88
Debreceni Egyetem
  • Sissy0
    #48
    Sziasztok!
    Várok mindenkit szeretettel Megveretni című topikomban!
    Gyertek!! Gyertek!!
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1222425652
  • n3whous3
    #47
    ja
  • Fbn Lx
    #46
    mondd, hogy nem ennyire primitív az ország.
    kiábrándítasz.
  • kas123
    #45
    a vicc nagyon jó :D
    az infót köszi :)
  • n3whous3
    #44
    Erről az a vicc jutott az eszembe, hogy megkérdi a csaj a csávót, hogy "Hogy nézek ki szerinteeed?"
    - Jól.
    - Bővebben?
    - Nem jól.
    :ASD:S:ADS:AS:DA

    Szóval:

    Infrastruktúra fasza, a tanterv is jó. Matekos tárgyakkal az a helyzet, hogy másik helyen olyanokat erőltetnek progmatos szakokon pl, amiből itt kevesebb megy le és lényegében egy progmatosnak felesleges is lenne több. És ráadásul gecinehéz, nem csak annak, aki hülye a matekhoz.
    Programozó szaknak itt van a gyökere lényegében, nagy a hagyománya az informatikának Szegeden. Nem olyan érvek ezek persze, amire azt mondaná valaki, hogy "hú tényleg", de így van :)
  • kas123
    #43
    ezt kifejtenéd? légyszives :)
  • n3whous3
    #42
    Infó szak -> Szeged
  • degenerator
    #41
    bizony, ezér fizetik a tandíjadat a dolgozók, hogy megkúrj mindenkit...
  • Legend Killer
    #40
    lol, de ez mindenütt így van :P.
  • Legend Killer
    #39
    nekem asszem van1csaj ismim, de nagyon ritkán látom msn-n, barátnőjét esélyesebb elkapni, majd őt megkérdezem... mert vmelyikük asszem biztos járt ide :D.
  • Legend Killer
    #38
    debreceni egyetem, ahol a sok muff megterem :DDDDDDDD.
  • karajjj
    #37
    nálunk Miskolcon, ahogy észrevettem, madjnem ugyanazt tanulják a gazd-infósok mint a programtervezők most elsőben még talán csak 1-2 tantárgy eltérés van...
  • Fbn Lx
    #36
    ez kibaszta a biztosítékot o.O
    átjelentkezek :DSAd
    nagyon primitív, de beszarok rajta.
  • 0Fritz0
    #35
    Az igazán jó hely:

  • Fbn Lx
    #34
    na én úgy mentem oda, hogy azt se tudom mit csinál egy mérnök informatikus

    ahogy elnézem a felsőbbéves tantárgyakat, sok programozás, egy kis műszaki ismeret, sok matek, egy kevés fizika, és egy kevés közgazdaság...
    meg olyat is lehet választani hogy modellezés, mesterséges intelligencia alapjai... számomra elég vonzóak ezek a nevek :p aztán majd meglátjuk később.
  • Fbn Lx
    #33
    annak semmi értelme.
    csak akkor menj emeltre, ha azt legalább 80%-ra tudod teljesíteni, mivel másképp nem hozza ugyanazt a pontot sem...
    már ha duplázol.
  • kas123
    #32
    köszönöm mindenkinek a válaszokat :)
    Amúgy a Gazdaságinformatikus és a Programtervező Informatikus szak között vacillálok.

