123
  • cousin333
    #43
    De kicsinyes valaki.. Nekem meg nem jön be a Firefox-féle "legyenek felül a fülek, mer' az jó" hozzállás. Mintha nem lehetne megváltoztatni. Vagy ne kellene az egyik módszert alapértelmezettnek beállítani...

    A Chrome konfigurálhatóságára én is kiváncsi leszek. Bár valószínűleg nem a Firefox-féle "szééjjelhekkelem a böngészőm" típusú embereknek készült. Azaz a többségnek. Szerintem jó esélyekkel indul, ha mindazt, amit ígér, maradéktalanul tudja hozni.

    A V8-ra én is kíváncsi vagyok. :)
  • Sil78
    #42
    Hát, nekem jobban tetszene, ha kicsit nagyobb szabadságot adnának a felhasználóknak. Pl ez a "legyenek legfelül a tabok, mert az jó" hozzáállás már az Operában se jött be. Szerintem úgy jó, ha mindenki oda rakhatja, ahol neki épp kézreáll. (Meg a gombokat és az eszköztárakat is persze.) Némi rugalmasság mintha hiányozna még belőle, legalábbis a leírás alapján.
    És tök mindegy, mit raknak be kezdőlapnak (tőlem akár a gyorshívó is lehet alapból), amíg lehet rajta változtatni. Én speciel évek óta nem használok ilyesmit, simán folytatom a böngészést azokkal a lapokkal, amikkel abbahagytam.

    Egyébként kíváncsi leszek majd egy V8 - TraceMonkey összehasonlításra.
  • Gonz0
    #41
    Ne felejdétek, hogy errefelé néhány órácskával többet mutat az óra mint odaát.. Van még bőven a mai napból.
  • stevenson1988
    #40
    jó kérdés, én is inkább a több mint 100 nyelvre saccolok, de a cikkben így írták, szal...

    ZeGa: ennek is nagy a valószínűsége, és a browserről szóló blogban (vagy miben) is úgy van írva, hogy nem fix időpont, hanem hogy nézzen vissza mindenki holnap és akkor már biztos kint lesz
  • ZeGa
    #39
    Nekem van egy olyan érzésem, hogy ez a mai megjelenés nekünk már a holnapba csúszik át, de ne legyen igazam.
  • Pares
    #38
    Megjelenik több mint 100 országban... most akkor több mint 100 nyelven, mert 100 országban nincs értelme megjelennie, hiszen ez az INTERnet... vagy nem?
  • ZeGa
    #37
    Opera alatt speeddial-nak hívják amire te gondolsz.
  • kvp
    #36
    "én is megnézem majd mit tud, hiszen kíváncsi vagyok, de nem várok semmi újat. ha mégis lesz valami igazán innovatív megoldás, és érdemes lesz használni,hát, akkor majd adok neki egy esélyt."

    Az oldalankent kulonb folyamatot meg a voyager bongeszo hasznalta eloszor meg amigan. Ott a gui is kulon folyamatkent futott. Kesobb atirtak qnx ala is, de ez meg az internet explorer elotti idokben volt. Valojaban a kulon folyamatos bongeszest tamogatja az ie is, de az opciot nagyon eldugtak, mivel a winnt4-et nagyon belassitotta a hasznalata. Alapbol azota is ki van kapcsolva. (mondjuk az operaban is jol elpakoltak a checkbox-ot)

    A chrome kulseje pedig egyertelmuen az opera masolata, belertve a nyitooldalt, amit opera alatt quickbar-nak hivnak es a tab-ok default helyet. De ide tartozik a popup-ok kezelese es a tobb ablak/egy ablak kozti valtas is vagy a fraud protection hasznalata. Meg a mouse gesture tamogatas hianyzik a google forradalmi bejelentesei kozzul.

