6043
Egy böngésző a Google-től.
  • Malakai
    #174
    No azé.. :)
  • Dzsini
    #173
    javították a szerződési feltételeket:
    http://itcafe.hu/hir/google_chrome_eula_omnibox.html

    Tegnap délutánra aztán elkészült az új szöveg, mely jelentősen rövidebb, mint az előző, annak csak első mondatát tartalmazza, így azzal ellenkező értelmű, mivel az összes tartalom szerzői jogát meghagyja a felhasználónál:

    11. Content license from you

    11.1 You retain copyright and any other rights you already hold in Content which you submit, post or display on or through, the Services. [vagyis: Ön megőrzi a Szolgáltatásokba beküldött, ott közzétett vagy megjelenített Tartalomra jelenleg meglévő szerzői jogait és minden egyéb jogát.]
  • Sil78
    #172
    Egyébként most már összehasonlítható a V8 és a TraceMonkey, mert végre kijavították azt a bugot, ami miatt eddig a FF 3.1 nightlyk kifagytak a Sunspider tesztjén. katt ide :)
  • Sil78
    #171
    Az nem baj szvsz, ha egy rendszer idősebb egy évesnél, bár ismerek olyanokat, akik kb havonta újratelepítik. Mondjuk hardverhiba már tényleg okot adhat egy újratelepítésre.
  • 5c0rp330n
    #170
    elég rég volt már ez a probléma, minimum 2 hónapja Operát használok már helyette. olvastam ezt a profilos dolgot, hogy esetleg az lehetett volna a baja, hogy sokféle firefoxom volt már az 1.0-tól kezdve a 2.0-ig, ki is töröltem elvileg minden profilos dolgot és tiszta lappal indultam, és újra előjött a probléma. kiterjesztésből volt pár, de ezek viszonylag nagyobb kiterjesztések voltak, amiket sokan használnak. és próbáltam letiltani is őket, nem sok sikerrel. win xp pro, nod32 3.0, tűzfalból comodo volt, kb egy ideje már nem használok tűzfalat, ki lett a tököm a sok kérdezgetéséből, némelyik program/installer el sem indult mellette. a crash-ek ~80%-a nem is rendes crash hibaüzenettel fordult elő, hanem egyszerűen spontán bezáródott az egész, hibaüzenet nélkül.. elég régi rendszer mondjuk, 1 évesnél biztosan idősebb xp-m van, sok progival, azóta volt egy alaplapcsere is, szóval majd egy közeljövőben esedékes format után rmeélhetőleg nem lesz már vele nagy baj. ff-em, operám, és mostmár chrome-om mindenképpen lesz format után is, mindegyiknek megvan a maga előnye..
  • Sil78
    #169
    Kiterjesztések nélkül, tiszta új profillal is crashelt? Minefield jóhogy nem stabil, azok nightly-k (azért is hívják Minefield-nek)... Milyen oprendszert, vírusirtót, tűzfalat használsz, melyik fájlra (és azon belül melyik modulra) hivatkozik crashkor?
  • 5c0rp330n
    #168
    nálam úgy a 3.0 környékétől kedzve állandóan crash-el, egy ideig tűrtem, aztán visszatettem a 2-t, az is crshelni kezdett, próbáltam a (Minefield) 3.1-et is, az is megadta megát sokzor. jött az Opera, ezzel már nagyon ritkán volt crash. ezzel a Chrome-al eddig semmi zűr nem volt.
  • me and a monkey
    #167
    Portable verzió.
  • Arcor
    #166
    Nem, igy már jó.
  • Sil78
    #165
    Ebből hiányzik a %s... Ha berakod a q= mögé a %s-t, akkor is inaktív?
  • Sil78
    #164
    De az FF3.1-gyel jelenleg nagyjából egy szinten mozog, és még az is fog tovább gyorsulni. (Annak is van szép új JIT compilere.)
  • Arcor
    #163
    Köszi!

