6043
Egy böngésző a Google-től.
  • ldavid
    #414
    és hogy lehet frissíteni?
    nem a névjegynél kell? mert nekem ott annyi van, hogy a szerver frissítése nem érhető el
    újratelepítésnél meg hibát ír ki
  • passatgt
    #413
    így már jó, köszi:)
  • pedrohsi
    #412
    van új verzió, rengeteg cuccot javítottak
  • passatgt
    #411
    az új Flash-el csak nekem nincs kibékülve?

    Csomó oldal nem jön be, mert lefagy, pár videólejátszót sem bírja, a media.proxnet.hu feltöltője sem megy(ez is flash) stb...
  • passatgt
    #410
    aham, köszi
  • GregSB
    #409
    Csavarkulcs, Clear Browsing History és a pipát csak a Download History mellett hagyod meg.
  • passatgt
    #408
    a letöltési listát hogyan lehet üríteni?
  • N o N a m e
    #407
    aha.. köszi.
  • Penge4
    #406
    Létező bug, Chromiumban már javították, ezzel újabb bugokat okozva, majd azokat javították, így visszatért, aztán megint javították, most nem tudom hol tart, mivel Foxit Readert használok, nem az Adobe mocskát, így nem tudom, de url=http://build.chromium.org/buildbot/snapshots/chromium-rel-xp/?C=M;O=D]próbáld ki[/url], hátha.
  • N o N a m e
    #405
    100%-ban használja a CPU-t a Chrome, ha pdf fájlokat olvasok, és ha sok a flash az oldalon. Ez miért van? Hogyan lehetne kijavitani?
  • 5c0rp330n
    #404
    régebben már fent volt, csak azt gondoltam h vmi rendszerszintű baj van már és a format után úgy is jó lesz, hát, nem lett :) most feltettem megint a 10 betat. csak van 1-2 oldal, aminek valamiért nem tetszik ez a változat, de szerencsére a legtöbbnél nincs ilyen gond.
  • Sil78
    #403
    Az a Flash plugin hibája, előfordul Firefox és Opera alatt is. Ideiglenesen szokott rajta segíteni a böngésző újraindítása, véglegesen pedig állítólag megoldja, ha uninstallálod a Flash plugint és felteszed helyette a 10-es verzió bétáját.
  • Blasta
    #402
    "-flash plugin időnként becsesződik, 2 másodperc után leáll minden egyes rohadt videó, beletekerni bele tudok, amint elindítom, 2 másodperc múlva leáll."

    nálam szintén szokik ilyen lenni
  • 5c0rp330n
    #401
    nekem 4 komolyabb problémám van vele mostanában (+1):
    -ha sok fül nyitva van, flash videókkal telve, a tabok váltása után másodpercekre semmi nem jelenik meg a tabon néha
    -a tabok nevei összekeverednek időnként
    -szövegbevitel időnként meghülyül(ritka, eddig talán 3szor volt összesen): jól működik, de rosszul írja ki, ottmaradnak kitörölt karakterek, ilyesmi
    -flash plugin időnként becsesződik, 2 másodperc után leáll minden egyes rohadt videó, beletekerni bele tudok, amint elindítom, 2 másodperc múlva leáll. volt ilyen firefox-al is még format előtt, azóta nem, de nem is használom sűrűn.
    +1: update server not available - wtf?
  • finaltrekker
    #400
    A Chrome-ot megjelenése óta használom, sztem a legjobb böngésző, de most előszőr adódott vele egy probléma, ehhez kérnék segítséget.

    Minden megnyitot honlapnál egy kék hátteret hoz be és ezt ír ja ki: "A manóba! Valami nem sikerült a weboldal megjelenítése során. A folytatáshoz nyomja meg az Újratöltés gombot, vagy látogasson meg egy másik oldalt."

    Már újra telepítettem, csináltam vírusírtást is, de mindig ezt hozza be. Remélem valaki tud segíteni.
  • oreg21
    #399
    köszi a segítséget:D
  • Penge4
    #398
    Úgy érted, mint Firefoxban és IE-ben a form autofill?

    1: Miért használod a google.hu-t/google.com-ot? Ott az omnibar. Amit oda beírsz azt megjegyzi.

    Másülönben felveheted automatikus keresőnek a WebHistory-t és ott rákereshetsz: http://www.google.com/history/?hl=en

    Meg használhatod még az omnibox popup count kapcsolót.
  • oreg21
    #397
    üdv!!
    elég furcsa kérdésem van de remélem tudtok segiteni....!
    szal azt szeretném megtudni h hol tudom beállítani h ha beírok vmit a googleba akkor azt megjegyezze a "rendszer" és ha következő alkalommal ugyanarra a szóra szeretnék rákeresni akkor ne kelljen beírnom még egyszer!!!köszi
  • Blasta
    #396
    Köszönöm szépen!
  • Penge4
    #395
    A Bookmarks és a Bookmarks.bak fájlokat innen mented: C:\Users\<felhasználónév>\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default

    (Az 0.2.153.1-es előzetesben vezették be azt hiszem, tehát korábbi Chrome verziókkal (ilyen a legújabb stabil 0.2.149.30 is) nem kompatibilis, szóval mindkét gépen legalább 0.2.153.1, vagy fölötte kell lenni a verziószámnak.
  • Blasta
    #394
    Elnézést a zavarásért, most azt kérdezném, hogy a könyvjelzőket hogyan tudom átmásolni egyik gépen levő Chrome-ból egy másikra?
  • Blasta
    #393
    Közben megoldottam :)
  • Blasta
    #392
    Köszi!

