85
  • dez
    #45
    Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy biztos működik, csak a reagálásokat jellemeztem.

    Egyébként azért érdekes, hogy annak idején, amikor a két eredeti felfedező előállt, hallani lehetett híreket, hogy itt-ott sikerült utánuk csinálni. Mégis, az "illetékesek" a tévében ellentmondást nem tűrően kijelentették: senkinek sem sikerült megismételni...

    Az itt linkelt oldalakon szereplő, nem egyszer tudományos fokozattal bíró személyek által elvégzett, sikeresnek mondott kísérletekről szóló tudományos beszámolók is nyilván mind csalások, hazugságok...
  • dez
    #44
    -1 t
  • dez
    #43
    Ez is csak látszatra ilyen logikus és igaz. Valójában Kínának sem érdeke, hogy ott bárki függettlenné tehesse magát az állami vezetéstől. Az importált olaj árát meg úgyis összehordja a nép.
  • dez
    #42
    Hja, az internet korában már nem nagyon működik (legalábbis ha egyszer kikerült) az elhallgattatás, az új statégia: csináljanak, amit akarnak, a tömeg (az emberek 99.999999%-a) úgyis csak rácsodálkozik, aztán csak megvonja a vállát.

    Az adott területtel behatóbban nem foglalkozó kutatók számára meg, amíg nincs nagybetűkkel leírva pl. a Nature-ban, hogy immár tudományos ténynek szabad venni, addig vehemensen támadni való csalás, tévedés, stb. Ez hatásos védelmi mechanizmus, csak éppen manipulálható.
  • rigidus
    #41
    Idefigyelj, hagyjad, Roli! Ezeknek olyan mindegy, hogy honlapot adsz, videot, tervrajzokat, ezek mind egyformak, csak azt hajtogatjak, hogy akkor hiszik ha latjak. De meg ha a kezebe nyomsz egy ilyet v. hasonlo energiaforrast akkor is a "csalast" keresik benne. Csak azt hiszik el amit a Nagy Televizio az orruk ele bax.

    Nagyjabol ez a folyamat zajlik le mikor a kezukbe nyomsz egy overunity eszkozt:

    1. Jeee, hat ez mitol vilagit? (nagy, kerek szemek ) Hehe, ez tok jo.
    2. (nehany masodperccel kesobb) Neeeem, ebben elemek vannak. (Kerdes: Hol? Mutasd meg!)
    3. Azt nem tudom, de akkor is valahogyan belemegy az aram. (Kerdes: Hogyan?)
    4. Nem tom, de ha ilyen egyszeru akkor miert nincs mindenkinek ilyen? Mert csak az a jo amit mindenki csinal. (Kerdes: Es azt ki mondja meg, hogy ki mit csinaljon?)
    5. Azt se tudom, de az akkor is jo...

    Egyszer az ilyen arcokbol fogok csinalni egy kib.ott videot...
  • rigidus
    #40
    > Érdekes ez a kísérlet, de én egy csak ívfényt láttam, amely az elektromos áram hatására az elektródák között létrejön a folyadékban.

    Ami ugye egy ionizalt gaz jelenletere utal es folyadekban egy eleg abnormalis jelenseg. Ugye azt nem kell mondanom, hogy gazt ionizalni csak gazban lehet.
  • roliika
    #39
    Én meg sok sok buborékot is ami valszeg hidrogént termelt.
  • Epikurosz
    #38
    Érdekes ez a kísérlet, de én egy csak ívfényt láttam, amely az elektromos áram hatására az elektródák között létrejön a folyadékban.
  • roliika
    #37
    Tessék.

    Fickó egyértelműen megmutatja mi micsoda hány volt, hány fok, miből van az elektróda.
  • Epikurosz
    #36
    A honlapod szar, csak reggeltek olvashatják.

    A másik:
    Ha tényleg lehet atomokat összeolvasztani egy befőttesüvegben, akkor miért nem csinálod meg te otthon? Élvezed, hogy kiadsz egy csomó pénzt az áramszolgáltatónak, vagy a fűtésre télen?
  • Locotus
    #35
    "Gondolkodj el inkabb azon, hogy mit veszitene."

    Leszerelne pár olajtanker hajót és átépítené áruszállítóvá hogy még több olcsó cuccost hozzon Európába meg USA-ba és bezárhatna jó pár szénbányát hogy azok a munkások gyárakba dolgozzanak pl
  • rigidus
    #34
    > Az olajlobbira gondolni minden elvetélt energetikai újítás mögött kissé naív hozzáállás.

    Ezt a filmet pedig kifejezetten az ilyen naiv hozzaallasu embereknek keszitettek. Ezt a honlapot is.

    > Mit nyerne azzal pl. Kína, vagy Japán, ha maradna az olaj hatalma?

