102
  • Blasta
    #22
    Marha!

    Sorolj fel kérlek 1000 (de tudod mit? elég lesz 100 is) olyan f.gépet, amit szokás/érdemes természet, esküvő és stúdiófotózásra is használni! Köszi
  • Möci
    #21
    Tiéd a pont!
  • Blasta
    #20
    Nekem csak ezzel a kijelentéssel lenne icipici gondom:

    "a cég végre bemutatta az EOS 5D, a világ első teljes képkocka méretű képérzékelővel szerelt digitális tükörreflexes fényképezőgép utódját"

    Nem az EOS 5D volt a világ első full-frame dslr-je, de még csak nem is a Canon gyártott ilyen gépet először, sőt a Canonnak még csak nem is az 5D gépe volt az első fullframe, hanem az 1Ds.

    Az a történet valahol itt kezdődött
  • G_ArchAngel #19
    barmelyik gep tud sotetben fenykepezni, az mas kerdes, hogy nem erdemes..., legalabbis is vaksoteteben, de mivel a sotet eleg tag fogalom ezert az elegseges keves feny mar eleg a fotozashoz, csak ezt nem hasznaljuk a mindennapi beszedben...

    ha ejfelkor az utcan setalsz, akkor mit mondasz?
    sotet van vagy vilagos?
  • G_ArchAngel #18
    igen, es a Suzuki is jo autozasra, akkor minek venni BMW M5-t??
    talan mert minden szempontbol jobb, kiveve az arat es fogyasztasat?

    lehet K100D-vel is, csak abbol nem kell oriasplakatot gyartani, vagy studioban reklamfotot (nincs am penz mindenhol 20 millas KF digit gepekre...)

    azt kellene megerteni - mondjuk ez a Te esetedben evek ota naiv elkepzeles - hogy azert keszitenek bizonyos dolgokbol jobbakat, mert azok jobb vegeredmenyt termelnek...
  • putyi
    #17
    akkor minek vetted, ha alig használod? befektetésnek?
  • babajaga
    #16
    "új CMOS képérzékelővel rendelkezik, mely sötétben való fényképezéskor akár 25 600-as ISO érzékenységre is képes."

    Ez tényleg új típus ha sötétben is lehet fény képezni.
  • Ferrer
    #15
    21 megapixel? Kell a francnak, meg se tudnám nézni a képeket a pc-men... :O
  • Mister
    #14
    jó hát én is így jártam... de tudtuk ezt, elvégre egy idős modellt vettünk, nem?
  • stain
    #13
    bááaáwááa, tavasszal vettem meg usában, erre most itt van új alig drágábban... nem kell valakinek egy garis, alig használt?
  • babajaga
    #12
    "A paraméterekből következően az EOS 5D Mark II kiválóan használható stúdiófotózásra, esküvői valamint természetfotók és útiképek készítésére egyaránt."

    Aszentségit! Ez tényleg rendkívüli tudás mert csak kétezer gép tudja ezt még.
  • Cat #11
    Hogyne létezne: tizezer felett az ezreseket el kell választani, hogy jobban olvasható legyen.

    A magyar helyesírás szabályai 289.
  • mikloss
    #10
    Belépőszintű Canon DSLR-ekbe kb mikorra várható a DIGIC 4 processzor használata?
  • Möci
    #9
    Nem a 25600-zal van gond,hanem a szótagolással, helyesebben a "számtagolással" (ami valójában nem létezik), de itt a cikk tördelőszerkesztője megoldotta.
  • Tzupi
    #8
    nekem semmi gond vele, egyszeruen csak meglepodtem, h ilyen magas, de ez is csak azert, mert sose neztem a magasabb kateges dslr-ek specjeit :)
    es egyetertek amugy teljesen, lifwview utan, kb egy apro lepes a videofelvetel.
    nem erzem butitasnak ezt, hanem csak egy plusz lehetoseg.
    ilyen kateges gepet ugyse az vesz aki csillognivillogni akar vele, mint egy mobiltelefonnal :)
  • Zro
    #7
    Mi a gond az ISO-val srácok, a Nikon D700 is ISO 25600-ig megy.
    A videóhoz meg jobb, ha hozzá szoktatjátok magatokat, mert hamarosan minden dslr-ben lesz. Természetes, hogy ha már van liveview, akkor minden adott volt a videóhoz is, csak első körben még nem rakták bele, de már a Nikod D90-ben ott van, igaz ott még csak 720p itt meg 1080p.
  • Tzupi
    #6
    25600 az :)
    olvastam ezt par napja valahol, nekem is golyozott rajta egyet a szemem :D
  • Benedekco
    #5
    a video felvevéssel egyetértek Veled, utálom ha egy fotógépet ilyen szarokkal "butítanak", nem lenne jó ha a profi dslr gépek is a mobiltelefonok sorsára jutnának (csillivilli mindenttudó csodaszarok :( )

    az ott 25600-as iso akar lenni??? csak szóköz van az ezres és a százas között és pont rossz helyen tört a szöveg?

    amúgy tetszik nagyon a dolog, így Én is csak azt tudom montani mint Markez hajrá Nikon :)
  • warman88
    #4
    <off>
    Szerintem örülj az EOS 450Dnek, még mindig... jó ideje nyúzom és nagyon boldog tulajdonosa vagyok. :) KIT obival meg élmény a fotózás :D
    </off>

    Ez azért fájt a Canontól. DSLR gépbe videofelvevő... nc. Kövezzetek meg, ha én vagyok túl maradi, de ez a fényképezés megcsúfolása.
  • PPgergő
    #3
    ha eu-ban 2500€, usaban 2500$, szokasszerint? :)

    mondjuk a sajtofoton a csaj arcat atkuldhettek volna egy PS-n...
  • Markez
    #2
    csak annyit mondhatok hajrá NIKON :)
  • tyuklepes
    #1
    Na, eddig örültem az EOS450D-nek, amit hétvégén veszek meg :D