6043
Egy böngésző a Google-től.
  • pedrohsi
    #454
    megy gond nélkül, átmásoltam a vista alatti beállításokat
  • adsa
    #453
    nekem is ez a gondom...
  • Ability
    #452
    Én egyik nap próbáltam, a program elindult, de nem hozott be weboldalakat. Kicsit Google-öztem, de nem találtam megoldást.
  • adsa
    #451
    Valakinek sikerült elindítani a Google Chrome-ot Windows 7 alatt?
  • ldavid
    #450
    jah xD én csak a kiemelt részt néztem
  • adsa
    #449
    megkaptam:)
  • Dzsini
    #448
    " Megérkezett a várva várt feature, mostantól kikapcsolható a helyesírásellenőrző (spellcheck). Igaz, egyenlőre csak a Chromiumban, de ez is haladás."
  • adsa
    #447
    sziasztok. még a múltkor kaptam meg az a honlapot ahol három oszlopban voltak a Chromium legfrissebb verziói és lelehett tölteni Windowsra, Linuxra és Mac-re. De az a baj, hogy nem találom ezt a honlapot. Nagyon megköszönném ha valaki adna egy linket erre a honlapra előre is köszi.
  • ldavid
    #446
    de nálam nincs pipa
  • Penge4
    #445
    De ki lehet: http://chrome.blog.hu/2008/10/29/kikapcsolhato_helyesirasellenorzo
  • ldavid
    #444
    a helyesírás ellenörzőt nem is lehet kikapcsolni, ha már nem tud magyarul?
  • Penge4
    #443
    Bármi okozhatja. Szoftverkörnyezet, különböző takarító progik, tényleg bármi. De ha neked úgy jobb, akkor vedd úgy, hogy te és hasonszőrű társaid a legnagyobb bugfelfedezők, de a gonosz Google direkt nem akarja javítani.

    Egyébként Dzsini is megírta, hogy nem teszi be az első megnyitott oldalt. Akkor megint ki írt hülyeséget?
  • Dzsini
    #442
    nálam amint megnyílt az origo, az sg és akármi harmadik (begépelve a címeket új tab-ba), a következő tab megnyitásakor már ott voltak mindhárman :( passz...

    (0.3.154.9)
  • Mardel
    #441
    Megnyitottam 3 kulönböző odlalt, 2 fórum, 1 hírportál.
    Fórumokra beléptem.
    Majd atatok törlésénél cookie-k törlését nem pipáltam ki. Nem zártam be a látogatott oldalakat, hanem frissítettem őket, majd cikkeket olvasgattam beléptem a fórumokon különböző topicokba, stb.


  • Mardel
    #440
    Lehet ez is egy ilyen "nem reprodukálhatzó" bug.
    Mert kb. 7 oldal volt megnyitva közben némelyiket bezártam, sőt bezártam az egészet, elindítottam akkor sem voltak ott.
  • Dzsini
    #439
    "The "Most visited" area shows the websites that you use most often. After using Google Chrome for a while, you will see your most visited sites whenever you open a new tab. You can learn more about this and other features on the Getting Started page."

    egy darabig kell használni, azt írja - én amíg csak 2 oldalt néztem meg vele (másodlagos böngésző), üres volt, most beírtam egy harmadikat, és mind a 3 ott lett.

    most ellenőriztem, tehát amint 3 látogatott oldalad van, megjelennek, amíg 1 vagy 2, addig üres marad.
  • Mardel
    #438
    Persze user error ha vistan is előjön másnak nekem meg xpn, hogyne. Ez a Chrome is olyan mint a microfos oprendszerei ott is vannak nem reprodukálható bugok.
  • Mardel
    #437
    Bocs de te írtál ökörséget azzal, hogy ha törölsz mindent utána idő kell ahoz, hogy betegye a lapokat. Pedig az első látogatot toldalakat beteszi. De nekem az volt a gondom, hogy nem tett be oda semmit. De látom hiába is írok neked mert nem vagyunk egy értelmi síkon.
    Cső.
  • Penge4
    #436
    Nálam Chromeban és Chromiumban most is megjelenik és legutóbb, amikor néztem (az első verziós Chrome-mal), akkor is tökéletes volt. Vistát használok, az is lehet az oka, de kétlem.

