1669
Flame On
  • Istencsászár
    #309
    állat vagy:DDDD
  • gazgoblin
    #308
    NPD augusztus:

    DS 518,300
    Wii 453,000
    PSP 253,000
    360 195,200
    PS3 185,400
    PS2 144,100

    viccesen:
  • zola2000
    #307
    Hát nekem mind a wiim, mind az x360am sima crt tvre van kötve (100hertzes, 70 centis), ott annyira nem érzem rossznak a wii grafikáját. HDtvn meg komopnens kábel, és 480p(az 848x480). Az előző generációban a minden platformra jól megcsinált multiplatform játékok kb úgy néztek ki mint xbox1-en, (pl prince of persia sorozat, splinter cell sorozat a double agent kivételével, need for speed sorozat). A wii meg hardveresen egy eléggé tuningolt gamecube, tehát sokkal jobb mint a ps2, de rosszabb mint a ps3/x360.

    De ha a grafikára vagy kíváncsi, nézegess trailereket az tenchu4ből fatal frame 4ből, és call of duty 5ből, ezek már viszonylag "jól" néznek ki. A fejlesztők egyre jobban kezdik kihasználni a wii hardverét, ez még távolról sem a maximum, sima tvre elég.
  • Istencsászár
    #306
    Ezek egy része jó játék lenne, hogy ha nextgen minőségben jött volna ki ( igy is jók persze, de nekem ebben a formában nem kell )
  • arty
    #305
    ezek közül melyik nem hadonászós cim? :PPP
  • guardian hero
    #304
    "Egyébként nem értem miért érné meg wiire flash játékot fejleszteni, mikor a flasht támogatja a wii opera böngészője ingyen :) "

    Valószínűleg azért, mert olyan aki egy flashjátékért pénzt ad :D
  • zola2000
    #303
    Háát nem csak ez a három jó exkluzívjáték van/jön wiire, jön sokkal több is, ezeket csak azért emeltem ki, mert ezeket várom jobban, egyébként a jobb wii exkluziv címek:

    Star Wars The Clone Wars: Lightsaber Duels, Super Smash Brosh Brawl, Mario Kart wii, Super Mario Galaxy, The Legend Of Zelda Twilight princess, Okami (ps2ről), No more heroes, Resident evil umrella chronicles, Resident evil zero(gamecuberól), Trauma Center: Second Opinion, Metroid Prime 3:corruption, The Conduit, Samurai Warriors: Katana, Tales of Symphonia: Dawn of the New World, Super Paper Mario, Dragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors, Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers, Monster Hunter 3, Final Fantasy Crystal Chronicles: My life as a king, Opoona, Battalion Wars 2, Fire emblem radiant dawn SimCity Creator, Harvest Moon: Tree of Tranquility, Sonic and the Secret Rings, Wario Land: Shake It!, Endless Ocean, Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure, Lost in Blue: Shipwrecked, Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 (ps2ről de jó), wing island, WII music, Animal Crossing City folks, Tenhu 4, Fatal Frame 4...
  • zola2000
    #302
    Jah bocs, a 480p-hez wiin komponens kábelt kell venni.

    Egyébként nem értem miért érné meg wiire flash játékot fejleszteni, mikor a flasht támogatja a wii opera böngészője ingyen :)
  • Snomag
    #301
    hat nemtom, en nem emlitenem egy lapon a kettot, masra lettek kitalalva szerintem es pl en (igy, hogy toltam mar rengeteget mind2vel) tuti hogy nem adnek ki annyi penzt a wiire..
  • Istencsászár
    #300
    "Call of duty 5 (cod4 pl nem volt), Tomb Raider Underworld, Force Unleashed, Spore"

    Butított, egyszerüsített verziókba hogy a hadonászolósok is élvezhessék... szinte csak a nevükben egyeznek, tartalmilag elmaradnak, kinézetben meg egy generáció különbség.

    "monster hunter 3, a tenchu 4"

    wííre is való játékok:)

    "fatal frame 4"

    nem tükrözi a wíí felhasználó bázisát...

    de ez csak 3 cím, nextgenekre egy hónapban jön ennnyi:)
  • zola2000
    #299
    Hát a multiplatform címek terén az elején tényleg nem akart rá sok cuccot kiadni az EA, de az ubisoft egyből jött ki játékokkal. Manapság meg a wii is egyre megkerülhetetlenebb, jön rá az összes komolyabb multiplatform cím, pl Call of duty 5 (cod4 pl nem volt), Tomb Raider Underworld, Force Unleashed, Spore, az exkluziv címek tekintetében meg egyre durvábbak jönnek wiire, gondolok itt arra, hogy wii exkluziv lesz például a monster hunter 3, a tenchu 4, és a fatal frame 4, de érdekes módon mind olyanok fikázzák a wiit, akinek nincs. Én egy ideig el is hittem hogy az x360 jobb, ezért is vettem egyet, pedig nem jobb.

