102
  • lenna
    #22
    tesóm oldala
    tesóm oldala!!tesóm oldala!!tesóm oldala!!tesóm oldala!!
    tesóm oldala
    tesóm oldala!!tesóm oldala!!tesóm oldala!!tesóm oldala!!
    tesóm oldala
    tesóm oldala!!tesóm oldala!!tesóm oldala!!tesóm oldala!!
    tesóm oldala
    tesóm oldala!!tesóm oldala!!tesóm oldala!!tesóm oldala!!
    tesóm oldala
    tesóm oldala!!tesóm oldala!!tesóm oldala!!tesóm oldala!!
    tesóm oldala
    tesóm oldala!!tesóm oldala!!tesóm oldala!!tesóm oldala!!
    tesóm oldala
    tesóm oldala!!tesóm oldala!!tesóm oldala!!tesóm oldala!!
  • hunbasser
    #21
    a mit érez jézust ne hagyd ki,mert szöveg alapján szerintem az eddigi legjobb műve.egyébként szerintem az összes szám jó rajta,a stricitánc nekem annyira nem tetszik,meg a két száma,ahol a Shabaam Sahdeeq-kel meg a Delagodoval nyomja.meg még a szeretlek kislányom nem bejövős,a többi mind nagyon jó.
  • tigeroo
    #20
    na akkor megsasolom az eredeti gengsztert
  • hunbasser
    #19
    sokszor a szövegeiben is meglátszik,hogy inteligens,mert választékosan beszél,ahogy mondtad,és feltűnik,hogy használ olyan szavakat,amiket egy átlag rappertől nem hallanál,de lehet,hogy egy átlagembertől sem.
  • hunbasser
    #18
    a telep csicskája szerintem rendben van,én az Alias Pityinger fiúkkal nem vagyok kibékülve meg a Magyarország rémálma I.-el,a II. szerintem sokkal jobb lett :)
  • hunbasser
    #17
    hát,nem tudom...majkán mit lehetett lehúzni? kis csíra volt csak,inkább a szárnyai alá vette,és pont ezért tud most is rappelni.egyébként lehet,hogy a kutya nem foglalkozott volna vele,és úgy járt volna mint a többi való világos...aztán MárkyPapa meg a tehetségkutatóját nyerte meg,így fedezte fel,szerintem nem tud annyira a csávó,de egynek elmegy.őrajta is nem tudom mit lehet lehúzni,mert ha lenne pénze,akkor valószínüleg többre vinné.őt is inkább csak híresebbé tette,mert szerepeltette a Telep csicskáján,amúgy a kutya nem ismerné.aztán ott van 2arc,őrá is a Telep csicskáján figyelhettünk fel,mert előtte csak egy eléggé rossz minőségű lp-je volt(amit sajnos még nem hallottam,de be kellene szerezni,annak ellenére is,hogy recseg össze-vissza :)),mondhatni,hogy az ismertségét köszönheti részben Dopemannek.aztán ott van a fekete vonat,tko,mc ducky(bár ő eléggé gyenge eresztés volt...),szóval sokmindenki köszönhet neki sokat.

    az pedig hülyeség,hogy a kartelt ő csak ugródeszkának használta.ganxsta hívta be,nem pedig úgy nyalizott,hogy na,akkor most én hadd legyek már benne légyszi."a többieknek a két szép szeme nekem a vakerom volt a belépőm a kartelba tesó,miért engem hívtál,hogy az enyém a meló?"
    inkább ott őt használták ki.látható,hogy ő most is boldogul egyedül meg a tesójával,de a kartelről nem hallani semmit,ez az "új" lemeze meg nulla...meg tényleg lopja az összes szöveget ganxsta,mert nem jó szövegíró,amíg Dopeman volt ott,addig elfogadható zenéjük volt.
  • tigeroo
    #16
    tudtam hogy te nyitottad:)

    amúgy nem hallgatam sohasem dopemant, a viván ment párszor a zenéje plusz interjúkban láttam.

