58
Core i7 és minden ami hozzá kapcsolódik
  • Audi TDI
    #58
    Sziasztok! S.O.S
    Segítségre lenne szükségem! Van egy i7 7700k procim és fix 800Mhz-en hajlandó csak működni.
    Teljesen mindegy, hogy az XMP a lapon ki vagy be van kapcsolva. Sok külföldi oldalt olvastam nagyon sokakat érint ez a probléma, de megoldást nem találtam rá. Van egy Throttleshop (tornado) nevű program, az menet közben megoldja a problémát, de nem bootol a windowsal.
    Tudja valaki a megoldást erre??
    Utoljára szerkesztette: Audi TDI, 2018.10.15. 09:56:56
  • SNIPER0018
    #57
    hali srácok, adott az alábbi config(bocsi h csak így ömlesztve bemásolom, de így nekem gyorsabb volt :P):
    PC:
    Asus X99-A/USB 3.1
    INTEL Core i7-5820K 3, 30GHz LGA2011 (BX80648I75820K)
    GIGABYTE GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC 11G (GV-N108TGAMING OC-11GD)
    Kingston HyperX Predator 16GB KIT DDR3 3333MHz (HX433C16PB3K2/16)
    Corsair RMx Series RM750x 750W Gold (CP-9020092/155)

    SSD:
    Kingston SH103S3120GB (Op sys)
    Samsung 250GB 970 EVO V7E250BW M2(Games)

    HDD:
    Samsung HM 641JI (600GB)
    Toshiba DT01ACA100 (1TB)
    WDC WD10EZEX-00BN5A0 (1TB)

    Logitech G502s Proteus Spectrum
    Logitech G910 Orion Spark
    Logitech G633 Artemis Spectrum

    Acer Predator XB241H
    ASUS VX248H

    a következő kérdéseim tapasztalataim lennének:
    Tapasztalatok:
    -Ha meghajtom a vasat eléggé melegszik a proci, tekintettel arra h egy (COOLER MASTER MASTERLIQUID LITE 240 MLW-D24M-A20PW-R1) hűti a kicsikét.
    - Különféle játékok közben pl vegyük a csgo-t megy szépen frankón amikor mondjuk nyomok 1 tabot hirtelen megugrik az fps lefelé, majd ha elengedem, minden a régi.
    - Hasonló jelenség van lolban szépen szalad úgy ahogy az a nagykönyvben megvan írva egyszer csak, puff leugrik 60 fpsre a game eltelik 1 sec és vissza mintha mi sem történt volna.
    - Kicsit utána olvasgattam az 5820k-1080 ti kombónak a neten egy két fórumon találtam ilyet ,hogy "bottleneck" illetve sokan kínálták erre azt megoldást miszerint kicsit húzni kéne a procin.

    Kérdéseim/kéréseim a következők lennének:
    - aki esetleg már találkozott az általam említett problémákkal, az esetleg miféle megoldást javasolna/tudna.
    - nem vagyok egy nagy OC zseni így kicsit félve álok neki az ilyen dolgoknak, ha esetleg lenne aki kicsit otthon van a témában és segítene azt megköszönném.
    - ha van egyéb más javaslatotok illetve esetleg lenne egyéb információra szükségetek ezekkel kapcsolatban, akkor ne habozzatok.

    Legvégül köszönöm h vetted a fáradtságot és elolvastad a kis regényemet.
    A segítséget előre is megköszönöm. :)
    Utoljára szerkesztette: SNIPER0018, 2018.07.20. 23:29:45
  • Grabowsky78
    #56
    Szeretnék egy kis segítséget kérni az előző konfigom z77/i7 3770k tudta azt, hogy mikor nincs terhelés levette a szorzót és 4,2mhz helyett 1,6mhz-en ment. Most vettem egy z270/i7 7700k-t és ezen nem találom ezt a beállítást tudja ezt valaki, hogy mit kell ehhez beállítani, hol keressem a biosba?
  • duracellmumus
    #55
    üdv!
    el sem hiszen végre minden kérdésemre választ találhatok!

    bármit lehet kérdezni?!:)


    vasam:asus ra2ex+920 3,33ghz@1,2v (load 50c@geminiII 2x92mm-noctua@900rpm) 6gb1333-7/7/7/20 4850cf
  • Inquisitor
    #54
    Amin szépen megy, az már nem dual proci, de mivel i7-ből eleve 4 (meg 8) magos van/lesz, ezért nem gáz. :D
    A GTA4 meg az optimalizálás csodája, hogy gebbedne meg aki összehányta a kódját.
  • Endiman
    #53
    sziasztok!

    az lenne a kérdésem, a pcx-ről melyik az a legkisebb core2-es dual proci, amivel már tök szépen megy a GTA 4?