    Jó mondjuk annyira meg sem bántam, a sok x360exkluziv jrpg miatt...
  • arty
    #298
    esély? eséj? :D
  • arty
    #297
    ezesetben le a kalappal

    ---

    NEXUS6: boxbol sose legyen slim, a 'nagy' verzio is 'szétégett', namost ha egy ekkora házba sem sikerült értelmes elrendezést találni ... :( (pedig egy félhülye pcmodder is képes lenne szerencsésebb hűtést gondolni egy ekkora térfogatú (vagy akár kisebb!) házba)

    egyébként a HDMI akkor jobb a VGA-nál, ha desktopot nézel, windowst, linuxot. a játékaidat viszont nem a megjelenítőd nativ felbontásában játszod, hanem joesetben 1280x720-ban és azt kell a konzolodnak vagy a megjelenítődnek méreteznie, ám sajnos HDMI-n igen kevés megjelenitő képes nativ jelet fogadni, ellenben a VGA-val. na itt bukod a minőséget először, ha ezt a megjelenítődre kell biznod. márpedig ps3 esetén erre a konzol nem képes, ergo ott BIZTOSAN buksz a képen ... x360 esetén általában megy a konzolnak a jominőségü méretezés a megjelenitő nativ felbontására, ha mégse megy, akkor ott a VGA és ott mégnagyobb eséllyel megy a nativra méretezés...

    zola2000: nincs hdmi kimenet a WII-n, de ha lenne se érne semmit a vérgagyi harvder miatt
  • marcinger
    #296
    480p? mondjuk ez érdekes. Nekem a ps crt tévén 576pben futott.
  • guardian hero
    #295
    Az irányítás nextgen? LOL :D Pontatlan szar lagos irányító, béna technológiával (nagyon bevilágításfüggő), ráadásul a játékstílusok 90%-ban használhatatlan, vagy jóval alatta marad a dual analóg kontrollereknek.

    Wii-n mióta van amúgy digitális videokimenet? 480p mondjuk amúgy is fos bármilyen HD tévén...

    2010 körül a Wii lufi már rég ki lesz pukkanva, sőt, gyakorlatilag már a kezdetektől nem jött rá semmi komoly multiplatform cím. A PS3-X360-PC szentháromságra fejleszt mindenki, mert installed base-ben simán veri a Wii-t, tie ratio-ban meg szarba-hugyba alázza. Wii-re csak olcsó gagyi flashjátékokat van értelme fejleszteni, másra nincs igény.
  • marcinger
    #294
    Az irányitó jópofa. Én a Red Steelt élveztem nagyon. Jó volt kardozgatni. Viszont a grafika zavar. Így ps3om és box után már nem ülök le olyan géphez aminek ezeknél csunyább a grafikája.
  • zola2000
    #293
    Jó mondjuk azért exkluziv részek készülnek wiire, mert egy ps2 portnak gyenge a grafikája wiin, egy nextgen porthoz meg a wii gyenge, tehát amolyan félnextgennek mondanám a wiit teljesítmény szempontjából, de legalább ingyen van a multi, és az irányítója nagyon jó.
  • zola2000
    #292
    rá lehet kötni hdmin a hdtvre, és 480ps digitális jelet ad le, ami több mint a prevgen.

    Mellesleg az irányítása nextgen, és sok elemző szerint 2010 körül úgy el fogja szippantani a fejlesztőket a ps3/x360 párostól, mint ahogy a ds szippantotta el a fejleszőket a psptől, és a legtöbb exkluziv játék is wiin van (igaz ennek csak egy rész jó, de ez is épp elég)...
  • NEXUS6
    #291
    Hétvégén a Póluscenterben nézegettem a Boxot, valami faxa fps ment rajta, végre valami értelmes kivetítőre rakták és tényleg szép telített színei voltak.
  • Istencsászár
    #290
    Ha egyszer lesz rá alkalmad nézd meg...
  • NEXUS6
    #289
    Hát te tudod, hogy gáz-e;) A pc-t ugyan azon a monitoron használom, amin a PS is van, és ha összehasonlítom a Linux képét a Windózével hát igen csak ráver a digitális hdmi-dvi a vga-ra!!! Kb mint amikor a monitorról letisztitod a fél év alatt összegyült port, tüsszenetet, meg sörfröcskölést.;)

