74
  • Tetsuo
    #74
    a 18kHz-et nem nagyon hallja am 1 felnott..
  • Tetsuo
    #73
    Vagy UFOk sugaroznak, mint az altalad emlitett "alapmuben" a They Live-ban. :)
  • Epikurosz
    #72
    Vagy esetleg a szomszéd bojlerére, vagy a pincében lévő központi fűtésre, vagy....
  • Epikurosz
    #71
    A hűtőszekrényre tippelek, vagy középfülgyulladásra, vagy vmi másra.
  • dez
    #70
    De ez egy magas frekis hang (~18kHz), amit egyenletesen hallani a lakás minden zugában. Azaz nem természetes hangforrástól jön, mert azt leárnyékolja a fal, sőt a kezem is. De ezt nem.
  • Tetsuo
    #69
    Vagy csak 1 sima varosi alapzaj ami mar majdnem homogen.. ugyanis van olyan is, bar azt az ember biztos hamar megszokja, kb rozsazajra hasonlit megspekelve nehany "rezonancia"frekivel.
  • Epikurosz
    #68
    Csak szólok, hogy a
    notebook = nótakönyv
    saját fejlesztés eredménye.
    (c) Epikurosz, 2008. Minden jog fenntartva!
    Kifejezetten megtiltom Geszti Péternek, és más szadesz-szatellit cégeknek, hogy a reklámjaikban felhasználják.

    A kabaréban esetleg, ha előtte-utána egészséges humor van.
  • Epikurosz
    #67
    olyanra gondoltam, amely 2 h helyett ad neki 8 órát.
    de az meg egy új, korszerűbb nótakönyv.
  • Tetsuo
    #66
    a notebookhoz minek szunetmentes?
  • dez
    #65
    Nos, egy idevágó friss tapasztalat... Pár napot vidéken voltunk párommal, és kislányunkkal. Éjjel teljes csönd a szobában. Még a "fülünk sem csengett", mint itthon, Pesten. Ma jöttünk meg, eljött az éjjel, beállt a csönd, hát újra halljuk... Hoppá. Akkor mégsem csak a fülünk csöngött eddig sem! Nos akkor mi a büdős franc ez az igen magas, már-már alig, de mégis teljesen jól hallható sípolás itt? (Tuti nem valami CRT sorkimenőjének sípolása, mert azt nem egyenletesen lehet hallani pl. egy egész lakásban, mint ezt. Ráasásul itt már nincs is ilyen 15.6 kHz-es csoda.) Vajon kapcsolatban áll ez azokkal a mobil adókkal, amit az utóbbi években 2 háztömbbel odébb felszereltek egymás hegyére-hátára?
  • dez
    #64
    Azokat nem ismerem, de az egy másik téma.
  • Epikurosz
    #63
    off
    ajánlj nekem egy jóh szünetmentes tápot.
    nem mintha annyira szükségem lenne rá, hisz a nótakönyv majd' két óráig magától is elketyeg, de soha nem lehet tudni.
  • dez
    #62
    Mert sem a józan észre, sem másokra nem hallgatva ultragagyit vesznek.
  • Epikurosz
    #61
    Akkor miért van az, hogy pécés tápegység meghibásodása annyian nyavalyognak?
  • AgentKis
    #60
    Egy trafónak nem nagyon árt, ha mondjuk akár percenként ki-be kapcsolod, ahogyan a villanyvezetéknek sem :D

    Az ekkora teljesítményű (néhány watt) trafós tápok simán kiválthatóak kapcsolóüzeművel (olcsóbbak és úgy tudom, ilyen méreteknél a hatásfokuk is jobb, de a helyigényük és súlyúk kisebb)
  • Epikurosz
    #59
    most gondolj bele:
    nekem az egerem is wifis, meg a tévém is arról kavar.
    ja és van egy távirányítós kapcsolóm is (az a másik tévét kapcsolgatja ki-be, mert elromlott a távirányítója, progit meg a set-toppal váltok)

    mindjárt több lesz itt a rádióhullám, mint a ...nemtom mi.

