13
  • roliika
    #1
    Az utolsó kép nem kicsit néz ki hülyén.
  • Zulu12
    #3
    Nekem valamiért hirtelen a Sims2 ugrott be, mármint a lakásépítő része .
  • atlagember
    #4
    Én inkább a Secondorb-ban építem a városom.
  • djw
    #5
    simcity :D
  • waterman
    #6
    a második képet 20 perc alatt összehozom vrml-ben. ez nem egy hűde technológia, ha csak ennyit tud. ott a google sketchUp pár kattintással sokkal látványosabb házformákat lehet létrehozni, mint ami a képen volt kockára húzottt felület.
  • Dj Faustus #8
    A lényeg, hogy itt egy újabb szabványt akarnak létrehozni a városok modellezéséhez. Egyfajta új térinformatikai formátumot, amit minden városrendező alkalmazhat. Tehát nem a látványon van a hangsúly.
  • concrete
    #9
    nemarra van a mapinfo - már JÓPÁR éve ?
  • Dj Faustus #10
    Csak ez ingyenes, nyílt forrású szoftvereket kínál, és szimpla XML állományt használ.
  • valamit
    #11
    Na majd mikor ez tovább fejlesztik és kombinálják azzal az ultrahangos kütyüvel, ami tapintás érzetet is ad :) Aztán felviszik az egész Földet virtuálisra és a számítógép elöl el se kell mozduljunk, mindenütt ott érezhetjük majd magunkat :)
  • csulok0000
    #12
    Az utols óképről anyit hogy az 1 millába kerülő progival is tok ilyet csinálni. Nem azt kell nézni hogy éppen miit mutatnak mert lehet hogy ki csinálta még életében nem csinált 3d-ben semmit. Olyat kell nézni amit egy profi csinált. ráadásul egy jó szakeber még a vrml forrás srzintű készítésével is tud bámulatos dolgoaat csinálni. pedig az is csak egy nyelv.
  • Roli012
    #13
    persze, már csak egy asztali teleporter kellene, amivel elküldik a pizzát amit éppen rendeltél.

    ez kell a mai világnak.. mégtöbb lusta ocka. mi lesz így az iparral.. :D