6043
Egy böngésző a Google-től.
  • gotchaaa
    #134
  • Borg
    #133
    Hát nekem ennyi volt a Chrome. Egész napos használat után már hiába lépek ki belőle meg vissza, akkor is bazira akadozik. 10-15 másodperces szüneteket tart a gépem, és addig a windowssal se birok semmit csinálni.
  • ldavid
    #132
    azt én is most néztem :)
  • FZoleee
    #131
    Inkognitó lapnál:
    Az inkognitó üzemmód nem befolyásolja a többi felhasználó, szerver vagy szoftver viselkedését. Ügyeljen a következőkre:
    ... (blabla)
    Titkos ügynökök megfigyelése
    Az Ön mögött álló emberek
  • lck
    #130
    Sil !
    Neked mint szakértőnek mi a véleményed a Google Chrome-ról ?
  • Ability
    #129
    Szintetikus tesztek, semmit nem jelent. Indíts el egy ClearBox-ot, és nézd meg, hogy melyik böngésző alatt a legfolyamatosabb az animáció. Ne hidd, hogy én nem tudnék mondani érdekes dolgokat az IE és Js párosról. A mindennapokban használt egyszerű dolgok viszont mennek rajta, max. a fejlesztő szenved meg vele.
  • mflex #128
    újabb blog
  • Picar77
    #127
    majdnem XDD
  • zvaragabor
    #126
    Jajj, buta vagyok, hirtelen nem is tudom miért kevertem a Google-t a Firefox-szal. :D Azt hidtem, Firefox Chrome. :D
  • zvaragabor
    #125
    Ez a Mozilla alapítvány project-je, vagy valami harmadik féltől származó módosított verzió?
  • zolo
    #124
    Tetszik, tetszik, de engem zavar, hogyha teljes képre rakom, akkor a fülek nincsenek ott. Így pedig nemtudom teljes képre tenni, csak a lehető legjobban széthúzni :(
    A világos design pedig bántja a szemem, FF szépen sötétre van állítva a skinem miatt,ez meg itt vakít :S Egy színskála, mint a Vistában, egy olyan kéne nekem és minden meglenne oldva.

    Ha valaki veszi a fáradtságot, és beszámol a kérésekről a Google-nak, akkor kérhetne egy színskáláshatóságot :DD
  • Sil78
    #123
    Hát, maximum magában az indulás sebességében. Végülis az IE egyes részei folyamatosan bent vannak a memóriában (azaz nem 0-ról indul), szóval azt nehéz megelőzni...
  • FZoleee
    #122
    screenshotot pls, mert nekem behal a chrome tőle
    amúgy ez is fura hibaüzenet tőle:
    Kapcsolja ki a programot
  • 5c0rp330n
    #121
    "Még a JavaScript is tök gyors rajta"

    vs (másik topicból)

    "Én is néztem tesztet, az ilyenkor szokásos SunSpider-t. Nálam Firefox 3676,6 ms, Opera 4997,2 ms, IE7 32387,2 ms (lol...), Chrome 1864,4 ms."

    32387,2 ms... alig 17-szer annyi csak, mint Chrome setében, tényleg marha gyors lehet :)
  • 5c0rp330n
    #120
    "De az is tény, ha elindítok egy IE t és egy FF3-mat akkor az FF alul marad jócskán!"

    azt meg hogy csinálod? miben marad alul?
  • Ability
    #119
    Poén szövege van. Körülbelül mint GMail-en, amikor "Irgum-burgum, nem tudok csatlakozni a Google szervereihez."
  • Dzsini
    #118
    címsorba: about:%
  • Máté94
    #117
    Olvasgatom a hsz-ket és valaki kiírhatná,hogy ez egy béta verzió!
  • Máté94
    #116
    Nekem nagyon tetszik:D
  • fapapi
    #115
    Sajnos mivel az IE a legelterjedtebb böngésző így kénytelen vagyok használni weboldalak tesztelésére, mert ha FF alá megírunk valamit az tuti nem úgy jelenik meg IE alatt és fordítva!
    De az is tény, ha elindítok egy IE t és egy FF3-mat akkor az FF alul marad jócskán!

