40
Már Budapesten is!
  • Gianni01
    #40
    Sziasztok!
    Eladó egy darab jegy a kiállításra, több infó:
    http://www.expressz.hu/utazas/egyeb/showAdvert11781214.html
  • ahti
    #39
    Nalunk Pragaban 2 eve volt ez a kiallitas, szinten nagy nepszerusegnek orvendett, de az Egyetemem nyilt kozlemenyt adott napvilagra ezzel kapcsolatban, miszerint etikai szempontbol vitathato a kiallitas, emlekszem az Anatomia profom is ellenezte es azt tanacsolta h mindenki gondolja meg reszt venne-e rajta, mert volt egy ilyen brigadlehetoseg medikusoknak, hogy lehetett menni magyarazni a latogatoknak stb... en nem koltottem ra penzt, mert semmi ujat nem mutatott volna szamomra, de a laikusoknak erdekes lehet...
  • juzosch
    #38
    Mi nyáron voltunk a kiállításon, és csak ajánlani tudom. Először szívtam a fogam az ára miatt, de aztán nagyon nem bántam meg:)

    Aki teheti nézze meg, nagy élmény, és sokat lehet okulni belőle.

    És annyira nem durva, messze van azért egy tényleges bonconástól, a gyomrom meg se moccant rá:)
  • steweee
    #37
    tudott vki fényképezni?
  • szucsy89
    #36
    én is tervezem hogy elmegyek hétvégén, kíváncsi vagyok milyen...majd ha láttam elmondom milyen:)
  • stp4trick
    #35
    tessék egy igazi boncoláskép
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://images.netbag.hu/20080914/09120182871.jpg
  • kulabácsi
    #34
    "(Mama vagyok a zotya2 regemmel sem tudok belépni)"
    lol de buta vagy
  • Jocex
    #33
    Én elsőre tévébe láttam a reklámját(Mama vagyok a zotya2 regemmel sem tudok belépni), annak is a végét. Akkor nem érdekelt,mert gondoltam viaszfigurák és nem igazi emberek az úgy nem jó. Aztán szerdán, apukám mondta hogy az egyik ismerőse ajánlotta ezt a kiállítást. Mondta hogy fel vannak darabolva meg minden.
    Mondom durva, dehát csak viasz bábuk az úgy nem érdekesek. Azt mondta hogy nem, nem viasz bábúk, hanem igazi emberek csak preparálták őket.
    Mondom OMG!!(xD), az már durva. Arra jutottunk hogy megnézzük, és azért nyitottam neki topikot, mert hátha valaki volt már, és megkérdezzem milyen.
    Tömören ennyi,köszönöm:D!
  • The Garrett
    #32
    amugy miert most lett felkapva ez a kiállítás mikor már május óta van? Egész nyáron nem beszélt róla senki, most meg hirtelen minden ismerősöm meg akarja nézni, sg-n topik nyílik neki stb.

    Hol kezdték reklámozni? komolyan érdekel.
  • The Garrett
    #31
    hat hagyjak benne a halott magzatot v mi? :o
  • Jocex
    #30
    Na neee! Ez már azért a durvábbnál is durvább. És azt hogy csinálták meg hogy igazi meghalt magzatok legyenek? Kivágták az anyából?:O
  • Cat 02 #29
    Sorban vannak ahogy fejlődnek, igazi meghalt magzatok vannak preparálva.
  • Pepsi Twist
    #28
    én is vazze! most megláttam mit kell eltörni hogy lebénuljon a csávó :D
  • extramagascsaj
    #27
    én is voltam a kiállításon
  • tigeroo
    #26
    kit érdekel az iskola? csak magadnak tanulsz!
    ha nem érdekel az nem minket minősít...
  • Zotya2
    #25
    Hallod, ez nagyon jó:D!! Ebből lehet tanulni is! Kösz(mama voltam, csak nem tudok a mamással bejelentkezni).
  • bardocz
    #24
    Én azért kíváncsi lennék egyre,videón semmi,de ez mindennel így van.Csak szerintem a szagokat nem bírnám,főleg egy vizihullánál :D
  • VRSDM
    #23
    es a gyanta bemegy a tudo minikis ereibe? :) jo hiszek neked

    am noverem is volt boncolason, es mindenkinek ajanlja mar aki birja az ilyet, durva, de igaz. es az hogy nem fogadom el, nem nezem meg, letagadom mert csak ugy cukormazasabb, haaat bolond egy hozzaallas.
  • Cuchulainn
    #22
    Ez úgy van megoldva, hogy az ereket feltöltik egy olyan polimer gyantával ami megszilárdul. Ezután a szövetet magát leemésztik róla, és visszamarad az adott szerv keringésének tökéletes mása.
  • Cuchulainn
    #21
    Különböző korú magzatok vannak kiállítva folyadékban lebegve. Nagyon jól meg lehet figyelni az egyedfejlődés bizonyos fázisait.

