33
  • GG
    #33
    Németeknek nem volt elég két világháború? Akarnak egy harmadikat is? Mert ha rapidet megszüntetik kapnak a pofájukba a netes közögségtől :P
  • TeDDyRuSh
    #32
    Németbe a netet egy kicsit komolyabban veszik. Valószínű, hogy itt is az lenne, ha itt is a kiskereskedelem mintegy 40%-a neten zajlana. De amíg a netet lóeladáshoz(:D) és warezoláshoz (az is hülye aki pénzt ada érte) kötik, addig itt mi jól elcsacsoghatunk ilyen témákon.

    Igazából az lesz majd a kérdés, hogy mi lesz akkor a megoldás, ha nem jó az IP? Remélem nem fejlődünk el odáig, hogy TAJ-, vagy Adószámot kell bepötyögnünk, hogy netezni tudjunk. És mielőtt emberi jogokkal vagdalódddzzik vki, gondoljon az amcsi védelmi módszerekre. Próbálj meg úgy belépni az országba, hogy nem akarod "leadni" az újlenyomatod, vagy fényképedet.
  • Zivos
    #31
    Az a legnagyobb (finoman) skot, akinek a legtobb penze van. Ne menjunk messze: pedofil rendorok. Ezzel mindjart a masik hozzaszolasra is atevezek :-). Hogy buknak le ezek a halozatok? Ugy, hogy az IP cimeket lenyomozzak. A szolgaltatoknak meg 1 evig kotelessege tarolni, hogy X IP cimrol adott pillanatban ki volt fent. Ezek az IP cim elfedok mennyire biztonsagosak amugy? Marmint a hatosagok ellen? Ha toltok az UTorrenttel akkor nekem is kiirja, hogy honnan jon az adott anyag. Gondolom (remelem) az atirtat irja ki?
  • Mike at home
    #30
    azok csesztetnek mindent, mindenkit, az id softwaret is ki akarták utálni
  • Alexease
    #29
    A Nemeteknek mi bajnuk van mindig?! Csesztetik folyamatosan a Google-t, a YouTube-ot, Google Map-ot...
  • Polllen
    #28
    Azért kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a feltöltőkkel... A jogvédők tarkón is lövik őket, vagy csak kizárják őket a szolgáltatás használatából...
  • hdo
    #27
    Nem azt mondtam, hogy az IP ban _A_ megoldás, csak példaként mondtam, hogy egyáltalán nem illegális!
  • Tikal #26
    az internet még arra is jo hogy beird a google: elado lovak és már el is adtad :DD ( ez egy most futo reklám) most akkor be kéne perelni a upc-t is mert zaz ő hálozatán megy a warez pluzs még lovakat is árulnak rajta, anélkül hogy az apeh tudna rola :D
  • zola2000
    #25
    A filmekről meg annyit, hogy a teljes filmek/sorozatok (az én esetemben japanimék) elég jó minőségben vannak fennt a www.megavideo.com oldalon. Mondjuk én elég jól tudok angolul, és nekem úgy is jó.
  • vajon kiki
    #24
    nem kell a jogvédőket megbüntetni, mert ellenük éppúgy nincsen semmi bizonyíték , arra vonatkozóan hogy szélhámosok , mint hogy nekik sincsen semmi bizonyítékuk és mára már eszközük sem amivel felvehetik a versenyt a torrentezés warezolás fájlmegosztás ellen.. az egy megoldásuk ha nem akarnak éhen d*g*lni az az hogy szépen elmennek dógozni... mint a többi rendes ember .. nekik sem fog a karikagyűrű leesni az ujjukról néhány tonna szén ellapátolása után
  • zola2000
    #23
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Jah, de az x360 játékok 6 gigásak :)
  • vajon kiki
    #22
    6 gigás fájlok ...
  • vajon kiki
    #21
    szerencsére odáig még nem fajultam, arra még nem vetemedtem hogy 6 gigás (!!!!) fájlokkal terheljem szegény szolgáltatóm sávszéljét, bőven beérem a közel DVD minőségű , CD-re rippelt (!) DivX és Xvid fájlokkal .. 10x gyorsbban lent is van és nem nyújt annyival többet se a DVD se a HD minőség hogy 10x 20x 50x annyi időmet és tárhelyemet foglalja a winyómon.
  • zola2000
    #20
    A legjobb a letitbit.net Onnan ingyen jönnek le a 6 gigás fileok 100 kilobyteal másodpercenként. Én általában onnan töltök le, vagy torrent.
  • Csaba42
    #19
    Nem akarok közbeszólni, de szerintem ő is pont ugyanezt mondta, csak pepitában.
  • vajon kiki
    #18
    miért ne? jó az a rapidshare (elv)! legegyszerűbb !
    ha van egy viszonylag kisméretű fájlod, vagy könyvtárad (10-20 mega) összetömöríted rar-ral acc neki egy kódot és felrakod egy weblapra, hogy mittomén : Pistike kedvenc gyűjteményei / legnagyobb_okosság_program.exe.rar kód: "Pistike_nagyon_okos" , aztán feltőtöd 3 klikkel és a rapidshare-s linket (mittomén : http://easyshare.com/Pistike_Legnagyobb_Okossága.rar vagy www.load.to/98192138781.rar ) meg szépen közzéteszed és odaírod, hogy mit tud a program hogy bárki aki a gúgliból érkezik az egyből tőccse is mán léfélé , dé izibé !
  • vajon kiki
    #17
    tárolják, tiltsanak , csináljanak amit csak akarnak, én meg röhögva visszajövök egy totál más IP címről fertály óra múlva
  • vajon kiki
    #16
    MUHAHHAHAHA

    az ilyen rendszer ellen mint a TOR ugyan mit csinálnak??

    a rapidshare és a hasonló elvű több száz (!) szolgáltató széles-e interneten (easyshare, zupload, rapidupload.com, load.to, filecrunch.com, live-share.com , uploadpower.com , snapdrive.net , fileul.com ,
    rogepost.com , sendspace.com , speedyshare.com , shared.com , uploaded.to , files.to , yourfilelink.com , hogy csak néhányat említsek) mossák kezüket a feltöltött tartalmakért, a feltöltők pedig egy Onion Routing Proxy mögé bújva, hamis IP címről töltik fel a kalózos filmeket(, zenéket, programokat stb.)

