182
Gondolkodjunk el néhány dolgon!
  • Balumann
    #142
    Már feltettem egyszer a kérdést (amit átugrottatok az elején:P), de ezekhez kapcsolódik. A korábban természetben (összhangban a természettel ), törzsekben élő emberek miért kezdtek el civilizációkat, birodalmakat kiépíteni, és miért hierarchikusan. Miért akart bárki hatalmat más emberek élete, sorsa felett? És ez miért történt nagyjából egyidőben (a világ különbözőbb pontjain, ~100 év eltolódással)?
  • gercse
    #141
    :) megértettem
    pénteken pont barátommal dumáltunk erről, és ott is arra jutottunk, hogy akármit is csinálunk, akarunk, a külvilágtól(körülményektől) nem tudunk függetlenek lenni, és ez határozza meg valóban az életünket.
  • Aquir
    #140
    ez kicsit hosszú lett, de amúgy az a lényeg, hogy minél jobban akarjuk akkor is "átvészelni" az életünket, mert nem mi határozzuk meg azt, mert mindig a körülményektől függünk. (Nem te határozod meg hogy milyen családba születsz és hol a világban, stb.) Persze te magad is egy körülmény vagy, csak hogy te magad vajmi keveset tudsz számottevően változtatni, ha az élet elbánik veled. Pl. eleve született szellemi fogyatékosként vagy halálos betegként nem éppen tudnál akármit is tenni

    A szabadság érzése is csak egy szűkebb keretbe való létben lehetséges. egy már egy kicsit filozófálgatás :p
  • Aquir
    #139
    azt jelenti hogy mindig lesznek problémák az életben. Az alapvető dolog az, hogy megszületsz, és e világban, - most a túlvilágon kívül, mert lényegében én most csak erről a világról beszélek -, az a lényeg, hogy élsz egy életet, de nem mindegy hogy hogyan.

    A legalapvetőbb az hogy éld túl, ez minden élőlény alaptörvénye. Ez sose fog megváltozni. Ez után már csak az a kérdés, hogy vajon mennyire kellemesen tudod ezt átvészelni.

    Az hogy ilyen "kellemesen" éldegélünk, részben azt is eredményezi hogy a többi állat lassan/részben belepusztul. Ha mi lennénk az ő helyünkben nem lenne jó helyünk. Az evolúció egy verseny, mi most itt internet mellett gondolkozunk, és épp ha a gondolkozás nem lenne (milyen természetes nekünk, de a fejlődéstörténetet nézve nem minden élőlénynek az), akkor már gondolom megérted hogy miért használom az "átvészelés" szót.

    Hisz itt vagyunk a többiek (élőlények) felett, aztán még így is itt egyszer majdnem belepusztulunk a háborúba, amott meg talán csak azt fogjuk megbánni ahogy hasznosítjuk az energiát és terjeszkedünk (vagyis saját magunktól sem vagyunk még biztonságban)

    Azon kívül hogy kicsikét megállt az ember evolúciója, mert mindenkit meggyógyítunk, a természetes szelekciót nem részesítjük előnyben, mert épp ezt jelenti az Emberiesség. Mindent megtennénk ellene, mert nem szeretjük. Ahogyan eddig csinálta a természet. Hanem legyen jó nekünk, mindenki boldogan éljen. Az ember az egyik problémamegoldó eszközre találta fel a másik problémamegoldó eszközt (közben mindegyiknek van valami problémája, amire kreálunk megint valamit ami megpróbálja mérsékelni, közben meg vagy szennyezi a környezetet, vagy amúgy is sok energiát fogyaszt, ezért megpróbáljuk javítani). Ezt hívják technológiának.

    Ráadásul eleinte maga az ember saját maga miatt nem tudott fejlődni (először a Föld van a középpontban, és aki mást mond az nem normális, aztán a Nap van a világ középpontjában, aztán mostmár tudjuk hogy nem is az van, hanem vannak galaxisok a világegyetemben, ami most vagy terjeszkedik, vagy pulzál.. stb.)



