1454
1234233168.jpg
  • Darthmushroom
    #1
    Minden hír és egyéb dolog jöhet ide erről a kicsi de egyenlőre bundesligába naon jól álló újonc csapatról.
    Nem találtam ilyen témát ezért nyitottam.
  • Darthmushroom
    #2
    Mai meccsük:
    Hannover–Hoffenheim 2–5 (Schulz 48., Stajner 63., ill. Ibisevic 36., 83., Edu 70., Salihovic 72., Ba 80.)
    eddig:
    8mecs 5győzelem,1döntetlen,1vereség
    21rugott 14 kapott
  • Monoton
    #3
    Jesszoké akk most mutasd be a csapatot (Infó, kép, eredmények .... stb.)
  • Darthmushroom
    #4
    Angol infok:
    http://en.wikipedia.org/wiki/TSG_1899_Hoffenheim
    hivatalos oldal:
    http://www.tsg-hoffenheim.de/
  • b1t3gr1ff
    #5
    - moderalva - es a tovabbi off hozzaszolasok torolve lesznek
  • Darthmushroom
    #6
    hát én se szeretem a német focit, de amit a Hoffenheim utolsó éveibe mutat az figyelemre méltó.
    amúgy meg ha nem tetcik ne nézd

    magyar infok:
    http://hu.wikipedia.org/wiki/TSG_1899_Hoffenheim
  • Kaplan
    #7
    Ki gondolta volna, hogy jönni fog a topik.:)
    Infókat, történelmet, eredményeket, téháix.
  • Kaplan
    #8
    Megelőztél, paff.
  • Darthmushroom
    #9
    hát én is vártam h más csinál, de eddig senki nem nyitott így én nyitottam

    - az pazar hogy betettel 3 hivatkozast de a topikba is masolhatnal vmi infot! -
  • McFrost
    #10
    8=5+3
    8=5+2+1
    8=4+4
    8=5+1+1+1
    8=1+1+1+1+1+1+1+1
    esetleg
    8=7+1
    de 5+1+1 ???? az 7!!!
    :D
  • Darthmushroom
    #11
    bocsi!!!:D
  • kraawz
    #12
    Ez az Ibisevic egy állat, szerintem el is viszik már a télen, Eduval karöltve. De ha nem pukkad ki a lufi,akkor nagy dolgokat művelhetnek. Hoffenheim amúgy egy 5,000 lakosú német város..

    Am a német foci és a Bundesliga.. Eddig én sem szerettem,de amióta nincs PL, az olasz foci sosem volt a szívem csücske, a német meccsek pörgősek,hajtósak,rengeteg a gól, a szurkoló, fantasztikus a hangulat.. Szerintem nagy jövő áll előtte,rengeteg szurkolója lesz még. Én lassan közéjük állok..
  • McFrost
    #13
    Viszont pénz van dögivel, szóval nehéz lesz szétvásárolni ezt a csapatot.
    Mellesleg sehova nem férnének be.
  • kraawz
    #14
    Ez megint olyan kijelentés szerintem, minthogy Torres majd rúg ötöt az első PL-es szezonjában. Ezt mondogatta mindenki a fórumon ellenem, aztán az első évben vágott összesen 35öt, és talán PL bemutatkozó csúcstartó.. De meglátjuk :)
  • hunbasser
    #15
    "Szerintem nagy jövő áll előtte,rengeteg szurkolója lesz még. Én lassan közéjük állok.."

    nemá,hány csapatnak drukkolsz már így is? :DDDdddd
  • McFrost
    #16
    Nyugi van Real!:DDDDDddd
  • McFrost
    #17
    Ne forgasd ki a szavaim.
    Szerinted ez az Ibisevic hol állná meg a helyét? Roma? Lille? Pompey?
    Nem hinném...
  • Fabio Capello
    #18
    egyértelműen a Barcában a helye
  • Zsolti9014
    #19
    A TSG Hoffenheim egyesületének teljes neve Turn- und Sportgemeinschaft
    1899 Hoffenheim e.V.

    1899. július 1-jén alapították.

    Hivatalos színösszeállítása a kék-fehér.

    Stadionja (kettő is van):
    Carl-Benz-Stadion (27000 férőhely) - ideiglenes (Mannheimben található)
    Rhein-Neckar-Arena (30000 férőhely) - várhatóan 2009-re készül el Sinsheimban.

