186
Mire kell odafigyelnünk ha egy kis kedvencel bővül a család.
  • Rita79
    #66
    Torokra megy!
  • leho94
    #65
    [URL=http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1171969429]ajánlom figyelmetekbe ^^[/URL]
  • Dragooon #64
    kutyénál nincs jobb
    ugyehogy?
  • plu604
    #63
    Úristen az elején amiket olvastam :D:D:D
    Kapásból annyit, hogy ha az a kérdés hogy melyik az okosabb állat, hát egyértelműen a kutya. Tanítsd már meg a macskádat arra hogy kiszagolja a drogot a reptéri csomagokban nemhogy te, de még egy "macskakiképző" sem tudná megcsinálni. Erről ennyit. Másrészt, a fő indok amiért én nem csípem a macskákat: nem szeretek általánosítani de néhány kivétellel minden macska egy hűtlen ribanc, amíg a kutyának természetéből adódóan lételeme vagy (falkaállat).
    FLAME OFF
  • Mr_no_NaMe
    #62
    És a néni?
  • cargame
    #61
    Mint egy oroszlan, felnek tole XD
  • Mirk
    #60
    ez plüss?
  • Rita79
    #59

    Csak a nyuszik!
  • kas123
    #58
  • tigeroo
    #57
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDddddddddd

    kösz, ezt észben fogom tartani :DD
  • cargame
    #56
    Macskank volt kb. 10 idaig de mind elutotte az auto vagy elkoboroltak pedig azok aztan telleg jol voltak nevelve nem panaszkodhattak.:)
  • cargame
    #55
    Erdemes odafigyelni az etetesre!!!!! Nekem ehenhalt a tobb mint 10 eves teknosbekam!!! Mert par napig nem kapott etelt es nagyon legyengult!! szoval oda kell figyelni nagyon@
  • John Cena
    #54
    rühellem a macskát...
  • Jocex
    #53
    El vagy tévedve:D. Az én cicám speciel állandóan a lábamra mászik és ott elalszik, vagy a hasamon. És ha kézbe vesszük, akkor sem nyivákol meg semmi:D.
  • tigeroo
    #52
    he? macska csak addig szeret amíg kaját lát a kezedben :D

    még akkor is puffog ha felemeled kicsit simogatni
  • Kicsikiraly
    #51
    szerintem hörcsögnél, max tengerimalacnál nagyobb állatot nem szabad lakásban tartani. állatkínzás, minden állatnak nagy tér kell amit bejár, és lám, meg is szűnik minden rossz tulajdonságuk pl a macskáknak. én macskatulajdonos vagyok, nem szobatiszta, de úgyis kertben van tartva, egyszer volt olyan hogy pár napig lakásban tartottuk mert kezelésre szorult (megharapta egy kutya, épp kölykei voltak és állandóan kikaparták a sebet, stb), na akkor arra az össz 2-3 napra IDEIGLENESEN rászokott a szobatisztaságra, csak az oda kirakott alomba intézte a dolgát. ha a macskát nem lakásban tartod, nincsenek szőrgolyók, nincs ide-oda kakapisi, ha nem bántod nem karmol, nem fúj, igaz hogy máshova jár enni, de oda tényleg csak a kajáért jár, megfigyeltem hogy elmegy szomszéd kutya kajájába beleenni, aztán azonnal jön is vissza és elterpeszkedik a lábtörlőn :D a macska még aranyos is, nagy és dorombol ha simogatod. a macska szeretetét ki kell érdemelni, és utána bármit csinálsz vele sohasem haragszik rád. a kutyának van egy feltétlen hűsége, nincs semmi öröm hogyha egy kutya hűséges, a macskáéban ott az öröm, hogy kiérdemelted.
  • Z
    #50
    Ez is egyfajta nézőpont.