    Jó ez a kiállítás, tényleg sokat lehet tanulni belőle, és szépen van megcsinálva. Mindenkinek csak ajánlani tudom.
  • Tinman #20
    Részt vettem már boncoláson anno technikusin, nekem sok újat már nem tudnak mutatni az hétszáz.
    Fehér, kb. 1 hetes, 60 körüli nő volt... kb. 1 méterre tőlünk... nagyjából 1.5 órás procedúra volt. Fél évig nagyon komolyan a hatása alatt voltam, nagyon nehezen tettem helyre a fejemben a dolgokat.

    A szag keményen odabaxott, ahogy az a tárgyilagosság is ahogy egy ócska kopott merőkanállal merték ki a nő vérét a mellkasából, no meg a skalpját előre húzták az arcára, a koponyatető jellegzetes hangja a boncasztalon etc.

    Amúgy a boncteremben volt pár üveg ilyen női méh formaldehidben, gyerekkel, gyerek félig kint etc.

    SENKINEK SEM AJÁNLOM!
  • mama2
    #19
    Miből áll az a magzat rész? Szét van darabolva a magzat vagy mi? És az igazi magzat, vagy hogy van?
  • Kicsikiraly
    #18
    jó természetesen messze áll tőle ezt értem, de engem spec nem érdekelnek az ilyen dolgok (jó, tudom ez egyéni dolog, de hát én még a kajának való hústól is írtózom nyers állapotában :D), és aki nem lesz orvos annak ez nem kell. de ettől függetlenül szerintem nem egy olyan hudenagy kiállítás. de hát akit érdekel az menjen el :D
  • Cat 02 #17
    Én nem voltam, de pár haver igen. Azt mondták h a magzat rész nagyon durva.
  • bardocz
    #16
    8.-os biosz ettől nagyon,de nagyon messze van,az hogy megtanulod,hogyan néznek ki a szövetek,azt nem tanulod meg,hogy hogyan épül fel az emberi test,főleg nem ilyen részletesen.Viszont lehet mondom majd ofőnek ezt a kiállítást,úgyis az a baj,hogy nem megyünk elég helyre.
  • Icebarney
    #15
    Hogy érted hogy 8.os biosz?
  • Kicsikiraly
    #14
    mi anno úgy volt hogy sulival megyünk. én teljesen nem látom értelmét, ez kb a 8.-os biosz, és az hogy valaha élt emberek vannak kiállítva, az sem egy nagy vaszizdasz.
  • Dragooon #13
    youtube: autopsy.
    videókból is tudsz tanulni. nem egy szép látvány, de szerintem nagyon érdekes [és élethűbb]

    mellesleg érdekel ez a kiállítás, szüleimmel mi szintén tervbe vettük már hogy meglátogatjuk, csak elfelejtődött...na majd most!
  • VRSDM
    #12
    halott emberek vannak preparálva... nemhiszem hogy pl. valakinek a teljes érhálózatát sikerült megőrizni :]

    mindenesetre megnézem.
  • Icebarney
    #11
    Visible Body Még csak IEn érhető el. DE szerintem közel sem nyújtja azt az "élményt" mint a valódi.
  • R0zs0máK
    #10
    Én voltam, szerintem nagyon komoly...az nem is zavart, hogy "igazi" emberek voltak...de volt egy "szobor" kb. velem egymagas, és néztem a szemébe...na ott egy pillanatra éreztem, hogy milyen súlyú a dolog. De igazából egészen aznap estig a hatása alatt volam, szóval kell egy kis idő, hogy "ülepedjen" az élmény...tényleg csak ajánlani tudom, diákjeggyel nem is olyan drága :DDDD
  • mama2
    #9
    Nem tudtok ilyen boncoló programokat PC-re? Mint például ez?
    Mert fel akarok készülnixD!
  • 12346
    #8
    Ja, eléggé:/ Nekem nem nagyon ér meg 3,3-3,9 ropit a dolog. Bezzeg ha a múzeumok éjszakáján ez is ingyé lett volna..:D
  • tigeroo
    #7
    megnézném, sajna messze van nagyon.
    amúgy mennyi idős testek lesznek kiállítva?
  • Pluskast
    #6
    Nagyon jó és egyban nagyon meglepő. Mármint a tudat, hogy az ott kiálított testek, testrészek nem holmi viasz figurák hanem valaha élt valódi emberek. Szerintem érdemes megnézni!
  • leho94
    #5
    az a jó benne
  • Mirk
    #4
    pedig az a legnagyobb ötlet az egészben
    kicsit talán ijesztő néhányak számára, de biztos lehetsz benne hogy amit látsz AZ ÚGY IS VAN, nem egy plasztik szobor, amin ki tudja mi nem felel meg a valóságnak
  • mama2
    #3
    Hát az biztos, de érdemes szerintem kiadni annyit érte. Bár egy kicsit elrettent hogy halott emberek, hullák vannak ott:S.
  • Mirk
    #2
    azt tudom hogy marha drága
  • mama2
    #1
    hivatalos oldal. Az emberi test felépítését mutatja be, igazi emberi holtestekkel. Érdekes lehet, mi a szüleimmel majd meg akarjuk nézni. Ki látta már? Milyen?