244
Hátha valaki ismeri
  • ItaloMucsacso70
    #244
    Keresek egy filmet 1990-es évek körül amit még az egyik kereskedelmi TV-ből rögzítettem anno video kazettára. Vagy TV2 vagy az RTL-ről. Sajnos a kazi eltünt.
    A Rózsa ..... Legalább is a TV ilyen címmel adta. Egy lány az elején még csúnya sebhelyes arccal egy plasztikai sebész segítségével gyönyörű nő lesz. De később rájön hogy a sebész a meghalt felesége képére formálta és ezért a végén bosszút el ez miatt az orvoson. NEM Mexicoi vagy Brazil szappanopera bármennyire is annak tűnik a leírás alapján. Ez egy Amerikai film és egy gyönyörű színésznő játszik benne. Hátha ez alapján valaki felismeri.
    Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2020.06.14. 12:32:43
  • Tetsuo
    #243
    Azért a győztes propagandával csak óvatosan. ;-)
  • ZilogR
    #242
    Ez bizony! Köszönöm!!! (És javallott megnézni másnak is, ha érdekli a téma.)
  • Tetsuo
    #241
    Talán ez: https://www.imdb.com/title/tt5011050/
  • ZilogR
    #240
    UP!
    Én egy dokumentumfilmet keresek, a sztori fő része a 2. világháború alatt játszódik valami ügynökről szól, aki nem az adatokat, hanem az adatokhoz kapcsolható más információkat vizsgálva jutott több információhoz és ezzel kitalálta a "metaadat" fogalmát és erről szól a film, hogy ez hogyan lett napjainkban fontosabb, mint maga az információ. Na és ezt rohadtul nem találni sehol, pedig adták magyarul is. Bármilyen infónak örülnék, ami nyomra vezet! Köszi!
  • ximix #239
    Fekete-fehér vagy színes, rövid(30) vagy hosszú (~1:30), Tv-ben vagy moziban láttad, a film története mikor játszódik kb melyik évben, díszletes műtermi vagy szabadtéri film, más szereplő esetleg,
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2018.04.16. 09:26:30
  • Tetsuo
    #238
    Valami konkrétabb: név (egy másik szereplőé) stb? Rákerestem az anchorman, tv announcer, commentator szavakkal, de ilyen film nem jött elő.
    Biztos, hogy amerikai, biztos hogy film, nem sorozat?
  • natalia1980
    #237
    Sziasztok !Keresem azt az amerikai vígjátékot, mely kb. a 80-as években készült,férfi főszereplője tv bemondó akar lenni. Alacsony, kopaszodó, kissé köpcös idétlen kinézetű ezért nem akarják felvenni. A bemondó válogatáson átlagon felül teljesít.A szereplo Fernandel-hez hasonlo kinezetu ferfi. Jelentkezik egy tv tarsasag altal hirdetett valogatasra, es az a szerencseje, hogy csak az utolso teszteknel nezik a kulsejet, de akkor mar nem tudjak kiloni, mert hibatlanul kepes beszelni orakon at.Ha valakinek talán eszébe jut.. Előre is köszönöm a segítségeteket !
  • Waterhorse
    #236
    Sziasztok. Keresek egy filmet, de nem jut eszembe a címe. Néhány hónapja láttam az előzetesét, új film, talán még be se mutatták és biztosan pofon egyszerű lesz csak én vagyok szenilis,
    A sztori a nem túl távoli jövőben egy kis társadalomkritikára épít. A lényeg, hogy van egy népszerű telefonos játék ami utasításokat ad a felhasználóknak, hova menjenek mit csináljak és, hogy motiválják őket a cég feje valami nagy részesedést ígér a nyertesnek.
  • DantszEE
    #235
    Meglett! Harsh Times / Nehéz idők, Christian Bale-lel.:D
  • DantszEE
    #234
    Helló! Van egy nekem is. Az enyém jóval ködösebb. A jelenet egy kocsiban játszódik, éjszaka. Egy emberke ül a volánnál, egy az anyós ülésen. Az operatőr hátulról filmezi őket. Nagyon sietnek valahova, feltételezem kórházba, ugyanis az anyós ülésen ülő csávó fejlövést kapott. De eszméleténél van, ömlik a vér a tarkójából, mintha szóvá lenne téve, hogy kilőtték az agya egy részét, talán el is ájul. Elég kevés infó.
    De annyira megnyerő volt a hangulata annak a jelenetnek, hogy jó lenne megtalálni.:D
  • Kingtiger15
    #233
    Sziasztok!

    Pár éve láttam egy filmet, de lehet, hogy jóval régebben készült. Egyetlen momentumra emlékszem csak:
    Valami gyorsétterem vagy üzlet előtti tűzpárbajban ellövik egy rendőr kézfejét, egy arra járó kutya felkapja és elszalad vele.
    Később sokáig kergetik a kutyát, hogy visszaszerezzék a kezet.
    Előre is köszi a segítséget!
  • Shep
    #232
    Tudja valaki melyik az a film ahol a lényeg az, hogy a film vége felé kiderül ,hogy a gyerek a ház falaiban él és onnan kapkodja el az embereket? Nem, nem az idei filmre gondolok, ez egy régebbi horror.
  • kjhun
    #231
    Keresd meg az MTVA-t, talán az archívumban van infó a filmről. Esetleg maga a film is. 2 vetítési időpontot találtam az újságok archívumában. Mind, a 2 alkalommal a TV-1-en volt.

