végigtoltam". Egy karib tengeri, kalózérában játszódó kalandjátékot "végigtolni" végig lehet, de hogy nem élvezte ki minden részletét, az is biztos. Lehet, hogy csak a romantikus, kalandvágyó lelkem beszél belőlem, de én ezeknek minden pillanatát ki akarom élvezni. Éppen ezért a fő küldetésszál érdekel a legkevésbbé. Egy kis kaland után beállítok egy célt a térképen, de sokszor nem jutok el oda, mert vagy más kalandokba botlok út közben, amelyek odakötnek vagy más irányba sodornak. A Sid Meyer: Pirates is tetszett anno, volt benne egyediség, sprirtusz, csak sajnáltam, hogy az emberi élet 40 éve olyan gyorsan lepergett és vége lett a játéknak, így hatalmas hiányérzettel tettem le a játékot. Újrakezdeni nem akartam, az már nem olyan. Viszont kihagyott kalandokat, feltérképezetlen területeket hagytam veszni - kényszerűségből. Ezt csak azért hoztam fel, mert látható, hogy ez rétegjáték a témája miatt. Vagy élvezi valaki minden ízében vagy csak végigtolja. Persze, az utóbbiak is megveszik...

    Jönnek és jönnek a mondatok ki a fejemből, ahogy a gondolatok szülik egymást, de azt hiszem, így is untatom azt a kapitánytársamat, aki idáig eljutott, úgyhogy, most leállok. De az összehasonlítást mindenképpen meg akartam osztani és nem a BF-es kollégákkal, hanem elsősorban veletek. Talán sejtitek, miért.


  • Emm77
    #1695
    Ismételt Hello!
    Bár már ritkán járnak erre a rumgőzös kollégák...
    Az előző levelem tárgytalan. Meg lett a hiba. Az eredeti magyarosítás nélküli verzióban működik, így egy kis hiba a magyarosítás dialog tx ben lehet valami, vagy ilyesmi:) lényeg: a save lementése, eredeti vissza, save bemásol, megcsinál a kérdéses dolog, save, lement, magyarosítás, save vissza s boldogság.
    Azért jó mulatást:)
  • Emm77
    #1694
    Heloka!
    Van egy problémám.
    Holland volnék.... A főkórmányzó elküld Morganhoz hogy dolgozzak má nekije...
    Na ő elküld Santiagóba hogy tudjam már meg ott van e a kormányzó s mi a programja...
    Mint mindenhol a kocsmárost faggatnám.... De: nem lefagy mikor kérdeznék tőle mert le fel a lehetőségekben mozog a kiválasztás, csupán mintha nem tudnék rányomni. se space , se enter se egér..
    valaki találkozott már vele? s van e javíthatósága?
    Igen köszönöm. S ha lehet a [email protected] címre ....
    üdv S Jó rumozást!
  • Although
    #1693
    Hearts of Oak

    Hát ha még ez elkészülne, mi lenne itt :)
  • Renegade
    #1692
    időről-időre visszatérek ide, valahol zseniális, hogy egy ilyen játék a mai napig generál modokat/hozzászólásokat, bármennyire is szörnyű lehetett a kalózokkal sújtott Karib-tenger, azért sokunkban ott van a Jolly Roger :)
  • Although
    #1691
    Nos rápislantottam.

    78old. manual, emberemlékezet óta nem látott régi rp feeling, 7,5 GB a méret, bővült országok száma Portugáliával, interakciók bővültek, Több main sztoriból lehet választani, családi háttér, és igen hihetetlenül nehéz, tényleg nem viccelek.
    Látszik hogy Pieter Bholen csinálta :)
  • Although
    #1690
    Nem tudom van é aki még várta, de megjelent. Ez az első rész modja. Anno 2003-ban jelent meg még a Bethesda gondozásában. Más idők voltak még :))

