37
  • szjaori
    #37
    A manga rajongóinak csak ajánlani tudom nyomtatott formában is:
    http://konyv-konyvek.hu/a_halallista
  • bippo
    #36
    Ez nekem szól? Hát gratulálok hozzá. Édesanyádnak is, aki ezt a jómodort belédnevelte.
  • kishandris
    #35
  • bippo
    #34
    Köszi azok nevében akik még nem látták, de szerették volna megnézni.
  • kishandris
    #33
    ma lett vége az anime halállistának az animax-on!
    jó csak meghalt a főszereplő és aszhitem hogy felépül az új világ...
  • 38tibi38
    #32
    Lehet hülyén hangzik de ti kit ölnétek meg elősször ha nálatok lenne a halál lista?:D
  • opcsi
    #31
    Nekem tetszettek a filmek, igaz, az animét még nem láttam. L marha jó volt :)
  • winnie
    #30
    a filmek az anime előtt készültk, nem volt nehéz elvonatkoztatni.
  • ALIENwoods
    #29
    Az alcím kritikusoknak ajánlom a The Machine Girlt.

    Death Note-ból 3 live action film van, ajánlom megtekintésre mindegyiket. Nem gondoltam volna ilyen jól el tudnak vonatkoztatni az animétől a végére. Nem csalódtam bennük.
  • ansell
    #28
    a legjobb anime!^^
    eccerűen nem lehet nem szeretni
    lexívesebben beöltöznék Narutónak!
  • Myron
    #27
    az nem olyan biztos h a jövőben is meg fognak halni az emberek. ha lementik a neuronhálózatukat vinyóra, a testüket meg a dns-ükből újranövesztik, akkor tulképp ugyanaz az ember lesz miután visszatöltötték az agyukba az anyagot. naponta kell csinálni biztonsági mentést és kész :D aztán választhatsz melyik napot töltöd vissza. tiszta vmware feeling lesz :D
  • winnie
    #26
    mert itthon lefordították? ennyire fáj, hogy az angol cím után odatették a magyar embernek azt a kis alcímet?

    egy dolog, hogy ennyire amarika/angolfanatikus vagy, de mit érdekel, hogy mi a címe? veszítse el azt a pár plusz nézőt is, amit hozhat egy magyar cím? keserű ember lehetsz...
  • pH03N1X
    #25
    én is pont így vélekedem
  • pH03N1X
    #24
    egyszerű hogy mi legyen. NE LEGYEN.
    A történet szerint angolul van a füzetre ráírva hogy Death Note, a japán szinkronban is angolul mondják, sőt a címe is angolból japánosított kifejezés. Magyarul ők sem fordították le a nevét.
  • szombi
    #23
    angol szinkronok még szarabbak mint a magyar...
  • sandor4
    #22
    láttam a filmet, anime jobb volt, és ott meg tudtam különböztetni az embereket
    a szinészeknek elsöre a nemét sem mindig tudtam megállapitani...
  • sathinel
    #21
    Ez a tipikus magyarosítsunk mindent kicsit gagyi dolog. Az anime tetszett, de már a film bemutatóját elnézve elment a kedvem tőle. Főleg ha magyarul lessz. Az anime változat nagyon bejött. Az eredeti hangulatát teljesen elvesztette mikor magyarul megnéztem 1-2 részt. Egyre jobban utálok magyarul nézni filmeket. Animéket japánul, talán angolul szeretem nézni. Japánul nagyon király ahogy a szinészek a hangokkal játszanak, és beleélik magukat.
  • willcox
    #20
    Tipikus baromság. Amúgy van nekem is egy halállistám: mindenki, aki ma él, az meg fog halni. Sőt, akik ezután születnek, azok is.
  • magyarvok
    #19
    Igen, a haláljegyzet tényleg tízszer frappánsabb lenne...
    Esetleg van jobb ötlet? Halálkönyv? NC
  • RecoPhile
    #18
    Én csak azt várom, hogy hol vannak sok retardált animés fikázó egyén...
  • pH03N1X
    #17
    Én csak azt a szerencsétlen retardáltat szeretném pofánrugni, aki ezt a borzalmas "Halállista" kifejezést kitalálta mint fordítást, mert ezt látom mindenhol. DEATH NOTE <- hol van itt lista? milyen lista? és még idiótán is hangzik.