    Ez pedig nem bugreport, ez a Google Groups, a bugreport itt van: http://code.google.com/p/chromium/issues/list

    És ne az Unconfirmed-et nézd, az lényegtelen, mivel a fejlesztők nem tudták reprodukálni a jelentett hibajelenséget, úgyhogy user errorról beszélünk.


    Te amúgy olvasod is, amit írsz?

    #428-as hsz-ben ezt írtad: "Ha törlök mindent és behozok egy új oldalt, pl sg vagy index.hu, akkor be kéne tenni új lapnál már alegygakrabban látogatott lapokhoz, cska ezt nem teszi, meg de látom te semilyen bugnak nem jársz utána."

    #430-ban pedig ezt: Töröljél minden adatot a Chromeból, nyissál meg egy oldalt és nézd meg az új oldal fülön azonnal kint van mint leggyakrabban használt oldal.

    Akkor most melyik? Döntsd már el.

    "De nem is kell törölni csak egy olyan oldalra lépni ahol még nem voltál, pl ma még nem jártam a Chrome-al az origo.hu-n, bepötyögtem és új lapnál már ott is volt mint leggyakrabban hazsnált oldal.."

    Most mentem fel az origo-ra, de nem rakta be. Hogy miért? Mert nem törölgetem 5 percenként, hanem hagyom, hogy megtanulja a 9 leggyakrabban használt oldalamat, amihez idő kell és nem 5 perc alatt alkotok róla véleményt, hogy mennyire hasznos és FŐLEG nem jelentem ki, hogy bugos.
  • Mardel
    #435
    A checkbox bugról tőled hallok először, eddig minden Chrome verziót használtam és Chromium buildeket is legalább naponta 2x frissítem, de checkboxok még egyetlen oldalról sem tűntek el. Talán az oprendszeredben kéne szétnézni, lehet, hogy ott keresendő a probléma.

    Chrome alatt:


    Opera, IE, Firefox alatt:


    Chromeban néha néha rendesen megjeleníti, nemhiszem hogy ez rendszerhiba lenne, ha a többi böngészőben meg mindig megjeleíti.

    Bugreport róla Szept. 3-ai keltezéssel.


  • passatgt
    #434
    nem lassan tölti be, hanem 3-4 sec után megáll
  • 5c0rp330n
    #433
    nálam ugyanez. ezen felül a legzavaróbb dolgok nálam jelenleg:
    -gif-eket hajlamos iszonyatosan lassan lejátszani
    -szövegbeviteli mezőnél néha (csak néha, de azért akkor is) nonszensz dolgokat művel.
  • passatgt
    #432
    checkbox nálam is tökéletes, viszont néha, 2-3 naponként változóan kiléptet az oldalakról, pl sg-ről, gmailről stb..., elég idegesítő:)
  • Mardel
    #431
    De nem is kell törölni csak egy olyan oldalra lépni ahol még nem voltál, pl ma még nem jártam a Chrome-al az origo.hu-n, bepötyögtem és új lapnál már ott is volt mint leggyakrabban hazsnált oldal..
  • Mardel
    #430
    A checkbox bug kb. mióta kijött a Chrome azóta van róla bugreport írva, csak szarnak rá (ott kb 15-en írják ezt).

    Töröljél minden adatot a Chromeból, nyissál meg egy oldalt és nézd meg az új oldal fülön azonnal kint van mint leggyakrabban használt oldal.
  • Penge4
    #429
    0.3.155.0-s verziót írál, amit joggal kérdeztem meg, hogy miről beszélsz, mert Chromiumból csak ez az egy verziószám van, jelenleg csak a buildek változnak.

    Ezt írtad:
    "Kb. egyhónapja néztem a Chrome-ot, d eezta bugot sem sikerült kijavítani, hogy egy idő után eltűnnek a látogatott webherlyek ha napjában többször törlöd a böngésző adatait (előzmények, jelszavak, cookiek, stb.) és csak akkor jelenik, meg ha kezdő lépések oldalra mész."

    Ennek melyik részéből kellett volna rájönnöm, hogy miről beszélsz? Csak hogy okosodjak, mert tényleg nem tudom.
    Egyáltalán mit értesz kezdő lépések oldal-nak? Én ezt az alapértelmezett kezdőoldalnak értelmeztem. Ott meg 9db leggyakrabban látogatott oldal jelenik meg, amit nem bonyolult algoritmus alapján állít össze, szóval nem fogja neked akkor betenni, amikor először meglátogatsz egy címet, mert akkor percenként változhatna. Ez nem bug. De nyugodtan írd meg a Google-nak bugreportként, kíváncsi vagyok rá, mit reagálnak.