    ps: Azert ki fogom probalni, kivancsi vagyok a teljesitmenyere. Es erdekel, hogy mikorra lesz hozza adblocker.
  • Lazarus
    #35
    írd be hogy: google 1337
    aztán katt a "jónapom van" gombra :)

    vagy: google black
  • zola2000
    #34
    B.+ ezt nem hiszem el, és tényleg...
  • magus
    #33
    "Értem én, csak leszarom. :)"

    mégcsak nem is érted
  • Lazarus
    #32
    opensource project spyware funkciókkal kissé érdekes lenne, persze nem kizárt
  • Narxis
    #31
    De hülye vagy baszki, gondolom máglyát is szoktál csinálni otthon könyvekből.
  • stevenson1988
    #30
    mert az sg olyan tájékozott a témákban mint mindig
    idézet egy másik hazai it lapról: 'a Google Chrome béta-verziója ma jelenik meg több mint 100 országban.'
    tehát ma fog megjelenni, de, hogy hánykor, nem tudni

    amúgy ezt érdemes olvasgatni: pdf doku
  • mikloss
    #29
    ez jó volt xD
  • DjDano
    #28
    "A Google a nyílt forráskódot választotta az új program esetében, amelyre már csak azért is rá voltak kényszerítve, mert bizonyos technológiákat, kódrészleteket az Apple WebKit, illetve a Mozilla Firefox megoldásából emeltek át."

    Éljen... Megszületett a Firefox - Safari öszvér... LOL
  • magus
    #27
    persze, majd az ördög kezébe teszem a kész infot, hogy mit nézek neten. faszt
  • Anomaly
    #26
    De nehogy beírd a google keresőjébe, hogy google mert akkor felrobban a világ :D
  • Lazarus
    #25
    open
  • Rotcsa
    #24
    n már vagy fél órája keresem, de ha a googli nem találja, ráadásul a saját böngészőjét, sz sztem még nincs!
  • messen
    #23
    Ez is évekig béta lesz, mint a gmail? :P
  • Adenoma
    #22
    nem tudom honnan találta ki a kedves cikkíró, de jelenleg még a beta-t sem lehet letölteni, akkor meg hogyan lenne kész????

    oké, hogy hatásvadásznak kell lennie a címnek, de ne legyen már hazugság....
  • Mike at home
    #21
    és kicsit sem kutogat a gépeden, meg nem jelent, aha
  • EroSennin
    #20
    A szalak nem vedenek az osszeomlastol, a processzek vedenek. Jo lenne azert az alapokkal tisztaban lenni.
  • Tetsuo
    #19
    A Chrome csak kifele lesz letisztult.. vagyis a grafikus interface. A program 1altalan nem.
  • Rexhawk
    #18
    gyorsaság szerintem csak a javascripteknél fontos mert ott igazán le lehet akár több másodpercet is javíthatnak
    és nem mozillát használnak, csak egy pár technologiát használnak a mozzilától és az appletól
    ha pedig sikeres böngészőt akarnak írni valszeg szabványos lesz.(mert kihasználna olyan böngészőt, ami nem nyit meg 1 oldalt sem), a firefoxot is elöször iere optimalizált oldalakat támogyatott
    egyébként mért kell mindent fikázni minden böngészőnek megvan a maga haszna:
    opera:gyors,egyszerű,könnyen kezelhető, sokat tud alapból, és ez a legszabványosabbb böngésző.Kezdőknek és lustáknak tökéletes választás:)
    firefox:egyszerü, végletekig testre szabható, akár modosítható(nyilt forráskód miatt).azoknak ajánlott akiknek van annyi eszük(erejük), hogy kiterjesztéseket tudnak keresni
    ie: mivel beépített böngészö, valószinúleg majdnem minden windwoson megtalálható, ezért ha kell a programok bármikor meghívhatják.
    chrome(valószinüleg): egyszerü lesz és letisztult,gyors. olyan helyen ahol minden tized másodprec számít(kurzusfelvétel :D ),ott jól jön, és mivel letisztult könnyebb lesz hozzáirni programokat, és bármikor javíthatod a hibákat a böngészöböl:)(bár firefoxnál is)
    fafari,webkit:nem tudom még nem probáltam, de biztosan van neki is elönye
  • WiZe
    #17
    Biztos, hogy igényes lesz, már alig várom. Szerintem kár előre sajnálkoznotok, szánalmas hozzáállás.
  • Gonz0
    #16
    Még nincs download link.
  • Gonz0
    #15
    Jogos. Az eredeti hozzászólásból nem igazán derült ki, hogy a prismre gondoltál.
  • nenad
    #14
    tud valaki egy download linket
  • ProGabe #13
    "mozilla technológiát" mióta egyenlő a mozilla motorral? pont amit írtál, hogy tartalmaz egy rakás tech újítást, na azok egyik fontos összetevője a prism