    És hogy tudom frissíteni a progit, mert nem sikerült rájönnöm :)
  • Penge4
    #391
    Van megoldás, de azóta már újabb verzió is érkezett. De használhatsz Chromiumot is, amit egy független csapat fejleszt, de már előrébb jár kicsivel a Google Chrome-tól.

    A Google vagy valami nagy dobásra készül, vagy bealudtak, mert valahogy elég lassan halad a fejlesztés náluk. A hivatalos stabil verzió még mindig a 0.2.149.30.
  • Blasta
    #390
    Sziasztok!

    Jól látom, hogy a chrome SCROLL UP bugjára még nincs megoldás?
  • 5c0rp330n
    #389
    az is lehet végülis, hogy közben szakadt a net és új ip címet kaptam, ami ezt eredményezhette.. nem sűrűn, de néha szokott szakadni..
  • 5c0rp330n
    #388
    hát, nemtom.. ctrl+shift mellé max tabot vagy t-t szoktam nyomni, mást szerintem nem, a del kicsit túl távol lett volna..
  • Penge4
    #387
    Namégegyszer.
  • Penge4
    #386
    url=http://code.google.com/p/chromium/issues/detail?id=2208]Ezt[/url] én is most találtam.
  • 5c0rp330n
    #385
    most csak úgy böngészés közben egyszercsak elszállt minden cookie-m, léphetek be újra mindenhova. épp írok be egy kommentet, erre kiírja, hogy nem vagyok bejelntkezve, vicces. van netén valami hotkey a cookie törlésre amit megnyomhattam, vagy valami homok van a gépezetben?
  • Penge4
    #384
    "Szerintem pl telepítés során rákérdezhetne."

    Rá is kérdez. 25.-én telepítettem újra, mert az előzetesben volt egy olyan bug, hogy nem működött az automatikus frissítés, végtelen ciklusban kereste a frissítéseket.
    Na akkor először fel kellett raknom a legújabb stabil verziót. Az már az EULA I agree részénél tartalmazott egy checkboxot alul, természetesen bepipálva.

    Egyébként meg szerinted aki nem ért hozzá, annak számít valamit, hogy rákérdez? Vegyük például a codec pack-ek esetét, amikről azért alakultak ki tévhitek, mert a sok Pistike össze-vissza pipálgat benne mindent.
    Na meg ott vannak a különböző Yahoo, Google, MSN toolbarok, azok is mindenkinek ott vannak, mert 10-ből 9 ember nem veszi ki a pipát.

    Itt is bepipálna max mindent, vagy hagyná alapértelmezésben.
    Akkor meg nem mindegy? Ez egy akkora hülyeség.
  • Icebarney
    #383
    De akkor ki kapcsolná be? Már bocs, de aki annyira nem ért hozzá, hogy nem képes tudatosan konfigurálni a böngészőjét az minek kapcsolgatja?

    Szerintem pl telepítés során rákérdezhetne. (az megint más kérdés, hogy ott mi lene alapból beikszelve)
  • Montanosz
    #382
    köszi!
  • Penge4
    #381
    Telepítsd a legújabb előzetest, abban már külön fájlként van. C:\Documents andd Settings\Username\Application Data\Local Settings\Google\Chrome\User Data\Default

    Itt mentsd el a Bookmarks és a Bookmarks.bak nevű fájlokat.
  • Penge4
    #380
    "Tulképp ennek alapból illene kikapcsoltan érkeznie"

    De akkor ki kapcsolná be? Már bocs, de aki annyira nem ért hozzá, hogy nem képes tudatosan konfigurálni a böngészőjét az minek kapcsolgatja? Divatból? Mert nem látom át, hogy egy ilyen ember tisztában lenne vele mit állít. Elolvas 2 random hozzászólást egy fórumon, általában amiknél beragadt a CapsLock és a felkiáltójel, majd ebből levon egy téves következtetést.
    Így legalább a gugli tudja, hogy mire van szüksége ezeknek a usereknek, mivel ezek teszik ki a piac 90%-át, így ebből van nekik pénzük.

    "Azért adatvédelmi szempontból ez legalábbis necces. Ha a Microsoftnak lennének ilyen húzásai, már rég fel lenne háborodva mindenki."

