1669
Flame On
  • gazgoblin
    #269
    "nem értem ezen mit nem értesz, nekem kell a rezgés, de nem kell wifi (no live) és nem kell bluray (mkvzok olcsó, feliratos bd választék hijján)"

    namégegyszer mer kurva gyenge vagy agyban ahogy látom:

    "még egy 8 éves is el tudja dönteni hogy melyik konzolra van szüksége és miért..."

    TEHÁT ÉRTEM!

    és mostmár IGNORE ON mert amit csinálsz az nyilvánvaló idiótizmus...mégha trollkodás lenne azt tudnám kezelni...de a hülyeségben nem veszek részt
  • arty
    #268
    sztem mindkét oldal érti h mire gondol a másik, de ebben a topikban nem birulhatunk a másik vállára ;)

    4ever!!!
  • arty
    #267
    nem szőrszálhasogattál, ezek sajnos tények.

    mivel nekem xbox1 volt előtte, kimaradtak a GT-k, GOW-ok, stb - ezeket szivesen megnéztem volna a nextgen gépemen, sajnos a sony nemigazán tette lehetővé :( (jah, de, vegyek extrém drágán 60ast... és az is csak félmegoldás a japókéhoz képest)

    viszont 360on mehet az ngblack, burnout3, black, mortal kombat, ... rádughattam az ócsó és már meglevő tft monitoromra, stb. nekem ezek is szempontok voltak - és emellett akkoriban a használt box megvolt 50ből, mig a ps3 pont kétszer annyiba fájt (használt cuccról beszélünk!!) és nem is volt mire rádugni

    multi nekem pénzbe nem kerül: nem multizok (persze, ha ingyen lenne, néha biztos nyomnám)

    miota ne lopjal indulnak a dvdk, nem vásárolok eredetit. bekaphatják.

    -

    van aki már felhekkelte a boxára az uj dashboardot, egyszer megpörditi a lemezt és utána totális kuss van, nem forog a lemez

    pécén meg ugye kötelező a full install :( (de segédprogramokkal szintén le lehet halkitani, ha nem igy lenne - ez boxon csak garivesztés/flash mellett megy)

    ---

    gazgoblin: nekem simán megvolt a 2x árkülönbség, ami azóta is megmaradt, ha valakinek azonosak a szempontjai az enyémmel hasonlóan járhat. nem értem ezen mit nem értesz, nekem kell a rezgés, de nem kell wifi (no live) és nem kell bluray (mkvzok olcsó, feliratos bd választék hijján)

    nekem a halo3 vagy az mgs4 sem elég, h az adott platformot válasszam (sőt, anno a GT3-4 sem volt elég, pedig akkoriban nem tudtam h boxon is van értékelhető autos vetélytárs)

    ... tudom, vettem volna fel hitelt ps-re és plazmára - ez az értelmes 'szegényembernél' nem igy megy ;-)
  • lowdog
    #266
    attól még szerintem érted mire gondolok :) amúgy meg #251
  • marcinger
    #265
    E me mi?
  • gazgoblin
    #264
  • NEXUS6
    #263
    De ha csúszni mer a KZ2 akkor:



  • greyfox
    #262
  • gazgoblin
    #261
    Sosefeledjük! Kaz báránykái vagyunk!
  • NEXUS6
    #260
  • gazgoblin
    #259
  • Petyus_
    #258
    De mi a fekete bárányt imádjuk! =)
  • NEXUS6
    #257
    Meglehet persze. Felrakod az ISO-t, meg a használsz valami Alcohol120-at, DeaemonToolst, akármit. De azért ez is jó pár perc mojolás. Csak ha már eredetiben megveszem a játékot, akkor ne baxtasson azzal, hogy igaz, hogy felrakta fullra a wincsire, de azért ő mégiscsak megnézné, hogy tényleg megvan-e eredetiben a lemez. és zúgatja azt a DVD meghajtót mint állat.
    Van egy halovány érzésem, hogy az X-nél is így lesz, hiába lesz ott a full install;)
    De mint mondtam megszoktam, de az egész olyan, hogy az xopik a legnagyobbat, aki eredetit használ, mint amikor a gyári DVD lemezen ott van az elnyomhatatlan video, hogy ne lopj kocsit, könyvet, csokit, meg dvdt, meg ne paráznákodj.
  • gazgoblin
    #256
    "gazgoblin: ok, legyen, alapverziók: 80k vs. 45k = ez még mindig ordas nagy különbség"