    Én ezzel próbálkoztam és inaktiv volt a legyen alapértelmezett gomb:
    http://www.google.hu/search?hl=hu&q=&btnI=Jó+napom+van&meta=

  • Sil78
    #162
    Az, hogy valami nyílt forrású, nem jelenti azt, hogy nem gyűjt adatot a böngészési szokásaidról, ha egyszer ebbe beleegyeztél a telepítésekor. A Google egy kőkeményen profitorientált cég, nem csak úgy szívjóságból készítenek böngészőt.
  • Sil78
    #161
    De, be lehet állítani alapértelmezettnek azt is.
    Név: pl. Google Jó napom van
    Kulcsszó: mondjuk legyen simán g, de tökmindegy
    URL cím: http://www.google.com/search?ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=navclient&gfns=1&q=%s
    Ha megvan, és megjelenik a "Más keresők" alatt, csak ki kell jelölni, és alapértelmezetté tenni.
    Mondjuk kár, hogy a könyvjelzőkhöz ebben nem lehet kulcsszót adni, a gyakran látogatott oldalak esetén ezzel is lehetne gyorsítani a böngészésen.
  • n3whous3
    #160
    FF3 egyik frissítés óta megint ultraszar nálam.
  • n3whous3
    #159
    Öhhh öhhh öhhh....
  • Borg
    #158
    Még gyorsabb. Az elején a firefox is a megváltóként jött be, mindenki hanyatt volt esve hogy milyen gyors. Aztán ahogy bővült, fejlődött úgy lassult. Még ma is lehet tweakkel gyorsítani rajta, én speciel nem érzem egetrengetőnek a különbséget a chrome meg ff között. Ettől függetlenül tetszik a chrome, csak kérdés hogy a problémákat mikorra javítják ki, és milyen irányban fejlődik majd. Egyátalán eléri e valaha azt a testreszabhatóságot, mint a firefox.
  • n3whous3
    #157
    Van offline telepítő sok helyen, csak nem hivatalos ugye...
  • n3whous3
    #156
    Nálam normál.

    A windows kezeli, kérdezd azt
  • n3whous3
    #155
    0.2-es verziót lehet fikázni, majd várd meg a véglegest

    nekem eddig bejön a cucc egyébként, alig használ memóriát, teszteltem a javascript végrehajtás sebességet, 2x gyorsabb, mint FF3, stb stb stb...
  • sbuci
    #154
    Emberek! :) Miért rak minden egyes szálat "normál alatti" prioritási szintre a folyamatoknál??? Nekem kicsit gyengébb a procim, és ha fut mellette valami, olyankor tényleg erősen mellőzi, de ha normálra állítom (mint minden más ahogy van), akkor no problem, repül.
  • Sil78
    #153
    Dehát kulcsszavakat lehet hozzáadni elvileg. Várj, megnézem gyakorlatban.
  • Arcor
    #152
    Amit én adok hozzá nem lehet beállitani alapértelmezettnek :|

    Igazából nagyon tetszik az egész google Chrome úgy ahogy van. Pont nekem találták ki. Ez az egyetlen apróság ami hiányzik, hogy még FF-ben elég volt például csak annyit begépelni hogy "me" és tudta, hogy nekem a Miskolci Egyetem honlapja kell ^^
  • Sil78
    #151
    Mert van benne már ilyen? Nem sorolja fel a többi about-os link közt...
  • Borg
    #150
    Inkább azt kéne kideríteni, hogy hogyan lehet a rejtett beállításokhoz hozzáférni. Mint firefoxban az about:config.
  • Ability
    #149
    Végülis találtam azért hibákat is, itt SG-n az átméretezett képeket egy új, felugró ablakban nyitja meg minden böngésző, viszont a Chrome nem rakja teljes képernyőre, vagy legalább akkorára, mint amekkora képet betölt, hanem nyit egy kb. 30*30-as ablakot.
  • Sil78
    #148
    Szvsz lehet, ha hozzáadod a keresőkhöz a Google "Jó napom van" keresést, és beállítod azt alapértelmezettnek.
  • Arcor
    #147
    Olyasmit be lehet állitani a Chromeban, hogy ha csak egy kulcsszót irok be a cimsorba akkor ne a találatokat hozza be hanem az első oldalt a találatok listájából?
  • Dj Faustus #146
    Így első blikkre:
    - Telepítés kissé túlzottan puritán lett. Nem kérdi hova töltsön, nem kérdi hova telepítsen. Nincs hordozható offline telepítő (aminek nem kell letöltenie). Kissé frusztráló.
    - Igen használat közben is eléggé puritán.
    A beállításoknál elég kevés dolog állítható be. Ok, ez még csak béta, de akkor is e téren kicsit több lehetőséget várnék el.
    - A Webkit motor jól teljesít, szépen megjeleníti az oldalakat.
    A "hét legjobb letölthető szoftverei"-jellegű oldal valószínűleg egy megfutó JS kódtól halhat meg (Safari alatt nem produkált ilyet). De tűrhetően lekezeli.
    - Acid3 tesztből 77 a 100 pontból. Szép teljesítmény.
    (Safari 3.1.2[525.21] alatt csak 75, Firefox 3.0.1 alatt 71, Opera 9.52 alatt 83)
    - Nincs magyar helyesírás-ellenőrző. És ezt meg nem lehet kikapcsolni. ;(