    Persze ha szerencsére bennhagyták a vga-t úgy jobb a helyzet. Szerintem ezen is lehetne spórolni, úgy is mindenki a vga-t használja, szal ha csak a gépek felénél műxika hdmi, a többinél csak dísz, azt se nagyon veszi észre senki és még is lehet fittizni.;)))
  • Istencsászár
    #288
    "Azért az eléggáz, hogy a digitális HDMI képe xarabb az analog VGA-nal! Talán a VGA jelet digitalizálják vissza???? Ha ez tényleg így van akkor inkább nem is mondok semmit."

    akkor lenne gáz hogyha nem lenne VGA lehetőség, igaz akkor nem is látná az ember a különbséget, de mivel van így nem a VGA a gáz hanem a másik kettő... :)
  • marcinger
    #287
    Szerintem a dvdt már viszi. Mintha valahol olvastam volna...
  • NEXUS6
    #286
    Majd ha lesz rajta HDMI kimenet, vagy legalább valami DVD-t letud jáccani!;)))
  • marcinger
    #285
    Mi? A wii nem számit nextgennek!
  • zola2000
    #284
    Miért csak playstation vs xbox, mikor a lejobb a wii?
  • lowdog
    #283
    akkó az egy szar
    meg a ps3 is

  • NEXUS6
    #282
    Sok szempontból a PS3 a lehető legrosszabkor startolt. Ha ki tudják korábban adni, és a fejlesztőkhöz is előbb kerülnek a kitek, akkor nincs ez a nagy negatív különbség a multiplatform címekkel kapcsolatban, meg azok a játékok amiket évek óta ígérnek, már kinn lennének, talán annyi exkluzívot sem vesztenek. Ha várnak egy évet, és kicsit áttervezik a rendszert, akkor egy kicsit erősebb hardvert adhatnak, amivel a későbbi indítást előnyükre változtathatják.

    Amikor a PS2-t kivonják a forgalomból ahhoz képest egy féléven bül a PS2 a helyére fog kerülni! Ár lezuhan, és jön egy másik hardver, aminél nem kell a sebészetre rohanni, ha a gyerek a lábára ejti.
    Tudna egy olyat csinálni a M$, ha arra az időre időzítve ő adná ki az X-box updatelt és "jóárasított" változatát.
    Na azzal bexopatná a Sonyt!!!!;)))
  • marcinger
    #281
    Fél évig volt 360am 12 eredeti játékom volt rá. Van rá warez még sem flasheltettem ki.
  • NEXUS6
    #280
    Azért az eléggáz, hogy a digitális HDMI képe xarabb az analog VGA-nal! Talán a VGA jelet digitalizálják vissza???? Ha ez tényleg így van akkor inkább nem is mondok semmit.

    Hát nekem ott figyel a sarokban az elsőgenerációs PS2 és nem gondoltam volna, hogy a PSOne-nál is kisebb slimet csinálnak belőle. A japánoknál tuti siker lesz egy slim PS3, nekik ez a mániájuk. De ez csak a külső. Ha aztmondod, hogy a PS1-nek PS2-nek nem volt ellenfele, akkor vagy nem éltél akkor, vagy rosszul emléxel.
    Amúgy ha utánaolvasol kicsit ez hivatalos stratégia, hogy előbb kispéldányszámban drágán a piacon tartják a terméket, aztán amikor a technológia kellően olcsóvá válik és kialakul a megfelelő bázis, akkor futtatják fel a termelést, nyomják le az árakat a béka segge alá és kaszálnak mint halál.

    Ez kéne az X-nek is, csak éppen az ő gyártástechnológiájuk a háttér maga, nem teszi lehetővé, hogy megcsinálják.
  • arty
    #279
    azért hitelesebb lenne a dolog, ha közben PS3-on is lenne warez ;) igy könnyű jónak lenni ...
  • arty
    #278
    nem sajnos :( és feliratot sem tud AVI mellett :(
  • arty
    #277
    Én félek, h mit hoz a jövő.

    Félek, h akár a sony, akár az MS elmegy a wii irányába és esetleg csak egyetlen szereplő marad a piacon, aki a komolyabb játékosokat is kiszolgálja. Verseny nélkül kezdődne viszont az igazi sz@patás!

