322
HDR képek készítése
  • Cujo01
    #42
    ez os hdr, de ez itt van másik topikban:)
  • Cujo01
    #41
    sajátok
  • n3whous3
    #40
    De itt nem(!) neten talált képekre gondolok meg stb. Olvasd el légyszíves az első hsz-t.
  • Cujo01
    #39
    igen, olyasmit akartam :D
  • Cujo01
    #38
    mondjuk a "fotóink" topik is tele van hdr-el..
  • n3whous3
    #37
    fasza képek
  • n3whous3
    #36
    ez a win xp alap képre emlékeztet :DD:D
  • Cujo01
    #35
    subaru komoly
  • Cujo01
    #34
  • Cujo01
    #33
    nekem is van 1-2 :)
  • bebaszov [ZSIR]
    #32




  • n3whous3
    #31
    Jut eszembe (ahogy mások is mondták), a nagy szelepsapka topikoddal te csak ne kritizáld, hogy milyen topikot nyitok
  • Pistike 007
    #30
  • n3whous3
    #29
    Na ez lenne egy eltúlzó verzió, mindjárt még nézek 1 beállítást




  • n3whous3
    #28
    hjjjja

    megtesztelem majd így is :)
  • 30Dani
    #27
    dinamikában NEM akarok
  • 30Dani
    #26
    nemtom, én úgy csinázom hogy betöltöm a 3 képet 3 layerként egy fileba, mondjuk legalulra a helyes expót, fölé az alexpósat, aztán a túlexpósat, mindegy, bár valójában nem mindegy -.-
    aztán a felső két rétegnél megcsinálom azt h a layert vágólapra rakom, kap egy layer mask-ot, amibe bemásolom magát a képet, ezt invertálom. lehet játszani a layer maskkal utána, kontrasztot pl érdemes rádobni, de ez mindig a képtől függ, aztán a két réteg átlátszóságával kell még játszani.
    hozzáteszem hogy én nem a meseszerű, hanem a reálisabb hdr-eket preferálom, így dinamikában akarok vele annyit nyerni, mint a sok kamu képinfós meseillusztrációk alkotói.
    ennél a fázisnál még lapos, élettelen, valószerűtlen a kép, alapvetően a hisztogramot érdemes figyelni hogy minél teltebb alakot öltsön, ezután szemre még ráadok kontrasztot vastagon hogy valamennyire fogyasztható legyen.
  • n3whous3
    #25


    Attól kezdve, hogy kész van a 3 vagy több expozícióval készített kép, hogy kell MANUÁLISAN készíteni HDR-t?
  • 30Dani
    #24
    Photomatix-al, vagy PS-ben rakom össze manuálisan. Mintha kérdezte volna walaky
  • 30Dani
    #23
    Néztem is hogy már van benne hdr, de nem próbáltam.
  • n3whous3
    #22
    PTgui nevű progit használom most, panoráma fotózós + hdr is van benne, az első képemet mindjárt abban is megcsinálom és feltöltöm ide
  • 30Dani
    #21
    Szerintem a két HDR nem ugyanaz.
  • TrIp
    #20
    +fav
    még infókat meg képeket!!!
  • Adam II
    #19
    Ez érdekes mert a valóságot játékprogram szerűvé teszi de ebből a szempontból szomorú, hogy erőltetek a játékokban az ilyen effekteket mert pont ezért nem lesznek valósághűek mert nem olyanok mint ahogy a szemünkel látjuk a valóságot.
  • n3whous3
    #18
    kthxbai
  • Pistike 007
    #17
    Aláírást vasárnap este 19:30-kor a Sopron Plázában osztok, a könyvesboltban.
  • Aquir
    #16
    utánaolvastam kicsit, lehet majd lesz belőle valami... :)
  • n3whous3
    #15
    Ja, mert érdekel a téma és szeretnék sok ilyen képet látni meg tippeket hallani. Szóval csináljatok ti is ilyenekt :)
  • n3whous3
    #14
    Szerintem meg pont ez a raj benne, amelyikek nem valósághűek teljesen, lásd a linkelt képeim közt azt, amelyiken egy arc is van.
  • 30Dani
    #13
    Ezt a Nagy Szelepsapka Topik nyitója kérdezi személyesen? :D
  • mila69en
    #12
    már végig toltam^^ GTA-7
  • SiteDisagner
    #11
    Én is probalom alkalmazni a technikát, és szeretem és szép és jó és minden:D de külön tápig?:S
  • Pistike 007
    #10
    ölég jó játék:D
  • Lullaby
    #9
    Az a baj a HDR-el, hogy az emberek 90%-a nem tudja jól alkalmazni ezért születnek olyan képek mint amit egy játékból print screeneltek volna ki(lásd #4)
  • Pipör
    #8
    biztos nem :-)
  • fery02
    #7
    Ezt te fényképezted? :O
  • sweech
    #6
    igen, pistike
  • Pistike 007
    #5
    Na de ennek most tényleg külön topikot?
  • Smicy2
    #4
    kedvenc hdr-es kép:



    :)
  • The Protector
    #3
    Érdekes téma.