6043
Egy böngésző a Google-től.
  • PyRex
    #94
    "Ha én igazi alpári módón írtam volna neked ,akkor monitorod is hanyattvágódótt volna"

    és lol :)))))
  • mflex #93
    "dehogy! viszont itt most ezt látom. amúgy nem hinném, hogy itt bárki is azt nézné egyből, hogy mi benne a szar. nem, én sem! egyszerűen csak összehasonlítom az általam preferálttal, mert bizony ilyen az ember"

    É nem ilyen vagyok sosem írtam még vagy fikáztam semelyik böngészőt, ha az sg-én (vagy máshol) cikk jelent meg róla. Nem "rohantam" java tesztelésekre, nem kerestem direkt olyan honlapokat, amitől tuti , hogy kiakadna egy új bönésző és attól mert a nagy google-ról van szó nem esek kétségbe, hogy elsőre nem tudott egy olyan béta-t összedobni ami minden ember tetszését elnyeri.

    "A "döglött lőtéri kutyát" nem édekli hogy milyen adatokat gyűjt a böngészési szokásaimról a Google."

    Ezt úgyanúgy a "többiek is " megteszik, jah ,hogy azok nem írják le? :DDD

    Tényleg a kutyát se érdekli :)

    "Ráadásul kímélj meg az alpári stílusodtól mindenkit, ha nem tudsz értelmesen hozzászólni, akkor ne tedd!"

    Ha én igazi alpári módón írtam volna neked ,akkor monitorod is hanyattvágódótt volna, de ez egyáltalán nem volt az.

    Tudod egyáltalán mit jelent a szó?
  • PyRex
    #92
    ff memóriakezelése az összes böngésző körül a legszarabb. nálam is egy idő után folyamatosan 200mb körül van az ff által foglalt ram. ha bezárom az összes tabot, csak egyetlen böngészzőben egyetlen oldal marad nyitva, akkor sem csökken... ilyenkor úgy be tud lassulni, hogy inkább bezárom - megnyitom újra. de ez azért elég gáz. a 3-as verzióban azt hiszem már nem ilyen vészes a dolog.
  • PyRex
    #91
    már ne haragudj, de mflex-nek nagyon igaza van. jó a stíluson lehetne kicsit csiszolni, de a mondandójával egyetértek.

    minek állandóan fikázni mindent? megjelenik egy hír valamiről, máris jön a sok lúzer tizenéves (akinek nem inge...) és leszólja, hogy szar. lennétek 10 évvel idősebbek, simán jobb értékrendetek lenne, én még emlékszemm arra, amikor egy rohadt mp3 3kbyte/sec sebességgel vánszorgott lefelé és nem volt letöltésmanager meg ilyen dolgok, amivel folytatni lehetne, ha megszakadt volna. na akkor meg tudtuk még becsülni a fejlesztéseket, de ma már...
  • Ability
    #90
    Egy teljesen nyílt forrású programnál igen érdekes lenne, ha adatot gyűjtenének rólad.

    Én amúgy már élesben elsődleges böngészőmnek használom, nálam semmilyen hiba nem jeletkezett, és mindenben gyorsabb, mint a többi böngésző. A program indulása is hihetetlen, illetve az oldalakat is csak úgy dobálja. Vistán nem olyan igénytelen a design sem, ilyen áttetsző az ablak, nagyon jól néz ki, szóval az is tetszik. Tetszik a végtelen letisztult felülete, tetszik, hogy még a könyvjelzők sincsenek elől. Tetszik, hogy alig van szem előtt valami, de mégis jól használható. Próbáltatok már file-t lementeni? Az is tökjól meg van csinálva. Nekem nagyon tetszik, nem értek egyet azzal, hogy égés lenne, szerintem nagyon is magasan van a léc, és ezt még csak fokozni lehet. És ezt úgy mondom, hogy Opera vérfan voltam mindig is.
  • lck
    #89
    A "döglött lőtéri kutyát" nem édekli hogy milyen adatokat gyűjt a böngészési szokásaimról a Google. De tényleg.
  • Bexter
    #88
    valaki elolvasta azt hogy ez béta verzió?
    hülyeségnek tartom hasonlitgatni egy 3. verziós böngészőt egy első verziós bétához.
  • lck
    #87
    Teljesen egyetértek veled. Én Firefoxot használok, és nem valószínű hogy egyhamar áttérnék ( ugye azok a fránya kiegészítők ). De ez így első publikus bétaként teljesen jó. És nálam igen is érezhetően gyorsabb a böngészés FF-nál.
  • fapapi
    #86
    Google ennél egy sokkal tőkeképesebb cég, hogy egy ilyen böngészőt mutasson be, ezt égésnek tartom!
    És nem hiszem, hogy összehasonlítható a firefox fejlesztésével!

    Csinálj jobbat kifejezésed meg felháborító könnyű ezzel takarózni!
    Szerinted a Google miért csinált böngészőt? hogy a két szép szemednek jó legyen?
    Azért csinálta, hogy még több adatot tudjon meg az emberek internetes szokásairól és még több hasznot húzzon belőle ezért már ne is haragudj de csináljon egy normális böngészőt még ha béta is!
    Azt hiszem a lecke fel volt adva és voltak minták, ami alapján a fejlesztés így egy rakás szemét!
    Ráadásul kímélj meg az alpári stílusodtól mindenkit, ha nem tudsz értelmesen hozzászólni, akkor ne tedd!