    Gondolkodj el inkabb azon, hogy mit veszitene.

    > Semmit, minden olajat importálnak. Nekik aztán érdekük lenne az olaj kiváltása.

    Marhara. Legalabb annyira mint az USA-nak ~$500 milliardot kolteni haborura.
  • rigidus
    #33
    > rigidus, észnél vagy?

    Ertekelem a groteszk humort.

    > Azon a videón annyi látszik, hogy van néhány drót, meg egy palack, ami elkezd a látható tartományban EM hullámokat sugározni. [...] Ha valóban sikeresek a kutatások, és arról érdemlegesen számol be cikkében (nem kell, hogy azt a nature-ban lepublikálják), akkor azt úgy kell megtennie, hogy mások is megismételhessék.

    Ebben a topikban te vagy kb. a harmadik diszlexias hotshit aki nem talal meg egy honlapot az url alapjan. A kedvedert most UJBOL BELINKELEM A PROJEKT HONLAPJAT.

    Ha igy se megy, akkor nem en vagyok az embered.
  • Epikurosz
    #32
    A remény hal meg utoljára.
  • rolika
    #31
    pont erre gondoltam én is :)
  • Nos
    #30
    Ettől függetlenül jó lenne, ha működne :)
  • Nos
    #29
    Az olajlobbira gondolni minden elvetélt energetikai újítás mögött kissé naív hozzáállás. Mit nyerne azzal pl. Kína, vagy Japán, ha maradna az olaj hatalma? Semmit, minden olajat importálnak. Nekik aztán érdekük lenne az olaj kiváltása. Ráadásul tudományos és anyagi potenciál is van mögöttük. Biztos kutatnak is eleget, mégsincs áttörés. Ha lenne, akkor Kína sem atomerőműveket és széNerőműveket építene, hanem buborékfúzionálna ezerrel és nem építene földgázvezetékeket az oroszok felé.
  • paat
    #28
    rigidus, észnél vagy? Nem kell csodamasinákért külföldre menni, Egely is tud nagyon jókat ;)
    Ha van ideje az embernek, nagyon jó buli ezekkel a hírekkel foglalkozni. Legtöbbször a honlapon nem is azt állítják, mint amit mások cikkükben leírnak. Olyasmi, mint amikor két fotó között a különbséget kell keresni... Így pl rigidus, Te tudod, mit linkeltél be? Azon a videón annyi látszik, hogy van néhány drót, meg egy palack, ami elkezd a látható tartományban EM hullámokat sugározni. Ilyen minőségű videón James Randi is tudna poharat lebegtetni.

    Ha valóban sikeresek a kutatások, és arról érdemlegesen számol be cikkében (nem kell, hogy azt a nature-ban lepublikálják), akkor azt úgy kell megtennie, hogy mások is megismételhessék. Pl akár az ELTE vagy BME TTK-n is. Tehát az illető nem jó cikkíró vagy nem lehet megismételni a kísérletet. A megismételhetőség pedig természettudományos alapkövetelés.
  • rigidus
    #27
    Te is kiprobaltad?
  • rigidus
    #26
    A honlapjan levo dolgokat kiprobaltad mar?
  • KasztnerTokman
    #25
    a youtube video egyébként kamu ,de nem cink.
  • Epikurosz
    #24
    Az általad hivatkozott Youtube-os videó érdekes, de nem bizonyít semmit.
  • Epikurosz
    #23
    kamu hát, mert ha működne, akkor elvileg bárki otthon meg tudná ismételni egy befőttes üvegben.
    Sajna, otthon nem működik, csak ennek a furanevű, indiai származású ipsének működött. olyan ez is mint Maharishi Mahesh Yógi, vagy Úri Geller abrakadabrái.

    Hiszem, ha látom!
  • Epikurosz
    #22
    kamu az egész.
    Ja, és a szankciókat nem "teszik", hanem "hozzák", vagy bevezetik, alkalmazzák, kiróják stb.
  • szombi
    #21
    Egely Gyurika hunn van ilyenkor?
  • valamit
    #20
    Folyékony szén-dioxidban létezik a szonolumineszcencia hatás? Lehetne ezzel energiát termelni? Mert ha (bármiképp, akárcsak a helyzeti energiájából lehetne a légköri szén-dioxidnak energiát termelni) igen, akkor akár az emberi energiatermelés egy állandó légköri szén-dioxid szinten tartható lenne a Föld vízháztartásnak körforgásához hasonló módon.
  • rigidus
    #19
    Neked is: ott a video, meg a honlap amiket linkeltem aztan ismetelgetheted otthon. Ennyi.
  • Nethyrrea
    #18
    ha télleg működik és nem hazudott az ürge, esetleg egy nagyobb nyilvánosság előtt megismételhetné a dolgot.
  • Balumann
    #17
    Igazad van, hatalmas haladás van energiaforrások terén. Nem is tudunk választani időnként, hogy melyik korlátlan energiaforrást válasszuk. Végülis csak 2 sikeres kísérletet hajtott végre állítás szerint.