    felszereltségben is...wifi,BD,vinyó? Bluetoothról nem is beszélve...

    menthetetlen vagy....nem akarod érteni amit irkálok vagy csak simán troll vagy?

    alapvetően mind1 is...még egy 8 éves is el tudja dönteni hogy melyik konzolra van szüksége és miért...

    nézzük a legegyszerűbb módon és ezzel le is zárnám a dolgot:

    fut a fasza olcsó boxon az MGS4 (vagy akármelyik ps3 exkluzív)???
    NEEEM? akkor tessék szépen kifizetni a PS3 árát mert azon viszont fut az MGS4 (vagy akármelyik ps3 exkluzív)!


    máshogy:
    ingyenes a multi PS3-on!
    wow és fut rajta ingyenmultiban a HALO3(vagy akármelyik boxos exkluzív)?
    NEEEM! akkor tessék szépen fizetni a már nem is olyan olcsófasza boxhoz a LIVE-ot is.

    mégegyszer utóljára:
    mindenki tudja mit akar és megfizeti az árát ha akarja...

    a többi csak rinya
  • marcinger
    #255
    Nekem a sonyval az a gondom, hogy Magyarba nem jött fehér ps3om.
  • Zóanagyvarázsló
    #254
    Hangos DVD:a PC-m is szét akar esni amikor felpörgeti a lemezt úgy zúg.

    Csakhogy ezt PC-n meg lehet kerülni, ott azért nem releváns probléma. Boxon erre a full isntall lesz a megoldás.
  • NEXUS6
    #253
    Abban én is egyetértek, hogy a kérdések nevetségesek. de én abból a szempontból látom annak, hogy nem kel túlmisztifikálni a dolgokat.

    Mondjuk nekem könnyű, mert a 60GB-os PS3 még támogatja a PS2 játékokat, meg vettem egy rezgős dzsojt is.
    Most mit mondjak, egyiket sem igazán használom!
    Persze van akinek ez adja a lényeget, legalább is fontos szempont.

    Multicímek, hát ezek közül is eleve olyat választottam, ami egálban van az X változattal, vagy még jobb is a PS3 verzió: Oblivion, Fight Night 3, COD4, meg ilyenek. De van egy csomó másik, amivel még nem próbálkoztam, de ugyan ez igaz rájuk, Burnout, Merc2 vagy a CivRevo.

    Ár: a PS3 ára kb annyival magasabb, amennyivel többet pár év alatt a boxos emberke a Live-ért kicsenget. It az online ingyenes, meg eleve kapok egy csomó mindent a gépbe, ami lehetővé teszi hogy tényleg használjam egy nagyon jóminőségű média centerként is. Szal ha online játék, meg videozás a mániám, akkor az ár éppen, hogy kedvező!!!

    Ezekben persze benne van egy csomó dolog, ami az egyéni ízlés szerencséje.

    Az X-es problémák nagyrésze is ilyen.
    Hangos DVD:a PC-m is szét akar esni amikor felpörgeti a lemezt úgy zúg.
    Fizetős multi: itt is igaz, amit az előbb írtam, na ja viszont agépet meg xarért hugyért megkapja az ember.
    Drága kiegek: eleve olyan csomagot kell venni, amiben benne vannak. Másrészt ha it szerepel a drága kieg, akkor a PS3-nál meg miért írtad a drága árat. Ez azért ellentmondás.
    Amúgy a PSEye, vagy a külön rezgős dulashock 3 sem olcsó, igaz elég jó minőségűek, de akkor is.

