6043
Egy böngésző a Google-től.
  • shevy
    #855
    sziasztok, 4-es chrome van fent, letöltöttem ezt a chrome channel2-t, átállítottam dev-re, majd fel akartam rakni kiegészítőt, de miután leszedtem kiirta, hogy extension arent enabled. Nem értem mit csináltam rosszul??
  • Ability
    #854
    A Chrome Experiments oldalt meg gondolom mindenki ismeri, de az nagyon a látványra megy rá, ahol azért vannak durva és érdekes dolgok, ezek itt inkább a hasznosak és amik jól futnak, illetve pár sorból megírható. Tehát inkább az ilyen animáció, transzformáció dolgokra megy rá, amit gyakrabban lehet használni.
  • Ability
    #853
    Ráadás:

    CSS Dock

    Animációk

    További animációk

    Óra
  • Ability
    #852
    Pár előremutató fejlesztés, amit egyelőre csak Safari és Chrome képes megfelelően kezelni:

    3D objektumok, mozgás animációval, oldallapra kifeszített kijelölhető szövegekkel

    Animációk

    Matrix animáció, szintén mozgás közben kijelölhető szövegekkel

    Video

    Ugráló gomb

    http://webkit.org/blog-files/3d-transforms/morphing-cubes.html

    Továbbiak ...


    (Ezeknek az az érdekességük, hogy nagyon tömör, gyorsan, egyszerűen elkészíthető kódból állnak, jól futnak, nem kell hozzá JS vagy Flash, stb)
  • Ability
    #851
    Oldalbetöltést meg teszteljétek le ti magatok valamelyik SG topikban, ahol be van téve Csuwwi topic redesign scriptje. FF 3 olyan 10 mp-ig kifagy és áll. A 3.5 már csak 1-2 másodperc. Safari és Chrome alatt meg sem áll, ahogy megvan a domready rögtön megjelenik. Mellesleg az a script annyit csinál nagy vonalakban, hogy kicsit manipulálja az oldal kialakítását. Megjelenés és forrásmanipuláció egyaránt. JS és render sebességtő függ az eredmény. Nézzétek meg Safari alatt is, sőt, nézzétek meg a Chrome promonak csinált JS-es animációs reklámoldalt. Safari alatt gyorsabb, az ilyen HTML5 és társai előremutatóbb egyelőre.
  • Ability
    #850
    Az ilyen teszteknek semmi értelme. Mint úgy általában az ilyen szintetikus tesztekeknek, pl 3DMark vs. játéksebesség. Annyi dologtól függ, hogy eszméletlen. Az meg vicc, hogy az FF közel azonos sebességgel tölt be, mint a Chrome. És megjegyzem, a Chrome is mutathat fals adatot, lehet lassabb, mint ahogy az fel van tüntetve, ezért is mondom, hogy nincs értelme. De én rohadtul érzem, hogy lassabb mérés nélkül is. Az is vicc kategrória, hogy a Safari gyengébb, mint a Chrome, bár Windows fronton lehet lassabb, de nem igazán jelentős mértékben. Külön jó, hogy az egyelőre csak linuxra elérhető 64 bites Chrome sokkal gyorsabb, mint a "hagyományos", tehát az összehasonlítási alap is kérdéses. Az is rohadt nagy vicc, hogy a Safari szinte utolsó az oldalbetöltésnél, mert kb. a leggyorsabb. Ha mindenképp csak egyet választhatok a legfejlettebb böngészőnek titulált kínálatból, akkor az a Safari lenne. Az persze megjegyzem, hogy Windows-on abszolút nem érzem kényelmesnek és nem is használnám. Az Apple külön szokáskultúrával rendelkezik, valamelyik bejön, valami már megrögzötten bennem marad és követelem. De sebességben, szabványokban, stb a Safari a legjobb.
  • Ability
    #849
    Hát én FF-t már akkor láttam először, amikor még a Phoenix nevet viselte. Linux alatt. Windowsra később jelent meg, az eltérést nem tudom pontosan, de jelentős volt emlékeim szerint. Ekkor még igen komoly problémák voltak vele, még a windows start után is, tehát neki is jócskán kellett idő míg kiforrottá vált. Gyakorlatilag kijelenthető, hogy a rajt után még elég gyorsan indult és nem "laggolt", viszont nagyon kezdetleges és primitív is volt. Plusz a memóriakezeléssel a kezdetek óta szívtak, haveromnak 4 giga memója van, 3-at is felzabált még anno (2.+ vagy 3.0 környékén). A mostani friss változat elég sokat javult, de gondolhatod mit produkálna a régi változat egy olyan gépen, amit ki sem kapcsolsz heteking, max sleepbe rakod. Linux alatt a rendszer egy idő után nem ad neki több memót, illetve felszabadítja valahogy, de ott sem igazán "hatékony", gondolhatod, hogy ha egy végtelen ciklus vagy valami hasonló egyszerűen felemészti az egészet és nem is lehet vele mit csinálni. Aztán ahogy adták ki az új verziókat egyre lassabb lett. És a memóriakezelés sokat javult, de még mindig nem tökéletes. Ráadásul a többi Mozilla termék is ilyen. ThunderBird is felemészti a memóriát.