    Másik kérdésem, a kollégiumokról légyszíves valaki pár szót. Olvastam a különböző koleszok ismertetőjét és láttam, hogy elég széles a "választék". Itt a választék szó tényleges választást takar? Vagy oda osztanak be ahova ők akarnak?
  • tugyiti
    #31
    Csak tanárok és adottságok tekintetében tudok nyilatkozni,az iskola adottságai :hatalmas területen fekszik zöld övezetben ,rengeteg mókus van szoszédságban egy arborétummal,legjobb a tanulásra sztem.Iszk gépterme hatalmas plusz matek épületbe is van 2 gépterem meg a kémia épületbe is ,felszereltség szempontjából tavaly cseréltek gépparkot ,oktatás szempontjából tanárok hát hogy is mondjam,több helyen tanitanak a tanárok többek közt bme,nyíregy stb.. és hát mindenhol félnek tőlük ,szó szerinti jegyzet visszaadás vessző pontossággal.matlog és prog a kedvenc 2 ember miatt egy aranyos kis tantárnő és egy szép magas tanárúr miatt :DD nevet nem írok majd ha idejössz azonnal tudni fogod kire gondolok.
  • Hegi90
    #30
    Gazdasági informatikus pályáról tudna nekem mesélni vki?
    (hol kell hozzá tanulni, milyen elhelyezkedési lehetőségek vannak.. stb)
  • Sadist
    #29
    Igazából szakiránytól függ, de főleg hardver/hardverközeli rendszerek tervezése, kiépítése, üzemeltetése, és ezzel kapcsolatos dolgok. Amolyan hardveres szaki.
  • ugot2know
    #28
    aki infóra megy,annak tényleg kemény matek lesz,de átlag minden második ember túléli az elsö matek vizsgát.
    esetleg akinek lesz programozás tárgy Juhász Picinél,vért fog izzadni,mert keveseknek adatik meg a sikeres vizsga ebből (régebben 300 emberből kb. 70-80 embernek lett a sikeres vizsga).rosszabb hír,hogy prgogr. az két féléves tárgy...
    régebben valóban gyenge volt az infó oktatás,de kb. 10-12 éve ez megváltozott
    az meg valóban igaz,hogy aki a bulizást veszi nagyobb hangsúllyal,az rövid pályafutásra számíthat (vagy túl hosszúra...)
  • Darthmushroom
    #27
    én most kezdtem tanulmányaimat debrecenbe eddig kecskemétre a gamfra jártam és az naon tetcet most jelentkeztem át kisebb gondok miatt(kredit)
  • Cat 02 #26
    A mérnök informatikus micsinál ? o.O
  • SLICK
    #25
    Egyik haverom gitározik egy zenekarban. Sztem elég jól tolják, állítása szerint mindig sok a közönség. Amúgy Rock műfajban nyomulnak.
  • szucsy89
    #24
    csomó ismerősöm jár a DE-re, majd ha kiváncsi leszel kérdezgetek tőlük, én közgázzal tanultam tovább és nekem nem ajánlották, mert nagyon nincs neve a debreceni közgáznak, nagyon fiatal még...szóval most pesten vok. de akikkel eddig beszéltem tetszik nekik a suli (még):D
  • Bucser
    #23
    szegeden (immáron 7. évet kezdem már a másoddiplomával együtt meg közben volt egy szakváltás).

    volt 4 féle ETR-ünk. MOstmár egész jól működik és az itteni gazdaságtudományi karról csak jót tudok mondani.
  • modellmaker
    #22
  • modellmaker
    #21
  • modellmaker
    #20
    Most vagyok másod éves mérnök-informatikus hallgató a DE-n. Azt azért tudni kell, hogy nálunk nincsenek hagyományai az informatikus képzésnek. Amikor elindult, még teljesen a matematika egyik irányvonalaként tekintettek rá, és ez sajnos mára sem sokat változott.

    Nincs külön info karos épület, (bár állítólag épülni fog egy új info campus a Kassai úton... bár hiszem ha látom) a matek és a kémia épületekben vagyunk mindig elszállásolva, a géppark megérne egy komplett cserét, a rendszergazdik nem győzik javítani őket.

    Az Informatika Kar a TEK (Tudományegyetemi Karok) része, ide tartozik még a TTK meg tán még vmi. Azért "jó" mert így összevont TO (Tanulmányi Osztály) van, ahol az IK-s hallgatókra nagyívben szarnak, mert elég bajuk van nekik a TTK-s köcsögökkel is. Mivel sok hallgató tartozik a TEK-be, a TO-n mindig órás sorban állások vannak....

    Az idén visszahozták a Neptun-t, mint tanulmányi rendszert, (itt lehet tárgyakat, vizsgákat felvenni, ide (is) írják be a vizsgajegyet, kb itt intézel mindent) de ez egy kalap szar szvsz. Előtte ETR volt (egy másik hasonló tanulmányi rendszer) arra azt mondták a felsőbb évesek, hogy szar, de előtte a Neptun még rosszabb volt. :D Bár ez csak zárójeles megjegyzés, mert lehet jövőre megint lecserélik. (Bár mondjuk vmi új vasakat belökhettek a Neptun alá, mert egyzser nem dobott ki tárgyfelvételi időszakban, meg nem halt be az egész rendszer, mint tette ezt egy éve.)