    A szúnyogok és legyek érdekes módon továbbra is bejönnek, szerintem túlélnének azok még egy szupernóva robbanást is.
    már meg is van, hogy mi lesz a humán-dinókat követő civilizáció. :-))
  • Epikurosz
    #58
    "Áramtalanítsátok a wifi routert amikor nem használjátok."

    aham, mert a trafónak jót tesz a sok ki, meg bekapcs.
    inkább menjen éjt nappallá téve.
  • AgentKis
    #57
    #55 #53
    Áramtalanítsátok a wifi routert amikor nem használjátok.

    Különben azt mérte már valahol, valaki, hogy a sima villamos hálózat 50 (néhol 60) Hz-es sugárzása, ami asztán minden emberrel lakott helyen rendesen jelen van, okoz-e valamit?
  • Epikurosz
    #56
    Szerintem a rútert árammal ellátó transzformátor fütyülhet neked.
    De miért ülsz a rúteren?
    Mert ha olyan közel vagy hozzá, akkor nem is kellene rúter, megtenné egy sima hálózati kábel is....
  • RealPhoenixx
    #55
    En pedig nem tom hogy hogy van, de en hallom ahogy a wifi cuccom sipol, es kiba zavaro (pedig markas a cucc).

    NB: lehet hogy ti is halljatok, csak hozzaszoktatok es ugye az agy mukodesi elvebol adodoan (biologia) mar eszre sem veszitek, de amugy nagyon zavar, es ezert reagaltok igy.
  • Devon Májsz
    #54
    A méhek nem szoktak kukoricáról virágport szedni. Szóval nem csoda, ha a lárváik satnyák lettek a virágporától (akár génmódosított, akár nem)
  • Ford Prefect
    #53
    Arról sem kellene megfeledkezni, hogy ami nem jó az -állatoknak- az valószínűleg nekünk sem.

    Énnekem gyakran fáj a fejem amióta wifi routerünk van, azelőtt soha. :O
  • dez
    #52
    "Sőt a sertéseket is a méhek porozzák be tudtad?Meg a tyukokat"

    Khmm, és mit is eszik a sertés meg a tyúk?
  • Epikurosz
    #51
    Kellenének már tényleg tudományosan megszervezett, nagy mintát (embert, állatot) lefedő kísérletek, hogy tisztán lássunk.
  • Epikurosz
    #50
    Én egyébként úgy érzem, hogy amióta wifim van, fáradtabb vagyok, de lehet ennek egyéb oka van.
  • Epikurosz
    #49
    A kisember kártékony hatása:
    - Indonéziában felégetik az erdőket mezőgazdasági területért (akkor füst van ott, hogy eléri Thaiföldet is)
    - ugyanezt teszi a kisember az Amazonas őserdeivel
    - a kisember itt Magyaro.-on kiviszi a szemetet az erdőbe, hogy ne kelljen fizetni az elszállításért
    - a kisember összeszarja a metrót stb.

    Persze, a kisember bűneiért felelős az elit is, a főemlősök, de ezek meg a kisemberekből kerültek ki valamikor.
  • rigidus
    #48
    > Problem-reaction-solution

    Ok, most mar ertem mire asszocialtal, megneztem az egyik eloadast.
  • Tetsuo
    #47
    az a program 1ik mellekhatasa, kulonosen ha elotte szocializmus volt az allamforma..
  • Locotus
    #46
    És melyik marketing gépezet programozza arra őket hogy a szemetüket az erdő szélre dobják?
  • Tetsuo
    #45
    a kisember az birka. a fogyasztoi tarsadalom rabszolgaja. azt csinalja amit beleprogramoznak pl marketing utjan.
  • duke
    #44
    ""kisember természetkárosító potenciálját"

    Mondanál nekem vmi olyat, amit a kisember magától talál ki, és LÁTHATÓAN/szembetűnően ( ahogy írtad ), károsítja a természetet nagy dózisban, egyénenként?"

    Peldaul amikor a kisember reggelente,beul az 1-1.5 tonnas rendkivul kornyezet szennyezo belso egesu motorral meghajtott gepjarmuvebe.Ez peldaul teljes mertekben a kisebertol fugg senki es semmi nem kenyszeriti arra,hogy egy ennyire elavult kornyezet szennyezo technologiat hasznaljon utazasra.
  • bmw
    #43
    Meg nem normalis is vagy....
  • JTBM
    #42
    A fenti német tudós miért nem végzett bizonyító erejű kísérleteket?
    Egy kísérletet nem olyan marha nehéz megszervezni és lebonyolítani...