  • lck
    #114
    Csak azért kérdeztem, mert szerintem a bővítmények és a testreszabhatóság legjobb dolog a FF-ban. Ha nem lennének, biztos hogy mást használnék. :) Látod ennyire eltérhet valaki felfogása.
  • Ability
    #113
    Többen vannak azok, akik egyszerű böngészőt akarnak, mint azok, akiknek speciális igényeik vannak. Ennyire egyszerű. A böngésző szándékosan ilyen buta, és nekem pont ez tetszik. Pont egy Opera fanatikusnak.
  • Ability
    #112
    IE7 böngészőt nem használnék semmi pénzért, mert nem tetszik a kezelőfelülete, de amúgy nem olyan rossz böngésző az. A fejlesztők lehet szívnak vele, de az egyszerű felhasználó nem szenved hiányt semmiből. Még a JavaScript is tök gyors rajta. Nyilván az a kérdés, hogy mire találták ki, nem azoknak való, akik a FireFox-hoz szoktak, és mindenféle bővítményt szoktak betenni, mert úgy az IE igen buta marad. Amúgy meg nálam gyorsan indul, gyorsan hozza be az oldalakat, stabil, folyamatos minden JS animáció, stb...
  • fapapi
    #111
    :)
  • fapapi
    #110
    Nem állítottam, hogy az FF a böngészők böngészője!
    Viszont abban teljesen egyetértek veled, akinek egy minimál böngésző kell, arra megfelel!
    A google mindenben a legjobb akar lenni, nézzük a keresőt, az Adwords, Analytics, webmester tools Google maps Stb. Én személy szerint többet vártam volna egy google böngészőtől, még ha béta is.
    Persze nem egyformák az emberek, szükségletek, vélemények!

  • FZoleee
    #109
    a könyvjelző eszköztárt is beimportálta nekem :)
  • 5c0rp330n
    #108
    már megbocsáss, de az ie mégis milyen mércét adott?

    ja már sejtem, hogy mire gondolsz. végülis adtak egy mércét. az alá nem ment még semmilyen böngésző. a legalja mindennek.
  • Ability
    #107
    Érdekes, hogy Mirandát használok MSN kliensnek, és az épp olyan, mint a FireFox, sok kis egységből épül fel. Viszont valahogy a böngészőknél nincs kedvem ezzel szórakozni, MSN-nél nem igazán van alternatíva, a Windows Live Messenger a sok reklámmal és az idegesítő dolgaival nem kell. :P

    Amúgy nem tudom, linux alatt mindig FF-ot használtam, de sosem tudtam megszokni igazán, kényelmetlen volt, hiányzik belelő az, ami Operából, hogy megfogom és oda teszem ahova akarom. Nem tetszik a design, nem tetszik hogy lassú. Az indulás az borzasztó, az oldalak sem jönnek be gyorsan. Az sem tetszik, hogy felemészti a gépem. Amúgy meg jó böngésző, pl. webfejlesztésnél használom, mert jó addonok vannak, amik segítik a munkám, illetve nem panaszkodhatok rá, jó a szabványkezelése, stb. Nekem csak nem esik kézre.
  • 5c0rp330n
    #106
    "Pontozás 1-5"
    erre 5 dologból 4-re beírsz nullát. öregem, ha ilyen igénytelen vagy, mondd azt, hogy nem tetszik és szerinted szar, de csinálsz neki egy külön pontozási rendszert, aztán a minimum pont alatt adsz az esetek 80%-ában? ezt hogy gondoltad? ha ilyen elvakult vagy, jobb, ha meg sem szólalsz itt. teljesen profi böngésző, a java az egyetlen érvégés, ami miatt még néha elő fogom venni a többi böngészőt, de több, mint valószínű, hogy ez is meg lesz oldva hamarosan.
  • Ability
    #105
    Minden böngészőnek megvan a maga feladata, célcsoportja. Operát azok használnak, akiknek szükségük van egy végtelenül okos, mindenttudó, és egyedivé tehető böngészőre. Operában van email kliens, IRC kliens, RSS, jegyzetek, fejlett letöltéskezelő, kontaktok, indexelés, naplózás. Opera az minden tud. Ha elmész egy oldalra ahol szerepel a pl. 'rák' szó, akkor a címsorba beírhatod azt, hogy 'rák', és fel fogja kínálni azt az oldalt, mert beindexeli az oldal tartalmát is, és keres az előzményekben. Opera ilyen mindenttudó.

    FireFox inkább azoknak lett kitalálva, akik egy egyszerű böngészőt akarnak. Persze eljárt felette az idő, és most nagyon is egyedivé lehet tenni, és sok pluszt tud nyújtani.