    Én pl a két géppel kapcsolatban a következőket emelném ki. Habár mint írtam, alapvető minőségi hibát nem látok a PS-nél, de az állandó jellegű csúszások az agyamra mennek, na meg a más platformokra történő átvándorlások is. Akkor már legyen multi.
    X-nél viszont még mindíg a meghatározhatatlan, de elég magas arányú meghibásodás tart vissza a vásárlástól. Nekem nem kell ez a szarakodás mégha pik-pak jön megy a futár. Nem azt mondom, hogy marhára viyázok a dolgaimra, de nem sok ment tönkre idő elött, szeretem a megbízható dolgokat.

    Nem feltétlenül szörszálhasogatni akartam, csak arra rávilágítani, hogy valójában sok sok szempont van.
  • arty
    #252
    lowdog: a gta4 popup a dvdolvason mulik, nem a hdd-n :) (máshol meg nincs 'misztikus' popup, ami gépenként különbözne, azaz ahol van az minden gépen ottvan)

    gazgoblin: ok, legyen, alapverziók: 80k vs. 45k = ez még mindig ordas nagy különbség
  • gazgoblin
    #251
    neked alap a rezgés nekem meg alap a wifi...kinek mire van szüksége...
  • lowdog
    #250
    "a hdd a pluszokhoz kell, óriási hátrányod a hiányából nem származik, pláne nem egyelőre"
    "ok, akkor a kontroller már nem hátrány."

    kettős mérce rulez.

    a hdd hiánya nem óriási hátrány (popup?), bezzeg a rezgés hiánya...
  • gazgoblin
    #249


    mert nem rezeg a kontroller?

    hat akkor a box ára is ugrik mert nincs benne alap wifi...

    komolyan hagyjuk a faszságaidat
  • arty
    #248
    a hdd a pluszokhoz kell, óriási hátrányod a hiányából nem származik, pláne nem egyelőre

    induljunk onnan, h játékra, szabadidő eltöltésére mindkettő egyformán alkalmas: igen, innentől lehet nézni h mik a kompromisszumok, nekem anno pl a vga kimenet hiánya alapból kiejtette a ps3-at

    ok, akkor a kontroller már nem hátrány.
    viszont ebből adódóan az ár ugrik 90 ezerre (80g változat) :P
  • gazgoblin
    #247
    "akkor a box oldalán is mehet a "

    legolcsóbb, értelmes méretű vinyóval ellátott változat, hogy akinek egy kis esze van az majd hasznalni tudja a zajcsökkentő HDD install funkciót...

    "én inkább a negativumokat sorolnám fel:"

    te úgy veszel valamit hogy azt nézed mire nem jó? vagy eselteg úgy hogy arra jó-e amire neked kell?

    "az ITTHONI 80 gigáshoz rezgő vagy nem rezgő kontroller jár?"

    Rezgős jár hozzá.

    "-ár"
    ár????? komolyan ennyire értetlen vagy??? ár? najó itt befejeztem...
  • áll a baal
    #246
    na jah
  • arty
    #245
    ok, nyilván sarkitottam. gyakorlatban sem egy ritka lemezcsere (jrpg/15óránként) vagy egy mgs4 installálgatás nem igazi probléma.

    ez inkább csak 1 lehetőség, h belerugj a másik gép tulajdonosába :)))

    ---

    gazgoblin: hamár ps3 esetén is a legolcsóbbal jössz, akkor a box oldalán is mehet a 45ezres árkád és marad a különbség, amiről Mi, boxosok beszélünk ;)

