13
  • bakagaijin
    #13
    Itt kifezetten lézerről van szó, nem folyékony festékről. LJ-knél absz nincs az amiről te írsz, stabilis, megbízható, nem szárad be, minimális karbantartást igényel. Egyszer vettem (igazából egy használt nyomtatót vettem amihez adták) utántöltött tonert, de soha többet. Porzott orrán-száján, tiszta kéményseprő effekt volt, porszívózni is nehéz volt, mert picik a szemcsék, porszívó simán visszafújta a levegőbe.

    Ami pedig az árát illeti, az a tonertípus amit veszek, az elmúlt 10 év alatt kb semmit nem változott, az infláció pedig hasít... Úgyhogy részemről tintasugarast SOHA, jó öreg HP lézer és gyári toner. Használtam 5-10e Ft körüli összeg egy ilyen vas. De újonnan sem sokkal több ma már.
  • torcipepe
    #12
    a jólismert mondás, miszerint a HP azért nem gyárt fegyvereket, mert a töltény drágább lenne, mint maga a fegyver, valljuk be nem véletlenül keletkezett.
    otthon pedig van Canon tintasugaras gépem, amibe teljesen mind1, hogy eredeti vagy utángyártott partont teszek, mert annyira ritkán használom, hogy több festéket használok el nyomtatás előtt a beszáradt fúvókák tisztítására, mint a tényleges nyomtatásra.
  • Cat #11
    Ha fizetett hirdetés lenne nem raktak volna bele szavazást.
  • Adamul
    #10
    Fizetett hirdetésünket láthatták...

    Vegyen eredetit akinek arra van pénze...
  • hypno
    #9
    Az utolsóban tévedsz. Az ország pénze ugyanis sokkal jobb helyen lenne az én bankszámlámon, mint a tiéden.

    A többi korrekt.
  • rigidus
    #8
    Nekem egy nagyteljesitmenyu szines irodai Epson lezerem van, mind a negy toner utantoltott es gond egy szal se veluk. Pont olyan minoseget produkal mint a gyari, a kulonbseg pedig csak az arban merheto. A gyaribol £120 a negy toner, az utantoltes meg negyede ennyibe kerul.
  • Vorpal
    #7
    "Megéri újratöltöttet venni?" - "Egyáltalán nem rosszabb a minőség!" => hülye ... ennyi.
  • hiftu
    #6
    Hm, micsoda felmérés.. Én is tudok alkotni párat kapásból.
    A Microsoft felmérése alapján az IE 5.0 a legjobb böngésző a piacon.
    Az Apple felmérése alapján az IPhone a legjobb felsőkategóriás telefon a piacon.
    A T-Home felmérése alapján a T-Home dsl a legjobb a piacon.
    Az én felmérésem alapján az ország pénzének az én bankszámlámon van a legjobb helye.
  • MeoH #5
    Ezert utangyartottak kozott is van 1-2gatyi. De nehany marka boven megeri.
  • Tinman #4
    Még egy dolog... vannak olyan utángyártott tonerek melyre 3 ÉV GARANCIA VAN!

    Vágod HP? 3 év!!!!!!!!! ÉS OLCSÓBB! Le vagytok maradva, mint a borravaló.
  • Tinman #3
    BARMOK!

    Gondolkodjunk és számoljunk:

    HP 1020 lézernyomtató 20k kisker bruttó, ez már tartalmaz egy tonert, vagyis a nyomtató erős izgalom állapotban 10.000 Ft-ot ér.

    Ha csak 3 újratöltött tonerrel elmegy gond nélkül már megért utántöltöttel próbálkozni, ugyanis az eredeti 13k.

    Kabbbeehp!
  • nohea
    #2
    Ööö, hahó, LASERJET (és TONERtest.pdf, ha megnézed)... más kérdés, hogy a fordító/író hülye/béna. ;)
  • zola2000
    #1
    Hát a HP persze hogy ezt mondja :D Egyébként jobb megoldás a lézernyomtató.