    Jelenlegi elnöke: Peter Hoffmann.
    Vezetőedző: Ralf Rangnick

    Az egyesület valójában az 1899-ben alapított Turnverein Hoffenheim és az 1921-ben létrejött Fußballverein Hoffenheim egyesülésével jött létre, 1945-ben.

    Turnverein Hoffenheim:
    Kezdetben csak torna, majd könnyűatlétika is szerepelt a tevékenységek között.
    1909-ben a 10. évfordulón egy többnapos sportünnepet rendeztek, melyen 23 egyesület 500 tornásza vett részt.
    Az első világháború alatt a 92 egyesületi tag közül 28-an meghaltak, vagy eltűntek.

    Fußballverein Hoffenheim:
    1920-ban kezdett a településen népszerűvé válni a labdarúgás.

    A két klub között volt egy sikertelen fúziós kísérlet 1922-ben. Ezt követően 1926-tól a Turnverein Hoffenheim a labdarúgás kivételével több szakosztályt is indított, többek között egy nőit is (ezt már 1929-ben), mivel addig csak férfiak alkották az egyesületet.

    1929-ben épült meg a hoffenheimi tornacsarnok, mely a második világháborúban kiégett, csak az 1950-es években állították helyre és vették újra használatba.

    1945-ben már sikeresen ment végbe a urnverein és a Fußballverein összevonása, így jött létre a TSG Hoffenheim.

    1957-ben csatlakotak Baden-Württemberg tartomány sportszövetségéhez, a Badischer Sportbundhoz.
    Az 1960-as években kétszer is közel kerültek az amatőrliga másodosztályához, de nem sikerült a feljutás. 1965-ben a "Kreispokal" (kb. körzeti kupa) elődöntőjében maradtak alul, az akkor harmadik ligás SpVgg Ilvesheim ellenében.
    1978-ban jött létre Baden-Württemberg tartomány labdarúgó bajnoksága, ugyanis ekkor reformálták meg a német labdarúgás struktúráját.
    Ebben az időben a Hoffenheim a Kreisliga és a Bezirksliga között ingázott (ezek kb. a körzeti ill. megyei bajnokságoknak feleltek meg: Kreis: járás, körzet, Bezirk: megye, körzet).

    1989-ben a csapat a Bezirksligából a Kreisliga A-ba jutott. Ekkor vállalt szerepet náluk Dietmar Hopp, az SAP egyik alapítója, aki a hoffenheimi ificsapatban korábban csatárként szerepelt.

    1991-ben és 1992-ben is egy-egy osztályt léptek előre, de egészen 1996-ig kellett arra várni, hogy Baden-Württemberg tartomány bajnokságába (Verbandsliga Baden) jussanak fel (északi régió).
    Itt először a középmezőnyben, majd kétszer is a dobogón végeztek.
    Az 1998/99-es szezonban szerzett második hellyel jogot szereztek a rájátszásra, Baden-Württemberg tartomány Verbandsilgájából az Oberligába való jutásért. Az ellenfél a déli Verbandsliga Südbaden második helyezettje, az SV Linx lett. 0-2-es első meccs, és 3-1-es visszavágó után büntetőkkel ismét elbukták a feljutást.

    A következő szezonban ismét a feljutás lett a cél, a második játéknapon elszenvedett vereség hatására Günter Hillenbrand vezetőedzőt menesztették. Utóda Riko Weigang szintén e sorsra jutott. Végül Alfred Schön vezetésével megnyerték a bajnokságot, igaz, pontazonosság volt köztük és a Waldhof Mannheim között, de ők jutottak fel.

    2000/2001-ben új edzővel, Hans-Dieter Flickkel vágtak neki az Oberliga küzdelmeinek, és végül elsők lettek.

    Következett a Regionalliga, ahol első évben 13. helyen végeztek. Érkezett a csapathoz két korábbi Bundesliga-játékos: Christian Möckel és Norbert Hoffmann.

    2002 és 2005 között négyszer is megnyerték a baden-württembergi kupát, így ezekben az években indulhattak a Német Kupában (DFB-Pokal). Itt 2003/2004-ben, többek közt a Bayer Leverkusen legyőzésével a negyeddöntőig meneteltek, ahol a VfB Lübeck állította meg őket.

    Közben stabilizálták a helyüket a harmadosztály középmezőnyének elején (5-7. hely).
    Hopp 2005-ben hirdette meg a "Profi futballt Rhein-Neckar régiójába-projektet", azt javasolta, hogy a környékbeli csapatok, a Hoffenheim, a Sandhausen és az Astoria Walldorf csapatainak erőit vonják össze, FC Heidelberg 06 néven. Az új stadion Heidelbergben lett volna, de a kísérlet a Walldorf és a Sandhausen részéről is ellenállásba ütközött. Így az új stadiont is inkább Sinsheimban kezdték építeni.