    Semmi okunk összeesküvésre, vagy bármire gyanakodni, igazad van. A világban soha nem fordulnak elő ilyenek. Hozzánk is valószínűleg minden részlet eljutott, igaz minden ami a médián keresztül jutott el hozzánk...
  • Molnibalage
    #16
    Jaj Istenem, már megint egy összeesküvés elmélet hívő. Ezen az alapon még nem létezne technikai haladás, mert valakinek mindig csípi a szemét az újítás.

  • A1274815
    #15
    Remélem tényleg csak koncepciós per és nem a professzor hazudott ebben.

    A videóról annyít kell tudni, hogy ha ultra hanggal esnek neki az acetonnakm, akkor deutérium nélkül is elkezd világítani a kavitációnak nevezett jelenségtől, mely az acetonban több millió fokot is elérhet. A sugáruzás mérőről sajnos működés közben nem lehet leolvasni semmit sajnos.
  • rigidus
    #14
    http://jlnlabs.online.fr/cfr/index.htm
  • rigidus
    #13
    > ...mégsem teszik.

    Vagy te nem tudsz rola, hogy teszik. A ketto nem ugyanaz.
  • Cat #12
    ha akkora nagy felfedezés lenne, sokan utánacsinálhatnák, mégsem teszik.
  • rigidus
    #11
    > Tehát ő levélben azt mondja semmi köze hozzá, tisztázták is. Most meg újra megvádolták, még több mindennel.

    Ezek koncepcios perek. Lasd: mai Magyarorszag. (na nem mintha mashol ne lenne)
  • NEXUS6
    #10
    Az a gáz, hogy valójában sokkal nagyobb a kavarás mint gondolnánk. A valóságban minden kis érdekcsoport úgy állítja be magát, mintha valami hatalmas összeesküvés része, vagy egyedüli ellenállója lenne. Ez igaz a zöldekre, az olajosokra, vagy éppen az egelistákra.

    Valójában apró kis pillanatnyi érdekek döntenek a legnagyobb kérdésekben is. És ez sokkal szörnyűbb annál, mintha egy nagy túlvilági összesküvés áldozatai lennénk.

    A dinoszauruszok idejében pl nem volt jégsapka sehol, és a felmelegedés már vagy 12 000 éve tart kisebb nagyobb megszakításokkal (mert ugye a jégkorszaknak is vége kellett érnie valahogy), vagy köolaj előreláthatólag még 100 évig biztos lesz elegendő, de valószínüleg a CF hívőknek is igazuk van.

    Ez az ember is több 10 000 dollárt kap évente, nem hülye kimondani, hogy bocs tévedtem, mégsem volt igazam. Mert valszeg hisz is benne. A tudomány történetében nem ez lenne az első eset, amikor egy kutató hite megelőzte a tényeket.
  • Balumann
    #9
    Ez az egész eléggé érdekes...
    Most még1x elolvastam. Bennem is mindjárt az a kérdés merült fel, hogy miért hazudott volna, gondolta hogy nem derülne ki egy ilyenről hogy nem is működik a dolog?

    "Taleyarkhan a Nature magazinnak írt levelében mindkét vádat elutasítja, mondván semmi közük magához a buborékfúzió tudományához, továbbá megkérdőjelezi az ellene tett szankciókat is, mivel szerinte ugyanezt a két kérdést egy illetékes bizottság 2006-ban már megvizsgálta és tisztázták őt."
    Tehát ő levélben azt mondja semmi köze hozzá, tisztázták is. Most meg újra megvádolták, még több mindennel.

    Nyilván valakiknek nem volt érdeke, hogy folytassa a kísérleteit, munkáit, mert még a végén feltalál valamit ami sokkal jobb lenne... legalábbis az embereknek (vagy már fel is talált, csak elfojtják).
  • rigidus
    #8
    > A kiserleteket pedig meg senki nem tudta utanozni, tehat valszeg az eredmeny is hazugsag.

    En a helyedben megneznem a videot amit lent linkeltem.
  • alien47
    #7
    belekötnek akart lenni
  • alien47
    #6
    "Az egyszerű asztali berendezés egy olcsó és korlátlan energiaforrás lehetőségével kecsegtetett,"

    Itt a gond. A kőolajipari résztvevőknek biztos csípi a szemét az éves pár milliárd dollár haszon elvesztése. Ezért elkötnek mindenbe. Sajnos nem a friss betonba.
    Sok sikert a profnak, aztan jöhet a szép új világ kőolaj nélkül.....