    new horizons

    original free game
  • nazzario
    #1689
    még annyit hogy olvasva itt a fórumot látom némelyeknek megvan a gof mod magyaritása na az is kellene :D
  • nazzario
    #1688
    hali! valakinek megvan a magyarítás ? hálás lennék ha megkanám emilem: [email protected]
  • MarkBlade
    #1687
    ha megint rossz megint átpakolod :) ennél jobb megoldást nem találtam. Ált a 64 bites rendszereken stabilabb azt tapasztaltam. örülök hogy segíthettem :)
  • Soteeh
    #1686
    Köszi a gyors segítséget! Most már működik :D (remélem ez így is marad)
  • Soteeh
    #1685
    Köszi! Megpróbálom
  • MarkBlade
    #1684
    fogd emg és helyezd át az egész könyvtárat egy új helyre. Control-x..
    Elméletileg megoldja..
  • Soteeh
    #1683
    A játék bejön, (letöltöttem valami TAGES cuccut, elötte rendszergazdás hibát adta ki) és pl: mikor a tengeren megyek egyszer csak kidob.Utána megpróbálom mégegyszer is megint.
  • Although
    #1682
    Mit ír ki? Rendszergazda szint beikszelve?
  • Soteeh
    #1681
    Sziasztok!
    Remélem még valaki játszik evvel a játékkal.
    Tud valaki megoldást arra, hogy win7 32bit-esen ne fagyjon le állandóan?
  • synapsys
    #1680
    köszi Ferou kapitány :)
  • ferou
    #1679
    Áhoy
    rappapa a varos legtávolabbik templomba , jobbra vagy balra van mindegyiken 5 ajtó azokba bekel tudnod menni . Ösz 13 totem van plusz 1 a labirintusba.
    synapsys
    a múmia port én is csak véletlenül találtam meg (mikor majdnem ) feladtam , kezdj el más kúldit is ha kereskedőt látsz ted fel 4x a kérdést
  • rappapa
    #1678
    Áhoy
    Ferou kapitány!
    Jelenleg 10 totem van nálam, beleszámítva azt az utolsót is amit az egyik labirintusban van.
    letettem 1-1 totemet a két piramisba szélen, meg egyet a híd elött, ahol az indán van.
    De igy seenged be, hány totemnek kell lennie összesen?
  • synapsys
    #1677
    sziasztok én a mumia port keresem de már 3 szor voltam minden városban és minden kereskedőnél, de még mindig nincs meg ha valakinek van valami ötlete vagy csitje ami értelmezhető meg köszöném. KÖSZ:)
  • milan94
    #1676
    végülis tökmind1 csak valamelyik induljon. letöltöttem az age of pirates 1et és a 2öt is de mindegyiknél ugyan az a hiba. elinditom a játékot , el kezd tölteni és kilép a játékbol:/
  • ferou
    #1675
    Áhoj
    rappapa --nálad von a 10 totem a mi ki nyitná az ajtókat ?
    milan --melyik verzióval akarsz játszani vagy ha frissíted milyen sorrendben ?
  • milan94
    #1674
    valaki tudna segiteni abban , hogy amikor elinditom a játékot akkor el kezd tölteni, de utána elsötétül a képernyö és kilép a játékbol . elöre is köszi
  • rappapa
    #1673
    hali
    Tudna nekem valaki segíteni, mert éppen tenochtitlan-ban járok,. de elakadtam.
    Bementem a legszélső két templomba, leraktam a totemeket, hatástalanítottam a tűzcsapdát, meg lementem a labirintusba a totemért , de nem tudok sehova bemenni mert zárva van.
    Tudja valaki mit kell most csinálni?
  • biglion lord
    #1672
    Üdv!
    Nos rájöttem mi okozta a problémát, ugyan is hiába választom ki a karaktert és hozzá az adottságot csak alapból amilyen a karakter (képen) olyan a szerepe a játékban. Vagy is ha a karakter kalóz és lentebb más nemzetiséget adok nem működik a játékban csak kalóz lesz.

    Viszont akadt 1 másik problémám eddig csak néha lépett ki a játékból Engine.exe-Alkalmazáshiba miatt visszatöltve ismét élvezhettem a játékot most viszont hiába töltöm vissza a játékot ismét kilép az említett hibára hivatkozva. Alapjátékra rakva Gentlemen Of Fortune 2.0 Full Mod V2.0.1 Beta használom. Már szenvedtem vele rengeteget mire sikerült elindítanom és azt hittem fog is működni és elkezdte a kilépkedést. Van e valami megoldás? A segítséget előre megköszönném a játék korábbi része nagy kedvencem volt és ez is az lenne, ha menne. Köszönöm.
  • Although
    #1671
    Nem tudtam hogy nem ő készíti.
  • eddy12345
    #1670
    Egy szóval nem mondtam, hogy több közöm van annál, mint hogy lekalózkodom tőled és megosztom másokkal ingyen.
  • Peter083
    #1669
    Eddy12345!

    Látom, kutyából nem lesz szalonna.
    Más tollával meg ne ékeskedj, mert a magyarosításhoz csak annyi közöd van, hogy megosztod a data.hu-n. Mást inkább nem írok le, mert az nem bírná el a nyomdafestéket sem.