    És ha most nagyon eltekintünk attól, hogy egyáltalán túléljük e, mert ettől még messze vagyunk (?), akkor is amúgy az a dolgunk hogy ne figyeljünk ezekre a problémákra (mármint a mindennapi életben), hanem legyünk boldogok, együnk jól, pihenjünk sokat (miközben egyre több stressz jelenik meg az emberekben épp ezekben az évtizedekben) aztán, adjuk tovább a géneket, és pihenjünk meg.

    (Aztán évfolyamtárs foglalkozik épp olyannal hogy az öregemberek, akik már nem tudnak annyira jól kiválasztani, és hála a fejlődő káros világnak (pl hogy egy legalább jóízű higanyforrást említsek: cigi) a szervezetükben sok káros anyag halmozódik fel életük végére, azoknak ásunk egy egy nagy gödröt, eltemetjük jó mélyre le a talajvíz közelébe, aztán meg aggódunk hogy amúgy ne mosódjon semmi bele semmilyen folyékony közegbe, hogy aztán továbbszállítsa ..)
  • Errant
    #138
    Elolvastam őket... Thx
  • Errant
    #137
    Ezt én sem nagyon értem...
  • gercse
    #136
    és mit értesz minél jobb helyzetben való átvészelésen?
    mert, amit írsz, az teljesen helyénvaló, csak kiváncsi vagyok
  • Aquir
    #135
    csak jobban szeretné ha magyar lenne. Innentől kezdve jön az hogy ki miben hisz, és ki hogyan tud vitatkozni. Ha valakik valamiben elmennek és megtárgyalják a különbözőségeket, na azt megnézném, mert hosszú ideig tartana, és megnézném mire jut így két ember, mert szerintem az alapvető az hogy az hangzik el hogy "én ezt szeretem és azért mert ebben hiszek mert ez jó" és kész.

    Közben meg akár tovább is lehetne menni hogy miért ezt hiszed, miért ez a jó, akkor kiderülne hogy gyerekkorában ezt meg ezt hallgatta, az tetszett neki, és ezek történtek vele, aztán jönne egy megértés fázis, ha hosszú ideig elbeszélgetnek, és azután meg a megértésből származó kompromisszum, ha van amikben nem sikerült egymást (a másikat) meggyőzni.

    Szerintem rühellenétek ti is ha minden embertípussal végig kellene csinálnotok egy ilyen beszélgetést, meg hát mindenki legyen csak normális, aztán hogy betegségből, önnön hibájából, vagy genetikailag hülye valaki, az engem nem érdekel - gondolom mindenki ezt gondolná a végén.

    Nem lesz itt egyhamar Kánaán.
    jó gondolkozást!
  • Aquir
    #134
    az élet értelme a túlélés

    az állatok életében gyakoribb a halál, ott kiviláglik valójában miről szól az élet, mert számukra a túlélés a legfelső prioritással bír

    minekünk embereknek, akik meg bebiztosítottuk magunkat a felsőbbrendűséggel, csak háttérbe szorult a lényeg, valaki azt mondja hogy találd meg az utad, hogy a boldogságot kell keresni, de ezek végső soron csakis olyasvalamik, amik követelik minden élőlénytől hogy minél jobb helyzetben vészelje át az életet és megmaradjon a Földön.