    PCX
  • milk41
    #52
    Van Maxishine-os videó is,ha akarsz rákereshetsz.
  • Tomsteel
    #51
    én is :P

    köszi a linket !
  • milk41
    #50
    Ultimate Computers-esek is megépítették már az i7-es gépüket
  • Tomsteel
    #49
    Pixmania-ra felkerültek az X58-as alaplapok is...ehhh
  • Rodman6
    #48
    Nagyon szép, és nagyon jó az architektúrák, a futószalagok, Gigahertzek és a nanométerek világa, DE: szerintem minden jóérzésű ember csak akkor cserél gépet, ha már tényleg semmi nem fut rajta, vagy tönkrement esetleg programozó. Ez mivel lesz jobb? 20 másodperccel előbb végez a Nero? Több pontszámot ér el a PC Markban? Ezeken kívül más előnyt nem tudnék felhozni. Nekem az ezelőtti négyéves AMD procimmal is csak az volt a gond hogy nem volt benne SSE2 emiatt hibaüzenetett dobott a gép a szoftver indításakor. Teljesítménye megfelelő volt számomra.
  • milk41
    #47
    "A játékoknál nem, a felhasználói programoknál viszont várható a gyorsulás."

    itt sg-s cikkben 2-3. mondat
  • Tomsteel
    #46
    Hát én kezdek nagyon parázni, tervezem, hogy év végén beújítok egy core i7-es rendszert, de van egy sanda gyanúm, hogy az egyébként sem olcsó cucc, még drágább lesz a mi kis hazánkban.
  • Tomsteel
    #45
  • Jaffa 2843
    #44
    http://www.sg.hu/cikkek/63260

    teszt
  • milk41
    #43
    minden flémelőnek
  • zoli47
    #42
    Fejezd már be a flémelést! Nanduszka haverod épp bannolását tölti flémelés miatt. Te is eljutottál már 4 büntipontig, szal jobb ha meghúzod magad és nem csinálod itt a fesztivált.
  • Tomsteel
    #41
    És ez azt jelenti, hogy lehet szétzúzni az egészet, nehogy valaki hozzászóljon valami értelmeset véletlenül?
  • Solten
    #40
    Ne parázz, úgy is törli a modi, van már intel topik.. ;)
  • Tomsteel
    #39
    Húzzatok már innen a fenébe, folytassátok privátban, komolyan mondom rosszabbak vagytok mint az ovodások !
  • Solten
    #38
    Jé, palm pilot regje is kif*ngott... Ejjnye ejjnye multireg virslike...
  • davidka003
    #37
    Meglehet nézni, hogy miért lettél bannolva:

    link

    link1
    link2
    link3

    Más is észrevette, hogy csak hülyeséget beszélsz:

    link3
  • Tomsteel
    #36
    Gratulálok, sikeresen szétb*sztátok a topikot.
    Büszkék lehettek magatokra!
  • Solten
    #35
    virslike fejezd be a hazudozást...



    Egy alreged már kinyírva. Betanuld szöveged meg tök unalamas...

    (hiába, már az álregek se a régiek)

    Ha szerelmes vagy belém, Nanduszba, Davidka-ba, küldünk inkább posztert, nézegesd...
  • zoli47
    #34
    Azt vettük észre hogy minden flémet ugyanaz a pár ember követ el. Te, soltika, nandusz, meg még 2-3 sulis haverotok. Mint most is. Soltika elkezdi, te folytatod. Elég volt belőletek.
  • Tomsteel
    #33
    Akkor elnézést mindenkitől, én csak jót akartam.
  • gotchaaa
    #32
    Én már kaptam egyet.
  • davidka003
    #31
    Ha nem vetted volna észre örökké csak te flémelsz. Vajon mért vagy 2 naponta bannolva?
    Soltennek igaza van, elfér a másik Intel topicban.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    virsike nem kell leírni, hogy én is flémelek, mert már párszor leírtad és unalmas már
  • milk41
    #30
    még egy kis proci ár csökkenés:P
  • Tomsteel
    #29
    Örülnék, ha visszakanyarodnánk a témához....#23
  • zoli47
    #28
    Meg az összes flémelésedet soltika. Pl. ezt is.
  • Solten
    #27
    Ennyi erővel az összes álreget lehetne törölni virslike.
  • zoli47
    #26
    Ennyi erővel a radeon hd topikot is lehetne törölni, van már 1000 radeon tápig.
  • Solten
    #25
    FAIL. Törölni fogja a modi.
  • Tomsteel
    #24
    én beírtam a keresőbe, hogy "intel", és nem dobott ki semmit
  • Tomsteel
    #23
    Nagy kérdés a gépvásárlás előtt állóknak, hogy vajon érdemes-e egy relative gyengébb Core i7-re beruházni, vagy inkább egy combosabb Core2-t vegyen célba az ember?
  • Solten
    #22
    Mondjuk itt...
  • Tomsteel
    #21
    hol látsz te ilyet ?
  • Tomsteel
    #20
    ??
  • dav1d
    #19
    lesz vagy fél misi csak ez a proci :)