    1984.05.05. 20:35
    1984.08.04. 15:00 (ism.)
  • xido
    #230
    kemény dolgod lesz,de innen kezdj el lapozni előre..a srácok nem nézték,hogy rövidfilmet keresünk...40 perc körülit
    látni fogod a dátumot és a műfajt is..bár ha burleszk,akkor lehet nem is "bejegyzett film",csak úgy valami hosszabb szkeccs volt...

    http://www.imdb.com/search/title?countries=ch&sort=runtime,desc&page=70&ref_=adv_nxt
    Utoljára szerkesztette: xido, 2016.12.03. 19:40:13
  • eddaniel
    #229
    Én egyet ismerek, az Arnold Svájcinégert.
  • Tetsuo
    #228
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Swiss_films

    Szia! Ezeket találtam, bár a leírásod alapján egyik sem, de hátha:

    Les petites fugues (1979)

    The Swissmakers (1978)
  • natalia1980
    #227
    Sziasztok keresek egy filmet, eddig minden eredmény nélkül. Még olyannal is alig találkoztam, aki látta.
    A magyar TV-ben adták 1984-ben.

    Címe: Hotel.
    Svájci burleszk film.

    Két fiatalember szegődik egy svájci hotelbe idénymunkára.
    Az ő kalandjaikat meséli el a film.
    Ha valaki tud róla, nagyon hálás lennék.
    Összesen az újságban lévő TV műsor amit találtam róla. A szereplők gyakorlatilag ismeretlenek. Vagy ismer valaki svájci színészt?
  • Tetsuo
    #226
    Nagyon köszönöm. Sajnos az adatok alapján nem nekem találták ki. :-)
  • stargatelost
    #225
    The Good Neighbor
  • Tetsuo
    #224
    Egy trailer részletét láttam kb. egy hónapja, csak annyit tudok:
    Néhány tinédzser megfigyel - talán - egy szomszédot rejtett kamerákkal, illetve - talán - a számítógépe kijelzőjét is látják.
    Valószínűleg 2016-os vagy 2015-ös, thriller, krimi, talán vígjáték, esetleg horror. :-)
    Nem a 13 Cameras, és nem a Don't Breath.
    Valakinek van tippje?
  • ZilogR
    #223
    Köszönöm, akkor ma este én is csekkolom, hogy tényleg annyira jó-e?! :)
    Még azt a poént is ellőhettem volna, hogy: "ááá, tudtam én, de ez a felejtés ilyen..."
  • stargatelost
    #222
    The Forgotten, mondjuk ez Julianne Moore, és ez kurva jó film :)
  • ZilogR
    #221
    Volt egy film, amiből egy jelenetre emlékszem, egy rendőr megállított(?) egy autót és amikor odalépett a vezető mellé, egyszerűen mintha felrántották volna a levegőbe és eltűnt. Mintha az ég ködös is lett volna.

    Eddig arra tippeltem, hogy ez az Invázió Nicole Kidman-nel, de épp most néztem végig és nem.

    Annyit tudok róla, hogy amit én keresek, az is szar film.

    Talán még mintha annyi derengene, hogy a vége valami istállóban játszódik és a főszereplő nő nagyon félti a gyermekét - emiatt is gondoltam, h ez a NC film lesz az.

    Előre is köszönöm a tippeket!
  • Angelus1991ster
    #220
    Melyik volt ez a film? Kb. a 90-es évek első felén ment a HBO-n, és gyerekkoromban nagyon féltem tőle ld. Spoiler:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Egy rövidfilm volt, amiben egy múmiaszerű valami élt egy korunkbeli városban. Látott a tévében valami reklámot egy plasztikai sebészről. Az épp kezdte volna az operációt, de ahogy közel hajolt hozzá megőrült. Utána a múmia elhívott magához egy embert, megmutatta milyen kincseket rejteget a házában, amitől az is megőrült ás elkezdte imádni ezt a múmiát, aki a végén belelöki a vendéget egy fémkoporsóba, alágyújt, egy csövön kifolyik belőle a vér és megissza.
  • eddaniel
    #219
    Ez az! Köszi! Annyira idegesített, hogy nem ugrik be.
  • Cvd
    #218
    Everly?
  • eddaniel
    #217
    Hello. Nem jut eszembe egy film címe amit nemrég láttam: Egy nő egyedül kinyírja az őt fogvatartó bűnözőket és NEM A LUCY című film, de hasonló.(Épp a Lucy-t néztem amikor eszembe jutott) A főszereplő nő sem ugrik be sajnos .Aki tud segítsen please.-
  • SirAlo
    #216
    Hello, nem tudjatok meik lehet ez a dokumentumfilm az otthon tartott vadallatokrol?