    és akkor még nem is beszéltem a nem hasonlóelven működő, pl.: decentralizát hálózatokról, mint pl. a torrent, vagy akár a weboldal-alapú wua.la is


    próbálkozni persze lehet, de minek?

    én még mindig csak azt tudom mondani a jogvédőknek: menjenek el dógozni ! akkor lesz mit az asztalra tenni zabálni.
  • Mike at home
    #15
    csak megemlíteném, hogy a rapidshare.com svájci cég, a szerverek svájcban vannak, szal max a .de-ről lehet szó
  • Rexhawk
    #14
    "Istenem csak egyszer törje fel hacker vmeik jogvédőnek a gépét és tegyé közzé hogy mik vannak rajta, szinte tuti hogy több illegális cuccok van mint egész magyarországnak összesen."
    akinek dollár milliók van a bankszámláján, annnak nem fog fájni ezer dollárt kiadni legális szofverekért :)
  • Wilddog
    #13
    A MAC Address bármikor tetszés szerint megváltoztatható.
  • Scamp
    #12
    Ha emlékezetem nem csal MAC cím alapján vissza lehet keresni hogy ki mikor milyen IP-t kapott...
    Próbáld csak meg egy koleszban átverni a rendszer gazdát :D
    Hidd el megpróbáltuk és akármit is csináltunk mindig kijukadt hozzánk.
    Minden visszakereshető. És bizonyos esetekben törvényes is, főleg ha jogdíjat mindennap megfizető emberek Euró milliárdjai vannak a bankszámládon.
    A lényeg hogy ez a jogvédelmi hiszti nevetséges pénzhajhászás.
    Istenem csak egyszer törje fel hacker vmeik jogvédőnek a gépét és tegyé közzé hogy mik vannak rajta, szinte tuti hogy több illegális cuccok van mint egész magyarországnak összesen.
  • TAJ86
    #11
    +s
  • TAJ86
    #10
    Tulajdonképpen teljesen mindegy, mert a dinamikus ip-k tárolásának annyi az értelme mintha védekezés képpen lefetenék lilára a szerver oldalát.
  • hdo
    #9
    Hülyeséget beszélsz.

    Vegyük példának az IP ban-t. Már több éve bevált módszer például fórumokon, és alkalmazzák a súlyos szabályszegőkre. Letárolják az IP-t? Le hát, valamit blokkolni kell. Egy Ip-hez több ember is tartozhat? Simán, ahogy azt említetted is. Emberiség elleni bűncselekménynek számít? NEM.

    Egyáltalán nem látom a különbséget a kettő között. Letárolják az IP címedet hogy blokkolhassanak, és a kutyát nem fogja érdekelni az ENSZ határozat!
  • floatr
    #8
    Ezt a bíróságot se vették meg nagyon kilóra...
    De nem is értem h hogyan gondolhatják ezt az egészet komolyan. Ha kést veszel a késboltban, akkor potenciális darabolós gyilkos vagy?! Tiltsák be a kést
  • Turdus
    #7
    Valaki felhomályosíthatná már végre a bíróságokat, hogy:
    ad 1) az IP személyes információ, ezért jogsértő dolog logolni
    ad 2) egy emberhez tartozó IP változhat (DHCP, onion routing)
    ad 3) egy IP-hez több ember is tartozhat (tipikusan LAN, proxy stb)

    Ergo az IP teljesen, abszolúte, tökéletesen ALKALMATLAN a feltöltő kilétének beazonosítására.

    Ráadásul a 3) esetet figyelembe véve a tiltás kollektív büntetést jelent, melyet az ENSZ úgy tudom emberiség elleni bűncselekményként tart számon...
  • Ps1ch0
    #6
    akkor azert megy mostanaban nehezen az elo link keresese. Na ne ma ugyis lesz kiut mindig mindent meg lehet tanalni csak lehet par percel tobbe fog tartani
  • Lobsterman
    #5
    Hát aki rapidshare-en warezol...
  • Narxis
    #4
    Az internet nem csak warezolásra jó, pénzügyi tranzakciók lebonyolításra, tájékoztatásra, tanulásra, kommunikációra. A rapidshare-re töltött tartalmak nagy része viszont warezolt cucc volt...
  • tntmax
    #3
    Én "jogvédőket" büntetném leginkább, szélhámosságért.
  • kisgabo
    #2
    minden internetszolgáltató bűnrészes, mert lehetőséget biztosit az előfizetőnek, az illegális tartalmak mozgatására.

    beperelni őket.

    az elektromos művek is bűnrészes, mert e megtermelt árammal megy az infrastruktúra, és a sok szerver /warez/.

    beperelni őket. a szénbányákat is, a bányászokkal együtt.

    be kellene perelni az egész világot.

    .....juk ....ája.

  • JL666
    #1
    "Így a jövőben a gyakran és sok illegálisan másolt tartalmat feltöltő felhasználók IP-címét blokkolnák, ezáltal megakadályoznák az újabb fájlok világhálóra kerülését."

    valószínű