    nincs más út, mint előre
  • Aquir
    #133
    szóval meg kéne ölni mindenkit akiket esetleg rosszul neveltek és nagyon rossz szokása volt ezért lett pl. állatkínzó, aki csak nagyképű és ezért kicsit nem tetszik neked, aki betegségből, genetikailag, minden esetre önnön hibáján kívül rossz valamiért (pl egy pedofil) tök jól hangzik, akkor bőven beleférnek a túlzottan agresszívek, apropó már benne vagy :p
  • Aquir
    #132
    a megalázás az nem ok, de a pletykára az embernek volt szüksége, amit az evolúció alakított ki :p
  • Aquir
    #131
    szaporodnak 5x többen lesznek mint mi, akik a fejlődőbb oszágban meg alig vállnak annyi gyereket, és egyre kevesebben leszünk. A szegény országokban a gyerek nagyobb érték, mi meg mérlegelünk a jólétben hogy mennyi gyereket vállaljuk, de ők csak ontják :p
  • Aquir
    #130
    a napenergia hasznosítása nem elég hatékony ezt te is tudod. GM növények amikből rögtön butanol nyerhető amit úgy ahogy van lehet belekeverni a benzinbe?
    Ezt pl. a kőolajjal rendelkező országok pénzelte Greenpeace nagyban ellenzi, és közben ilyen okok miatt hal meg milliárd ember és gyermek Afrikában, ahol 50x több termést hoznának az aszály és kártevő-rezisztens stb. növények, amiket kizárt dolog hogy kapnának Európából ezek után.
  • Balumann
    #129
    Mert együtt vannak, szeretik egymást, nem vesznek össze hogy MSZP vagy FIDESZ a jobb, és stb.
  • Balumann
    #128
    Én gyűjtöttem pár idézetet, amik nekem nagyon tetszenek (vicclap, meg egyéb bölcsességeket tartalmazó oldalról :)) ), akit érdekel olvassgassa végig. Ezeket is lehet kommentelni (egyiket sem én találtam ki :D):
    idézetek
  • kocsisgabor9999
    #127
    Thaiföldön akármilyen nyomor van mégis boldogok az emberek. Vajon miért is?:P
  • Balumann
    #126
    Egyetértek azzal, hogy az emberírtás, valakinek az életének elvétele nem vezet jóra (csak akkor maximum, ha már tényleg nem tud értelmes életet élni, és másét is elveszi).
    Főleg, hogy sokan csak kényszerből vállalnak el olyan munkákat, amik miatt még azok is ölni tudtak volna (vagyis pénz miatt). Szvsz a reklám készítés az pont egy ilyen dolog, akárcsak az utcán reklámbigyók osztogatók (hidd el, senki sem élvezetből csinálja!).
    Aki élvezetből csinálja, arra ráférne egy kis gondolkodásmód update, elküldeni valahova nyugis helyre, ahol talán megtalálhatják önmagukat.