    A checkbox bugról tőled hallok először, eddig minden Chrome verziót használtam és Chromium buildeket is legalább naponta 2x frissítem, de checkboxok még egyetlen oldalról sem tűntek el. Talán az oprendszeredben kéne szétnézni, lehet, hogy ott keresendő a probléma.
  • Mardel
    #428
    OMG

    Látom neked mindent szájbarágósan kell leírni, mert azt sem értetted meg ami elvileg a te blogodról írtam, hogy honann töltöttem.

    Ha törlök mindent és behozok egy új oldalt, pl sg vagy index.hu, akkor be kéne tenni új lapnál már alegygakrabban látogatott lapokhoz, cska ezt nem teszi, meg de látom te semilyen bugnak nem jársz utána.
    Ez a checkbox bug szeptember óta benne van, lefogadom ha lesz már ebből egy nyamvadt stabil verz. akkor is benne lesz.
  • Penge4
    #427
    "hogy egy idő után eltűnnek a látogatott webherlyek ha napjában többször törlöd a böngésző adatait (előzmények, jelszavak, cookiek, stb.)"

    Igen, általában ha törlöd az előzményeket, az arra való, hogy utána eltűnjenek a webhelyek.
    Általában amikor itthon leviszem a szemetet, utána eltűnik a kukából a szemét, de még meg sem fogdult a fejemben, hogy bugos lenne a kukám, de most hogy így mondod...
  • Mardel
    #426
    Chromium volt.
    Viszont checkbox bug 0.3.154.9-es Chrome-ban még mindig benne van. Kb. egyhónapja néztem a Chrome-ot, d eezta bugot sem sikerült kijavítani, hogy egy idő után eltűnnek a látogatott webherlyek ha napjában többször törlöd a böngésző adatait (előzmények, jelszavak, cookiek, stb.) és csak akkor jelenik, meg ha kezdő lépések oldalra mész.
  • Penge4
    #425
    A kérdés, hogy amikor elindítod a piros-sárga-zöld Chrome ikonja van, vagy ugyanolyan ikon kék színben? Ha utóbbi, akkor Chromium, akkor csak frissítsd, ha nem, akkor valami módosított Chrome, úgyhogy szedd le hirtelen.
  • GregSB
    #424
    0.3.154.9 van fent jelenleg. (sima verzió)
  • Mardel
    #423
    Omg, a blgodon ott van, hogy a legújabb verzió letöltése katt ide meg ide meg ide... :-/
    De amúgy jó kérdés lenne.
  • Penge4
    #422
    Honnan van neked ilyen verzió? A Chrome jelenleg 0.3.149.9-nél jár (ez a béta és fejlesztői előzetes sincs még újabb), a 0.3.155.0 az a Chromium.
    Innen meg már az a kérdés, hogy abból melyik buildet használod, mert abból kb félóránként jön ki új.

    Neten közzétett installereket meg senki ne töltsön le, aki jót akar magának, mert azok problémásak.
    A Google nem adott ki installert, hivatalos oldalról lehet letölteni az online telepítőt, a Chromiumhoz meg megint nem kell, mert azt zip-ből kell kibontani, majd futtatni. A mini_installer a tesztelőknek van, hogy lefut-e a telepítés rendesen, meg ilyesmi. Mindennapi használatra nem érdemes azzal telepíteni.
  • Mardel
    #421
    0.3.155.0

    Még mindig eltűnnek a checboxok, sgn bejelentkezéskor a chrome.exe hibát észlelt.

    Rosszabb mint volt.
  • 5c0rp330n
    #420
    nem figyeltem a verziószámot, nemtom frissült-e. viszont nem nagyon vettem észre a hibák javulását, illetve lehet hogy nem említettem még anno, de sok esetben a gif-ek is baromi lassan játszódnak le..
  • ldavid
    #419
    akkor jó, azt hittem már van frissebb, thx
  • passatgt
    #418
    nekem is ez
  • ldavid
    #417
    nem választottam, ez most a verziószáma: 0.3.154.9
    nektek más?
  • pedrohsi
    #416
    lehet hogy dev csatornát választottál korábban és nem dev (test) verziód van? olyankor szokott előfordulni
  • passatgt
    #415
    a flasht újratelepíteni, chrome magától frissül