45
  • birdo #45
    Vajon a " teljes valóságot írta a mostani IPM magazin ?
  • dez
    #44
    Hát, az volt az egyik, de speciel nem arra gondoltam. De lehet, hogy keverem egy másik taggal, aki mindenhova beírta a szupertömörítését (ami már majdnem kész, és az a majdnem olyan elhanyagolható, hogy már előre adjuk át a Nóbel-díjat, mert egy DVD-t beletett volna 1-2 KB-ba), meg fizikával kapcsolatban is voltak hasonlóan nagyszerű okosságmányai.
  • gybfefe
    #43
    Olyan sok találat jött ki arrakistorra hogy nem sikerült kitalálnom fő vesszőparipáit hacsak az egyik nem a zsidózás. No ezt a paripát megülhetem egy mondat erejéig: A zsidók csodálkoznak hogy lenézik őket, dehát mit várnak ha folyton lefitymálják egymást? :)
    Egyszómint100 nem vagyok arrakistor, de én is tudnék egy állandó cégért behozni a fórumba s az pedig az angolul tudóknak szól:
    http://www.slavery.org.uk/
    De igyexem nem offolni és hozzá teszem hogy ha érdekel a téma sok képlettel ajánlom figyelmedbe Bíró Béla Véges Végtelen című könyvét. Másolgathatnám az egyenleteket és lőtlenségek hadát de inkább megkímélem a kedves fórumot tőle.
    Ideiselküldtemeztete me a másik helyre írtam :)
  • gybfefe
    #42
    elfelejtettem a vesszőt, most meg nagybetűvel kezdeni a mondatot de szerintem ez nem akadálya annak hogy megértsük egymást
    -utánna nézek feltétlenül :)
  • dez
    #41
    (Pár hónaopos távon. :) És függetlenül a topiktól. :) )
  • dez
    #40
    (Ja, nem egy témája volt, hanem úgy 2-3.)
  • dez
    #39
    Jókat fantáziálnátok együtt, az biztos. Ha kíváncsi vagy rá: "Keresés a fórumban:" <- ide kell beírni. Topikcímet nem írok, mert mindenhova leírta ugyanazt. :)

    (A tunelling nem összefonódás.)
  • gybfefe
    #38
    Nem, nem még mindíg nem kvantum állapotom arrakistor és semmiféle összefonódás tunneling vagy entanglement nincs közöttünk, sőt megnyugtatlak személyiség zavarral sem küzködöm. Egyébként mi volt arrakistor vesszőparipálya lehet vágtatok vele pár kört az ugatón :)
  • dez
    #37
    A végtelen lett az új vesszőparipád, arrakistor? :)
  • Tetsuo
    #36
    :DD LOL
  • Epikurosz
    #35
    Az lenne a nagy poén, ha kiderülne, hogy ott egy nagy lefolyó van.
  • bvalek2
    #34
    Egyszer mar fellelkesitett egy hasonlo "felfedezes", azt hittek kb. 3000 galaxis megfigyelese alapjan, hogy a galaxisok forgastengelyei nagyjabol egybeesnek. Aztan inditottak egy honlapot, ahol a netes kozonseg egy sokkal nagyobb millios mintat vizsgalt meg, es kiderult, hogy az eloszlasuk veletlenszeru. Szoval en megvarnam a pontosabb vizsgalatokat, mielott vegleges velemenyt alkotnek.

    Amennyiben a hir igaz, annak orulok, mert akkor a barkacs konyvembol ropul a kozmologia fejezet, mehet a masodik kotetbe, ugy is gondjaim voltak vele :)