    amúgy nagyon intelligens ember szerintem, ezt a zenéjéből nem szűrném le, de amikor beszélget akkor látszik hogy értelmes (jól fogalmaz, érthető, nem használ közhelyeket) szóval szimpatikus a csávó.
    meg volt egy műsor amiben a házukat mutatták be hát akkoris kellemesen csalódtam bennük. a házban mindenütt képek a családról, látszik hogy törődik és szereti a beteg tesóját (nemaz hogy a kamera miatt pózol egy sort hanem ugyanúgy "ugratta", nevettette stb.)
  • #15
    Az új albuma szerintem nagyon jó lett. A telep csicskája és a Pityinger fiúk lemez után kezdtem temetni Dope-ot, de igencsak odabasszott ezzel a Mr. Pityinger albummal.
  • Csabesz6
    #14
    én nem szeretem.De hunbassernak elnézem:D.
  • karikusz
    #13
    meg jól le is húzta Őket, meg mindenkit akit lehetett, ezért maradt egyedül...
  • hunbasser
    #12
    és borsodi gyerek alatt kit értesz? :D MárkyPapát vagy Majkát? mert mind a kettőt ő vette a szárnyai alá,és megadta nekik a kezdőlökést.
  • hunbasser
    #11
    nem majmolom,idézem őt...ha nem tűnt volna fel.
  • karikusz
    #10
    ...és jött a Borsodi fenegyerek, és elpáholta... :D:D

    Szánalmas vagy ezzel a majmolással...
  • hunbasser
    #9
    na,akkor most jöjjön egy kis funkysabb téma is :)

    Dopeman - A legjobb

    Dopeman & Ganxsta - A 8 + a 13
  • hunbasser
    #8
    miért engem nevezel kalauzhalnak?
    mikor azok még mindig melletted úsznak
    és jobb úgy a busznak hogy kiszállt a dopeman
    a hétvégén így több marad a zsebben.

    meg egyébként is "én írtam te mondtad",na most akkor ki akaszkodott rá kire? ki írta a szövegeket? "mikor volt a kartel a toppon? - 99"

    köszöntem szépen :)
  • hunbasser
    #7
    A legelső albumról,a Fordult a kockáról(1997) a legelső szám: Indul a menet

    Dopeman - Eredeti genszter

    Dopeman - Az vagyok aki vagyok - a klipet a Sebhelyesarcú egyik jelenete ihlette,kb ugyanaz,csak Al Pacinoval :D
  • vmvr
    #6
    De mégis a legbámulatosabb a kalauzhal
    Ráakaszkodik egy nála sokkal nagyobb dögre
    Húzatja magát és élősködik körülötte
    Nincsen semmi dolga csakis úszni az árral
    És megvárni amíg felhúzza őt a domináns hal
    Ügyes a kis geci, mert mindig odakapaszkodik
    Ahol megy a szekér, így sokáig él
    Nincsen benne semmi szégyen, amiért egy
    Élősködő szar, nagyon tudja mit akar
    Ha elveszti a fonalat és már majdnem meghal
    Új áldozatot keres a kalauzhal

    ;)

    de hogy Dopeot idézzem: 'lehetünk spanok vagy ellenségek, de ha még mindig van valami gond, akkor szedjétek össze magatokat, és hagyjátok a szókaratét. számomat tudjátok, megtaláltok. és ha nem tetszik valami, mehet öcsém'

    A_:S?D_A:?SD

    amúgy jó zenét nyom dopeman, talán rá is mondhatjuk, ha nem ide születik, akkor világhírű(?)
  • hunbasser
    #5
    "aztán érkezett a gengszter,a Zana Zoli
    aki kábé olyan eredeti mint egy kamu Rolex"

    ;)
  • hunbasser
    #4
    a topik kérésre nyittatott meg :D

    a magyar hip hop élet egyik legkülönlegesebb és legegyénibb alakjáról van szó azt hiszem.

    a funky alapjaival és az életet elmesélő szövegei nagyon ott vannak.a karteles idők után kicsit komolyabbra vette a figurát,és elfelejtette a pénzt,a drogokat,a nőket,elkezdett többet rappelni a politikáról és persze a 8.kerről.egyik kedvencem :)
  • vmvr
    #3
    döglégy for prezident
  • hunbasser
    #2
    a tesók :)

  • hunbasser
    #1
    Dopeman

    Dopeman (született Pityinger László, 1974. március 20.. Budapest 08.) magyar rapper

    Lemezei

    * Fordult a kocka - 1997 december,
    * Magyarország rémálma - 1999,
    * Magyarország rémálma 2. - A strici visszatér - 2000 október,
    * Az országház fantomja - 2002,
    * A telep csicskája - 2004. június 4.,
    * Dopeman&Kicsi Dope - Aljas Pityinger fiúk - 2005. november,
    * Mr. Pityinger ... Az eredeti gengszter - 2008. március 20.,

    A magyar zenei paletta egyik legszínesebb és legérdekesebb jelensége Dopeman. Aki egy kicsit is jártas a könnyűzenében, rögtön tudja, hogy kit takar a Dopeman név. Ő Pityinger László, Magyarország rémálma, az alvilág muzsikusa, egy igazi szamuráj.