    Kezdem azt hinni, hogy én vagyok az egyetlen, aki warez Vistán bekapcsolta a valódi élmény fokozását és nem aggódik, hogy majd az MS lenyúlja a hidegfúziós képletemet, amin dolgozom. Pedig annyit mondogatták már, hogy jön az FBI és rámrúgja az ajtót, hogy minden éjszaka készítek is ki nekik tejet és sütit az ajtó elé.
  • Sil78
    #379
    Tulképp ennek alapból illene kikapcsoltan érkeznie, de én is azt mondom, hogy hülyeség külön programot írni olyan dologra, ami alapból is benne van, csak beállítás kérdése. (Ez még a Firefox alapú Netscape-es próbálkozáson is túltesz, és még annál is kevesebbet változtattak rajta.) Aki meg tényleg ennyire paranoid, és nem elegek neki a beállítások (pl feltétlen anonimizáltatni akarja a böngészését, még ha ettől lassabb is lesz), az Firefox alatt még mindig válogathat a kiterjesztések közül is. (Az egyéni azonosításra szolgáló kód egyébként egy Client ID nevű kód, amit a Chrome generál, de nem mentem bele ebbe annyira. Ez nem IP-címnek tűnik, és a böngészőt azonosítja egyedileg. Azért adatvédelmi szempontból ez legalábbis necces. Ha a Microsoftnak lennének ilyen húzásai, már rég fel lenne háborodva mindenki.)
    Adblockot szerintem Firefox alatt is alapból rengetegen használnak, még azok is, akik semmilyen más kiterjesztést nem.
  • Montanosz
    #378
    nem tudja valaki melyik fájl tárolja a chrome könytárban a kedvenceket?

    mert behalt a windows és újra kellett keresgélnem őket mert nincs lehetőség lementeni ezeket.
  • Penge4
    #377
    Igazad van, egyszerűbb egy új programot írni, mint a Beállítások->Opciók->A motorháztető alatt->pipa ki művelet elvégzése.

    A Google Updater csak a frissítéseket ellenőrzi, nem küld semmit, de az msconfigban az is kilőhető.
    Az az URL-es hülyeség meg egyszerűen átállítja az alapértelmezett keresőt, hogy ez legyen a keresőstring: http://www.google.com/search?q=%s

    Szvsz meg ez nem "elég paranoid", hanem már a beteges paranoid kategóriába tartozik.
    Egyéni azonosításra szolgáló kód? De erős szavak ezek. Az egyetlen egyéni azonosításra szolgáló "kód" az IP cím. Ez a kód az egyik legzseniálisabb ötlet. Minden böngészőbe kéne egy ilyen, amit csak böngészőt fejlesztő belső emberek láthatnak és minden hónap végén összesítenék a statisztikákat, pl hogy a Chrome-ot 1 343 343 ember használta, a Firefoxot 32 736 273 az IE-t 85 473 434...stb, ezt verzióra, felbontásra...stb lebontva és az összesből %-ot számolni. Így lenne a leghitelesebb az egész, nem olyan nevetséges, mint a webaudit statisztikák. Ott sem fog a rohadt életben előremenni sem az Opera, sem a Linux. Hogy miért? Mert aki Operát használ első dolga az adblock, ahogy aki Linuxot használ az is tudja mi az és használja is. A Firefoxosok szintén, de az agresszív marketingeseknek köszönhetően rengeteg IE user áttért, aki kiterjesztések nélkül nyomul. A Safarisok meg túl sznobok, hogy ilyesmit használjanak. Még aki bőszen hangoztatja, hogy elvből nem blokkolja, szerintem az adverticum, webaudit és hit.gemius trió náluk is bejátszik, mivel iszonyatosan lassítja a böngészést. 1-1 oldalnál ezek betöltésére megy el 5-6 másodperc is.

    "egy frissítéskor milyen gyorsan reagálnak majd az ilyen kis cégek."

    Ha még az Updatert sem tudták belőle kiszedni, ott éktelenkedik a "Update server not available (error:1)" felirat, akkor szerinted? Szerintem egyszerűen csak lenyúlták a Chromium valamelyik snapshotját egy Photoshop Pistike megalkotta az új ikont, átírtak egy értéket, amivel alapértelmezésben uncecked az adatgyűjtés, átírták az alapértelmezett keresőmotort, összeollózták és csá.

    Az is bizonyítja mennyire nincsenek a helyzet magaslatán, hogy már azóta 2 új verzió is kijött Chrome-ból, míg ők nagyban azza érveltek, hogy ebbe már az 525.19-es webkit van, persze ez már a 0.2.149.30-ban is ez volt. Akkor én most menőzzek, hogy az én Chromiumomban meg már 528.4-es webkit van és autoscroll? Nyenyenyenye...
  • Sil78
    #376
    Ha a Firefoxnál lenne ilyen probléma (ha az AutoKiegészítés nem a saját Előzményeid alapján történne, hanem elküldené a Mozilla szervereinek, amit beírsz a címsorba, vagy a felhasználó egyedi azonosítására szolgáló kódot képezne), akkor nyugodtan. Bár szvsz ez elég paranoid dolog, és kétséges, hogy pl egy frissítéskor milyen gyorsan reagálnak majd az ilyen kis cégek.
  • Penge4
    #375
    Most erre akkor én is írjam be jól a Firefox topicba, hogy Hm?