197
Megveretni
  • pinnacle
    #157
    akkor a másik oldalon meg mindenki kinyomtatott A4-es papiron rakja ki a személyiszámát a homlokára.

    Csak hogy elszámoltatható legyen:)
  • qtab986
    #156
    Meg szerintem egy kicsit az is túlzás, hogy egy ilyen tüntetésre kivezényelt rendőr köteles az azonosítóját jól láthatóan feltüntetni kérdem én miért is?
    Mondjuk hogy elszámoltatható legyen cselekedeteiért?
  • qtab986
    #155
    Pedig a cikksorozatuk könyvben is megjelent.Ha a rendőrség akarja akkor bírósághoz fordulhat,hogy igazolják az állításokat.
  • karosult
    #154
    persze ez így igaz,de szerintem akkor is felháborító pinnacle hogy ilyen egyáltalán előfordulhat!
  • tronk
    #153
    Ja de szerintem inkább azért kapták el a srácot mert nem tudta magát igazolni és így azt hihették hogy ő is rendbontók közé tartoznak akik meg szerintem direkt nem vittek magukkal igazolványt. Vagy nincs igazam?
  • pinnacle
    #152
    nem azért vernek meg mert nincs lakcimigazolód.
    ha haza akarsz menni hazamehetsz nem egy út veze el addig...
  • karosult
    #151
    én azt sajnálom csak tényleg aki ott lakik és haza szeretett volna menni,őt felszólíthatják hogy menjen el ha csak haza akar menni... nem tehet szerencsétlen róla és ha nem volt lakcímigazolód akkor ennyi,így jártál...
  • tronk
    #150
    Jó igen lehet, hogy egy kicsit durva lett volna belelőni a tömegbe, de mind1. Egyébként ugye a Láma is járt nálunk és szerintem a kutya nem is tudja én is csak pár napja tudtam meg. az meg, hogy miket csinált a manus az kegyetlen kicsit viccesnek éreztemagát :)
  • icepick16
    #149
    Azt hiszem minden magyarnak égett az arca amikor a CNN is bemondta, hogy milyen balhék vannak ebben a kis országban. Ennél gázabb dolog nem is történhetett volna velünk. Ezek után hiába iszogatja itt a bort Tony Curtis, hogy reklámozzon minket, a kutya sem fog idejönni hozzánk. És ez nagyon nem jó az országnak
  • PyRex
    #148
    nem kellett volna belelőni a tömegbe...

    én spec. igazat adok a rendőrnek és SOKKAL JOBBAN elvertem volna a rendőrök helyében a rendbontókat. ennyi. bazmeg aki kimegy balhézni, felszólításra nem oszol az utána ne pofázzon...
  • karosult
    #147
    Hát figyelj!Én sem sajnáltam volna a barmát, de amilyen nép vagyunk mi előkapta volna a csőcselék is a fegyvert, ha a rendőr belelő a tömegbe és akkor abból nagyon nagy gebasz lett volna... Egyenes út egy polgárháborúhoz.
  • tronk
    #146
    Szerintem egyébként még a felső vezetők sem tudták mit csináljanak illetve mit csinálhatnak. Mert szerintem ha azt mondják nekik, hogy tegyenek rendet, és bármilyen eszközt bevethetnek és utána még megvédték volna őket, hogy ezt a parancsot kapták és jól jártak el akkor 10 perc alatt nem lett volna ott balhé. Mert az első embert aki kilépett a sorból hogy ő most ráront a rendőrökre lábon lövik, aki meg meg követ akar dobni karon akkor a tüntetők rögtön telecsinálták volna a gatyájukat...
  • karosult
    #145
    hát ezt szerintem akkor is a rendőrök,rendőri vezetők szúrhatták el,le kellett volna csukni az egész bagázst aki okozta ezt az egész balhét. meggondolták volna legközelebb hogy kimennek-e autókat gyújtogatni meg rendőrt verni ha előtte lecsuktak 2-300 ember egy 3-4 évre...
  • tronk
    #144
    Persze, hogy nem. Ők se a máltai szeretetszolgálat és köztük is vannak sárosak.
  • karosult
    #143
    persze,nagyon sok rendbontót nem fogtak el ebben az ügyben akiknek már régen lakat alatt lenne a helyük,de szerintem azért nem lehet azt mondani hogy szegény rendőrök meg hogy ők teljesen ártatlanok a dologban... köztük is van ugyanolyan sáros mint a balhézók között
  • tronk
    #142
    Egyébként meg olvastam azt is, hogy a tüntetéseken a vezetők az értelmi szerzők meg nem is konfrontálódnak a rendőrökkel, csak felmérik a helyzetet és továbbítják, hogy melyik rendőr csoportot kell megtámadni...
  • tronk
    #141
    Igen de annak is csak akkor nagy a szája ha legalább 2x-3x többen vannak mint a rendőrök..
  • PyRex
    #140
    pontosan. ez az egész egy szánalom, ami itt megy, ebben az országban. szégyellem, hogy magyar vagyok, amikor hallom, hogy a rendőröket utálni / verni az a menő. és mindig annak a legnagyobb a pofája, aki a legsárosabb az ügyben. és érdekes módon ezek soha nem a rendőrök...
  • tronk
    #139
    Hát igen a rendőr nem tudja bizonyítani, hogy ellene ki mit etet amiért erőszakot alkalmazott. Meg szerintem egy kicsit az is túlzás, hogy egy ilyen tüntetésre kivezényelt rendőr köteles az azonosítóját jól láthatóan feltüntetni kérdem én miért is? A tüntető sem ragasztja a homlokára a személyiét... sőt még az arcát is eltakarja...
  • Vlala #138
    Az ehhez hasonló sztorikról ordít, hogy elhallgatják az előzményt. Ha odamegyek egy rendőrhöz, utcalánynak titulálom az édesanyját, és elküldöm melegebb éghajlatra, meg fog ütni. Nem mint rendőr, mint ember. Jogosan.
    Utána feljelentem, hogy bántalmazott, én meg tudom mutatni a sérüléseket, de ő hogy bizonyítja azt, hogy szidalmaztam?