    Viszont az, hogy flémmel ("emos kis faszkalapoknak jó akit nem szeret más") segíted előre a topikot a top10 felé már nem járja.
  • RoR zsozso
    #49
    Remélem elharapja a torkod egy pitbull ;)
  • Csabesz6
    #48
    saját magára.
  • Jocex
    #47
    És ezt most a kutyára, vagy a macskára értetted? Vagy esetleg mind kettőre?
  • zomgzerg
    #46
    szőrös kis gecik, az az eletük hogy összeszarják a világot és megeszik a pénzed
    emos kis faszkalapoknak jó akit nem szeret más
  • nandorb
    #45
    nemtudtok jo tippet adni a legyek ellen allandoan lepik a kutya fulet es mar tiszta ideg tole,szegeny kutya nem tehet semmit se ellene
  • nandorb
    #44
    jah es nalunk a macskakat nem szeretik a kutyak par incidens miatt kepesek a lancot is eltepni
  • nandorb
    #43
    kutya kint szeret nem a szobaba ahol szonyegbe beakad meg nemtom en mibe,bolhak meg kulancs is volt a kutyanknak de az allatorvos elrendezte,jah es etel maradekkal etetjuk oket 3db. van beloluk szoval tudom mi az:2db labrador, meg 1keverek a tesom hozta valahonnet
  • Csabesz6
    #42
    :DDDDDDDDDDDDDDDd ez nekem is tesztett.
    Macska: Mióta ebben a rohadt tömbben lakunk, velünk van egy macska.És rohadék ha csak úgy kedve szottyan bejön a szobámba és belehugyozik vagy beleszarik az ágyamba.Csak úgy, spontán.Az esetek 90%ban pedig a helyén végzi a dolgát.A rohadt ajtómat kéne csak becsukni, DE HA NEM VAGYOK ITTHON, Anyuka persze hogy nyitogatja, éés hoooppsz nyitvamarad.Persze amikor hazaérek vár a csomag az ágyon...és rohadt büdös(húgyszag benne maradt örökre a takaróban/ágyban, pedig lány a dög...)

    Kutya:
    Fateromnál most egy fél éves Labrador Retriever, Bonca.Nah ő aztán zabál, jáccik, rohan, mindent csinál:D. A doki azt mondta, hogy ezt a fajtát még altatás nélkül is meg lehetne műteni ha kell, állandóan csóvál.Ha ideges, akkor is csóvál...csak közben harap, csíp, és feláll a szőr az egész hátán:D.Imádom.Ilyen amúgy:

  • Izgága1
    #41
    Igen én is a parazitákra gondoltam, bélférgek ilyesmik. Ezekre érdemes figyelni, főleg ha gyerek is van a háznál. Könnyen kezelhető, a hangsúly a rendszerességen van. De felnőttek is megfertőződhetnek.
  • tripod50
    #40
    csúnyaságok? hát vegyük pl a leg általánosabbat a parazitákat/férgeket. Nem árt ezek ellen védekezni, rendszeresen orvoshoz vinni a kutyát, mert némely betegség az emberre is hatással lehet
  • Izgága1
    #39
    Hát nekem tacskóim voltak...mitn kistermetű állat, nem volt vészes a szobatisztaságra nevelés, és igazából csak téli időszakban éltek bent.
  • R0zs0máK
    #38
    Nekünk egy Havanese van immáron 10 éve :) 3.5 kiló körül mozog a versenysúlya, udvarra csak akkor megy ki ha mi is ott vagyunk...Mivel régóta köztünk él meglepően sok emberi dolgot sajátított már el:D Meg egy csomó mindent megért...

    Macsekokat különösebben nem szeretem, de nagyimnak van pl. egy 9 kilós kiherélt kandúrmacskája (Lalika), na az olyan buta hülye mint a segg, de pont ezért meg kell zabálni :DDD

    Szóval bármit veszel, örömödet fogod lelni benne és jó eséllyel sokáig hű társra lelsz :)
  • byzhouse
    #37
    "...kivéve a pukikat...ami néha kegyetlen. ezen behaltam xDDDDD :D
  • Z
    #36
    Höhöhö!