    a filmet 5 percig bírtam katasztrófális lerombolása. Anime+manga all teh way
  • Chocho
    #16
    Én az animét imádtam. A filmtől egyelőre nem tudom, mit várjak. De megnézem mindenképp.
  • rigidus
    #15
    Eleg beteg egy film lehet.
  • oreal
    #14
    En lattam a manga sorozat oszes reszet,valamint mind 2 filmet.A velemenyem az hogy nagyon jo,es en ajanlom mindenkinek.indavideo-n fent van par resze magyarul.
  • morden
    #13
    A felirat vs szinkron témában csak annyit, hogy a batman igazi nagy film és csak feliratot kapott, ami nem lenne baj de botrányos volt a felirat minősége a moziba, villogot, szint váltott és olyan színe volt mint a tojásránottának, sokat rontott az összképen, jobban jártam volna ha várok a tűéles dvd verzióra inkább.
  • Seth
    #12
    Akkor most már várhatjuk az amerikai feldolgozást :D
  • Loverman
    #11
    "Az idealista szemléletű és rendíthetetlen igazságérzetű Yagami hamar rákap a hatalom ízére"
    Feltételezvén hogy a hőst a keresztnevén akartuk itt szólítani, mint általában, akkor a Light a megfelelő, mivel Japánban (ugyanúgy mint kis hazánkban) a vezetéknév van elöl.
  • winnie
    #10
    az 1. death note közel sem volt nagy siker, csak siker (ettől még igazad van:), hiszen a mission impossible is verte bevételben (direkt nem a da vinci kódot mondom, mert az ugye majdnem az év legsikeresebb filmje lett ott) - ellenben a 2. rész ütött be úgy igazán istenesen, míg a 3. a 2. csalódása után nagyjából félúton hozott a kettő között, de az 1.-t csak az anime után fedezte fel a nép.
  • avman
    #9
    szóval ez manga adaptáció, nem anime live action.
  • avman
    #8
    sőt, a második rész novemberben került moziba, az anime sugárzása meg októberben indult. szóval ez megvilágítja azt is, h mennyiből, mennyi idő alatt és milyen piacra készült eredetileg.
  • avman
    #7
    "Magam sem vagyok képes felfogni, hogy a kérlelhetetlen intenzitással pörgő anime után hogy lehetett ekkora luftot rúgni a live action-nel, ami a 37x22 perces sorozatnak nagyjából az első hat részét öleli fel."
    magam sem értem, mi a fenének ír valaki valamiről, ha nem néz utána:
    death note múvit a japán mozikban 2006 nyarán mutatták be (a messzi nipponban nagy sikerrel), míg az animesorozat 2006 őszén indult el.
  • winnie
    #6
    itthon is lesz szinkron, csak a dvd-re. moziba csak a kommersz filmek kapnak, a death note-ot pedig egy új, aprócska (ülye, magyar) forgalmazó hozta be, hogy mi is láthassuk moziban, mert a nagyok ilyen filmmel nem vesződnének... a premier így is szinte biztos, hogy veszteséges lesz, de legalább jól lehúlyézted őket. (fura egyébként, hogy ha van szinkron, az a baj, ha nics, akkor az...:)
  • azirafael
    #5
    A vicces az. hogy egy haverom mesélte mekkora film a Death Note... erre én mondtam, neki, hogy egy rakás trágya a sorozathoz képest... erre ő: van sorozat is? Szóval ha valki meg akarja nézni az a sorozat előtt tegye, mert akkor még adhat némi élményt, de utána csak lerombolja a sorozat által keltett katarzist. Az anime szenzációs mindenkinek ajánalni tudom.
  • GG
    #4
    Nekem csak egy bajom van, hogy ezek a hülye magyar forgalmazók nem képesek egy szinkront össze barkácsolni ehhez a filmhez? Amcsiba most fog menni ez a film és (ott persze van pénz) csinálnak is. Most nem jobb nyugodtan otthon a karosszékből nézni a mozirendszeren dvd minőségben úgyan úgy felirattal. (itt jegyezném meg hogy legálisan van meg :P)
  • Herczi
    #3
    Nekem az anime "tudjuk ki" halála után nem tetszett annyira, nagy volt a hiány érzetem, de azért még így is kiemelkedő alkotás. A Filmet nem láttam, nem is fogom, nem szeretem a Live Actionokat.
  • DarkEvilPiccolo
    #2
    Én speciel az animétől sem voltam elájulva, a film pedig szerintem katasztrófa...
  • SpecterMATWRZ
    #1
    Isten ments.. Megne nézzétek srácok. Animéhez meg mangához nem hasonlitható. Sőt ahhozképest lerombolták az egészet.. :D