88
Debreceni Egyetem
  • szelepsapkak
    #88
    Az első és egyetlen debreceni magántanár-közvetítő!

    Tanítványt vagy tanárt keresel? Találj nálunk!

    www.debrecen.tanarbazis.hu
  • lord nihilus
    #87
    sziasztok! tudnátok nekem egy elérhetőséget mondani, ahonnan segítséget kérhetnék azzal kapcsolatban, hogy milyen eséllyel vennének át DE-re az EKF-ről? vagy újrafelvételi esetén milyen arányban számítanák be az ott szerzett kreditjeimet?

    előre is nagyon köszi
  • tigeroo
    #86
    közgázon lesz őszi szünet ? vagy jövő héten tanítás?
  • Stelk0
    #85
    sziasztok azt szeretném kérdezni h van olyan szak h nemzetközi kapcsolatok válaszokat előre is köszi
  • lord nihilus
    #84
    :(
  • lami321
    #83
    Kollegistak figyelem!

    Ha a koli halozat koraltozasa, nem megy a torrent, Online poker, wow
    stb... akkor a legjobb megoldas:
    http://tardis.hu/?site=vpn

    Regisztralj az oldalon es az adminisztratorok felveszik veled a
    kapcsolatot!

  • tugyiti
    #82
    2 hetente CS-P-SZ.
  • lord nihilus
    #81
    sziasztok! DE-n milyen rendszerben van a levelező? (mármint péntek-szombat vagy más időközönként vannak konzultációk) köszike
  • Stupid Peach
    #80
    megoldottam..:D
  • Stupid Peach
    #79
    Nekem is kellene egy kicsi help..

    Nem tudok felvenni két tárgyamat, egyiket ebből már mindenki felvette!!!:S
    Tuti én csinálok valamit rosszul..A tárgynak előfeltétele nincs, hely még van, tartozásom sincs..meg sem jeleníti a kurzust..néztem már itthoni gépen is, a suliban is..csüt megyek be du To-ra, de ha addig is bárkinek bármi ötlete lenne, ne habozzon!Kösszke!
  • Stupid Peach
    #78
    mondd!!!
  • akyyy
    #77
    jaja
  • dieneszoltán
    #76
    Van itt aki tudna segíteni nekem, a debreceni egyetem könyvtárával kapcsolatban.
  • noryna
    #75
    felvettek műszaki menedzsernek debrecenbe :D vannak itt műszaki karosok??? meséljetek már milyen a műszaki kar:P:)
  • lami321
    #74
    Ezeket azok az emberek talaljak ki nem tudjak felismerni hogy amit ok mondnak es amit a tanar ker nem ugyan az. Hiszen ha valami ket dolog nagyon hasonlit nem biztos hogy ugyan azt jelenti. Vannak olyan tanarok persze akik ha olvasnak egy nagyobb hulyeseget egybol athuzza az egesz doglozatot nem olvassa tovabb.
  • lami321
    #73
    Kolisok! Ha problemat jelnet hogy nincs torrent, webradio, poker elerhetoseg a kollegiumi halozatbol keress meg: [email protected] . Lehetoseg van aktiv porton torteno torrentezesre is!
  • noryna
    #72
    van vki itt aki műszaki menedzser szakon van???
  • modellmaker
    #71
    Hát ez mind urban legend. De sokszor az az érzése az embernek, hogy így "javít" egy-két tanár. de ilyen mindenhol van.
  • kas123
    #70
    Hallottam már olyat, hogy a tanár megfogta a dogákat feldobta a levegőbe és amelyik "így" esett le az átment, amelyik "úgy" az megbukott. Ilyen van DE-ben?

  • madi 9k
    #69
    Csatlakozom az előttem szólóhoz. Biosz/Kémia szakosodás után se valószínű, maximum ha valamilyen szabadon választott tárgyként felveszed ha túl sok időd lenne. :)
  • kas123
    #68
    köszi :)
  • modellmaker
    #67
    PTI-n csak matek és info kell. Illetve matek és programozás. Kémiát nem fogsz tanulni. Max szakosodás után ha vmi biokémes-infos irányba mész. Ugyanez igaz a fizikára is.
  • kas123
    #66
    A biosz/kémia tanárom folyton azzal jön, hogy nekem is lesz majd kémián fősulin (PTI-n) és ez igaz?

    Az ilyen tantárgyakat sose vettem komolyan: magyar, töri, biosz, kémia...
    Ezek vissza fognak köszönni majd?