    Macska:
    pros: Azért nem mindegyik ennyire rossz. Simán odajön egy kis szeretetért, ha éhes, és ezt jól ki lehet használni. Persze ha jóllakott, akkor otthagy, mert nem érdeke tovább a társaságom. Nem büdös alapból. Folyton tisztálkodnak. Nyalogatják magukat. Más kérdés, hogy a szájuk milyen higiénikus...nálunk eddig egy macska karmolt, amelyiket kölyökkorában folyton hergelte a gazdája, és végül fiatal felnőttként került hozzánk. Nagyon jól lehet velük játszani a vadászösztönük miatt lakásban is, kis területen. Általában nem hangosak, jól elvannak magukban is hosszabb időn át.

    cons: Szemétnek szemét, mert simán felkelt hajnali 4-kor azzal, hogy tépkedi a szövetet, elrágja a számítógép kábeleit, minden más vékony kábelt (ezt speciel minden macska csinálta eddig), ha rájön az 5 perc (játszani akar, vagy éhes). Kontaktlencse tartót, egyéb apró dolgokat, amit elér (márpedig egy macska csak azt nem éri el, amit elzárok előle) megrágja, eltünteti! Iszonyatosan büdöset kakil némelyik! Komolyan egy romlott csirke+romlott tejföl+romlott paradicsom után én nem tudok olyat alkotni a vécén...a macskáké már-már művészet, olyan büdös. Felugrál az asztalra, ahova az ételt tesszük, és előtte azzal a manccsal kapirgálta a "murvát" a kis vécéjében...jó esetben csak a murvát. Ha nem volt mákom aznap, akkor fertőtleníthetem az előszobában a csempét, a konyhaasztalt, stb mert kicsit kakis lett a mancsa. Finnyás. Nem mindig eszi meg, amit elérak az ember, és ne fejtett babra gondoljatok. Kis korában simán befosik az ágyneműre, rápisil az ágyra. Mosás indul 90°-on. Ezt nem túl jó megcsinálni, ha buliból jövök haza, és csak annyit szeretnék, hogy ledőljek az ágyamra. Helyette moshatok, mert büdös van, szellőztethetek a mínusz 10 fokban...kellemetlen.

    Kutya:
    Szőrhossztól, mérettől, fajtából adódó mozgékonyságtól függően lehet lakásban is tartani, vagy inkább udvari/kerti élet javasolt.

    pros: általában gyorsan tanul, annak is örül, hogy létezel, mint gazda. Ezt ki is mutatja. Fizikai felépítéséből adódóan jobban lehet dögönyözni, mint egy macskát. Fontos, hogy ha rásózok két jó nagyot a hátára (jó értelemben véve meglapogatom), akkor ne törjön má' ketté.
    Megj.: ezért nálam a kutya olyan 15 kg felett kezdődik. Egy csivavát, vagy egy picike terriert csak ütyürüpütyürüzni, meg szegényt megalázva rózsaszínbe öltöztetni lehet, és még a nagyobb vörös kandúr macskánk is megd*gja.
    A dolgát kint végzi el, és nem büdösíti be a lakást, kivéve a pukikat...ami néha kegyetlen. Nagyon jól lehet velük játszani, fizikai (erő, ügyességi, gyorsasági) játékokra gondolok elsősorban, bár vannak kutyák, amelyek szellemi téren se rosszak.
    A rövid szőrűek általában nem dzsuváznak össze mindent, és nem is büdösek.
    Ha sokat foglalkozik vele az ember, inkább lehet társ, mint bármilyen másik állat. Séták során egészen érdekes embereket lehet megismerni.

    cons: hát itt van egy rakás. Csak felelősséggel lehet kutyát tartani. Tényleg le kell vinni a lakásból naponta többször, általában minimum két nagy séta (legalább 1 óra) kell nekik. Jó sokat tudnak enni...persze nem szabad sokat adni. Nem mindig könnyű a nevelés. A nagyobb testű kankutyák általában megpróbálják átvenni az irányítást. Ez falkaösztön. Ilyenkor tör elő a farkas ős. Hát meg kell szenvedni velük, de azért ha következetes az ember, és kellőképp határozott, akkor feltétlenül tiszteli a gazdáját. Van, amelyik tényleg büdös, főleg a hosszú szőrűek. Sajnos egyre több az allergiás kutya, meg a tenyésztési vonalak miatt gyakran örökletes betegségekben is szenvednek. Tehát kevés szerencsével sokat kell fizetni az állatorvosnak. Ha sár van, ha hideg van, ha fúj, ha esik, le kell menni vele sétálni. Össze kell(ene) szedni a kakit utána! Sokszor beszólnak az idősebb emberek, hogy: "Ne ide sz*rassa a kutyáját!".