    igen, eléggé pesszimistára sikeredett az a hsz, de tényleg van egy "na megint egy böngésző, pff" érzése az embernek

    szép ez a comic, de ez a szöveg: "kezdjük az alapoktól, mert itt vannak az új technológiák", nekem nem túl szimpatikus. szerintük a többi fejlesztő ezt nem veszi figyelembe!? a firefox3 alatt is újragondolt, optimalizált motor "dübörög", az opera képes verzióról verzióra megújulni. persze, majd jön a nagy(gyá vált és ezáltal elveszítette a "báját") Google és majd jól megreformálja a böngésző piacot. ugyan már!

    én is megnézem majd mit tud, hiszen kíváncsi vagyok, de nem várok semmi újat. ha mégis lesz valami igazán innovatív megoldás, és érdemes lesz használni,hát, akkor majd adok neki egy esélyt.
  • Gonz0
    #12
    Miért kéne a webfejlesztőknek erre optimalizálni? A fejlesztők csinálják meg szabványosra. (és imádkozzanak, hogy talán majd IE is viszi)
  • Gonz0
    #11
    Érdekes, hogy már előre lesajnálod, pedig szinte semmit se tudsz róla. Amit meg mégis, azt is rosszul. Nem mozilla motor van alatta, hanem webkit, egyébként meg van benne egy rakás érdekes technológiai újítás. Érdemes megnézni a comic-bookot az újdonságokról. Részemről kiváncsian várom.
  • kids
    #10
    én is a külön optimizálás miatt vagyok kiakadva. eddig is olyans széles volt a paletta, mindenki kiválaszthatta a magának legszimpatikusabbat: ie, ff vagy opera. erre jön az apple a safarival a google meg a sajátjával.
    Itt is látszik a google iszonyatosan terjeszkedik a piac minden területén, én nem tudom mi lesz ennek a vége. Lehet menni kéne venni pár papirt :)
  • Anomaly
    #9
    Annyira örülnék ennek ha autószerelő lennék és nem webprogramozó...
  • ZeGa
    #8
    Valaki meg tudná mondani, hogy honnan lehet letölteni a bétát?
  • YMan
    #7
    csesszék meg! Most majd a webfejlesztőknek erre is kell optimalizálni.
  • TAJ86
    #6
    Az egészről úgy bezséltek mintha minimum kötelezővé tették volna ennek használtatát/letöltését/kipróbálását...
  • Snomag
    #5
    biztos egy jo bongeszot fognak osszedobni, csak valahogy en nem erzem az egesznek a szukseget..
  • ProGabe #4
    hát ez aztán nagyon kellett.......nem!

    gyors? ugyan már! windows környezetről beszélünk (egyelőre)
    külön szálon futnak a lapok? IE8-ban is benne lesz, jó dolog, már amennyiben normálisan fog működni. persze az egy más dolog, hogy eleve nem szép dolog, ha összeomlik valami. igaz elkerülhetetlen, és ami elkerülhetetlen, azt jobb korlátok közé szorítani

    gyors. igen, még egyszer felhozom, mert annyira trendi lett mondogatni. persze megértem, mert ezzel lehet a legtöbb embert megvenni.
    mindenesetre nem laca-facáznak, megmondják konkrétan: mozilla technológiát alkalmaznak. és itt felvetődik a kérdés: miért ne az forráshoz legközelebbit használjam, vagyis a rókát? na, miért ne? ugyehogyugye!

    tehát megint egy böngésző, amiben egyesítik több másik jó tulajdonságát, beépítenek olyan dolgokat, amiket fox-ban egy 150k-s kiterjesztéssel megoldok. végre megtudtuk, hogy a Google is tud hibázni. oké, ezt még korai mondani. majd meglátjuk