    A tanárokkal nekem nincsen problémám, tanulni kell, nincs mese. Ha lehet járni a sulitokban emelt matek előkészítőre akkor az megéri. Akkor is ha csak közép matek érettségit írtok. Nagy hasznát fogjátok venni. Sok szarság van első félévben, nem baj ha már tudtok alap szinten integrálni, deriválni, kis könnyebbséget jelent, hogy ezt nem akkor kell megtanulni, mikor minden mást is.

    Barátaim vannak a BME-n, az ELTE ott is vannak érdekes dolgok, de szervezés tekintetében (nem a szabadidős dolgok, hanem a tanulmányokhoz kötődőeknél) nálunk elég sok kivetnivalót látok...
  • Sadist
    #19
    Már ahol. Nálunk pl. adott. Igaz én szakközépiskolába jártam, matek faktra, megtanultunk deriválni, integrálni, úgyhogy első félévben hírül se szoptunk akkorát az analízissel, mint a nagy többség.
  • Sadist
    #18
    Ha van eszed, inkább Szegedet választod.
  • Bucser
    #17
    Minden informatikai, gazdasági, mérnöki szakhoz szerteágazó matematikai ismeretek kellenek amihez nem ad kellő alapot a középiskolai gimnáziumi oktatás.
  • Bucser
    #16
    jóanyám ott végzett informatika szakot.

    jelenlegi tudása = 0.

    Debrecenben a nagy múlttal rendelkező szakok a mezőgazdasággal kapcsolatban lévőek.
  • Atti12
    #15
    ez tény :)
  • V43 1105
    #14
    Matek tanárom, meg Angol tanárom Debreceni Egyetemre jártak:DDD
  • Hegi90
    #13
    tényleg... nyíltnapokra kéne menni :DDDD
    ez eddig eszembe se jutott.
    egybkt vki tudna adni linket erről a pontszámításról? :)

    matekból egyébként meg emelt szintűre készülök - remélem sikerülni fog legalább 4-esre :)
  • Hegi90
    #12
    Én is jövőre vagy Szegedre, vagy Debrecenbe szeretnék egyetemre menni :D
    info-ra
    megyek veletek
  • hollow
    #11
    Nos, én éppenséggel idén kezdtem a pályafutásom mint mérnök informatikus, így erről a szakról tudok pár infót nyújtani. Bejutni egyáltalán nem volt nehéz, mert a ponthatár egyszerűen nevetséges volt a maga 286 pontjával, de ez ne tévesszen meg, mert közel sem lesz könnyű dolga annak aki idejön. Én még csak kb. 2 hete vagyok itt, ismerkedem a dolgokkal de már látom, hogy a matematika igen erős ismerete szükséges ahhoz, hogy itt valaki talpon maradjon.

    A tanárokkal kapcsolatban így pár előadás után az a véleményem, hogy nagy részük korrekt. Talán 1-2 olyan van aki tényleg úgy áll hozzá a dologhoz, hogy abszolút nagy ívben tojik a hallgatóra. Persze ez a véleményem még elképzelhető, hogy változni fog a ZH-k után. :)

    Maga az egyetemi környezet nekem nagyon bejön, és úgy látom, hogy programokban sem lesz hiány. Csak 1-2 aktuális: jövő héten gólyatábor after party, azt követően pedig MegHÖKkentő ősz néven egy új nagyszabású programsorozat veszi kezdetét, versenyekkel, koncertekkel, sportvetélkedővel és még sok nyalánksággal.

    Ha tényleg érdeklődsz, én csak javasolni tudom, hogy amint nyílt nap lesz itt, látogass el és akkor megismerkedhetsz az egyetemmel kicsit részletesebben is. ; )
  • Sadist
    #10
    Igen, az egyetemekre általában jellemző, hogy ott tanulni kell. Ha nem kell, akkor az csak valami büfé ruhatár szak, amit fölösleges egyetemi képzésnek nevezni.
  • karajjj
    #9
    általában mindenhol sokat kell tanulni :D