15
  • Tetsuo
    #15
    LOL azert ez kicsit osszetettebb, marmint 1 vitorlast vezerelni.
  • dez
    #14
    Az enyém!?
  • Sanyix
    #13
    ez olyan mint a v1. kilövik, beakad a vezérsíkja. Elöl forog a távolságmérő propeller, majd mikor eléri a beállított távot, kirobbantja a vezérsík rögzítését, és szépen lekanyarodik és bumm :DD

    Na ez is hasonló fejlettségű.
  • Elefánt0000
    #12
    Hy
    Hát nekem is ez a legnagyobb kételyem, nincs "szeme" anélkül meg az ilyenféle robotok nem sokat érnek...
  • Epikurosz
    #11
    Á, dehogy.
    Majd a te agyszövetes CPU-d MI-ja beáll révkalauznak. :-))
  • dez
    #10
    Na igen, hát ezért ütköznek össze, futnak zátonyra, stb. Mármint az olajszállító hajók.

    Itt meg majd egy hang bemondja, hogy vigyázat, automata irányítás, kerüljék ki.
  • Epikurosz
    #9
    Átkelni az óceánon, önmagában nem nagy vaszizdasz.
    GPS-el elmegy egy automatika a világ végére is. A probléma akkor kezdődik, ha összetalálkozik egy másik hajóval, hurrikánnal, kalózokkal...
  • HUmanEmber41st
    #8
    Nem tudom, mi a ráknak szenvednek vitorlákkal, mikor sokkal hatékonyabb a szélkerék. A spanyolok már ezer éve csináltak ilyen hajókat. Tehát a vitorlát és a napelemeket simán meg lehetne spórolni, a szélkerék meg éjjel-nappal termeli a villanyt...
    Mit csinál a hajó, ha pl elszakad a vitorla? megvarrja?
  • dez
    #7
    Input:
    - GPS
    - áramlat iránya
    - szélirány

    Output:
    - Motorteljesítmény
    - Hajólapát iránya

    :)

    (A vitorlás egy fokkal bonyolultabb ennél.)
  • dez
    #6
    "és így sikerült egy nagy intelligenciájú rendszert létrehoznunk"

    Hallod ezt, Kukacos, micsoda tudományos igényű megfogalmazás...?
    Holott valójában egy igen egyszerű algoritmus az egész.

    Persze jól mutat majd a címlapokon, hogy "A robotható egyedül átkelt az óceánon!".
  • Tetsuo
    #5
    LOL nem a muszakirajza kell v a vezerloszoftvere, hanem egy altalanos leiras h hogyan mukodnek, mennyire intelligens stb..
  • BlackRose
    #4
    és Cracker körökben "Plague"-ként vagy ismert...
  • Pares
    #3
    Átkelne...
  • kutyak
    #2
    Nekem megvan az exxonwaldez_crack.exe progi, a múlt héten töltöttem le e contollyourownoiltanker.com-ról.
  • Tetsuo
    #1
    Nem tudja vki, hol lehet leiras az automata olajszallito hajokrol?? Nem talaltam semmit..