    Amúgy kötözzetek ki, locsoljatok le olajjal és gyújtsatok fel rituálisan, de én ki merem jelenteni, hogy az IE7 nem szarabb, mint a Firefox. Mert most mi határozza meg, hogy mitől jó egy böngésző? Gyorsan indul? Gyorsan hozza be az oldalakat? Jól jelennek meg az oldalak? Követi a szabványokat? Minden oldal működőképes és jól jelenik meg alatta, még akkor is, ha nem szabványos? Elterjedtségből adódóan x böngészőre hegyezik ki a funkcionalitást (bankok, neptun, stb)? Testre lehet szabni? Ki lehet bővíteni? Részletes beállításai vannak? Szép a felülete? Kényelmes? Egyszerű használni? Könnyű rá weboldalakat tervezni?

    Az IE6-ot nem is érdemes idevenni. Szar volt, tudjuk, de el is telt felette az idő jócskán. Ahhoz képest biztos megváltás egy FF. Bár az FF-t kb. akkor kezdték el keményebben fejleszteni, amikor az IE6 megjelent, és azóta hozzá sem nyúltak. Viszont az IE7-re már elég könnyen tudnám mondani, hogy jó böngésző. Gyorsan indul, gyorsan jelenít meg, gyors a javascript, elég jól kezeli a szabványokat, stb. Persze nem használnék IE-t, mert a világból kikerget, hogy állandóan kérdez valamit meg klikkelős hangokat ad ki, meg felülről mindig lejön valami figyelmeztetés. De végülis az IE7 lehet kényelmes ha már be van állítva, gyorsan indul, gyors a js plusz render. Nem szar böngésző. Fejleszteni sem annyira gáz rá. Itt jön képbe az IE8, ami rohadt nagy visszalépés, lassabb benne minden, még a kikiáltott nagyobb szabványkövetés is kamu, mert IE7-tel kevesebbet szívok. A fejlesztés meg amúgy is egy érdekes dolog, mert amíg sima lapokat pakolsz össze, addig olyan sok IE bajjal nem találkozol, max valami speciálisabb kialakításnál. A dolog a JS + DOM együttesnél válik érdekessé, de ezen a téren meg kb. mindegyik böngésző külön utakat jár. Az új Operával pl. kurvasokat lehet szívni (használat + fejlesztés egyaránt), az FF végülis ilyen szempontból egy jó böngésző, de azzal ugyan úgy kísérletezni kell egy-egy DOM tulajdonság használatához.

    Szóval végeredményben nálam az dönt, hogy mennyire kényelmes és mennyire gyorsan indul, illetve jelenít meg. Ebben a Chrome eléggé vezető helyzetben van, idővel pedig ki fogják okosítani azt is FF szintű háttérrel. Az FF-re meg azt mondom, hogy egy jó böngésző, de a szempontok relatívak, kényelmesnek nem mondanám. Illetve az IE6 időszakban olyan nehéz dolga nem volt hype-ot kiépíteni, főleg, hogy az amúgy akkor sokkal fejlettebb Opera fizetős volt.
  • tmp
    #848
    :D és gondolj bele hány elmebeteg használja, miattuk szív a sok webfejlesztő, mert ami megy minden böngészőn az IE alatt tuti nem megy :D
  • ldavid
    #847
    fú az IE8 ne kicsit sucks
  • tmp
    #846
    http://techline.hu/kiprobaltuk/20091016_bongeszo_sebesseg_browser_speed.aspx

    Jah és ez a 3-as...
  • lck
    #845
    Az aztán bealázza.
    Gugli tesztelte biztosss...
  • tmp
    #844
    De azért durva hogy így a 4es dev már bealázza az egész mezőnyt, mindenféle tesztben :D Már csak magyar szótár hiányzik és kész.
  • Rundstedt17
    #843
    Így van a FF egy rakás szar,gondolhatod gyengébb gépen hogy megy azért az már a pofátlanság netovábbja hogy akár majdnem félgiga memóriát is felzabált bizonyos esetekben,nem elég a fél perc-1 perc várakozás ha még betölt utána is jó darabig lassú sőt végig relatíve lassú,elvesztette a régi varázsát amikor még gyors volt most már sebességben az internet explorer is leveri...
    Egy szó mint száz a Chrome gyors és felülete is tökéletesen megfelelő jobbat még nem találtam.
  • lck
    #842
    Nyilván ! Hiszen azt mondják szabad világban élünk. :)
  • tmp
    #841
    akinek nem tetszik ne használja kész.
  • lck
    #840
    FF védelmében:
    Nem tudom milyen géped van, de nekem: 5 éves AMD Sempron + Windows 7 + 16 extension. Használatba vételi idő ikonra kattintástól számítva 6 másodperc. Windows indítás után közvetlenül első indításkor talán 3-4 másodperccel több. Más rendszerrel, régebbi verzióval volt több is, de jelenleg ennyi.
    Opera: A 10-ben valóban vannak kisebb hibák. De "érzésre" az oldalak behozása mindegyiknél gyorsabb.
  • Ability
    #839
    Tudom, sokszor elmondtam már, de nekem legújabb daily build-dal és Ubuntu alatt villámgyors. A sebesség nem lassult, az induláson sem vettem észre. Mellesleg sokkal fejlettebb maga a keretrendszer. A letölthető cuccosok nem feltétlen ugye. Megjegyzem, FF extension-ök nélkül is fél perc mire elindul egy modern és erős gépen, a böngészés is lassú alatta. Ha Operához hasonlítunk, akkor -- azon felül hogy a legújabb 10-es verzió eléggé bugos -- maximálisan egyet tudok érteni, elég brutál, hogy annyi cuccos belefér olyan kicsi, gyorsan induló és működő programba. Bár a 10-es eléggé belassult az elődhöz képest, bár az új verzió mutat javulást. Ha FF-hez hasonlítunk mint "plusz", akkor az egy dolog, hogy esetleg egy AdBlock lassítja a böngészést, de hogy olyan kurva lassan induljon az egész böngészű üres lappal és felzabálja a gépet az már elég meredek. Másrészről meg szerintem igénytelen és kényelmetlen felülete van.
  • lck
    #838
    Hát most én is újra kipróbáltam és teljesen egyetértek bojtival.
    Ez most egy félóra szívás volt. Az Adblock nálam azért úgy ahogy működött - de érdekes módon az egész chrome indítás és böngészés érezhetően le is lassult tőle. - Tehát, amint a fapadosság kezdett megszűnni és belekerült valami olyan mi az Operában vagy ff-ban a pluszt jelenti, egyből nem volt a leggyorsabb böngésző.
    Persze lehet mondani hogy ez még egy fejlesztői változat - hát hajrá, van mit javítgatni.
  • bojti
    #837
    Hát nem tudom . nálam a 4-es béta van , de nem működik a reklámblokkolás. A gyorshívót is telepítetlenm ,de azis ... hát... :D

    Egyik haverom mondta valamelyik nap : A Safari és a Chrome gyors böngésző , az Opera meg a Firefox jó böngésző . Milyen igaza volt :))
  • tmp
    #836
    Sziasztok, eddig azért nem használtam a chrome-t mert nem volt hozzá flashblock illetve adblock . Most a 4es verziójú fejlesztői verzióhoz már elérhetőek ezek a pluginek. Aki használni szeretné :

    1.Ezt töltsd le , majd állítsd DEV-re és frissítsd a chromet.

    2.Itt már minimum 40 kiegészítő installálható.

    Személyes vélemény: Menet közbe installálhatóak a pluginek , ujraindítást nem igényel a böngésző, bámulatos, ha frissíteni akarod 1 gomb, de ujraíndítani megintcsak nem kell. Eddig kitűnő, át is tértem erre ff-ről. Jah és akinek van google acca az szinkronizálhatja a könyvjelzőket online, tehát ez is egy nagyszerű feature.
  • ldavid
    #835
    a lapot próbáltad frissítgetni? talán segíthez az is
    vagy töröld a Thumbnails fájlt a chrome default könyvtárából, aztán nyisd meg az oldalakat megint
  • Blasta
    #834
    Sziasztok!
    A Chrome indulóképernyőjén levő leggyakrabban látogatott oldalak indexképeit hogy lehet manuálisan frissíteni? (az egyik oldal indexképe napok óta b@szik frissülni).
  • ldavid
    #833
    ez de király

    +portable 3.0 ha kell valakinek
  • Mardel
    #832
    Ezt töröltem, mert gagyi. Ajnasz blogjáról a listát nem teszi be. Easylist aztán block elements mindne magyar oldalon. A block elemnts is oylan gayi, hogy ha ijelölöd akkor átugrik a reklám oldalára, tehát addig nincs letiltva a linkra ugrálgatás, ha beteszel valamit blockba, vele lefrissíted van mikor ugyanott lesz másik reklám. Nem egy hatékony.
  • ldavid
    #831
    AdBlock+ With Google Chrome
  • Mardel
    #830
    Hát adsweep fejlesztése már leállt, szóval nem érdemes már használni.
  • Ete
    #829
    Kipróbáltam,kicsit még döcög,de müködik.Thx
  • Ability
    #828
    Már elérhető: http://dev.chromium.org/developers/design-documents/extensions/samples
  • Ete
    #827
    Nekem ez megfelelne,mikor lesz vajon elérhető?
  • Ete
    #826
    Hello.Már próbáltam,de win 7 használok,és akárhogy próbáltam,Pl:A Gmail notifier plust,nem jelzi külön a bejövő üziket.Csak ha megnézem a beérkező mappát.Ezt akarom kiküszöbölni,szóval,hogy jelezze vmi szin,vagy ikon,vagy szám.A FF el működik,de mással nem.
  • Ability
    #825
    Van Gmail extension, méghozzá nem is külsős, hanem a Chromium csapat fejlesztette "bemutatóként". Annyit csinál, hogy alul kirak egy sávot és ráírja hogy van-e új üzeneted.
  • ldavid
    #824
    reklám frissítés -.-



    Ete: van Gmailhez egy windowsos értesítő alkalmazás, miért nem használod azt?
  • Ete
    #823
    Sziasztok.A 4.0.220.1 verziószámú chromot használom.A kérdésem,van e hozzá olyasmi kiterjesztés mint az FF hez,a gmail notifier?Ha igen,hol mert nem találok.Olvastam a forumon,de nekem nem müködtek ezen a vezion a leirtak.Köszi
  • ldavid
    #822
    azokat már láttam :)
    csak ha már artist, akkor lehetnének valamivel igényesebbek is
  • GregSB
    #821
    Klikkelj át fent a "Themes by Google"-ra ott egyszerűbbek vannak.
  • ldavid
    #820
    ezekből nagyon kevés a használható, a legtöbb vagy ronda, vagy idegesítő/nehezen látható
    nekem leginkább ez jön be (a háttérképet leszámítva)
  • GregSB
    #819
    Chrome témák

  • Zénó13
    #818
    Hello
    Problémám támadt az AdSweeppel, amióta 3.x verzió van azóta teljesen megakasztja a lapok betöltését pl ha görgőzök kb 5 másodperc múlva megy lejjebb meg a füleknél is szarakszik, ha kikapcsolom minden OK.
    Ha esetleg tudtok valami más blokkolót (privoxyt próbáltam, nemjön be) illetve megoldást a problémára, megköszönném!!!
  • Ability
    #817
    Sosem volt jó, a Mozillánál ez egyfajta szabvány, az összes programuk, ThunerBird is ezt csinálja. Pl. Linux alatt mondjuk poén, hogy megeszik 400 mega ramot, aztá' többet nem ad neki a rendszer. :D Vagyis nekem Win alatt volt olyan, hogy egy napig nyitva volt, mert fejlesztéshez kellett, és nap végére 2 gigát evett csak a Fox egyedül. Ugyan az a verzió linux alatt nekem jaúvót. A 3.5 óta már nem nagyon van ilyen baj, de egyre lassabban indul. És kényelmetlen és puritán és ronda. Nekem a Chrome amúgy tetszik külsőre. Vista alatt Aeroval szép, Ubuntu alatt meg másmilyen, de az is szép, talán még szebb is ahogy beállítottam. Egyébként meg belsőre az egyik legfejlettebb amúgy. Webkit motor odatesz, szóval szeressük nagyon. :]

    Am a FF 4 mockup alapján viszont az FF lesz a legszebb, legigényesebb, szerintem a leglogikusabb kialakítású böngésző, arra már nem mondom, hogy puritán meg csúnya, az nagyon is tetszik. Csak csináljanak már valamit az indulási idővel, meg nem ártana egy ilyen jobbfajta kezdőoldal. Chrome-ban az új stabil változatban elvileg már az újfajta kezdőoldal van, az nem rossz, de amúgy a Safari startpage-e a legszebb. Az más kérdés, hogy Win alatt valamiért befagy fél percekre. :D
  • Rundstedt17
    #816
    Tény nem a legjobb,de nem a külseje miatt szeretem a Chromet hanem a gyorsasága miatt,amúgy meg hihetetlen hogy a firefox egyre lassabb és zabálja a memóriát,kár pedig régen jó volt...