186
Mire kell odafigyelnünk ha egy kis kedvencel bővül a család.
  • sweech
    #26
    pontosan. macskáink néha úgy belém tudják verni az ideget, hogy legszívesebben felrúgnám őket. múltkor az egyik kandúr az orrom előtt spriccelte le az ágyat. szerencséje, hogy épp sérült volt az egyik lábára :p néha olyan is megesik, hogy nincs kedvük kimenni és lazán odaszarnak vagy hugyoznak a sarokba. ennek ellenére tudnak aranyosak is lenni.

    kutyák sokkal jobb arcok. nem segghülyék, aranyosak, hálásak.
  • tigeroo
    #25
    mondjuk én a kutyákban csak azt nemszeretem amikor pitiznek az ételért a kezedben.
    úúúgy tudnak nézni miközben kajálok. hát a kurva annyukat
    de sokszor csak a szemük kívánja...

    de amit adnak cserébe az megéri (a kutyák különbek mint az emberek..)
  • Dave0092
    #24
    kb... , kutya+ hűséges is...
  • Fehercsoki
    #23
    Macska:
    szemét
    nemtudszeretni
    simánotthagykajáért
    büdös
    megkarmolmindig
    Kutya
    aranyosokosügyes
    gyorsan tanul
    szobatiszta
    nagyontudszeretni

    Ja és mind2 tapasztalat a macska szörnyű tökhülye és széthugyozta az összes szőnyeget.
  • Dave0092
    #22
    nekem yorkshire terrierem van... több szeretet ad mint bármelyik rihes macska..
  • Izgága1
    #21
    Ebbe szerintem fölösleges belemenni. Kinek a pap, kinek a papné. Én pl szeretem a macsekokat is, de alapvetően kutyás vagyok. Mások nagyon mások. De mindegyik aranyos tud lenni.
    Jótanácsként még annyi, h áldozz az állatorvosra, megéri. Sok csúnyaság létezik az állatvilágban is.
  • Neoncsoves
    #20
    "-sokat zabál"

    :DDDD
    hány liter?
  • tigeroo
    #19
    igen, a macska arra való hogy simogasd, a kutya meg hogy a házat őrizze.

    vizsla meg vadászkutya, de gondolom egész nap benntvan

    nekünk 4éve van egy kistermetű kutyánk, 3 évig szinte egész nap benntvolt, hála tesóméknak (sokszor bennt is aludt velük). egyszer sem cacilt be, ha gond volt mindig "kérezkedett" kifele az ajtónál, és nemcsak szobakutya, viszi-hozza a kislabdát pl.

    én nemis tartanám láncra verve a kutyámat. nagy kutyának nagy udvar, a kicsi meg jöhet be:)

    macskát nem tartanék, sztem hálátlan dögök (a szomszéd a kanmacskája is csak enni jár haza), bár aranyosak ez tény
    icanhasacheeseburger? :DDd
  • Miskolc88
    #18
    lol !!!
  • tommyg
    #17
    n3w hous3
  • chhaya #16
    hétvégén hozzunk el a macsekot, még soha nem volt előtte, nincs tapasztalat. tanácsok esetleg?
  • Sanyix
    #15
    Macska:
    -tiszta
    -szobatiszta
    -aranyoskedves
    -jól tud melegíteni télen :D
    -csöndes

    Qtya:
    -piszkos
    -rá kell szoktatni a szobatisztaságra
    -aranyoskedves
    -büdös
    -a gazdájának is át tudja adni a szagot
    -hangos (a legtöbb, de van qltúrált qtya is)
    -sokat zabál
  • kas123
    #14
    Az ilyeneket hadjuk már h melyik a jobb...
    Minden állatfaj más és más. Mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai is, és ezzel csak a flémet szítod.
  • solo
    #13
    Hát, neméppen.
    Most soroljam, hogy miben jobb egy macska, mint egy kutya?
    Jólvan, te akartad.