    A másik hogy a fizikának lesz szerepe majd? Mert perpill úgy vagyok, hogy a Matekot, Infót, Angolt tanulom normálisan (órán figyelek, megértem és otthon még átnézem + gyakorlok). A fizikát meg órán megértem és ennyi, nem foglalkozok vele otthon. Ezt rosszul csinálom? :D
  • modellmaker
    #65
    Akkor valszeg mi vagyunk az uccsó évfolyam akinek van. Hát ez nagyon jó. :|

    Jó az. :D Megvan, az a lényeg.
  • madi 9k
    #64
    Pedig új PTInek nincs(mostani első évesek), mikor Mestintből vizsgáztam Várterész ki is fejtette, hogy mit gondol erről :D Mind1 én idén letudtam a szigorlatom, gyönyörű 2es. :)))
  • modellmaker
    #63
    Ez köcsög dolog. :|
  • modellmaker
    #62
    Ne már hogy nincs a PTI-n szigorlat. Nekünk, MI (mérnök-info) másodév, van...
  • madi 9k
    #61
    Debreceni Egyetem, röviden: ... .
    Édesanyámék mindig mondták nekik a fősulis/egyetemista évek voltak a legjobbak. Ebben a nézetüket nem tudom osztani.

    Amit tudni kell régen csak PTM volt, utánna lett PTI(ebben vagyok 3. éves) és most van új PTI. PTMen iszonyatsok kemény matek, PTI kevesebb de kemény matek, új PTI meg kb egy vicc(még szigorlat sincs egyem a lelkük).

    Ami tény: tanulni kell. Ha nem tanultál programozni, majd megtanulod ezzel nincs gond, ha jó tanárnál veszed fel akkor könnyen fog menni, bár elsőre szokatlan lesz.

    A szívás a matek résszel van általában két okból kifolyólag: vagy nem érted vagy iszonyat szar a tanár(sajnos utóbbiből van elég).

    Írták itt előttem Juhász Pici tanár urat. Igen ő kemény, szigorú, megszórja a népet de korrekt. Ha tudod és érted az anyagot átenged.
    Viszont van nekünk még Várterész Magdolna tanárnőnk is(Logika, Mesterséges Inetlligencia stb.) ő is kb Pici kaliber.
    Van egy mondás az egyetemen:
    "Várterész dönti el lesz-e diplomád, Pici meg hogy mikor."

    Van ismerősöm ELTE-n, hát ha választani kell akkor az ELTE-t ajánlom ;)

    De hogy vmi pozitívat is írjak: vannak sűrűn bulik, egy-két rendezvény is. Vannak korrket, rendes tanárok is.

    Most pedig, mint jó egyetemista: tanulok a holnapi Picis vizsgámra xD
  • Stupid Peach
    #60
    Debreceni Egyetem!!!ijáijáóóóóóóóóó!!!!!!!!:D:D:D
  • modellmaker
    #59
    nincs mit. :)
  • tigeroo
    #58
    köszönöm!:)
  • modellmaker
    #57
    hiak!

    Amikor beérsz érdemes jegyet venni, mert köcsögök az ellenőrök ha összefutsz velük, ami esélyes. Két lehetőség van. Mehetsz busszal vagy trolival. A jegyár egységesen 220Ft elővételben, a járművezetőnél drágább. (270Ft). (A térképen rajta lesz hol lehet az állomáson kívül jegyet venni a közelben.)

    A 3-as busz 9:15-kor indul a Nagyállomásról, addigra valszeg trolival oda is érsz. (A térképen rajta lesz, honnan indul a busz.) Ha ezzel mész akkor az Ótemető utca megállóhelyen kell leszállni. Közvetlenül ott van a suli előtt.

    A troli ilyenkor olyan 10-15 percenként jár. Ezzel is ugyanott kell leszállni. Be van rajzolva az útvonal a térképre.

    Térkép
  • tigeroo
    #56
    hi!

    holnap lesz nyílt nap a műszaki karon, és azt szeretném kérdezni hogy valaki ismeri-e a járást:D

    8:47-re érünk be az állomásra, valami menetrendet + átszállást tudnátok mondani hogy hogy jutunk el a műszaki karhoz?:P

    megköszönném!
  • Hegi90
    #55
    hülye voltam, mert fent van felvin...
    dec 16. 10 óra alapképzésekről
  • tigeroo
    #54
    asszem dec 17
  • Hegi90
    #53
    Debrecenben mikor lesz legközlebb nyíltnap? ha valakinek eszébe jut megkérdezni, akkor azt megköszönném :P
  • n3whous3
    #52
    Szeged Dettó.
  • modellmaker
    #51
    Máshol is vannak jó nők. :D

  • kas123
    #50
    Ma voltam nyíltnapon és hát szerelmes lettem :D.
    Más fősulit meg se nézek, csak debrecen :D.
    Eddig is tudtam, hogy rengeteg szép csaj van ebben a városban, de hogy ennyi?! :| akárhova néztem tuti volt a közelbe 1 dögös pipi :|
    + az egyetem is nagyon frankó :), a park az gyönyörű...:) szal 10/10es =)
  • tigeroo
    #49
    a gyógyszerészetin mikor kezdődik a tanév?