    A kozmikus háttérsugárzás hőmérsékletének eloszlása a WMAP-szonda adatai alapján. A térképen különböző mértékű inhomogenitások figyelhetők meg. A fehér foltokkal jelzett galaxishalmazok irányában az ingadozásokat az okozza, hogy az ezekben található forró intergalaktikus gáz szórja a háttérsugárzás fotonjait, ami hullámhossz-, s így hőmérsékletváltozást eredményez. Az új eredmények szerint úgy tűnik, hogy távoli galaxishalmazok százai mozognak a képen bíborszínű ellipszissel jelölt terület irányába:

    link

    A szemelyes szakvelemenyem szerint az Univerzumban mindenki egy rock'n'roll fesztivalra igyekszik lakokocsival, ahol Elvis fog koncertet adni
  • gybfefe
    #33
    Szurkoljunk bvalek2nek, hogy értelmével emelje az sg fórum színvonalát, azonban megjegyezném ez mind olyan dolog ami a végtelenbe vész. Kapunk egy formulát ami adott szinten működik, majd azt is apróbb elemeire bontjuk és újabb formulák és stb. Érdemes volna filozófiailag megfogni az egészet és belátni végre, hogy a világ tényleg végtelen, ugyan is ha valami van akkor az benne van valamibe, ha valamibe van benne akkor az is valami, vagyis az is benne van valamibe. Az orosz népi bölcsesség után nevezhetnénk matrjoska effektusnak. Tehát mindenféle formulák helyett szerintem jóval célravezetőbb lenne a végtelen és semmi fogalmain gondolkozni az egyetlen erő, a nyomáskülönbségek fényében. Ti. ha valakinek még nem jött volna le végtelen világunk végtelenül sűrű. Ui.: reméljük még nem azt az energia szintet piszkáljuk ezekkel az ütközőkkel ahol pusztító hatással lennénk a részecskékben egzisztáló életre még ha ők ezt évmilliárdokban is élik meg. Még egy filozófiai gondolat: Milyen érdekes hogy a végtelenben elvész a tömeg. Nem lehet megfogni.
  • Epikurosz
    #32
    (ez egy neked való hír. Mégis van közepe a világegyetemnek? :-)
  • Epikurosz
    #31
    majd írd le az élményeidet.
  • bvalek2
    #30
    Most olvasok egy Quantum Field Theory cimu konyvet, rengetek magas szintu matek kell hozza, mast sem csinalok, mint a Wikipediat bujom, hogy most az a jel, meg szo eppen mit jelent. Sokkal nehezebb mint az altalanos relativitaselmelet, ott a hetkoznapi differencialgeometria is megteszi (amiben csak valos szamok vannak, az mar hetkoznapi ).

    A lenyeg, hogy nincs egyetlen recept mindenre mint a gravitacional az Einstein-egyenlet, minden jelensegkorre vannak egyenletek, meg kozelitesek, sokara leszek en ebben szakerto, ajjaj

    (Ismet bocs az ekezetek miatt, majd jovo heten magyar geprol leszek)
  • atlagember
    #29
    Felmelegedtek a mágnesek -170 fokra és ezért tűzoltókat kellett hívni. :)
  • mrzed001
    #28
    http://www.cyriak.co.uk/lhc/lhc-webcams.html



    :)))))
  • n3whous3
    #27
    Nem, a Half Life - Real Edition késik
  • Chocho
    #26
    Ezek szerint késik a HL3...
  • birdo #25
    Kértünk volna időt ?
  • qetuol
    #24
    kár érte...
  • Epikurosz
    #23
    "valami azonban nyilvánvalóan félresiklott"
    Na, ja, a Mörfi törvénye.
  • Epikurosz
    #22
    Máma már nem hasad tovább.
  • Epikurosz
    #21
    ne hasogasd a szőrszálat.
  • loky
    #20
    Nem baj...majd lefognak
  • NEXUS6
    #19
    Transzvesztita bárba pincér"nőnek"???