  • ProGabe #85
    "Az ff első böngészője olyan kurva jó volt , hogy mindeki egyből elélvezett és áttért rá?"

    dehogy! viszont itt most ezt látom. amúgy nem hinném, hogy itt bárki is azt nézné egyből, hogy mi benne a szar. nem, én sem! egyszerűen csak összehasonlítom az általam preferálttal, mert bizony ilyen az ember

    amúgy a gyorsaság pedzegetését, mint költő kérdést a böngészők piacán vajon mikor fogják már végre elvetni? az, hogy milyen gyorsan indul egy böngésző jelenleg kit érdekel (főleg windows környezetben, egyik percben még x sec, másikban már 3 seccel lassabb)? vagy van olyan, aki mindig bezárja és újra megnyitja minden egyes elolvasott cikk után?

    hogy milyen gyorsan hozza be az oldalakat kismillió dolgoktól függ. persze azon felül, hogy milyen netet rakunk alá
  • mflex #84
    A google csinált egy böngészőt. grat.

    Elsőre talán az egyik legjobb és akkor jön a sok fikázó ff buzeráns, hogy ez benne a szar az benne a szar.

    Az ff első böngészője olyan kurva jó volt , hogy mindeki egyből elélvezett és áttért rá?

    Én nem akarom védeni a goggle-t, de első és ráadásul bétá böngészőként elég szépet alkotott.

    Használt már valaki MAc-en ff-ot? ki kell próbálni és többet nem használod windows alatt, mert akkora a

    különbség sebességben ,megjelenítésben és minden másban, amit csak az tudja aki a használta már.

    Mint írtam én safari 4-et használok, jelenleg a leggyorsabb és legszebben jelenít meg bármilyen oldalt

    mac-en (szvsz), de mivel kipróbáltam a google böngészőjét vistan nekem nagyon tetszett és kiváncsi leszek milyen lesz majd os x-en is.

    Mi a faszért kell mindig mindent fikázni? Csinálj jobbat

    chhh
  • 5c0rp330n
    #83
    nálam ff sokszor megevett magában 200 megát, semmi különösebb dologtól, csak az egy idő után még össze is omlott. ramom pedig van, mint a tenger, azzal nincs baj :)
  • ProGabe #82
    a memóriahasználata jelenleg, hogy is mondjam. szar :)

    az egy dolog, hogy külön processen vannak a lapok, és az milyen jól jön amikor összeomlik. viszont amikor meg van nyitva 10 és mindegyik foglal 20 megát, na az már kicsit gáz :S

    van még hova fejlődni. 0.2 verzió. én most ezt hagyom, hadd evolválódjon kicsit, majd ha lesz valami normálisabb verzió megint megnézem mit tud
  • Malakai
    #81
    És ja, vannak hiányosságai elég erősen, persze ezek nagy részét gondolom ki lehet majd javítani addonokkal, de pl pont a smooth scroll az amit kétlem...

    Aminek firefoxba nagyon örülnék és itt afelé mentek el, hogy a tabokat(, meg az addonokat) külön meg lehet nézni, hogy mennyit foglalnak le a rendszererőforrásokból..
  • fapapi
    #80
    Nem estem hasra tőle lehet, hogy fejleszteni fogják, de a goole-től nem egy ennyire csupasz semmitmondó felületet vártam volna! A weboldalak megjelenítése sokszor hibás lehet, hogy csak kicsi hibák, de vannak! ( persze ez a weboldalfejlesztők hibája is)
    Lassú oldalbetöltés az FF3-nál is lassabb!
    Kinézete formavilága régi, beállításai lehetőségek silányak. Forráskód megjelenítése viszont tetszik, de lehetne jobb is!

    Pontozás 1-5

    Kinézet: 0 pont
    Beállítási lehetőségek: 0 pont
    Gyorsaság (kinek mi nekem nem volt, hú de gyors sőt): 0 pont
    Letöltés kezelő szépen animált átlátható állapot: 3 pont
    Testreszabhatósága különböző munkafázisokhoz (fejlesztőknek) 0 pont

    Bizakodó vagyok, nem szedem le!
    Remélem fejlődni fog, de nem hiszem, hogy az FF ellenfele lesz, legalábbis az elkövetkezendő években biztos nem!