    Egy gondolat szerintem pont ide illik;
    "A világ minden nyomorúsága ebben rejlik, hogy sose érezzük azt, amit másnak okozunk."
  • NEOreg3
    #125
    hát sajnos tévedtél:(
  • Errant
    #124
    Remélem minél nagyobb mértékben...
  • NEOreg3
    #123
    most azon gondolkozz el milyen mértékben sértettél meg ezzel
  • Errant
    #122
    Szerintem ölni azért mégse kéne...
  • kocsisgabor9999
    #121
    Te meg fogd már be. Nem vagyok náci. Minden népcsoportnak megvannak a féreg egyénjei. Én nem teszek különbséget a rasszok között.
  • Errant
    #120
    Pl.: nyitsz egy Gondolkozz! topicot és ott elmondhatod a véleményed és esetleg belátásra bírhatod embertársaidat hogy neked van igazad. De valószínűleg a népírtás helyességéről kevés embert tudsz majd meggyőzni.
  • b1t3gr1ff
    #119
    náci-e vagy?
  • kocsisgabor9999
    #118
    Na és hogy? Jó túlzás volt az irtás kifejezés, kicsit felidegesítem magam mindig ha ezekről írok. Ezeket már nem lehet gondolkodásra ösztönözni. Mind agyhalott.!
  • Errant
    #117
    Ezen gyakorlatilag el kellene gondolkozni;)
  • Errant
    #116
    Különben mostanában egyre gyakrabban hallom ezt emberektől hogy ki kellene írtani meg kellene ölni... Ezt nem tudom tolerálni. Úgyhogy hanyagold PLS
  • Errant
    #115
    Meg lelkiismeret off?
  • Errant
    #114
    Szerintem sokkal célszerűbb megváltoztatni az emberek gondolkodását, mint megölni őket...
  • Errant
    #113
    Igen, ezt én is akartam kérdezni.
  • Errant
    #112
    Ha ezeket mind kiírtanád valószínűleg nem sokan maradnánk. De mondjuk én előbb ölöm meg magam, minthogy megöljek egy embert. Ez nem fér össze a lelkiismeretemmel. Szerintem ezt a témát hanyagoljuk...
  • Apus
    #111
    És te mint elsőrendű emberírtó minek vallod magad? jó embernek?
  • Errant
    #110
    Az emberirtás soha nem is volt, és soha nem is lesz megoldás... Ez egy hülyeség.
  • Errant
    #109
    Igen, pl.: azon is lehet gondolkozni hogy miért vesszük meg a nagy cégektől a világ másikfeléről hozott gyümölcsöt (ami otthon is megterem (pl.: alma, körte stb.)) amikor a piacon is megkapjuk. Nem állítom hogy olcsóbb, de amiben bisztos lehetsz hogy a nagymama kertjében nem találsz vegyianyagokat. Mielőtt előhoznánk hogy nincsen pénz, nézzük meg hogy hova megy a pénzünk ahelyett hogy a nagymama pénztárcájába vándorolna. Visszük a külföldi tulajdonban lévő nagyvállalatnak(Aki olcsón adja a dolgait az adókedvezmény miatt és mellesleg minden egy helyen de ezt már ismerjük). Most mint azt gondolom mindenki észrevette hogy ezek a cégek nem magyar tulajdonban vannak, vagyis külföldre viszik a pénzünket és ahelyett hogy a jó magyar dolgokat vennék külföldröl hozzák a cuccokat(ebből következik hogy az a pénz is kifele megy az országból). Tehát amíg nem magyar tulajdonban lévő árut visznek a magyar tulajdonban lévő boltokba nagyon ne is reméljük azt hogy megnő a vásárlóerő, ezáltal megnő az életszínvonal stb... És ezután gondolhatod hogy szidjuk az összes nagyvállalatot mert elviszi a pénzünket. Nem, magunkba kellene nézni és elkéne gondolkozni hogy ezt mi hagyjuk...
  • kocsisgabor9999
    #108
    A féreg embereket kell kiirtani. És csak jó emberek maradjanak. Tudom elég nagy baromság de gondoljatok bele mennyivel javulna a színvonal. És hogy ki a féreg? ezek: állatkínzók, nagyképűek, pletykások, rosszindulatúak, pedofilok, bűnözők stb stb stb
  • kocsisgabor9999
    #107
    Vagy azok az emberek akiknek a pletykálásról szól az életük. Abban lelik örömüket, hogy másokat kipletykálnak, megaláznak. Csak azért mert irigyek, mert a másik ember sikeresebb mint ők. Egyébként ok nélkül csak azt utálják akire irigyek. na mind1. Gyűlölöm már az emberek nagy részét. Egy jó kis emberirtás (származástól függetlenül) jól jönne a Földnek. Ez biztos.
  • Errant
    #106
    Igazad van. Valóban pontos jé... És mellesleg osztom az elöttem szóló véleményét... Bunkó vagy.
  • kocsisgabor9999
    #105
    Te meg azon, hogy bunkó-e vagy? :D
  • kocsisgabor9999
    #104
    Na akkor azon gondolkodjatok, hogy hova jut Magyarország. Itt már mindent a pénz befolyásol. "Ha van pénzed van mindened" Sajnos ez így megy. (egyeseknek). A kis hülye plázapicsák, vagy a nagy arcú technosok, vagy az EMO vagyok ments meg emberkéket már nagyon unom. A sok barom idióta állat veszi a legújabb HD TV-ket hitelre. De minek? Hogy ugyanazt a szart a szájába engedje nagyobb képernyőn? A gyermeknevelés is luxus hazánkban manapság. Belebasznak a gyerekek kezébe egy 5 ezrest aztán "menj amerre" látsz Vagy lusta beszélgetni vele és odagórja a Győzike show elé! "KULTURÁLÓDJ VÉREM" (Tisztelet a kivételnek). Vagy éppen "tanulj mert nem lesz belőled senki, meg bunkó leszel." Elmondanám, hogy egy nem érettségizett csajjal értelmesebben tudtam beszélgetni, mint egy most érettségizős "én vagyok a bombanő" csajjal. Az emberek nagy részénél megszűnt a gondolkodás. Mennek egy irányba mint a birkacsordák. "Vegyük meg a millás verdát mi leszünk a nagymenők" "Vegyünk Danone és társai joghurtot, igaz hogy ócsóbb lenne ha a piacon vennénk egy kilo gyümölcsöt meg egészségesebb is, de mi inkáb megvesszük a bótbó még a tejberizst is csak ne kelljen főzni"

    Hihetetlen mennyire elbutult ez a nép. És még hova fog?
  • NEOreg3
    #103
    most gondolkozz el azon, hogy milyen "jé"-vel kell írni azt hogy muszáj/ly