    Szóval még éretlen, de fejlődőképes. Hajrá, hajrá...
  • GPx8
    #145
    Ez tényleg jó.
  • Nortai
    #144
    Nekem is tetszik, csak pár dolgot hiányolok de azt valoszinüleg pluginek segitségével késöbb orvosolhato lesz! :)
    Ami kifejezetten tetszik:
    Kép

    Mi mennyit zabál és mennyit vesz el a sávbol épp...
  • lck
    #143
    Köszi a választ ! :)
  • Ability
    #142
    Én ma egész nap nyúztam, és nekem eddig semmilyen hiba nem jelentkezett. Nem lassult be, nem fagyott ki (csak egyszer egy szándékos bakival), a szótárt elintéztem, igazából most elsődleges böngészőként használom, és már most is meg vagyok elégedve, pedig Opera után azt hinné az ember, hogy nem fogja akármi levenni a lábáról.
  • 5c0rp330n
    #141
    nálam semmi ilyesmi nem volt, eddig semmi stabilitási gond nem volt vele, meg sem rezzent soha, a tabok is gyönyörűen csúszkálnak ide-oda, bármikor. bár igazi stress testet még nem csináltam vele :)
  • Malakai
    #140
    Reméljük nem lesz olyan végtelenített béta állapot, mint a gmailnél. :P
  • Sil78
    #139
    Nem vagyok szakértő, csak egyszerű mezei felhasználó. Gyorsnak gyors (a Webkitről eddig is tudtuk, hogy egy jó motor, a V8 meg meglepően jól teljesít a javascripteknél), de a testreszabhatósága gyakorlatilag 0. (Még nyomaiban sincs.) Nálam ezzel már kiesett (OK, az IE-nél előbb használnám), de azért kíváncsi leszek a jövőbeni változatokra. Ez még nagyon nincs kész. De a verseny mindenképpen jót tesz a piacnak. A Google-nak megvannak az erőforrásai, hogy egy jó böngészőt csináljon, az meg üdvözlendő, hogy a nyílt forrást választották.

    Igazán nagy újdonságok nincsenek benne (talán csak a V8), és amit a legnagyobb előnyének tartanak (a külön processzek) könnyen hátránnyá válhatnak, nagyon oda kell majd figyelniük a memóriakezelésre. Most még elég messze van mondjuk a tökéletestől, és nem is valami stabil, de most még hivatkozhatnak arra, hogy béta. De ha kerülnek bele még plusz funkciók (ami valószínű, mert most nagyon fapados), az szintén nem fog a gyorsaság javára válni.

    Egyébként ami még nem tetszik, az a névválasztás. Igazán találhattak volna neki valami fantázianevet, amit egyébként nem használnak böngészőkkel kapcsolatban, mert ez így elég gáz. Jó, hogy nem mindjárt Google Javascriptnek hívják pl. A chrome gyakorlatilag a böngésző felhasználói felülete. Ide tartoznak pl az eszköztárak, panelek, stb. Firefoxban különösen gyakran használják ezt az elnevezést, lásd pl userChrome.css, chrome URL-ok (pl chrome://browser/content/preferences/preferences.xul)...
  • GPx8
    #138
    Lehet, hogy normális gépen kéne futtatni...
  • Borg
    #137
    Nyilván, erről a bétáról beszéltem. Majd ha lesz új, kap még esélyt.
  • Mardel
    #136
    A Google monnyon le!

    Egyébként mit vársz az első Bétától?
  • N o N a m e
    #135
    ugyanez van nálam is mikor egy lapot bezárok... :S remélem a következő verzióban már javitják..