  • Malakai
    #79
    Aki nem érti angolul a hivatalos oldalon is fent van magyarul: Google Chrome Általános Szerződési Feltételek
    Amiről Dzsini írt az a 11.-es pont, el elhet olvasni...
  • ProGabe #78
    hát igen, ahogy ott is írják: szép, új világ.

    ráadásul finom görgetés sincs benne! anélkül scrollozni olyan, mintha smirglivel járnék wc-re :)
  • cenobite
    #77
    Épp ezért (is) nálam halálra ítélt a chrome. Jelenleg FF, de szerintem hamarosan inkább Opera.
  • ProGabe #76
    azért kemény olyanokat olvasni, hogy váltja a foxot 10 percnyi használat után.
    ez kb. olyan, mintha én egy porsche-t leváltanék egy ferrarira ugyan ennyi tapasztalat után. igaz, zavarna, hogy nincs benne pohártartó, meg pár apróság, de új, tök jó :P

    nem akarok ellene lenni, sem a fox mellett, viszont IE ellen igen, szóval hajrá, használjátok egészséggel (amúgy is, mit szólok bele), csak furcsa volt ilyet olvasni!

    amúgy a véleményem annyi, hogy szépen összeszedték innen-onnan a jó dolgokat. a designon még finomítaniuk kell, mert az egy dolog, hogy letisztult, de ugyanakkor semmi nincs szem előtt.

    gyorsaság: páran írták, hogy gyorsabban hozza be az oldalakat, mint más böngészők. gondolom pipelinening be van kapcsolva, ez-az faszán be van állítva. ezek pont olyan dolgok, amiket pl. foxban egy perc alatt meg tud tenni az ember. vagy kézzel, vagy ext-tel :)
  • RIZLA
    #75
    hm......
  • Dzsini
    #74
    érdekes - mert még van, aki elolvassa a felhasználói szerződést.
  • Bexter
    #73
    alulrol is főablakban?
  • Borg
    #72
    Abból is ki lehet szedni.
  • Bexter
    #71
    akkor msn-t se használsz? :)
  • Dark Angel 666
    #70
    engem nem a méretük zavar , hanem az a tény hogy ott vannak a reklámok
  • Bexter
    #69
    Szerintem lesz reklám blokkoló, többet megér a googlénak hogy használják a böngészőjét minthogy reklámozzon. Gondolj bele, elsőkézből kapja az infokat ki hol merre meddi gmit néz a neten :) Ez egy nagy kincs :)
  • 5c0rp330n
    #68
    a google reklámjai pont nem azok, amiket a reklámblokkolók blokkolni szoktak. a google reklámjai korrekt módon, szolidan meghúzódnak általában a szélen, nincs popup, villogó képek, semmi ilyesmi, csak szöveg.
  • 5c0rp330n
    #67
    köszi, meg is van, csak eddig vak voltam :)
    a helyesírásellenőrző valóban szívás, de annyira engem nem zavar, angol szöveg írásánál pedig kifejezetten hasznos tud lenni. a véglegesben remélhetőleg ki lehet majd kapcsolni..
  • Dark Angel 666
    #66
    én 5 perc után le is szedtem , nem tetszik .
    Ha a Google csináltja , szvsz reklámblokkoló nem lessz hozzá , nem fogja saját maga alatt vágni ezzel a fát
  • Bexter
    #65
    eleinte szokatlan volt nekem is de egy délelött után már nem is hiányzik :)
  • Dark Angel 666
    #64
    nekem nem tetszik a letisztult design , hiányzik a menüsor
  • mflex #63
    Kiváncsi vagyok mikor jön ki MAC-re.

    Bár én MAc-en a safari 4-et (dev) használom,,aminél gyorsabb böngészővel eddig még nem volt dolgom.

    Az ff-et win alatt sose szerettem, de MAC alatt úgy hasít az is, hogy a windowson csak röhögök rajta.

    Ezért vagyok kiváncsi, hogy mikor dobja ki MAc-re a google a böngészőt, mert WIn-en szakít nagyon és rettenetesen tetszik.

    Engem egyenlőre mouse gesture stb szarságok nem érdekelnek, ez még csak béta és szerintem a google-t ismerve hazavág "mindenkit".
  • Borg
    #62
    Át lehet persze. A beállításoknál van lehetőség rá, egy vagon nyelv van benne alapból.
    Csak sajnos a helyesírás ellenőrzőből nincs még magyar hozzá.
  • 5c0rp330n
    #61
    fapados, de olyan megoldásai vannak, olyan profi módon (tabok kezelése), amire a legnagyobbak se gondoltak, vagy nem tudták még kivitelezni. nincs felül feleslegesen a menüsáv, csak a lényeg: tabok, címsor, könyvjelzők, szinte fullscreen böngésző alapból, mégis ugyanolyan jól kezelhető, mint a többi. sebességben lever mindent. abszolút letisztult és abszolút profi.

    más: angolra át lehet állítani a nyelvét, nem tudjátok?
  • ldavid
    #60
    érdekes, hogy Chrome alatt a reklámokat nem tudja blokkolni a tűzfalam
    másik 3 browserben pedig gond nélkül működik

    a weblapokat optimalizálni szerintem nem igazán kell majd, amiket én eddig néztem, ugyanúgy nézett ki és ugyanúgy működött mint FF-ban
  • Bexter
    #59
    ha javát belövik rajt én már váltok is valószínüleg. :)
  • lemonex
    #58
    váltanám
  • lemonex
    #57
    na, majd alakul. 1ébként teccetős, de a FFot még nem véltanám le
  • Mersant
    #56
    nekem is ez a problemam....
  • lemonex
    #55
    az RSS sztem nem megoldott. vagy én vagyok ügytelen