    én inkább a negativumokat sorolnám fel:
    ps3:
    - multi cimek néha "problémásak"
    - visszafelé kompatibilitás halott ügy
    - kontrollermizéria (most akkor az ITTHONI 80 gigáshoz rezgő vagy nem rezgő kontroller jár? ha rezgő akkor ez nem probléma)
    - ár

    x360:
    - elviselhetetlenül zajos dvdolvasó
    - fizetős multi
    - elképesztően drága/exkluzív kiegészítők, pl. minőségi logitech kormányok nem mennek a boxon, ill. a box kormánya pécén használhatatlan

    nevetséges problémák mindkét oldalon: könnyedén lehetne őket orvosolni, csak sajnos leszarják a vásárlokat: és sajnos igazuk van, igy is megvettük valamelyiket :((((((
  • greyfox
    #244
    NA, az egy jó válasz! ;)
  • marcinger
    #243
    Killzone 2
  • gazgoblin
    #242
    most látom hogy valójában megint az árakkal próbálsz érvelni!

    akkor lássuk: (árak a platinumból véve)


    PS3 40GB: 80e

    -halk működés
    -exkluzivjai nem jönnek ki PC-n
    -ingyen multi
    -BD lejátszónak is jó lesz majd
    -pitiáner összegért cserélhető HDD (habár nekem se telt még be a 60GB de hátha)
    -nincs régiózár


    Xbox360 60GB: 60e
    éves LIVE: 8-10e (ha nem egy évre veszed a boxot akkor ezt hozzáadhatod még párszor)
    -hangyafasznyival szebb multi cimek
    -fasza JRPG kínálat
    -nincs install (majd lesz opcionális full DVD install (amihez a lemezt azért be kell majd tenni ellenőrzésre)

    magyarul akkor jó a box ÁRA hogyha csak single playerre használod (pláne ha JRPG-re) és a jövöben sem akarsz BD lejátszót a lakásba
  • gazgoblin
    #241
    Miért PS3?

    Múlt novemberben vettem (120ért két kontrollerrel meg két játékkal az 576-ban) mert a box még vastagon ipari hulladék volt (RROD fesztivál még tartott erősen).
    Nem láttam rajta olyan címet (boxon) ami miatt elgondolkoztam volna rajta hogy inkább azt vegyem de később, amikor pl. egy MGS4 kijön akkor eladjam és vegyek egy PS3-at.

    Teljesen egyértelmű volt hogy a drágább de halkabb és megbízhatóbb gépet veszem amire olyan játékok jönnek amiket várok is.

    Ha meg lassan bejön végre értelmes áron/mennyiségben a BD is akkor legalább nem kell vennem majd egy asztali lejátszót (az erősítőt és a TV-t se kell majd átkapcsolgatni filmnézés miatt)

    Két konzol nekem tök felesleges hiszen van mivel játszani egy konzolon is.
    PSN-es címeket félretéve toltam már pár játékot rajta:

    -Bladestorm
    -Disgaea3
    -Folklore
    -GT5p
    -Lair
    -MGS4
    -Overlord
    -Rock Band
    -COD4
    -Civ: Revolution
    -Jericho
    -Conan
    -OBlivion
    -Guitar Hero 3
    -Stranglehold
    -Kane and Lynch
    -Ultimate alliance
    -Motorstorm
    -Ninja Gaiden sigma
    -Resistance
    -Sega Rally
    -Soul Calibur
    -RS: Vegas
    -Viking
    -Heavenly Sword
    -Uncharted