    Azért ha valaki egy állat beszerzésén gondolkodik, érdemes jobban körbejárni a témát, mint itt néhány hozzászólás alapján dönteni. Kutyák esetén főleg. Nagyon nem mindegy, hogy milyen fajtát választ az ember. Elég jó eséllyel be lehet lőni az állatorvosok által írt könyvek alapján azt, hogy milyen kutya is volna jó.

    Még egy dolog a kutyákhoz: minél kisebb a kutya, általában annál nehezebben lesz szobatiszta.
  • morleone
    #35
    Beaglet szeretnénk venni, tök aranyosak :) ez az 50k forint kicsit nekem is furcsa.

    Ezt a Kutya vs Macska dolgot meg sztem sem érdemes folytatni. Minden állatnak vannak jó és rossz tulajdonságai, persze nem csak attól függően hogy milyen állat :)

    izgága: milyen csúnyaságokra gondoltál?
  • kas123
    #34
    Milyen fajtáú macskád lesz? Hány hónapos? Hol fogod tartani? Hím/Nőstény?
  • kas123
    #33
    Azért, mert (bocs a kifejezésért) hülye vagy, ne a macskát szidd.
    1. Mivel a kandúr macskának meg kell jelölnie a területét, ezért ő ott jelöli meg ahol tartod.
    2. Ha házban akarsz tartani kandúr macskát, akkor ivartalanítsd kb 5 hónapos korában, és akkor nem fog semmit összespriccelni.
    3. Bekakilnak a sarokba...a macska se magától lesz szobatiszta, meg kell tanítani, hogy a házon belül hova kaksizhat.

    4. Engem még macska nem hagyott el. Ha elfelejtettem neki kaját adni, akkor fogott magának egeret, vagy pockot sőt még madarat is :).
    5. Mint minden állatot a macskát is ápolni kell (a hosszú szőrűnél kb 3 naponta fésülni kell + akkor jöhet a fürdetés is,a rövid szőrűeknél elég hetente 1szer megfürdetni + átkefélni a bundáját)(és lőn nem lesz büdös)
    6. Megkarmol mindig...ennek biztos van oka (vagy sokszor bántalmaztad, vagy épp fájdalmat okozol neki...)

    (és ezzel nem a macskákat védem, ezek csak tények...)
  • Jocex
    #32
    Haveromék macskája kinyitja a fürdőszoba ajtót, hozzád bújik, fel ugrik a válladra és ott dorombol, játékos(de játék közben legtöbb esetben el kezd karmolni harapni), szóval aranyos(sziámi).


    Kutya:Aranyos,okos,szeretetreméltó. DE: Büdös,az arcodba liheg,szinte állandóan koszos, felugrik rád, összesároz, hullik a szőre stb.

    Macska:Aranyos,okos(ha még nem is mutatja ki az ember felé, attól az, csak a maga boldogulására használja),nem liheg az arcodba, nem büdös, hozzád bújik, télen meg hát tényleg melegít, nem ugrál állandóan körülötted:D.
    DE: Némelyik játék közben eldurvul, ő is hullatja a szőrét mint a kutya.
  • Izgága1
    #31
    Hűű:) most olvastam csak újra én 5000 nek olvastam és még úgy is vakartam a fejem, h tényleg? 50 ezer biztos nincs. Vagy oszd meg kérlek az mire megy. Nekem a kutyusomnak igaz h jónéhány évvel ezelőtt de a több hetes kórházi kezelése volt 40 ezer forint.
  • Jocex
    #30
    !
  • Dave0092
    #29
    ezt a havi 50 000 orvosságos szarságot felejtsd el a kutyákkal kapcs... milyen kutyát veszel?
  • Izgága1
    #28
    Nektek nincs inkább tanácsotok? Mint A v B között vitázni...
  • Izgága1
    #27
    Még közben jutnak eszembe a tanácsok. Szerezz be egy fajtára jellemző "kézikönyvet", és alaposan tanulmányozd, rengeteg a fajták közötti viselkedéskülönbség, ami a nevelésnél jól jöhet.