58
Core i7 és minden ami hozzá kapcsolódik
  • Pepsi Twist
    #18
    ez jó cucc :D mi kapunk tesztelésre 1et még "megjelenés" elött :D
  • KILLER2
    #17
    Hát asszem ilyet sem veszek még egy ideig. Kell még min 1 év, mire megérik a használatra az i7. Ezek még újak, ezért meglehetősen drágák, gondolom az új alaplap sem lesz ócsóé, meg az összes többi cucc, arról nem is beszélve, hogy szerintem 1 év múlva ezek kis szarok lesznek az akkori i7ekhez képest minden téren, árban és támogatottságban is jóval barátságosabbak lesznek és a fő, hogy talán addigra a programok is használni fogják azt a sok magot, mert egyenlőre C2Dnél jobb procit nem érdemes venni, mert 2 magnál többet átlag program még nem használ, csak a modellezők és egyéb munkára való programok, amiknek fontos a nagy teljesítmény.
  • Neoncsoves
    #16
    nekem néha már hányingerem van ettől a sok "hardvertől". Főleg vidkariknál a sok parasztvakítás (kiadják kajak ugyanazt a kártyát csak mást irnak rá azt csá). prociknál is... 2mb cache-sel több és nem 30 hanem 50ezer holott ugyanúgy 3,2GHz... lol az egész! 4 magot se használjuk ki, hova a 6-8??? XD szervereknek jó lesz az igaz.
  • Solten
    #15
    Intel topik?
  • dara
    #14
    Kapásból kétféle foglalat lesz. LGA1160 és LGA1366 (plusz szerver vonalon LGA1567). A kettő természetesen nem kompatibilis, ahogy az LGA775-tel sem. Szóval egy laza kis ~50k-s lap kell még a legegyszerűbbek alá is...

    Persze az LGA1160 az egyetlen amelyik nem támogat se QPI-t, se IMC-t.
  • Tomsteel
    #13
    én úgy tudom, hogy lesz...az alapban 1 QPI, a középsőben 2, az extrémben 4.

    Chucky: Teljesen új foglalat kell neki az integrált memóriavezérlő miatt, 775-ről 1366-ra nőtt a "lábak" száma.
  • dara
    #12
    Sokat ne foglalkozz vele, a mainstream i7-ekben se IMC se QPI nem lesz, marad a jópár éve elavult FSB...
  • w77d
    #11
    bíztatóbb, mintha AMD lenne .....
  • ChuckyHUN
    #10
    És az milyen? mert nekem M2N SLi van, azzal lehetséges, hogy passzolna?
  • Tomsteel
    #9
    ezek azok, amik még idén érkeznek, később színesítik a palettát.
  • Tomsteel
    #8
    Pontos árat most nem találok, de olvastam valahol, hogy a legolcsóbb az 50k körül lesz, a középső 100k körül, az extrém pedig 150-200k környékén.
  • dogfish
    #7
    jol hagzik, szep a loko, stb.. egy baja vn nekijje: intel
  • Tomsteel
    #6
    6 memória foglalattal, és Tripple Channel memória vezérléssel.
  • Tomsteel
    #5
    Ha minden igaz, akkor X58-as lapkakészlettel szerelt deszkák kellenek majd hozzá.
  • Tomsteel
    #4


  • ChuckyHUN
    #3
    Jófajta, árra meg hogy milyen alaplap kell hozzá kivilennék:D
  • Tomsteel
    #2
    Tud esetleg valaki bővebb információkat az integrált memóriavezérlőről?
    Az érdekelne főleg, hogy ezeket az 1900 körüli "húzott" ddr3 memóriákat fogja-e kezelni ?
  • Tomsteel
    #1
    A 2008 negyedik negyedévében érkező 2,66-, 2,93- illetve 3,2 gigahertzes Core i7 központi egységek nyolc megabájt L3 gyorsítótárral és végre CPU-ba integrált triple-channel DDR3 1066/1333 memóriavezérlővel érkeznek. Jó hír, hogy a négy mag egyszerre 8 szálat képes kezelni, tehát újból lesz egy HyperThreadinghez hasonló technológia -- sokak örömére, akárcsak a Pentium 4-es korszakban.

    Forrás: PCWORLD.hu