    Szóval, nemtudom, hogy miért gondoljátok, hogy egy kutya okosabb mint egy macska..
    Szal, van egy macskám, és a hugomnak ez idióta kutyája, akit mellesleg megvert a macska..
    Szóval, a kutya mindÍg bement nagymutter szobájaába...
    Nagymutter megkért, hogy forgassam el a kilincset.
    megcsináltam...A lényeg, hogy! A macsek odament, és egyből rájött hogy kell kinyitni, a kutya még most se tudja..PedÍg a magyar vizsla hűű deokos.Tényleg...Nagyon-.-"

    Szóval..Aztán..A macsek nemdzsuváz, saraz,szőröz össze mindent....
    Nemúgymint a kutya, aki sáros lábbal bejön, összeugrál mindent, és még az ágyamba is befekszik-.-"
    JAH! ÉS A MACSEK NEM BÜDÖS MINT A KUTYA!!!!!

    És persze, ha a macsek befekszik az ágyba, és monnyuk a lábamra, vagy a hasamra, akkor egyből eltudok aludni: O


    Ennyi, a kutya semmit se ér...
  • Zomil
    #12
    Nekem is macskám van, és mondhatom h minden macska más :D
    (szerencsére azért a legtöbbre jellemzö, h hamar szobatiszta lesz)

    pl. az én macskám nagyon ritkán sértödik meg(néha elöfordul, h rálépünk a farkára, de nem veszi zokon :D ) és szerencsére eléggé szeret köztünk lenni, ritka mikor elvonul aludni, még ha hangosal szol a tv is ö azért is mellénk fekszik :)
    szoval elég nagy különbségek vannak a macskák természetében
  • morleone
    #11
    A kutyának nálunk a kertben lenne a helye, szerencsére az nálunk elég nagy. Sajnos ezelőtt még sosem volt háziállatom (aranyhalat kivéve :D ). Amúgy beagle-t szeretnénk, tök aranyos. Pl azt sem tudom, hogy kiskorában még az elején érdemes-e a házban tartani, most hogy jönnek a hidegek meg stb.
  • Sephi
    #10
    Jah! /me macskatulajdonos. :D
  • Sephi
    #9
    Par dolog, ha kiskutyad lesz :

    -Szonyegeket eltuntetni fel evre
    -Napi 4-5 seta kell neki hajnali 6-tol ejjel 11-ig
    -Ra fogsz szokni a dohanyzasra mert az elejen vicces de aztan unalmas a setalas.
    -Egy ket havonta kb 50e ft gyogyszerekre es orvosra de lehet kifogol egy eros szervezetut es akkor nem szevedel
    -Kajara ra fog menni egy keves penz. Szamoly kb 500-700 ft ketnaponta

    Par dolog ha macskad lesz :

    -Sehova nem ulhecc nyugodtan mert egesz lakast a sajatjanak tekinti :DDD
  • milk41
    #8
    szerinted,mi kutyánk 3éve boldogan megél a lakásunkban
  • Izgága1
    #7
    Hát elősször is szerezz be rengeteg felmosórongyot. Készülj föl rengeteg türelemmel, és gyűtjs minnél több iylen hazsnos információt:D
    Amúgy volt már kutyusod/állatod ezelőtt?
  • ChuckyHUN
    #6
    Kutyát szobatisztaságra? baromság... kutya udvaron él..
  • SötétBarom
    #5
    Én kutyát nem akarok, mivel lakásban nem tartom célszerűnek, azonban egy macskát bevállalnék, mostanában agyalok rajta én is :) Bár valami szigorúan lolcat beállítottságú kéne :DDD
  • Desiderata #4
    állatot csak házon kívül!!!
  • Dave0092
    #3
    macska a leghaszontalanabb állat...
  • Taranov
    #2
    A kutyát szobatisztaságra kell nevelni, a macska viszont magától megtanulja. Hoppá!
  • morleone
    #1
    Sziasztok, tanácsokat szeretnék kérni állattartással kapcsolatban. Mire érdemes odafigyelnünk ilyenkor? A közeljövőben szeretnénk a párommal egy kiskutyát és jó lenne ezt minél körültekintőbben tenni. Minden tanácsot szívesen fogadok.