    Szerintem egy tipikus szobatudósról van szó, zéró gyakorlati tapasztalattal...

    Majd ha tényleg gáz lesz a dologból, ráállítanak a kormányok egy nemzetközi kutatócsoportot, akik kiderítik, hogy a méhek egy teljesen más okból pusztulnak, pl. van egy új vírus, kártevő, stb. v. azt, hogy a 928-937GHz és 1023-1056GHz tartományba eső eletromágneses sugárzás zavarja őket és akkor azt be lehet tiltani.

    Amíg Móriczka tudós a sejtéseivel riogatja a közvéleményt, addig semmi a világon nem történhet...
  • who am I 7
    #41
    "kisember természetkárosító potenciálját"

    Mondanál nekem vmi olyat, amit a kisember magától talál ki, és LÁTHATÓAN/szembetűnően ( ahogy írtad ), károsítja a természetet nagy dózisban, egyénenként?Mert úgy tűnik nem nagyon értetted meg amit mondtam.6.5 milliárd ember sok?Szembetűnő mennyiség?Szembetűnő kár, ha mindenki csak egy kicsit lakja le a környezetét?Ilyet, h nem lehet érteni :S
    És tudod, h miért írtam azt, hogy közvetlenül?Mert ahogy elnézem nem.Ahogy az erdős példát sem.Inkább menjél ebédelni.Húzok én is eszek vmi jó kis grillt :w
  • Zro
    #40
    "Ellenben szomorú, h nem a kisemberek teszik tönkre a Földet közvetlenül, hanem az őket befolyásoló vezetők."
    Azért ne becsüljük alá a kisember természetkárosító potenciálját, mert ha elsőre nem is olyan szembetűnő, (pedig az) de iszonyatos méreteket ölt... Persze a vezetőinkkel együtt sokkal hatékonyabb :)
    "ne akarjunk az erdőkbe visszamenni kőbaltával."
    Ezt a szélsőséges dumát soxor hallani, persze takarónak jó másra nem :)
  • who am I 7
    #39
    Ellenben szomorú, h nem a kisemberek teszik tönkre a Földet közvetlenül, hanem az őket befolyásoló vezetők.Ez nem sok ember..az egész civilizációhoz képest..
  • who am I 7
    #38
    Egyértelműen őket.Én ahol lehet segítek embereknek a környezet megóvásában, és megtatlálni az egyensúlyt a jólét és káros felhasználás között.Mert rendben van, hogy éljünk környezetkímélően, de ne akarjunk az erdőkbe visszamenni kőbaltával.
  • remark #37
    Marmint neked fontosabb, vagy azt irod hogy nekik fontosabb? Szoval mit irsz, hogy kit hagy hidegen a problema, teged vagy õket?
  • Zro
    #36
    "Mind a géntechnológia, mind a mobil távközlés igényen alapul. Ha nincs rá igény, akkor vállalat tönkremegy, kapu bezár, kulcs eldob. Ebből következik, hogy a tömegeknek van rá szüksége."
    Ez egyáltalán nem így van :) Ma már nem az számít mire van igény, hanem ha valamit kitaláltunk arra mesterségesen gerjesztünk igényt.
    Ha ilyen ütemben pusztítunk mindent magunk körül pár évtized múlva már vagy műanyag kaján fogunk élni egy elsivatagosodott Földön vagy sehogy :)
    A méhek is valószínűleg nem egy dolog miatt pusztulnak ki, de mi több frontos háborút folytatunk ellenük. Az életterüket eltüntettük, már csak hírmondója van a valaha volt virágos mezőknek, mert ugye neki sem mindegy mit esznek, a tájékozóképességüket megzavarjuk, ráadásul a populációjukat is szabályozzuk, így a természetes szelekció kizárásával az ellenálló képességüket is gyengítjük. S akkor még ott van a légkör, a talaj és a vizek szennyezése stb
  • rigidus
    #35
    Amig a zene szol addig mindenki tancol - me'g a betonfal fele szaguldo vonaton is...