    Még az idén megjelenő, tuti megveszem játékokat nem is soroltam.
  • Skyline
    #240
    Én inkább a fejlesztőket kezdem utálni mert sorra basszák el az agyonvárt játékokat...
  • guardian hero
    #239
    Nyilván legjobb, ha mindkét konzol van. De ettől még egyiket lehet utálni, minden családban van egy FEKETE bárány
  • Skyline
    #238
    Effektíve egyébként leszarom,nekem a lényeg hogy jókat játszak hangulatos játékokkal,és ehhez sajnos egyik nextgen konzol sem kihagyható,ps3ért fájnék mgs4 uncharted killzone 2 stb miatt,boxért sírnék gow2,starocean 4,forza 3 stb miatt...
    Wiiért nemsírok:)
    Az installidőt tényleg nemvágom egy cigi eltolás mellett minden felment,gt5p frissítés tény lassú volt.
    No mind1 mjd ha kijön a köv generáció szépen bemegyek kedvenc boltomba és becserélem rá mindkét (vagy csak az egyik) gépet játékokostul
  • guardian hero
    #237
    Én pedig az első installnál belefutottam 19 percbe. Kétszer szenvedtem végig, másodikra direkt mértem az időt. Everybody's Golf amúgy, 4.5 gigát tol fel a kis drága...

    2008 még csak most kezdődik...
  • Skyline
    #236
    Egyes egyedek eléggé elvannak tévedve azért install idővel,az eddigi legtöbb amit installt láttam kb 5 perc volt (mgs4 első installja)...
    Uncharted,Gt5p,mercenaries 2,Resistance...Egyik sem tartott addig...
    Mgs4 további installjai max 2 percek.
    A technológiákról és egyéb megrajzolásokról stb-ról meg lehet osztani az észt,de ettől még 2008 legszebb exkluzívjai ps3-ra jöttek eddig.
    Mercenaries 2 pedig igen,ps3-on stabilabb a boltban boxon kb 2 perc alatt szaggatásra bírtuk,ps3-on nemment.
    De mind1 nemóhajtok vitába folyni itt az okos emberekkel
  • guardian hero
    #235
    "Engem csupán a légyegtelen féloldalas hsz-ei"

    Akkor ne olvasd el, maradj hülye, és ne szólj hozzá bazdmeg. Nekem is jobb lesz, hidd el.
  • Zóanagyvarázsló
    #234
    Fact 1: Az Xbox 360 olcsóbb, elég ránézni az árcédulára.
    Fact 2: A Microsft konzolja rendszerint több AA-t és magasabb felbontást "présel ki" a multiplatform címekből.

    Hol itt a probléma?

    PS3 akkor éri meg, ha kell a Blu-ray, ha számít az ingyen multi (értsd: egyáltalán multizik-e az ember, ennek nem ksi valószínűsége van), illetve ha nem elég neki a 60 GB HDD. Exkluzívok nélkül számolgatva. Nélkülük nálam sem nyerhetne a PS3.
  • Zóanagyvarázsló
    #233
    Te döntöd el ki ér értelmeset, kinek van fogalma a dologról?
    Azért NEXUS6 kommentjén is bőven érezni, hogy hatással van rá a SWony marketing, megtervezett stratégiaként előadni a történteket pedig elég képtelenségnek hat.
  • PoisonChihuahua
    #232
    Hát öcsém, ennyi szart is régen láttam egy hsz-ben.
    Egy fanboy vérpistitől még elmenne, na de tőled értelmesebbet vártam.
  • PoisonChihuahua
    #231
    Egy szóval sem mondtam GuardianHero-nak, hogy érveljen, tegye azt, ha ettől jobban alszik. Engem csupán a légyegtelen féloldalas hsz-ei irritálnak....

    Nézd meg NEXUS6-ot, ő sem fogja rövidre a mondanivalóját, de ő legalább értelmeseket ír, mert van fogalma a dologról.
  • greyfox
    #230
    gondolom az, hogy 90 ezer vs 55ezer segít majd kitalálni, miért zártam ki a multi címeket.

    Főleg, hogy 360-on előbb jönnek, és 90%-ban szebbek a multi címek!

    De nem kell ennyire indulatosan fogalmaznod, anélkül is megértem..
    de azt, hogy miért vesz valaki ps3-at drágábban, szarabb multi címekért, hagy ne akarjam már megérteni ;)