    Lattam regebben egy dokumentumfilmet ami arrol szol hogy egy ember otthon tartotta a vadallatokat , egyre tobbet szerzett be (tigris-oroszlan stb) es a vegen mar nem volt penze eltartani oket es magara engedte mindet hogy megoljek ( ha jol emlekszek errol szolt) .
  • Kályha
    #215
    Sziasztok!
    Ázsiai kardforgatós film, talán fekete-fehér. Hősünk karját levágják, majd egy karddal egy fához szögezik. Társát fellógatják a mennyezetre a végtagjainál fogva és derekánál félbevágják.
    Ennyi maradt meg több, mint 20 év után. Valaki segíthetne, mert időről időre eszembe jut. Köszönöm szépen!
  • ZilogR
    #214
    :) Köszönöm!!!
  • Fernandooo #213
    Szerintem ez a Komfortos mennyország lesz.
  • ZilogR
    #212
    Sziasztok! (Tudatos) álmokról kerestem filmeket anno és találtam is egy korrekt kis listát. Volt benne egy film, ami egy lány meggyilkolásáról szól. Természetesen nem tudom, mi lehet a film, a listát pedig ahogyan kell szintén nem találom. Arra emlékszem, nem túl régi film lehet (2000 utáni). Előre is köszönöm, ha jönnek tippek!
  • akyyy
    #211
    volt régen egy film amit moziba néztem meg, fogalmam sincs melyik volt, de az biztos hogy olyan hosszú volt, hogy volt a film vetítése közben egy 5 perces szünet. és ez miskolcon volt, bár sztem az ország töb pontján is ezt csinálhatták.
    valamikor 2005-2009 között volt.
    én valamelyik karib tengerre tippelek, 2 vagy 3. HP vagy gyuruk ura tuti nem mert egyiket se láttam moziba :)
  • Axlkenobi
    #210
    Köszi, megmutatom neki!
  • Bokafix2
    #209
    Hátha közöttük van.

  • Axlkenobi
    #208
    Egy ismerősöm a facebookon kérdezett rá egy animéra, gondoltam beírom ide, hátha valaki rájön mi lehet ez:

    "Jut eszembe nagyon régóta keresek egy animet. Talán az első amit láttam még gyerekként a 90-es évek eleje felé. Persze vhs-en, németül
    Megpróbálom leírni mire emlékezem, ha valaki tudna segíteni megköszönném..vagy legalább ha eszetekbe jut egy honlapcím amin lehet bogarászni az is jól jönne.
    Alapvetően egy csapat fiatal összeáll, hogy egy elrabolt lányt/királylányt kiszabadítsanak egy várból/erődből. Az egész az űrben játszódik, csillagok, bolygók között. Hogy ki kinek a kije azt nem tudom, lehet hogy az egyik hős leendő feleségét rabolták el. Van egy jelenet amire kifejezetten emlékezem: egy űrben közlekedő vonaton van csihi-puhi. Aztán a vége felé van egy olyan rész is, hogy az egyik főhős egy nyápicnak kinéző szemüveges gyerek az erődből menekülve egy mozgólépcsőn mennek ki, ami eleinte nem felfelé viszi őket. Ekkor ez a szemüveges mintha imádkozna a lépcsőhöz, ami végül felfelé indul el.
    Amivel közlekednek az űrben az persze egy űrhajó, de a kormánya a vitorlás hajókon lévő kormánykerékhez hasonló, sok kiálló markolattal. Van egy rész, amikor megállnak valakit felvenni, gondolom plusz ember a csapatba felvenni és ezután tűzhányóba, lávás folyamba? keverednek az űrhajóval.
    Hát ennyi Valakinek ötlet ezek alapján?"
    Utoljára szerkesztette: Axlkenobi, 2014.12.04. 23:25:16
  • xxdani
    #207
    Közben máshol megmondták. Black mirror. Azért köszi :)
  • xxdani
    #206
    Bár nem film hanem sorozat aminek nem tudom a címét, de hátha valaki tudja.

    Ez egy két évados, évadonként 3 vagy 4 részes minisorozat volt. Minden rész teljesen különálló volt.

    Ami megmaradt belőle: Az egyik részben az emberek egy bizonyos helyen éltek a jövőben ahol TV előtt szobabicikliztek így gyűjtve a kreditet amit ételre, filmekre, a saját avataruk fejlesztésére költhették valamint egy nagyobb összeggel vehettek valami arany bilétát amivel bejuthattak valami műsorba a jobb élet reményében. Az emberek saját szobájának minden fala kijelző volt ahol a reklámot kötelező volt nézni amennyiben nem nézte erős sípolás késztette arra, hogy nézze vagy ha volt kreditje akkor skippelhette.

    Egy másik részben arról volt szó, hogy a nő valami rosszat tett és a büntetése az volt, hogy elfelejtettek vele mindent és remísztgették mindeközben az emberek mobillal vették fel egyáltalán nem segítve a nőnek aki ugye az egészről semmit se tudott.

    Valakinek rémlik esetleg?
  • eddaniel
    #205
    A film címe : Az ellenálhatatlan fijú