    Az oszlatásnál hangosbeszélőn felhívták a tömeg figyelmét, hogy oszlatni fognak, aki távozni akar, most még megteheti. Aki nem tette meg, az nem békésen tüntet, hanem ellenszegül a rendőri parancsnak, és lehet ellene eljárni.
  • PyRex
    #137
    "De lehet olyat olvasni"

    biztos hiteles a forrás! (index? lol :)
  • qtab986
    #136
    Amúgy azokat miért nem szidjatok, akik a székháznál 6-7-en ütötték a rendőrt?
    Részemről azért nem mert a #125hsz.-ra reagáltam amiben lényegében azt mondtad csak azt bántották a rendőrök aki megérdemelte.Erről semmit.De amit a #135hsz.-ban írtál azt én is bűncselekmények tartom.
  • pinnacle
    #135
    jah igen már nem voltak képesek az ellenállásra:S de addig képesek voltak és ellen is álltak. ugye-ugye. Sztorik azok vannak dögivel.

    Amúgy azokat miért nem szidjatok, akik a székháznál 6-7-en ütötték a rendőrt? Akin akkor még semmi féle protector nem volt? Biztos ő provokálta őket:ASdasdas
  • qtab986
    #134
    Figyelj nekem nincs jegyzőkönyvem meg videofelvételem.Nem voltam ott.De lehet olyat olvasni (én az indexen),hogy bementek egy szórakozóhelyre és kiterelték az embereket közben ütötték őket.Olyanoknak okoztak sérülést olyanokat bántalmaztak akik már nem voltak képesek ellenállásra.
  • pinnacle
    #133
    és te miért akarsz mindenáron meggyőzni engem, hogy a rendőrök a hibásak?

    Akit ott és akkor jól szarrávertek, lelöttek gumilövedékkel stb stb. az MI A FASZT KERESETT OTT ?????

    Ha erre adsz egy értelmes kielégitő választ, akkor elhiszem, hogy tényleg gecik a zsaruk.

    De amig erre nem tudsz egy értelmes indokot adni, hogy mi a redvás faszt keres a rendőrfallal szembe az első 5 sorba az ember, addig ne próbáld magyarázni, hogy szegény, ártatlan, bámészkodó... az első 5 sorba...

  • shad0w
    #132
    már mindenki mindenhol, a rendőrség, a vezetés is elismerte, h voltak rendőri túlkapások, néha súlyosak is. ti miért akarjátok mindenáron bebizonyítani az ellenkezőjét?
  • Laky
    #131
    pont.
  • pinnacle
    #130
    már jósok topikba leirtam de ittis még1x

    ha jön velem szembe x számú rendőr hogy oszolj, mert megyünk ütünk vágunk, akkor elmegyek. Ha ottlakok, nem megyek le az utcára bámészkodni, mikor nincs ott dolgom.

    Ha ottvan dolgom, akkormeg beülök az autóba, esetleg megállok egy kapualjba, de semmiképp nem rohanok sikitva, mert akkor összetéveszthetnek 2000 másik emberrel akik tényleg ártottak a rendőröknek.

