28
  • narumon
    #28
    http://www.gamer365.hu/show-article.php?id=6425&news
  • dez
    #27
    Az első kérdésedre ott van a válasz az előző hsz-em alján. Nem én találtam ki, hanem boxos fórumozók terjesztik. Amire jobb esetben a válasz elemzői, vagy épp MS idézetek, amik arról szólnak, hogy az egész projektet nézve évek múlva válik nullszaldóssá a dolog. Arról hol volt hiteles adat, hogy a SCEI jelen pillanatban is veszteséges? Vagy csak a PS3-ra gondoltál? Erről van különálló hiteles adat?
  • narumon
    #26
    Miért kéne hogy jöjjön a köv gen? És mesélj már nekem egy olyan céget ahol ezek tartalmazzák "a kifejlesztés" költségeit. R&D költségek vannak ami évi keret, ez persze változhat évente de ez köszönőviszonyban sincs semmi mással (ugyanis olyat is fejlesztenek ott ami tiz év mulva sem biztos, hogy effektive pénzt hoz). És természetesen a mindenféle jelentések ezt semmelyik cégnél nem tartalmazzák. (Ehhez képest akkor a Sony tényleg szarul áll ugyanis a ps3 kifejlesztése a többszöröse volt az X360-nak, és mégcsak nem is nyereséges a divizió)
  • dez
    #25
    Ha azt még az előző évben írták le, akkor nincs benne az ideiben.
    Mint ahogy a kifejlesztési költség sincs benne.
    Ezekkel együtt még évekbe fog telleni, amíg visszahozza a befektetést.

    Lehetne mondani, hogy a MS-nak belefér, hogy még ez a generáció is ráfizetés legyen, mert legalább előkészíti a terepet a következőnek. Csakhogy ezt a fejesek nem így gondolják, ezért nem jön jövőre a köv. gen.
  • narumon
    #24
    Jah egyszeri költség azért fontos csak mert megcsinálhatja azt is az MS hogy elkülönit 3MRD dollárt az RROD-ra és az egészet rögtön abban az évben leirja (asszem ők igy csinálták), és akkor az az év fog egy tetemes csúnya nagy minuszt mutatni, de a következő években nincs vele gondja. Ergo ha nagy és erős vállalat vagy aki ezt megengedheti magának akkor igy is működhet, de az évvégén mindenképpen benne van a könyvelésben.
  • narumon
    #23
    Húú vazzeh hány pénzügyi jelentést olvastál már el? Van céged? Adóztál már? Ez nem úgy működik, hogy összeadunk kivonunk. Az RRoD költségeit azt tartalmazza az éves beszámoló. Az nem olyan, hogy tologatod. Megszerelsz egy évben mittomén 100e xboxot annak lesz egy 450M $ költsége. Az éves beszámolóban, adóbevallásban ez az összeg szerepelni fog mint minusz és nem a levegőben lóg. Ergo ha évvégén azt mutatja a kassza hogy 300M plusz akkor az 300M plusz és nem milliárdok jönnek le belőle.... ugyanigy forditva, ha van 1MRD dollár forgalmad, de a költségeid (sarkitva minden ami minusz, beleértve az évben javitott és garanciálisan kicserélt termékek által keletkezett veszteségeket is) 1,3MRD dollár akkor meg tisztán látszik, hogy abban az évben -300M $-ban vagy, és ezt fogja az adóbevallásod is tartalmazni.
    Hogy továbbmenjek vanna az úgynevezett egyszeri költségek, pl veszel egy új telephelyet 100 Ft-ért és a forgalmad 200Ft volt a költségeid meg (a telephelyen kivül) 180Ft akkor az évvégén 80 Ft minuszban leszel, viszont ez nem irányadó a jövő évre nézve, mert volt egy egyszeri leírásod ami jövőre már nem lesz.
  • dez
    #22
    Olvastam azt a részt is, de ettől még nyugodtan lehet, hogy igaz a másik grafikon is, azaz mindent egybe vetve azzal együtt is negatívban vannak még. A kifeljesztés + az RRoD milliárdokba volt, ehhez képest 300M nem sok.
  • narumon
    #21
    Az nem, de ha végigolvasod akkor ez már igen:
    "Additionally, profits were up substantially year-over-year, with the division reporting earnings of $302 million,"