    Ha összehasonlítasz egy szűz FF-ot és egy Chrome-ot, akkor eléggé azonos szinten vannak. Ha ránézel a kezelőfelületre, akkor mind a kettő arról árulkodik, hogy nagyon minimális, csak a legszükségesebb gombok vannak kint, szinte csak arra találták ki, hogy egyszerű emberek használják. (A háttérbeállítások most kiesnek, egyfajta célcsoportról beszélek.) Opera pl. sokkal komplexebb, pont ezért nem is népszerű, mert egy kezdő megijed tőle, és nem találja a jól bevált dolgokat, pedig tudja a böngésző.

    Namost, ha a fenti állításokban egyetértünk akkor én azt mondom, hogy azért jobb a Chrome, mert az tényleg azt a célcsoportot célozza meg, akiknek kicsi az igényük, akik egyszerűen csak böngészni akarnak, és nem kiterjesztéseket keresgélni, és konfigurálni. Erre a célra szerintem jobb, gyorsabb, egyszerűbb a kezelőfelület, illetve ami nagyon lényeges: nem kell órákat várni arra, hogy elinduljon a böngésző. FF windowson nagyon lassú szerintem, alig akar elindulni egy csúcsgépen is. Illetve nálam a régi 2-es verzió képes volt fél napos böngészés után ilyen 1 gigát megenni a memóriából. A 3-as már biztos jobb, de igazából nekem sok bajom van a FF-el. Kezdve azzal, hogy undorítóan néz ki. :P Úgy mint a Chrome XP-n. Vistán tetszik az áttetsző ablak.
  • Malakai
    #104
    Jah, magam is kipróbáltam most, biza ennek is felmászik a memóriahasználata, amikor sok a tab megnyitva, viszont ha bezárod legalább egyből le is megy. :)
    Nekem szimpatikus a Chrome, az oldalakat is jól, gyorsan jeleníti meg, az egyedüli ami rövid használat után nem tetszik az a scrollozás, meg a form highlight... Amit korábban is írtam, ami most hiányosság még azok nagy része valószinüleg majd özönleni fog addonokkal (vagy extension, vagy ahogy majd a gugli nevezi), na meg habár béta, azért gondolom feature is kerül még bele vmi, nem csak bugfix.
    Kicsit paranoid vagyok az EULA miatt, de azért annyira nem, hogy most ne Chromeból írjak. :)
  • fapapi
    #103
    „Nem érted a lényeget, nincs szükség nagyobb tudásra. Ez olyan, mint az Apple. Sokszor nem azért szeretik az emberek a terméküket, mert az minden tud, és a legokosabb, és a legjobb, hanem azért, mert innovatív, és könnyű használni, illetve látványos.”

    Ezzel egyetértek!
    Használok Apple gépeket !

  • lck
    #102
    Miért nem ?
  • fapapi
    #101
    Nem használtam még operát így összehasonlítási alapom nincs!
    Viszont a FF3 nak is vannak hibái ezt nem tagadom.
    Pl.: Olyan lassan indul el hogy elszívok 3 cigit mire elindul!
    És azt is elismerem, hogy egy béta verzió, ne számítson az ember túl sokra, de a Firefox, Opera, IE, adott egy mércét, amit nem ártana megugrani még egy első kiadással is.

  • Ability
    #100
    Nem érted a lényeget, nincs szükség nagyobb tudásra. Ez olyan, mint az Apple. Sokszor nem azért szeretik az emberek a terméküket, mert az minden tud, és a legokosabb, és a legjobb, hanem azért, mert innovatív, és könnyű használni, illetve látványos.

    A FireFox is egy buta böngésző az Operához képest, ráadásul nekem nagyon kényelmetlen is volt. Sőt, először az Opera is. Csak azt úgy lehetett alakítani, ahogy az nem szégyen. Viszont az FF bővítményes megoldása nekem nem tetszik.
  • lck
    #99
    Igen, IE helyett mindenképpem.
  • mflex #98
    :DDD
  • PyRex
    #97
    és tényleg az volt, tanusíthatom :) pedig az opera magasan a legjobb böngésző (szabvényokban legalábbis), csak sok embernek nehézkes, "nem kézreeső" a használata...
  • Vorpal
    #96
    anyunak jólesz ez is
  • fapapi
    #95
    A letöltés szerintem is jó ezt lejjebb említettem is!
    És azt is írtam nem szedem le, mert kíváncsi vagyok mi lesz belőle!
    De azt tényleg ne felejtsük már el, hogy a google hátterével ennél nagyobb tudású dolgot is kiadhattak volna!
    Bár az is igaz, hogy szimpla böngészésre (megnézni a leveleid iwiw fiókod) bőven elég!