6043
Egy böngésző a Google-től.
  • Angyalifény
    #895
    Úgy tudom ezek nem küldenek el annyí mindent.

    Figyelj én ezt tényleg szakmai fórumon hallottam hozzáértőtől szóval kicsit bővebb magyarázatot kérnék hogy aki azt mondja biztonságos. Miért ?

  • ldavid
    #894
    FF/IE meg egyből az FBI-nak jelent, szal...

  • Angyalifény
    #893
    Természetesen a hozzártő embert szakmai fórumon értem és nem az index fórumban....
  • Angyalifény
    #892
    Kifejtenéd bővebben ?


    Nekem hozzártő ember mondta hogy ezt csinálja a chrome. és a net is ezzel van tele hogy szépen elküldözget elég som minden a Chrome a központba, kezdve a keresőbe beírt dolgoktól.

    Bocs de engem ne nézegessenek Kaliforniában.
  • tmp
    #891
    nekem hibátlanul megy az oldal egyébként.
  • bojti
    #890
    Na de kérlek...
  • tmp
    #889
    jogsit is csak annak adnak aki tud vezetni. aki hülye halljon meg
  • Angyalifény
    #888
    Tárgytalan a kérdés leszedtem a Chrome-t ne adogasson ki a guglinAK
  • Angyalifény
    #887
    Ha azt megnyxomom akkoir a jójáték.hu lefagy .
  • tmp
    #886
    A jobb alsó sarokba kiírja amikor blokkolt egyet, szerintem ott lehet beállatani.
  • Angyalifény
    #885
    HELP!!! ha letilt 1 felugró ablakot akkor hol mondhatom meg neki hogy ezt látni akarom ?


    jójáték.hu-n elég idegesítő mikor a feljövő játék ablakot letiltja é nem találom hogyan nyíthatnám meg.
  • Rage47
    #884
    4-eshez akarok felrakni extensiont, de azt irja "extensions are not enabled" mi a teendő?
  • Angyalifény
    #883
    Ha állítgatom a szöveg méretet a weboldalon akkor alap állapotba hogy lehet vissza tenni ? A középső egérgombot hiába nyomom. (eme gombra FF-be meg Operába alapra ugrik)
  • Picar77
    #882
    köszi akkor összehozok valami :D
    egyikse nekem való amit találtam
  • Angyalifény
    #881
    "
    A biztonság kérdés meg olyan, hogy egyik fejlett böngésző sem rossz már ilyen téren, de a kedvenc akkor is az, hogy "a Google meg akarja kaparintani az adataimat". :D"



    1 ekkora cégnek jobb dolga sincs minthogy leégesse magát :)



    Vajon mennyíre lesz elterjedt ?

    Az opera topikba volt 1 kimutatás hogy az opit már a Chrome is leelőzte.

    A FF vajon mikor ?
  • Angyalifény
    #880
    Inkább maradok a rendes Chrome-nál.


    4esből mikor lesz végleges ?


    Win alá nem árt amúgy 1 vírusírtó xp alá tuti. Engem teljesen ártatlan oldalon is ért már meglepetés no de ez nem az a topik :)
  • Ability
    #879
    Chromium Project oldalán (Google Code, Chromium weblap, Google Groups) vannak leírások és tutorialok. Vagy megnézed egy letöltött skin felépítését, könnyű csinálni sajátot, nagyon is könnyű, okosan meg van oldva. Ha publikálod a skin-ed, akkor a Google ki is teszi a skin letöltő oldalra. :]
  • Ability
    #878
    Amúgy nem akartem tegnap ilyen lekezelő megmondóember lenni, csak az ilyen értelmetlen, irreleváns tesztek, kimutatások, kérdések is fárasztóak és előhozzák belőlem az okoskodást. :D Tudom, szar szokás. Csak semmi értelme az ilyen teszteknek, betöltési idő is annyi mindentől függ, hogy az eszméletlen. Időjárás, internethálózat terheltsége mind szerver oldalon, mind otthoni felhasználóként, szerver feldolgozási kapacitása, a saját géped terheltsége, betöltött reklámok egy oldalra amik mindig változnak, benne levő scriptek, stb... Szóval ha 10 másodpercen belül le tudod mérni mindkettő böngészőt, akkor is ennyire kevés idő alatt is marha nagy ingadozások vannak, ugyan az a böngésző 5mp-n belüli kétszeri sebesség lemérése is nagy eltéréseket fog mutatni. Semmi értelme ezeknek. Meg amúgy is, mi a tökéletes tesztoldal? Minden böngészőnek van erőssége és gyenge pontja. Egyik lehet gyorsabb JS-ben, de a betöltés és a DOM fát lehet lassabban építi fel. Másikban gyors a JS, de a render lassú. Firefox (nagy átlagban) az egyik leggyorsabban futtatni képes böngésző ClearBox-t tekintetében. Mégis ha beteszed Csuwwi "SG manipuláló" redesign scriptjét akkor FF feldobja a talpát, míg a webkit-es böngészők körberöhögik. Másban viszont a Fox-nak van erőssége.

    Szóval a sebességet azt érezni kell nagy átlagban, nincs értelme mérni. És amúgy is, hogyan mérnéd le? Nincs rá hatékony módszer. Még ha PHP-vel a forrás kiküldését méred is nagy az eltérés és akkor még a böngésző hozzá sem nyúlt a kapott adathoz. JS-sel meg mit mérnél? Képek, reklámok, stb betöltési ideje is változik a böngészőtől függetlenül. Tehát akárhol látsz valamilyen tesztet: szarj rá magasról. És ezt akkor is mondom, ha a kedvenc böngészőm végez az első helyen. Mert iránymutatónak talán jó lenne, de nem pontos az eredmény. Az a baj ezekkel, hogy ha alaposak és lefuttatják 100x a tesztet, akkor megközelítheti _arányaiban_ a tényleges különbségeket, de vannak olyan tényezők (szar teszt oldal pl.) amik annyira eltorzíthatják, hogy kb. fordított eredményt kapnál. Legutóbb ide betett ilyen teszt is teljesen fals, de le is írták a cikkben, hogy egyáltalán nem releváns az eredmény.

    A biztonság kérdés meg olyan, hogy egyik fejlett böngésző sem rossz már ilyen téren, de a kedvenc akkor is az, hogy "a Google meg akarja kaparintani az adataimat". :D
  • Picar77
    #877
    hy
    skineket lehet csinálni valahogy , vga ycsak azok vannak amiket ő kihoz ?
  • Ability
    #876
    Csak a dev4-től lehet hozzáadni extension-öket, szóval váltanod kellene arra. Illetve a 3.0 is kezeli őket, parancsikon elérésének végére oda kell írnod ezt: --enable-extensions. Csak az a baj vele, hogy a 3-as vezió nincs felkészítve erre, és bár lehet használni velük, mégsincs normális kezelőfelület hozzájuk, illetve az egész modulkezelése fejletlen. Szóval nem tanácsos régebbi verzióval használni. A 4-es verzió egyébként elég stabil, illetve gyorsabb, illetve abból van 64 bites build szerintem Winre is ami megintcsak sokat dob rajta sebesség terén.

    ui.: a vírusirtós hülyeségtől tudok a legnagyobb agyfaszt kapni. Win7-nél szerintem nem is igazán van rá szükség. Minden ismerősöm telenyomja 2 vírusírtóval és 2 spyware írtóval a notebook-ját és csodálkoznak, hogy lassú. Illetve Live Messenger is mekkora okádék, hogy 5 percenként tölt le frissítést és egy szaros txt-t is 3 percig ellenőriz. Utálom az összeset, valami fejlett, újabb OS-nél nincs igazán szükség ezekre, max időnként ellenőrzöl és kész. Egyrészt pl. a Vista óta elég fejlett védelmi dolgokat használ az MS és tényleg nem igazán települ semmi káros, másrészt pedig ha valaki nem jár kérdéses internetes helyekre, akkor nem sok esély van arra, hogy beszopj valamit. MSN-en meg nem kell rákattintatni a gyanús linkekre amiben valamilyen adatod szerepel vagy idegen nyelvű komment van mellé. :)
  • Angyalifény
    #875
    A legújabb rendes verziót tehát nem bétát 3.0.1xxx


  • ldavid
    #874
    attól függ, mit használsz. 3.0-hoz maximum skineket
    ellenőrző szerintem várható, előbb vagy utóbb
  • Angyalifény
    #873
    jó jó értem


    gondolom ez olyan dolog mint pl a melyik vírusírtót című fejezet. Mindnek van nyavajája 1ik sem 100%-os. Gondolom így van a böngészőknél.
  • Angyalifény
    #872
    Extrákat ehez lehet letölteni ? Várható hogy lesz magyar helyesírás ellenőrző ?
  • Ability
    #871
    átvette*

    IE: XP és IE6 kombóra gondoltam természetesen. Újabb OS és IE alatt már elég jól meg van ez is oldva. A "Firefox sem véd meg" alatt pedig azt kell érteni, hogy egyáltalán nem rosszabb mint a versenytársak, csak minden böngészőnek vannak ismert biztonsági rései, befoltoznak egy régit, jön egy újabb. Ha valaki akar, akkor vissza tud élni vele.
  • Ability
    #870
    Hagyjuk már ezt a biztonságkérdést. Semmit nem jelent. Hogyan definiálnád azt, hogy biztonságos? Arra gondolsz, hogy nem képesek vele vírusok települni? Hát ezen a fronton a Win-nek kellene védenie magát (és védi is, Vista/Win7 már egész jó), de ha mindenképpen össze akarjuk mérni őket, akkor a Google előkelő helyen van a biztonságkérdésben. A Firefox ahogy terjed, úgy növekszik az ismert hibák, biztonsági kérsek száma. Opera szerencsés, zárt forrása van, nehezebben bukkan elő bármi. Chrome fejlett biztonságtechnikai technológiákat használ fel, illetve nem igazán elterjedt, ezért nem is főcélpont.

    Szóval a "biztonság" semmit nem jelent, egyik böngésző sem jobb a másiknál. Ha azt hiszed, hogy SSL-lel titkosított oldalon biztonságban vagy, akkor megsúgom, hogy azt is "fel lehet törni". Nem létezik ilyen, hogy biztonság. Ilyen csak IE-nél létezik ami főcélpont és gyűjti a szar spyware-eket. De ha olyan oldalra mész, akkor egy Firefox sem fog tökéletesen megvédeni. Főleg, hogy átvettem globális szinten a vezető pozíciót.

    Betöltési idő: nézegessed a lapokat és kész. Neked attól most jobb lesz, hogy 40ms-sel gyorsabb valamelyik? Szerintem szemmel láthatóan gyorsabb (nem 40ms-sel nálam), ha kényelmetlenül lassú, akkor váltasz. Ha nincs vele gond, akkor örülsz. Ne legyen már szempont fél mp különbség.
  • Angyalifény
    #869
    Azért a betöltési időt szerettem látni FF-be meg Operába., no mindegy



    Valaki ha tud hozzon 1 statisztikát vagy bármit hogy biztonságos a chrome.


    megnyugtatna :)
  • ldavid
    #868
    "Az ellenőrzőt hol tudom kikapcsolni idegesít a pirosodás."
    csavarkulcs - beállítások - motorháztető alatt fül - betűtípus és nyelv beáll. módisítása gomb - nyelvek fül - helyesírás ellenőrzés pipa ki

    "Azt tudom nézni hogy 1 weboldalt hány mp alatt hoz be?"
    a böngészőben nem, esetleg külső programot használhatsz de szerintem felesleges, többnyire szemmel látható a különbség
  • Angyalifény
    #867
    köszi.



  • passatgt
    #866
    felül kis csillag, cagy ctrl d
  • Angyalifény
    #865
    Kedvencekbe hogy tudok oldalt tenni ?
  • Angyalifény
    #864
    Igen arra rájöttem köszönöm.


    Az ellenőrzőt hol tudom kikapcsolni idegesít a pirosodás.


    A biztonság meg remélem hogy megvan ennél is


    Azt tudom nézni hogy 1 weboldalt hány mp alatt hoz be?
  • ldavid
    #863
    szerintem van olyan biztonságos, mint a többi
    magyar ellenőrző még nincs
    kép méretezéshez meg használd a zoomot ctrl+ +/- vagy ctrl+görgetés
  • Angyalifény
    #862
    Hali próbaként feltettem a Chrome-ot
    van pár kérdésem.
    Mennyire bíztonságos ????
    A helyesírás ellenőrzőt hogy magyaríthatom ?
    Weben nézett képeket kinagyíthatom ?
    (operába és ff-be megoldható,)
  • ldavid
    #861
    én is pont erre gondoltam, és pár területen nem hiszem, hogy hiányozni fog a flash
    szerintem a jövőben még akár a youtube is átállhat HTML5 videókra (gondolom erőforrás szempontjából is kedvezőbb lenne)
  • Ability
    #860
    Haverom ismerőse Safarira fejleszt céges környezetben, és olyat csinált, hogy az egész oldal egy kocka oldallapjára van kifeszítve, de csak egy lapját (oldalát) látod, mintha egy rendes, hagyományos weblap lenne, de ha nyomod a nyilakat, akkor a kocka átpördül egy másik oldalára, ahol egy másik tartalmat látsz rá kifeszítve. Persze töltés nélkül, alapból rajta van minden oldalán az összes lap tartalommal együtt. Ilyenkor a kocka távolsága nagyobb lesz, és látod, hogy az egész egy nagy térbeli test, elpördül animációval, majd rázoomol az aktuális lapra, ami a kocka másik oldalára van kifeszítve. Ha látott már valaki Linux alatt Compiz-t, akkor ugyan olyan, mint abban a több munkaasztalos kocka. Videó van róla, csak nem tehetem be sajnos. :D (De youtube-on Compiz Fusion-ra keresve láthattok hasonlót.)

    És ami durva, hogy a kocka elforgásáért felelős kód kb. 2 sor. Állítólag hardveres gyorsítást használ, így gyenge gépeken sem lassú. Ez az egész CSS3 és HTML5 a flash gyilkosa lehet, bár persze a kettő felhasználási területe eltérőek lehetnek, de sok helyről kiszoríthatja.
  • tmp
    #859
    Ez a kockás nagyon durva :D
  • passatgt
    #858
    tényleg, csak forrást néztem, és ott volt js.)
  • Ability
    #857
    Nem kell hozzá, azért is linkeltem ezeket, és nem a Chrome Experiments oldalt, mert ott felhasználnak hozzá csomó mindent. Itt van ez a kockás példa, tiltsd le JS-t, akkor is mozogni fogjak a kockák. Direkt ezért linkeltem, hogy nagyrészük csak CSS-sel készült, a CSS3 már támogat 3D transzformáció, mozgás és más animáló tulajdonságokat.
  • passatgt
    #856
    már hogy ne kéne hozzá js:)