    Ami ugye hogy magyarul és érthető legyen (és ha elolvasnád amit linkelek) az adott pénzügyi évben az EDD divizió 302 millió dollár profitot termelt.
  • dez
    #20
    1. Revenue != profit.
    2. A linkelt grafikon egy éves távra szól.
  • narumon
    #19
    Hát nem tudom, ez meg teljesen mást mutat;
    http://www.windowsfordevices.com/news/NS9214806270.html
  • dez
    #18
    Benne van vagy nem, a MS - ill. a konzol részleg v. ilyesmi - is eléggé negatívban volt még tavasszal: link
  • dez
    #17
    Valahol azt olvastam, hogy az összes költséget figyelembe véve még évekbe tellik, amíg nyereséges lesz a dolog. Éppen ezért nem várható, hogy 1-2 év múlva jönne egy újabb gen.
  • narumon
    #16
    Benne van hidd el :)
  • dez
    #15
    Szerintem meg az nincs benne.
  • dez
    #14
    De igaz. Többen perc indítottak ellenük, visszahívást követelve. Kisebb dolgokért is előfordul ilyen. (Lásd pl. Sony akkuk esete, pedig ott közel sem volt ilyen magas a hibaarány.) Erre végül azért nem került sor, mert a MS megígérte, hogy (visszamenőleg is) meghosszabbítja a garanciaidőt, és háztól-házig rendszerben végzi a javításokat.
  • narumon
    #13
    2MRD RROD ellenére is már bőven pozitivban a divizió legalább egy éve (de lehet hogy több)
  • narumon
    #12
    Azért ez igy nem igaz de ezt már megszoktuk tőled.
  • dez
    #11
    Kicsin múlt, hogy nem kellett visszahívniuk az összeset..
  • arty
    #10
    nem tudni, h nem-e a tesztek ellenére dobták piacra ... a lényeg a korai indulás volt, ugy néz ki mindenáron
  • dez
    #9
    Egyátalán nem örülnek neki a fejesek, hogy a remélt nyereségessé válás a 2 milliárdos RRoD bukta miatt jó időre elúszott, és nem kis presztizsveszteséget is okozott a dolog.

    És már hogy ne jött volna elő a tervezési hiba, ha pl. néhány hónap tesztidőszak is lett volna a sorozatgyártás beindítása előtt, ami nem volt...
  • L3zl13
    #8
    "ha előre tudták volna, ez mibe kerül majd nekik, nyilván nem tették volna"
    Ebben nem vagyok biztos.
    Szvsz a reális cél (nem a mostjóllenyomjukasonyt marketingduma) az volt, hogy akkorára növeljék a piaci részesedésüket, hogy a következő generációban már kb egyenlő eséllyel indulhassanak.
    Ez pedig egyértelműen áldozatokkal járt.
    A tervezési hiba meg nem biztos, hogy előjött volna, ha még egy évet turkálnak kis tételben gyártott tesztpéldányokon labor körülmények között.
  • dez
    #7
    Cikk: "Előbbinél így márciusra elérhetik a 10 milliós mérföldkövet, ami pedig az év elején még nem tűnt túl valószínűnek."

    Először erről azt hittem, hogy az USA-ra vonatkozik (mivel már eddig is több, mint 15 millió gép kelt el világszerte). De nem, ez a 2008-as üzleti évre vonatkozó világ szintű cél. Szóval a "mérföldkő" szónak semmi helye ebben a mondatban, kétszeresen is félrevezető az egész megfogalmazás.
  • dez
    #6
    A két dolog egybeesik, az egyedüli ésszerű választás.

    Mellesleg azért volt problémás az indulás, mert a MS a vártnál gyorsabban kukázta az Xbox-ot, és elsietve dobta piacra az Xbox360-at (ha előre tudták volna, ez mibe kerül majd nekik, nyilván nem tették volna). Enélkül a Sony jóval kényelmesebben dobhatta volna piacra a PS3-at.
  • L3zl13
    #5
    Nem rossz amit mondasz, de nem tudom mennyire ez a szándék vezérli a Sonyt, és mennyire az, hogy nem akarnak még egy ilyen problémás indulást bevállalni.
  • KarmaXXL
    #4
    Én a PSP játékfelhozatalával nem vagyok elégedett
    Alig jön valami, és az is nagyrészt fos.
  • dez
    #3
    Nem ártott volna megjegyezni, hogy ezek a számok az USA-ra vonatkoznak.
  • NEXUS6
    #2
    Én azért nem vagyok bexarva. A PS1 forradalmi volt a maga tekintetében, a PS2 is, de bizonyos szinten nem a PS1 evolúciója volt, ugyan ez igaz a PS2 és a PS3 viszonyára, ami a visszafelé kompatibilitás problematikájában is tükröződik.

    Ha a PS4 a PS3 evolúciója lesz, akkor az azt is jelenti, hogy a Sony végre a minden generációban a zéróról induló fejlesztés után eléri, hogy a konzolja ne csak sikeres legyen, hanem gyak új hardver platformot is létrehoz.

    A cell ezt a lehetőséget hordozza magában. Elvetni, lecserélni valami másra olyan lenne, mint a fürdővízzel kiönteni az aranytojást tojó tyúkot!;)

    Az Wii-t jellemző olcsóság nem a gyenge hardverben fog megmutatkozni, hanem a kisebb fejlesztési költségekben.
  • xAlterego
    #1
    Mindíg minden cég ezt mondja, majd abból derül ki igazán hogy tényleg elégedettek-e, hogy a következő PS egy erőgép lesz-e, vagy a Wii nyomába lép.