41
  • arty
    #41
    fejlesztés by nvidia
  • Sanyix
    #40
    nem rakták máshogy össze, egy az egyben ugyan az a felépítése mint egy g92-es 8800gts-nek meg egy 9800gtx-nek, bár a memóriavezérlő a 8800gts-hez áll közelebb. Szóval csak "memóriabitben" és memóriamennyiségben különbözik egy átlagos kártyától.
  • Ps1ch0
    #39
    Hat azert probalj tanalni valami tesztet amiben nem jatszanak hanem valami bonyolult tervezesi munkat vegznek. Azok a kartyak a szamunkra (jatekosok ill nem grafikaval dolgozok) szamara bolondsagnak tunnek de teljesen biztos vagyok benne hogy mashogy raktak oket osze. Masra vannak kihegyezve. Nekem ez ughy jon le hogy ha valaki vesz egy 800loeros autot mondjuk x-millaert. Aztan kineveti azt aki vesz egy 700loeros kamiont x+5 millaert. Csak itt a dobozolas ugyanakkora de a lenyeg szerintem hasonlo. Akinek a megelheteshez kell az vesz kamiont. Akinek meg szorakoznmi az vesz sportkocsit. A bol B be a sportkocsi hamarabb atmegy a kamionn iszont tobbet elvisz. Lassabban de vehemensebb es stabilabban. Haljuk a velemenyeket ha tevedek.
  • Sanyix
    #38
    öhöh a hd3870 tud ekkora memória sávszélt, a 4870 olyan 100gb/sec körül van ha jól emléxem.
    Meg van 2db dual link dvi meg hdmi-is, csak 1,5gb ram nincs benne, meg a fogyasztás is csak 90w :D

    soha sem értettem mire jók ezek az extra drága kártyák, hiszen gpu teljesítménybe ugyanazok, memóriasávszélt is veri egy pár hónappal későbbi normál kártya, csak ram mennyiségben kiemelkedő, bár nagyon kevés dologra kell ennyi ram.
  • Nonix
    #37
    http://www.3dchip.de/Grafikkartenmodds/Grafixmodds/quantummercury.jpg
    méghozzá quadro-ban
  • Nonix
    #36
    mflex szerintem meg a voodoo 6000 volt a kiraly, erre mit lépsz ?
  • Inquisitor
    #35
    Az "ALL TIME" és a MOST között van pici difi. A boltokban mostanság egyre többen vesznek HD38xx és HD48xx kártyát pont az ár/teljesítmény miatt. Aki meg NV-t akar "bármi" áron, az vesz GF9600GT/8800GT (izé most már 9800GT-nek hívják) kártyát, vagy jó sok zsetonért GTX260/280-at, a kettő között meg van egy 20.000-es réteg, amiben nagy büdös semmi vagy túlárazott cucc van.
    No meg persze vannak a balekok, aki pl. egy 8800GT helyett inkbb vesz GF9500GT-t (leánykori neve GF8600GT), mert biztos a nagyobb számozásu a jobb. Ezt anno azok is beszívták, akik GF4200-ről váltottak GF5200-re, ami féynévekkel volt sz*rabb.
  • asysoft
    #34
    Egy "tehető" felesleges:) Néha jól jönne a VIP-jog...
  • asysoft
    #33
    "Sorold már fel azokat ami miatt nudli quadro és azt én a munkám során előnyösen érzékelném"
    Érdekes ez a kérdés, tekintve, hogy a Mac Pro-ba tehető nem kapni FireGL-t...

    "csináljon olyat az ATI mint az 5600 és akkor fejet hajtok"
    Csinált, Abu85 által említett kártya olyan. Mi a gondod vele?:)
  • Abu85
    #32
    Először is azt kellene tisztázni, hogy mi a munkád.
  • mflex #31
    nem tudom mi szart röhögsz a két kártya kiadásának a dátuma között van különbség, azóta ennyit tudott
    felmutatni az ATI?

    Sorold már fel azokat ami miatt nudli quadro és azt én a munkám során előnyösen érzékelném, vagy csak a szád jár, mert 1 mondatban tudod leírni, hogy nudli.

  • Abu85
    #30
    Ez kb. nudli az RV770 chip képességeihez képest.
  • mflex #29
    Quadro FX 5600

    Quadro FX 4600


    Memory Size 1.5GB
    Memory Interface 384-bit
    Memory Bandwidth 76.8 GB/sec.
    Max Power Consumption 171W
    Number of Slots 2
    Display Connectors DVI-I DVI-I Stereo
    Dual-Link DVI 2
    Price $2,999.00

    Azért ezt választottam, mert ez tényleg "odabasz" és nekem szükségem van rá... paparikajancsi? ugyanmár...
  • Andrews2007
    #28
    Így van, nem tudom ez mikori elemzés, statisztikai adat mert nyáron sokan átpártoltak az atihoz azért kérdem én. Nőtt is 10-15 % ot hirtelen az ati részesedése az össz. piaci GPU szegmensben.
  • tomcsa4
    #27
    Én maradok Ati oldalon, NV-nek nem tetszik az üzletpolitikája sem (már ha van neki olyan). Szívesen megkérdezném a szerződésben lévő cégeket, mit szólnak az NV piacához. Lehet meglepődnénk (ugye például a Gainward esete).
  • tomcsa4
    #26
    Bocsi, legnépszerűbb nem egyenlő a legjobbal. Sokan benyalták z NV hülyeségét. NV meg röhög a markában, mivel terít.
  • toyotakacsa01
    #25
    Nem értem mi ez a Nvidia-ellenesség egyeseknél.