    A HDMI hiánya a vga lehetősége miatt a boxon nem volt akkora érvágás, sonynak is a bluray miatt kellett hozzá ragaszkodnia, ami a korai időkben biztos szintén hozzájárult a konzol magas árához és az okozott veszteségekhez, míg manapság a filléres dvdlejátszókon is ott van.
    Persze kétségtelenül kényelmes megoldás, mégha sokszor nem is azon kapod a legjobb képet ...

    PS3 sose lesz népkonzol: a ps2 mai napig nincs 30 alatt, ami azért elég röhej, hiszen fillérekből áll össze a kis masina :( Persze lehet h ez stratégia is: drága ps2 mellett 'érdemesebb' a ps3-at választani.
  • Istencsászár
    #276
    "HDMI azért az X-re is rákerült"

    rá, de aki valaha is megnézi HDMI vs Komponens vs VGA kábellel a kijelzőjén az eredményt az első kettőtől sírva fakad annyira szar a VGA által nyújtott kép tükrében...

    PS mint népkonzol? ez eléggé kizárt ebben a generációban. Azért sikerült a PS1-PS2 érában akkora felhasználó bázisra szert tenni, mert nem volt ellenfele...

    Aztán hogy a jövő mit hoz majd kiderül...
  • lowdog
    #275
    xbox lejátszik mkv-t?
  • marcinger
    #274
    Én sima boxon warezoltam mint az állat. Ma ha valaki a közelemben emlegeti a letöltések ayon nvitába szállok és szépen elmondom, hogy a warez rossz.
  • NEXUS6
    #273
    Csak annyit fűznék hozzá, hogy sokat változik a világ, változik a hardver és a szoftver kínálat is, de a felhasználó is. PS2-őn még orbaxájba warezoltam, most meg maga vagyok a szerzőijogvédők álma.;) Mert mondjuk valszeg jobban meg is tehetem, mondjuk full árban én sem tudnék/akarnék játékot venni, de a PS2-es DVD-ket először 1500-2000-ért kaptam, nem sokkal többért ma meg origi PC-s szoftvert vesz az ember, de PS3 játékokhoz is hozzá lehet jutni 10 alatt. Cserélni meg mindent lehet.

    Amikor beindult a PS3 akkor még hdcp-s monitort, meg 7.1-es HDMI-s erősítőt aranyárban mértek, de nem is volt nagyon. Eltelt egy év se, és ezek sztenderd dolgok. 2005-ben az X maga volt azisten, de 2008-ban a PS3 extra tulajdonságai, már egyáltlán nem extrák, és a HDMI azért az X-re is rákerült. Ha így nézzük akkor azért jól gondolkozott a Sony.

    A megjelenéskor tényleg nem 2 forintba került a PS3 és az X azért összeségében még mindíg "költséghatékonyabb". És hogy egy kis vitát generáljak, azért ez szerintem változni fog. 2-3 év alatt a PS3 gyak átváltozik slimmé, kb mire kijön az új Xbox. Csak addigra a PS már megint népkonzol lesz, mire az X új verziója kénytelen lesz megint felvállalni valami elitkonzol jelleget, amibe majdnem belebukott a PS3-is. Vagy persze követheti a M$ a Nintendó féle utat és kiadhat valami Wii szerű félnextgent.
  • gazgoblin
    #272
    "Full installt minden currentgen konzolba!"

    egyetértek...

    sőt le lehessen tölteni mindent LIVE-rol vagy PSN-ről hogy még a lemezt se kérje!
  • Zóanagyvarázsló
    #271
    Persze, ezek a védelmek gyakran gusztustalanok. Ettől függetlenül az egy szem DT használata nem nyűg, lévén én backupolok mindent, a polcig sem kell elmennem. Tehát ez nem molyolás, hanem kényelem.

    Az pedig, hogy az eredeti lemezt mennyit pörgeti - rosszabb esetben mennyire darálja - egy játék, szintén védelemfüggő, full install lévén akkor sem beszélhetünk folyamatos zúgásról. Illetve vannak olyan játékok is, melyeken nincs védelem, megint mások pedig online aktivációval működnek (persze ennek is emgvannak a hátulütői), így szintén nincs szükség lemezre.

    Full installt minden currentgen konzolba!
  • arty
    #270
    ha mindenki tudatosan venné a konzolját (mit Te vagy Én):

    nem lenne szükség erre a topikra
    ahogyan a Te pozitivumokat felsorolo kommentedre sem
    ahogyan az Én negativumokat felsorolo kommentemre sem

    igazából igy sincs rá szükség, hiszen mindenki eldöntötte már valami alapján, hogy milyen konzolt akar, a többiek meg a megszokás miatt vesznek egy ps3-at, mert bizony a fejekben még ott a brand :)