    Két év után ismét kész a harcra, felöltötte bokszkesztyűjét, és öccsével, Kicsidope-pal együtt keményen beszállnak a könnyűzene ringjébe. „A Telep csicskája” című új lemez egy kicsit más, mint az eddigi albumai. A jól megszokott igényes zenei alapok még profibbak lettek, akár még a kocsiban is kellemes hallgatni, a szövegek pedig még mélyebb mondanivalókat rejtenek. Nem kell megijednie az igazi Dopeman rajongóknak, nem alakít fiúzenekart a Piytinger család, és a lemezen sincsenek szerelmes balladák, csak Magyarország rémálma megérett, és bölcsebb lett. Az édesanyjának írt „Nincsen arra szó” című Police feldolgozás is megmutatja Dopeman olyan arcát, amelyet talán még soha nem láthattunk. De elvégre az igazi zsivány is emberből van, és erre Dopeman a legjobb példa. Ahhoz hogy igazán megértsük ezt a lemezt, kötelező megnézni Palma: „Scareface”, vagyis a „Sebhelyes arcú” című fantasztikus alapfilmjét. Ha igazi gengszterekről van szó, és a film hitelesen akarja ábrázolni a maffia világát, akkor Al Pacino lehet csak a főszereplő. A 80as években játszódó történet a mai napig nagyon kemény mondanivalót közöl, témája örökérvényű, ezért is kap nagy hangsúlyt Dopeman papa lemezén. A film csúcspontja Al Pacino monológja részegen az étteremben: „ Na mit bámultok, ti is csak egy rakás seggfej vagytok. Tudjátok, miért? Mert egyszerűen nincs vér a pucátokban. Ilyen emberek kellenének ide, ilyen emberek, mint ti, úgyhogy ujjal mutogassatok rám, és mondjátok: itt a rosszfiú. Szóval, ti vagytok a jók. Jók?! Nem vagytok ti jók. Csak jól el tudtok bújni, meg hazudni, de engem ez nem érdekel. Én mindig igazat mondtam, akkor is ha hazudtam. Hát kívánjatok jó éjszakát a rosszfiúnak Jó éjt! Utoljára láttok ilyen rosszfiút, mint én….” Ez a monológ vált Dopeman múzsájává „Az vagyok, aki vagyok” című dal megírásában.

    Nevezhetjük önvallomásnak, létösszegző műfajúnak ezt a nótát, de minek komplikálni? Dopeman csak elmeséli, hogy őt milyen fából faragták, és ha ez nem tetszik valakinek…Tudjuk, hogy fejezné be ezt a mondatot. Vadonatúj klipjéhez is ez a filmbeli jelenet adott inspirációt a rendezőnek, Oláh Istvánnak. De ez esetben Toni Montana szerepében nem Al Pacinot láthatjuk, hanem Dopemant és Manuel szerepében ezúttal Kicsidope tűnik fel. A fiúk az öltőzőben hagyták farmerjaikat, laza trikóikat és a tablófotózásuk óta talán most másodszor öltöttek fehér inget, és öltönyt. A Pityinger fiúk ,azok tudnak” elv alapján a testvérpár csípőből oldotta meg a színészi feladatokat, olyan komolyan vették a színjátszást, hogy minden apró filmbeli részlet abszolút hitelesen került fel a celluloidra. Minden megvan ebben a klipben: gyönyörű helyszín, mesésen fényképezett képsorok, és ami a legfontosabb hiteles alakítás egy rappertől, akinek eddig még nem a filmezés volt a kenyere. Láttunk már olyat a hip hop világában, hogy valaki színészi babérokra tör a zenélés mellett.

    Ki tudja, Dopeman papa mivel lep meg minket a közeljövőben...