    A 3dmark teszteredmények szerint itt egy lista a legnépszerűbb kártyákról:
    http://www.yougamers.com/hardware/stats/3dmark06/alltime/

    Az Ati igen hátul kullog.

    Az ár/teljesítmény mutató szerint is két Nvidia kártya vezeti a mezőnyt:
    http://www.yougamers.com/hardware/stats/3dmark06/priceandperformance/
  • tomcsa4
    #24
    Erre gondolt: NVIDIA Quadro FX 5600. Ott van az aláírásában. Ez egy GF8-ra épülő (G80 pontosan) kártya, mely munkaállomásokba való, ha emlékezetem nem csal.
  • Abu85
    #23
    ATI FirePro V8700 1GB DDR5 ... paprikajancsit csinál a Quadro 5600-ból. Persze az igaz, hogy 1500 dodo.
  • dez
    #22
    Csak nem az FX5600-ra gondolsz? LOL!?
  • Nonix
    #21
    Miért mi volt olyan extra az 5600-ban ?
  • mflex #20
    Mi a gond az nvidia kártyákkal?

    csináljon olyat az ATI mint az 5600 és akkor fejet hajtok...
  • tomcsa4
    #19
    Pont az idióta NV csinálja a baromságait. Kijön a 8800GTS, aztán az erősebb 8800GT, majd egy erősebb 8800GTS....ezek után nem csodálom, ohgy a partnergyártói között feszültség alakul ki. Az NV rettenetesen szarul pozicionál. 6db Radeon karira jut 15 GF.

    Na ezek után állíts fel egy sorrendet, ha még a gyártó sem képes rá.
  • dez
    #18
    A cikkíró védelmében: már az eredeti tgdaily-s cikk is félrevezető, legalábbis könnyen félreérthető. (Bár alaposabb tanulmányozással kihámozható, miről is van szó.)
  • dez
    #17
    link
  • dez
    #16
    Nem. A cikk jó részt hülyeség. Olvass vissza.
  • 5c0rp330n
    #15
    "Ebből megtudhatjuk, hogy a G92 kódjelzésű vezérlő (amely eddig a GeForce 9800 kártyák lelkét adta), immár GeForce GTS 1x0 néven folytatja pályafutását"

    a 8800GT-mban is G92 van. akkor mostantól az is GTS 1x0 lesz? :o
  • dez
    #14
    Oké, az kivétel. Bár a 9800GTX+ elég kacifántos név volt amúgy is.

    Egyébként a GT200-as chip is ugyanaz, csak mennyiségileg növelve. És abból is jön majd legalább egy újabb gen., kisebb csíkszélességen. Az azután következő már talán valami új lesz.
  • Inquisitor
    #13
    Lol. Már az is vicc, hogy a GF8 és GF9 is ugyan az, erre még egy bőrt lehűznak róla? Azt hittem végre lesz valami fejlesztés.
  • who am I 7
    #12
    Akinek nincs annyi agya, hogy legalább annyira utána nézzen, hogy az erősorrend GT,GTS,GTX így áll fel.Az meg is érdemli..Az analfabétáknak, nem ajánlott az NV karija.Egyébként 88GT-m van, és megvagyok vele elégedve, még év elején vettem anno...De akinek kell a 10.1 az vegyen atit, és játszon a 10.1-es JÁTÉKOKKAL én szerintem majd jövő év végén cserélem, az aktuális jobbra.
  • asysoft
    #11
    G92b-re épül pl a 9800GTX+ is, tehát ez leginkább csak egy átnevezés (persze lehet, hogy órajeleken változtatnak).
    Amúgy némiképp vicces, hogy a G92 chip tervei 3 "generáció" alapjául szolgálnak...
  • asysoft
    #10
    Ugyan már, pl 9600-ból sem mindegy, hogy nVidia vagy Ati...:)
  • dez
    #9
    Hozzáteszem, nem a korábbi chipekkel szerelt kártyák egyszerű átnevezéséről van szó, hanem ezen chipek újabb, 55nm-es változatairól. Tehát nem G92, hanem G92b, nem G94, hanem G94b, és nem G96, hanem G96b.
  • dez
    #8
    Szerintem a GT2xx-asok után teljesen logikus volt ez a folytatás. Azaz nincs benne semmi újdonság, a másik után.
  • tmisi
    #7
    Ja újra nem kezdhetik mert ATi már lefoglalta magáig 4000-ig. :D
  • jomunkas
    #6
    Nem tom nekem pont azért kellett vennem új kártyát mert beszart másfél év után az Ati kártya és a helyett vettem nvidiá-t
    Az én régi gépemben is nvidia kártya van már legalább 5 éve és semmi baja

    Szerintem is folytathatták volna normálisan a számozást
  • Kenyér001
    #5
    SZENNYVIDIA :D :D :D
  • Nonix
    #4
    komolyan mondom értelmesebb lett volna ha marad a sorrend és 10600 és 10800 néven jöttek volna az ujdonsagok anno.. na min1, lehet hosszu de ertheto legfalabb
  • Vers
    #3
    csak az vesz nvidiat aki hülye
    a névváltás is azért kell mert ezek a szutykok nem érnek 10ezer ft-ot se használtan
  • Dark Angel 666
    #2
    ha nem veszel szenyvidia kártyát akkor nem lesz gond