    Egy tömegoszlatás alatt megvert ember nem lehet ártatlan vagy nagyon-nagyon hülye.
  • qtab986
    #129
    Azért mert szegény, ártatlan embereket bántják:(
    Az irónia olyan közlésmód, amelyben a kimondott jelentést felülírja a közlés módja által hordozott jelentéstartalom.
    Ha a 2 évvel ezelőtti eseményre gondolsz a bíróság szerint tényleg voltak ártatlanok akiket a rendőrök megvertek.
  • joebacsi
    #128
    mert szeretnek álldogálni a kinnfelejtett 30as tábláknál, és ekkora fizetés mellett, amit kapnak, vagy korruptak, vagy hülyék...persze tisztelet a kivételnek
  • a.carkey
    #127
    Ez akkora hülyeség amit leírtál ...
  • soulhunter
    #126
    mert nem tudnak tenni semmit, amig nem folyik a vér
    erről akármelyik zsarut megkérdezheted

    ezen kivül:
    kirabolhatnak több100e értékben, hiába tod, h ki tette, és hiába mutatsz rejtett kamerás (én ezt webkamerával teszem) felvételt bizonyitásul, ha a tolvaj azt mondja, hogy "ja, hát nem mondta önöknek a "sértett / károsult", h engem kért meg rá, h adjam el, amig ő dolgozik?" , akkor ismételten nem tudnak csinálni semmit
    és azon kivül, hogy nem tehetnek soha semmit, és mindig meg van kötve a kezük, és mindig azzal fenyegetőznek, hogy a hatoság félrevezetése vádjával indul a feljelentő ellen eljárás, ha netán a tolvaj ezt a kérdését felteszi, akkor ugyan mégis legyen már jogom fikázni őket

    és csakazért is feltöltöm ujra az oldalam (ujabb tapasztalati kiegészitésekkel, szkennelt iratokkal, stb stb), és még nagyobb reklámot dobok neki :)

    na ezért divat utálni a zsarukat :)
    mert
    - tehetetlenek
    - nem foglalkoznak semmivel, csak kimennek a helyszinre, fotoznak, és ezzel letudnak mindent
    - már előre eldöntik, hogy "bizonyiték hiányában" lezárják a nyomozást 2 honap mulva
    - és mert ha én felhivom a zsarukat, hogy valaki fegyverrel mászkál, akkor rámennek erre valakire 15-20-an kommandos formában, minden létező jogátol megfosztják, megrugdalják, megalázzák, aztán ha nincs tárgyi bizonyiték, még elnézést sem kérnek

    na én ezért utálom a zsarukat :)
  • pinnacle
    #125
    Azért mert szegény, ártatlan embereket bántják:(

    Igaz, én is ártatlan vagyok, mégse bántanak, mondjuk biztos bennem van a hiba:(

    Még nem vertek meg, nem rugdostak meg, nem fujtak le semmivel a rend őrei... lehet azért mert ha felszólitanak, elmegyek. Tudom ez gáz, meg csicskaság, dehát én már csak ilyen vagyok, hogyha jön velem szembe x száz rendőr nem maradok ott.

    Szal akit bántanak a rendőrök azok mind mind ártatlan kis lélek:)
  • PyRex
    #124
    "mégse volt belőle hasznom :("

    azon kívül, hogy uszítottál egy csomó arra éhes embert :(
    nem tudom miért divat magyarországon a rendőrséget utálni...
  • soulhunter
    #123
    bocs, 61
    melléütöttem :)

    "61. § (1) A Magyar Köztársaságban mindenkinek joga van a szabad véleménynyilvánításra, továbbá arra, hogy a közérdekű adatokat megismerje, illetőleg terjessze."

    én csak megismertem a rendőrségi módszereket (saját bőrömön), és weboldalon terjesztettem, mint közérdekü adat, informácio :)
    erre a zsaruk berágtak, és most becsületsértésért folyik ellenem eljárás :)

    na ennyit arrol is (404-es hiba, holott eszem ágában se volt törölni), meg ugy alapjában véve arról, hogy a törvények védik a civileket, ők csak betartatják

    de ha már sok volt a szabadidőm, és van véleményem, akkor miért is ne? - gondoltam én kis naiv :)
    bár népszerü volt az oldal, mégse volt belőle hasznom :(

    na mind1...

    majd irok én is 1 könyvet :D
    főleg arrol, h a netes anonimitáshoz nem elég 1-1 proxy :)
  • Mr_no_NaMe
    #122
    Nem hiszem el, hogy nem láttad még ezt a plakátot/hirdetőtáblát sehol...ez 1 könyv
  • PyRex
    #121
    najó ő egyedül :))))
  • qtab986
    #120
    Szerencsére van kivétel.
  • Braveheart
    #119
  • qtab986
    #118
    Néha én is gondolok arra meg kellene tanulni úgy netezni,hogy ne tudjanak azonosítani de még nem volt elég elszántságom beletanulni.
    Az a PTK 51.§ micsoda?Megnéztem de nálam az a szövetkezetre vonatkozó külön törvény.