    Ááááá nem vagyok én olyan!;)))
  • who am I 7
    #18
    akkor beugorhatnál helyettem melózni, csak hogy ne unatkozz ennyire whehe
  • NEXUS6
    #17
    Vége a szezonnak!;)

    Úgy hogy marhára ráérek!;)))
  • who am I 7
    #16
    egyébként meg úgy hallottam, hogy egy ork horda hagyta el az országot, svájc irányában... reméljük kibirja az LHC, legalább karácsonyig egyben..
  • who am I 7
    #15
    nexus, ne rontsd itt is a levegőt, csak riogatod az embereket .Inkább koncetrálj erősen a mocidra az ablak előtt...
  • immovable
    #14
    igazi tudományos anyag
  • mcganyol
    #13
    "its mass roughly between that of an iron atom and three times that of a uranium atom. "

    azért ezt ha lefordítod, akkor ezt kapod: A tömege nagyjából a vasatom és az uránium atomtömegének háromszorosa közé esik.
  • Epikurosz
    #12
    Innen van az idézet.
  • Epikurosz
    #11
    Szerintem ha létezne, eddig már megtalálták volna.
    Plláne, hogy olyanokat hallok róla, mint:
    "How many Higgs particles are there? Might it/they be made from still more elementary components? Most crucial, how heavy is it? Our current knowledge can only put its mass roughly between that of an iron atom and three times that of a uranium atom. "

    A tömege a vasatom és az urániumatom tömege között van.
    Másrészt: ez ad tömeget az elemi részecskéknek. Elemi részecske az elektron is.

    Na, nem értek semmit. Tényleg.
  • NEXUS6
    #10
    Jelenleg a kvantummechanikának nincs elfogadott általános szemléletes képe. Ami megköti a tudósok kezét is, hiszen kénytelenek egyszerűsítésekhez, tudományosan elfogadott pongyolasághoz folyamodni.

    Amiket írtam azok nagyrésze a mai kvantummechanikai kifejezéseknek nevekkel történő felruházása, egy lehetséges magyarázat, egy kicsivel szemléletesebb kép, mint amit a képletek önmagukban nyújtanak.

    Csak annyi a véleményem, hogy nagy meglepetések lesznek, de ezek bizonyos mértékben gyak ugyan azok az eredmények lesznek amiket évtizedek óta kapunk az ilyen kísérletekből. Olyan nevek fognak előkerülni, akik 50 éve is már megmondták!;)))
  • PepeLopez
    #9
    Na akkor most elindították a titkos fegyverkísérleteket. :D
  • torcipepe
    #8
    amúgy elég vicces és prózai oka van a téli szünetnek, mégpedig, hogy télen több energiát fogyasztunk, mint nyáron. hosszabbak az éjszakák, többet kell világítani, hidegebb van, ezért kevesebbet vagyunk a szabadban és többet a TV vagy számítógép előtt, stb...

    NEXUS6 gondolatára rátérve pedig csak annyit tennék hozzá, hogy a fizikában modelleket és tapasztalati tényeket használnak és azzal közelítik a valóságot. egy v=s/t ált. isk. 5. osztályban tanult képletet is túllehet annyira bonyolítani, hogy még az se értse, aki ezt 5.-ben tanítja.
  • NEXUS6
    #7
    Igazából túl egyszerű volna. Az igazság az, hogy a standard modell valójában egyszerűsítés, hiszen az ütköztetések során keletkezik egy csomó olyan részecske amit nem igazán tanítanak, de mivel elég rövid életűek nem alkotunk hozzájuk elméletet.

    Amúgy szabad állapotban a neutron is elbomlik kb 20 perc alatt, szal elég kérdéses, hogy mit nevezünk stabil részecskének.

    Szerintem amit fel fogunk fedezni az megint egy csomó részecske lesz és nem egyetlen, ezzel is még tovább zavarva össze a részecskefizikusok gondolkodását.

    A szent grál sem egy részecske lesz, hanem egy elmélet ami megmutatja, hogy adott téridő állapotban melyik részecske stabil és melyik nem.

    A stabilitás is statisztikailag vagy időfluxus szerűen lesz kifejezve, mert a gyakorlati eredmények miatt egy vagy több dimenziót kénytelenek leszünk tényleg bevezetni, de ezek nem biztos, hogy térjellegűek lesznek!;)))
  • ziipp
    #6
    Szerintem sincs. Bár én mélyebb ismeretek híján inkább az érzelmeimre hagyatkozok. Túl kacifántosnak tartanám, ha igaz volna. Kell lennie egy egyszerűbb, 'tisztább' magyarázatnak.