    2005 augusztusában érkezett a csapathoz a korábbi válogatott játékos, Karlheinz Förster, aki szaktanácsadóként vállalt szerepet.
    Új vezetőedző is érkezett Lorenz-Günther Köstner személyében, mivel a VfB Stuttgart amatőrcsapata elleni vereség veszélybe sodorta a feljutást. Miután a feljutás valóban nem sikerült, újra edzőváltás történt.

    A 2006/2007-es szezonban érkezett a csapathoz Ralf Rangnick vezetőedző, Bernhard Peters sportigazgató és Hans-Dieter Hermann pszichológus, aki a német válogatottnál is dolgozik.
    Az új játékosok (pl. Francisco Copado, Jochen Seitz) segítségével sikerült kivívni a feljutást.
    Ezt követően a klub új néven, 1899 Hoffenheim-ként szerepelt tovább. Ezért az ellenfél szurkolói (és pl. a mainzi menedzser) azzal vádolták a klubot, hogy nem tisztelik a hagyományokat. Hopp szerepvállalása pedig a Hoppenheim gúnynevet eredményezte.

    Közben több légiós is érkezett a csapathoz, mint a brazil Carlos Eduardo, a nigériai Edu és az osztrák válogatott Andreas Ibertsberger.

    A kitűzött cél az volt, hogy 2010-ig érjék el a Bundesligába való feljutást. 2007/2008-ban aztán egy hétmeccses veretlenségi sorozatot követően feljutóhelyre kerültek, majd második helyen fel is jutottak.
    A Német Kupában a csapat története során másodszor jutott el a negyeddöntőig, ahol a Borussia Dortmund parancsolt megálljt nekik.

    A hoffenheimiek támadósora különösen jó szezont produkált, Edu és Ba 12-szer, Copado 10-szer talált be.

    2008/2009-ben tehát a német első osztályú labdarúgó bajnokságban, a Bundesligában szerepelnek, igen jól.


    Sikereik:
    Bundesliga 2-ben második hely: 2008
    Regionalliga Süd második hely: 2007
    Oberliga győztes: 2001
    Verbandsliga győztes: 2000
    Baden-Württemberg kupagyőztese: 2002, 2003, 2004, 2005


    Tisztségek:

    * Elnök: Peter Hofmann
    * Menedzser: Jan Schindelmeiser
    * Üzletvezető: Jochen A. Rotthaus
    * Sportigazgató: Bernhard Peters




    Szakmai stáb:

    Ralf Rangnick vezetőedző
    Tomislav Mariæ edző
    Achim Sarstedt edző
    Peter Zeidler edző
    Rainer Schrey edző
    César Thier kapusedző
    Hans-Dieter Hermann sportpszichológus



    A legtöbb mérkőzést Marcel Throm játszotta, 190 bajnoki és 8 kupameccs fűződik a nevéhez.
    Thomas Ollhoff pedig a legeredményesebb gólszerző, 39 bajnoki és 3 kupagóllal.

    1992-től amatőrcsapatot is működtetnek az első csapat mellett.
    Van továbbá női csapatuk is.


    forrás: wikipedia.de
    Elnézést, de a német ligarendszert nem igazán ismerem, így az a rész elég kusza lett.
  • Darthmushroom
    #20
    köszi h segittetél infot másolni
  • Darthmushroom
    #21
    címer:
  • Zsolti9014
    #22
    nincs mit.
    de nem másoltam, fordítottam ill. tömörítettem ;)
  • Dean Winchester
    #23
    hát várjuk meg az évvégét.
    volt már hogy egy meglepetés kisebb csapat az élen végzett az őszi szezon végéig,de aztán nem bírták-kifulladtak!
    de az bíztos hogy most 3 év alatt feljutottak a bundesligaba és hát szép eredményeket érnek el.mindenesetre sok sikert a klubbnak,elég szimpi csapat!
  • kraawz
    #24
    senkinek. a fanolást pedig a német focinak írtam. viszlát
  • Dean Winchester
    #25
    A Dortmund-Bremen meccset (vagy legalább az összefoglalóját)aki nem látta azonnal pótolja be.eszméletlen jó meccs,kapufaval,bravúrra,gólókkal :)
    A Hoffenheim 5-2 es győzelme sem volt piskóta!
  • hunbasser
    #26
    jó nem kell a kanyu,ez burkolt üzenet volt
  • Monoton
    #27
    jó nem kel az Off thx
  • Dean Winchester
    #28
    ennyi a nagy lelkesedés srácok?
    ma Hoffenheim-Hamburg bundeliga mérkőzés!
  • Darthmushroom
    #29
    igen ma 5órakor
  • Dean Winchester
    #30
    legmerészebb álmomban sem gondoltam volna,hogy 3-0 ra vezetni fog a Hamburg ellen :O
  • Darthmushroom
    #31
    ja mindjárt vége és 3:0 naon durván vezetni fogják a tabellát és 3gól/mecs átlag megmarad
  • Darthmushroom
    #32
    Végeredmény:
    Hoffenheim 3:0 Hamburg
    gólok: 7perc Obasi,13perc Ibisevic,36perc Obasi
  • Darthmushroom
    #33
    Tabella:

    1. Hoffenheim 9 6 1 2 24–14 +10 19
    2. Bayer Leverkusen 9 6 – 3 22–11 +11 18
    3. Hamburg 9 5 2 2 15–15 0 17
    4. VfB Stuttgart 9 5 1 3 15–10 +5 16
    5. Bayern München 9 4 3 2 20–15 +5 15
    6. Hertha 9 4 3 2 11–10 +1 15
    7. Schalke 9 3 5 1 12–8 +4 14
    8. Borussia Dortmund 9 3 5 1 17–15 +2 14
    9. Wolfsburg 9 3 4 2 20–16 +4 13
    10. Werder Bremen 9 3 4 2 23–20 +3 13
    11. 1. FC Köln 9 4 1 4 8–11 –3 13
    12. Eintracht Frankfurt 9 2 3 4 10–14 –4 9
    13. Karlsruhe 9 3 – 6 8–13 –5 9
    14. Hannover 9 2 3 4 10–17 –7 9
    15. Bochum 9 1 4 4 12–15 –3 7
    16. Arminia Bielefeld 9 1 4 4 10–16 –6 7
    17. Mönchengladbach 9 2 1 6 9–17 –8 7
    18. Energie Cottbus 9 1 2 6 5–14 –9 5
  • Darthmushroom
    #34
    Ma meccsen gól utáni ünneplés:
  • Dean Winchester
    #35
    bazze én is örülnék,újonc létemre tabella első helyén végezni nem kis csapatok előtt!
    de hát várjuk ki a végét ,de egy uefa szereplésért mindenképpen szurkolok nekik.
  • campy
    #36
    minden elismerésem a Hoffenheimnek, komolyan mondom élvezet nézni a focijukat:) csak tartson ki ez év végéig ez a játék amit játszanak:) sok sikert
  • Matthew Prosac
    #37
    ha így folytatják, akkor véghezvihetik ami eddig a bundesligában csak a Kaiserslauternnek sikerült: feljutóként bajnoknak lenni. Én mindenesetre drukkolok nekik, hogy meglegyen, nemszeretem a Bayernt
  • Fabio Capello
    #38
    FT Bochum [1 - 3] Hoffenheim
    2' [1 - 0] D. Grote
    64' [1 - 1] D. Ba
    70' [1 - 2] V. Ibisevic (pen.)
    71' [1 - 3] M.C. Eduardo
  • Darthmushroom
    #39
    A Leverkusen a keddi játéknapon nyert Brémában, így – a Hoffenheim eredményétől függően – legalább egy napra az élre ugrott. Ralf Rangnick csapatának Bochumban tehát nyernie kellett, ha meg akarta őrizni az első helyet.

    Nos, nem úgy indult az összecsapás, ahogy azt a vendégcsapat elképzelte, hiszen Jaissle rossz felszabadító fejesét Grote 16 méterről a kapuba vágta. A hazai együttes a félidő folytatásában is agresszívan letámadta ellenfelét, amely nem igazán találta a játék ritmusát. Így félidőre bochumi vezetéssel vonultak a felek.

    A 64. percben kellett várnia az újonccsapatnak az egyenlítésre: ekkor egy tizenhatosról elvégzett szabadrúgás után belőtt labdába Demba Ba tette bele a lábát. Ez mintha jeladás lett volna, a vendégek elkezdtek játszani, és a 70. percben már náluk volt a vezetés: Ibisevic büntetőből lőtt a hálóba. Sőt, egy perc múlva Carlos Eduardo bebiztosította a győzelmet, csapata így biztosan az élen zárja a fordulót.
  • Darthmushroom
    #40
    kép: