6043
Egy böngésző a Google-től.
  • ldavid
    #1176
    "chromeba ami nekem jelen pill hiányzik h a kezdőlap gombja mellé egy könyvjelző és letöltések gombot tudjak rakni"
    letöltésekhez ctrl+j (firefoxban sincs külön gomb)
    könyvjelzőnek meg ott a csillag, vagy ha listára gondolsz, akkor az is ott van a csavarkulcs alatt

    "nem tudom h hol tudom kikapcsolni azt h ha írok egy címet az urlbe ott ne segítsen meg ne jegyezzem meg semmit"
    kikapcsolni szerintem nem lehet, ha meg azt akarod, hogy ne jegyezze meg a címeket, használd az inkognitó módot ctrl+shift+n
  • ldavid
    #1175
    a firefox sem tud ilyet, az addon tudja csak és ezt le is írtad
    gondolom azt nem kell magyarázni, hogy semmi köze a böngésző képességeihez
  • Airbus A380
    #1174
    1171-.es ? :)

    hol a megoldás ?
  • Ability
    #1173
    Ez csak egy példa, sok oldal nagyon sok javascriptet használ. Nem mindegyiknél fontos a gyorsaság, de a teljesítmény növelése mellett egyre jobban kiszorulhatna a flash az alapvető animációkat tekintve.
  • redmonk
    #1172
    el hiszem abszolut, csak talán annyi észrevételem van lehet nem jogos nem tudom de nem sok oldal van ilyen és sokan nem böngésznek annyira szóval így elenyésző lehet a különbség persze kérdés h kinek az oldaláról nézzük a dolgot
  • Airbus A380
    #1171
    Na amég ezt nem tudja a Chrome addig nem pálya nálam


    eredeti kép a weboldalon


    ugyanaz az ablakhoz méretezve kinagyítva azzal a kieggel amit linkeltem



    a Chrome hol tud ilyet ?
  • Airbus A380
    #1170
    és még mi vagyunk a csőlátásuak arra van bizonyíték hogy baj van az adatkezeléssel kértem tőled hogy bizonyísd hogy nem nézik a GOOGLEnél hogy én mit nézek vagy akárki. nos bizonyíték ? ismétlem arra van hogy adatokat továbbít.
  • Airbus A380
    #1169
    és hogyan ,


    én nem eredeti méretet akarok hanem ha pl külön oldalon jeleníti meg akkort kirakja képernyő méretűre és ne az egérrel kelljen görgetni
  • Rundstedt17
    #1168
    New World Order topic?Összeesküvés?
  • Ability
    #1167
    Oké. :D

    Képekhez minek beépülő? Magától méretre igazítja a megnyitott képeket, kattintásra felveszi az eredeti méretet.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    "Mindenki tud róla" -> csak senki nem tudta még alátámasztani bizonyítékkal. Nehéz is lenne egy nyíl forrású programnál, ugye? :D
  • Airbus A380
    #1166
    Ne haragúdj de elég komoly bizonyítékok vannak a GOOGLE "adatlopásaira" azért idéző jelbe mert én nem lopásnak nevezném hisz mindenki tud róla.
  • Airbus A380
    #1165
    Hát én nem érzem hogy lassabb lenne a FF elenőrzi a helyesírást szűri a reklámot (ezt neked is el kell ismerni hogy sokkal kényelmesebbe mint a Chrome) és nem mellesleg nem terjeng róla az a hír hogy kémprogram tudom te ezt frappánsan megmagyarázod de nagyon sokak szemébe ezt sokáig nem mossa le magáról .


    ja és nincs hozzá olyan kiterjesztés ami 1 oldalon nézett képet a képernyőhöz igazítt. mint ez
  • Ability
    #1164
    Nem kell semmit sem tenni, mindegyik böngésző jó és pozitív irányba halad. Egyre nagyobb öröm, hogy az FF is kezd felzárkózni, nekem mint fejlesztőnek pont az lenne a legjobb, ha a versenyhelyzet miatt mindegyik bönésző gőzerővel elkezd javulni. Bár a Firefox-szal ilyen téren pont nincs probléma. Az msec meg a legtöbb embernek csak egy jelképes szám, amivel tud ékeskedni, de közben észre sem veszi, hogy hol találkozik olyan dologgal, ahol számít is ez a szám.

    Például vegyük az ismert és nagyon jó Clearbox JS scriptet. Itt egy oldal vele. A megnyitott képek animációja hasonlít egy számítógépes játékhoz. Ugye ott is mindenki arra hajt, hogy minél gyorsabban fusson. Itt sincs másként, csak nem olyan szembetűnő ha lassú. Amikor egy új kép töltődik be, akkor egy olyan folyamat játszódik le, aminek hatására ugyan az a művelet egymás után lefut kb. ezerszer. Időalapú animáció, ki van kötve például, hogy 1 másodperc alatt a képnek fel kell vennie a tényleges méretét. Ilyenkor a böngésző észrevehetetlenül gyorsan a képet megnyitja minimális mérettel, és minden lépésben 1-2 pixel-lel nagyobbra méretezi a képet. Ez a folyamat 1000 millisec alatt kell hogy befejeződjön, szóval ezidő alatt ez a művelet akár 1000x is megismédlődhet. Gyakorlatilag olyan mint a TV vagy egy számítógépes játék, van frameráta, egy mp alatt hány képet tud kinyomni/legenerálni. Csak ez itt kicsiben működik. És ilyenkor hidd el, hogy egy csekély gyorsulás is folyamatosabb élményhez vezethet, pedig csak pár msec gyorsulásról beszélünk.
  • redmonk
    #1163
    hozzáteszem én épp firefoxos vagyok...
    chrome azért tetszik mert az alapból gyorsan indul nem kell neki speedyfox :D
    a felső panel nekem jobban tetszik FF-ben
    most szedtem le ff-hez egy smoothwheel kieget ami nagyon sima görgetést csináltam és a sebesség számomra tökéletes
    a chromeba nálam kieggel a görgetés darabosabb
    ezt az észrevételt a kuulnyuuz oldalán állapítottam meg. firefoxban tetszik az all in one sidebar kieg ezért is ezt használom főleg és ez az új personas meg egy kicsit egyedivé tette a dolgot.
    chromeba ami nekem jelen pill hiányzik h a kezdőlap gombja mellé egy könyvjelző és letöltések gombot tudjak rakni meg nem tudom h hol tudom kikapcsolni azt h ha írok egy címet az urlbe ott ne segítsen meg ne jegyezzem meg semmit mert amugy szinte mindent a kedvencekbe mentek és nincs az url sávra szükségem

    és hangsúlyozom ezek a saját észrevételeim nem alternatívák másoknak ha némely dologra van megoldás szívesen fogadom, de fikázásnak nincs helye, és perszer véleményeket is elfogadok
  • redmonk
    #1162
    "én nem értek a lovakhoz"
    de azt tudom, hogy millisecundumokon vitáztok...mivel nem értek hozzá ezért sztem mindkettőtöknek igaza van. Na most nem vitázni kell hanem mondjuk felsorolni miben mi a rossz vagy nem rossz hanem csak kéne bele. Amugy pont az a lényege ezeknek, hogy mindenki azt használja ami neki jó és extensionokkal személyre szabja. Nem hiszem h részvényesek lennétek akiknek ellent kéne mondaniuk egymásnak. Ez a nagy baj az országgal is mindenki szapulja a másikat ahelyett hogy elmondaná véleményét észrevételét meghallgatná a másikét ha van megoldás arra h mindkét félnek jó legyen akkor azt a lépést megtenné ha nincs akkor maradna a sajátjánál. És akkor talán több örömteli pillanat is előfordulna az életben
  • Máté94
    #1161
    A neve kellene amit linkeltem mert nem jut eszembe,hogy hívják ezt.
  • Ability
    #1160
    Itt kellene szétnézni. Csak nem emlékszem már, hogy mi volt a neve, vagy hogy egyáltalán itt láttam-e. Ugye az extension rendszer már nagyon régóta elérhető, már a hivatalos "megnyitás a fejlesztői változatban" előtt is, és ilyenkor a hivatalos oldal előtt a neten keringtek mindenféle egyedi oldalon ezek a cuccok.

    A speed dial cuccos itt található.
  • Máté94
    #1159
    Az a ki tudja milyen extension az jöhetne:)
    A végén Operát fogok használni:D
  • Ability
    #1158
    Szerintem soha. Helyette van rá extension, ami ki tudja milyen. Illetve Ctrl+B, oda pakolgathatsz, személyre is lehet szabni, hogy pl. csak ikonokat mutasson. Illetve a Chrome-ban nagy szerepet kap a 'New tab' oldal, ahol összegyűjti az ilyeneket. Ez utóbbira is van extension, amivel akár 64 oldalt is ki tudsz pakolni oda, illetve át lehet alakítani egy nagy hosszú listává a kedvenceket mutatva.
  • Máté94
    #1157
    Ilyen mikor lesz Chrome-ba?Ez az egy miatt nem alapértelmezett.Utálom állandóan beírni a weboldalakat még ha kiegészíti is!:S
  • lck
    #1156
    - Ha tudnék böngészőt írni nekem az első dolgom az lenne hogy legyen benne simított görgetés és reklámblokkolás. :) Nem tartom egyedi igénynek, hanem alapnak.

    - Az Operában és a Szafariban teljesen egyetértünk és a Google -ről is ugyan az a véleményünk.

    Akkor vannak közös pontjaink. További szép napot ! :)
  • Ability
    #1155
    Amúgy ha leszólni akarjuk a Chrome-ot, akkor mondjátok azt, hogy a Google összelopott (felvásárolt) mindent. Megvették a webkit motort és hozzácsapták a V8 javascript motort, így született egy gyors böngésző. Gyakorlatilag egy majdnem kész megoldást kellett csak továbbfejleszteni. A Webkit alapú böngészők meg mindig is gyorsabbak, fejlettebbek voltak, a konkurencia most kezdi csak a visszavágót, aminek én személy szerint örülök. :D

    ui.: van már 5.x dev kiadás is. :]
  • Ability
    #1154
    Ha dev kiadást használsz, akkor nem csodálkozom a Chrome-os 'Oh, snap!' dolgon. :]

    Az a baj itt, hogy mindenki fanatizmusban él. Ha azt mondjátok, hogy hiányosság a simított görgetés, akkor az tény. Ha azt mondjátok, hogy nincs normális reklám blokkoló, az is tény. Itt most egyedi igényekről beszélünk, ami minden embernél változik, bár hozzátenném utóbbihoz, hogy tekintsetek kicsit vissza a Firefox múltjára. Én nem titkolom, hogy szimpatizálok a Chrome-mal, de amikor irreális fanatista állítások jönnek, akkor agyfaszt kapok. Ilyen, hogy a Google lopja az adatokat. Ilyen, hogy a Chrome azért gyors, mert semmit sem tud. Ilyenek a tesztek, amik akkor sem jelentenek semmit, ha a Chrome ötszörös fölényt szerez. Ez itt a baj, hogy sokak agyát elönti a szarlé (nem rád gondolok), és idióta dolgokat állítanak csakhogy megvédjék a kedvenc böngészőjüket. Én hiába mondom azt, hogy munkámból eredő tapasztalatom szerint a Chrome a legjobb, attól még nem gondolom azt, hogy a többi szar. A Firefox jó böngésző, nekem kényelmetlen, egyedi igény megint. Az Opera egy példakép, mert senki más nem csinál ilyen nagy monstrum internet suit cuccost, mégis villámgyorsan indul, jól működik. Bár a régi fényét majd csak a 10.5 állítja helyre. A Safariról hiába gondolom, hogy a legfejlettebb böngésző, attól még nem feltétlen a leggyorsabb, mellesleg számomra korlátolt és kényelmetlen.
  • lck
    #1153
    3.6-os FF nem lassú és Ch-nál ritkábban omlik össze. Ch-ban szoktam ilyeneket olvasni hogy "innye mán a macska rúgja meg, leállt a program" vagy hasonlókat.
    De - Hagyjuk. :)
  • Rundstedt17
    #1152
  • Ability
    #1151
    Hát ez nagyon csőlátás, már ne is haragudj. A teljesítménynek mi köze a görgetéshez? Amit én ajánlottam annál oda volt írva, hogy egy pót-megoldás, ami abszolút nem egy teljesítménybarát. Egy külső forrásból származó, megbízhatatlan, felületi megoldás. Azt hozzáteszem, hogy nálam jól működik, de az előbbi akkor is tényszerű. A simított görgetés egy jogos hiányosság, de a teljesítményhez semmi köze. Egy DOM manipulációhoz szerinted mi köze lenne? Mellesleg a Chrome render motorja is nagyon fejlett...

    De ennyi erővel a Firefox a legjobb böngésző, mert sokmindent tud, csak éppen marha lassú és állandóan összeomlik. Igen, direkt sarkítok.
  • lck
    #1150
    Simított görgetésnek alapból legalább 1 éve bent kellene lenni.
    Csak a simítás lassulást okoz a görgetésben. Ezért nem teszik bele.

    Aztán Te berakod a smooth scrollingot és a fényképekkel teli oldalakat rosszabbul görgeti mint a többi böngésző. Legfejlettebb technika ide vagy oda.

    Persze leggyorsabb a világon - mert a finomságok nincsenek benne.
  • Ability
    #1149
    Épp azt magyarázom, hogy nincs ilyen hogy "leggyorsabb", semmi köze hozzá. Ilyen sincs hogy "leszarabbul görgeti". Nincs benne simított görgetés, ez egy hiányosság. Pont. Negatív hiányosság, ami ráadásul jogos is. Viszont van rá megoldás.
  • Ability
    #1148
    Mindegyikben (független tesztnél is) jobb helyezést ért el, de amúgy meg semmit sem jelent.
  • lck
    #1147
    Nem szorulok tesztekre. Lásd: #1122
    A 3 böngészőből a Chrome görgeti a legszarabbul.
    Részemről ennyi - de biztos a gépem vagy a sg oldal a hibás, és a chrome akkor is a leggyorsabb.
  • Ability
    #1146
    Rövid leszek, mert megszoktam hogy feleslegesen jár a szám, mindenki pont leszarja:

    - Chrome extension rendszere sokkal fejlettebb, ugyan úgy lehetőség van mindenre mint Firefox-nál, csak a mögötte álló közösség jóval kisebb.

    - A Chrome memóriaigényét fejlett OS-en (Win7 pl.) maga a rendszer szabályozza, így Win7 esetében pl. nincs beállítva maximális cache méret, hanem amíg van hely, addig tömi magát, így elkerülve, hogy ha egyszerre 100 fül van nyitva akkor se lassuljon be a böngésző fülváltásnál. Elavult gépen a körülményekhez megfelelően alkalmazkodik, nagyon minimális memóriaigénnyel.

    - Görgetést mondott valaki, csak nem tudom poénból-e. Minden esetre ennek semmi köze a sebességhez, viszont van egy SmoothScroll nevű extension, ami bár egy JS megoldás, így kicsit több kapacitást igényel, de konkrétan a lesimább görgetés amit valaha láttam. Opera tud vele egyedül versenyezni.

    - Sebesség? Nyissátok ki a szemetek, nézzétek meg magatoknak és használjátok azt, ami a legidálisabb. Szintetikus tesztek semmit nem jelenteknek, az oldalbetöltéssel kapcsolatosak meg még annyit sem. Túl sok körülménytől függ, környezet (OS) és gépspecifikációtól is (nem teljesítményre gondolok). Az új modern böngészők, vagy fejlesztés alatt levő kiadások már mind teljesek jók, már az új szabványokra kellene ráhasalni, illetve JS+RENDER+DOM dolgokra. Firefoxnál meg gyorsabb indulásra.
  • Airbus A380
    #1145
    igen a google által támogatott teszt szerint.
  • Rundstedt17
    #1144
    Hát nekem ebből a cikkből az jött le hogy a Chrome még mindig gyorsabb
  • Airbus A380
    #1143
    "A fejlődés szemmel látható. Bár a különbség 3.5 és 3.0 között jóval nagyobb, 3.6 is hozott némi gyorsulást. A Chromeot sikerült beérni, a Safari viszont még mindig gyorsabb."


    és ez szemmel is érzékelhető.

    eredeti cikk.
  • precision
    #1142
    nálam ugyanúgy 1 fül és 58 mega
    nyílván nem használok annyi extension -t mint te, csak adblockplus van meg greasemonkey - iwiw tools -al

    szerintem nem sok az ff memóriaigénye, nekem is 2 giga ramom van, de ha 2x ennyit enne az ff akkor sem érezném meg

    nekem is tetszik a chrome, de pont amiatt nem használom ami miatt te... elég szar az adblock -ja
  • Airbus A380
    #1141
    a Chrome 1ik ütőereje hogy szép és letisztult és a skine állítólag nincs jogvédelem alatt. így megcsinálták FF-re is.
  • lck
    #1140
    =2048-ból=
  • lck
    #1139
    Mostani állapot a feladatkezelőben a beszúrt kép szerinti 1 db fülnél 115 mega. Mindenki döntse el hogy sok vagy kevés. Engem a 2084 ból ennyi nem zavar. ( Mer azért vettem a ramot, hogy dógozzon. )

  • Rundstedt17
    #1138
    Mi a helyzet a memória igénnyel,az is javult?
  • lck
    #1137
    Természetesen - nyitottak vagyunk mindenre - ami jó.
    A Firefox nyitott TUD lenni rá.