2595
  • ManoNegra
    #2555
    Janics, Csipes és Paksy is két évre eltiltva
  • ToCsEk
    #2554
    úszú wb döntőkről tud adni valaki magyar kommentálos videókat? megnézném :) m1 videótáron nem indul el
  • Rockynhooo
    #2553
    Gratula! Kíváncsi vagyok milyen érzés lehet utólag megkapni a díjat? Kint az Olimpián megéled a keserűséget hogy nem sikerült érmet szerezni. Majd a nagy ceremónia után 3 hónappal megkapod mégis. Mint mikor a tour de france győzteseket fosztják meg a győzelemtől 1 év után majd megkapja a csóka aki második lett... Érdekes lehet.
  • Maximus4
    #2552
    Megtörtént!
    Bizony,hogy gratula!:)
  • Zenszkij
    #2551
    Javítsuk a bannert :). Van még egy bronzérmesünk. Gratula neki!
  • banok
    #2550
    \o/
  • Grenzjager
    #2549
    A nemzetközi szövetség Hatosnak ítélte a bronzot!
  • Grenzjager
    #2548
    még egy bronz érmet szerezhetünk a londoni 2012-es olimpián...

    Hatos Gábor lehet bronzérmes
    A december 4-i végrehajtó bizottsági ülésén foglalkozik a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) Szoszlan Tyigijev doppingügyével, így akkor válhat véglegessé, hogy Hatos Gábor – akit az üzbég birkózó legyőzött a londoni olimpián a szabadfogásúak 74 kilós kategóriájának harmadik helyért rendezett mérkőzésén – megkapja-e a bronzérmet.
  • Grenzjager
    #2547
    Napi Natasa:

    [URL=http://www.hatharom.hu/article/776b93-a-szerb-olimpiai-ezustermes-is-beszolt-douchev-janics-natasanak]"Hihetetlen szappanopera az, ami Janics Natasa körül zajlik. Egyes embereknek a nemzeti lobogó egyáltalán nem fontos, s ha már nem hűséges senki felé, akkor miért ne versenyezne katari színekben?"[/URL] - Milorad Csavics uszó, olimpiai ezüstérmes
  • Coolfire
    #2546
    Olyanok leszünk,mint anno fociban az Ajax.Kineveljük a jobbnál-jobbakat és "szétosztogatjuk".
    De ők legalább óriási profitot csináltak belőle.
    Nem semmi ami ebben a sportágban megy...
  • Grenzjager
    #2545
    ennek akkor alig van hírértéke
    Újabb távozó: Csipes Tamara Ausztráliába készül
  • Zenszkij
    #2544
    Ezek a nagy hazafiak, LOL. Nagy csalódás már a sport is, mindent a pénz ural. A következő olimpia már kicsit sem izgat.
  • Grenzjager
    #2543
    Azerbajdzsán is magyar kajakosokat venne
  • Rockynhooo
    #2542
    Valaki tudna linkelni egy videot a magyar - izland drámai kézi meccsről? kommentárral, az utolsó percekről vagy egy összefoglalót. köszönöm.
  • Grenzjager
    #2541
  • MrSpock
    #2540
    Elolvastam a cikket,de milyen országok adtak (volna)több pénzt? A nyugati,és demokratikus,civilizált országok között azért élen vagyunk! Főleg ahhoz képest milyen a magyar átlagéletszínvonal. Na mindegy ennyit adtak és kész.
    Tényleg mióta van fociban hogy nem játszhatsz más nemzet válogatottjában? Mert ha honosítják,megvan az államporgásága akkor? Puskás is volt spanyol válogatott pl.
    De lehet azóta változtattak rajta. Miért Mo Farah ugye tiszta Brit,vagy Kipketer,dán,és lehetne sorolni napestig az országot váltó sportolókat. Egyéni sportban ez olyan megszokott mintha klubot váltana. És az az érvelés hogy sok fiataltól "elvette" a lehetőséget hülyeség. Persze amíg nyert addig tapsikolás,ha meg elmegy akkor fújolás! Lásd fentebb említett sportolók,gondolok a brittek is szidják,minek jött ide ez az afriai,sok jó futónkat háttérbe szorítja. Szinte felrobbant a stadion mikor nyert. De csodálkozunk azon hogy többen is elmennek az országból,és lehet más állampolgárok lesznek? Főleg ilyen rétegsportban ahol csak számonként 1 indulhat az olimpián? És főleg aválogatási elvek stb. Elég egy rossz nap,és elúsztál,vége kész. 4 éved szinte oda,és jön a csalódottság stb. Én helyeslem menjenek is a saját életük,nem rabszolgák,hanem fizetett sportolók.

    Na igen és Dalmáért miért nem kértek semmit? Ez jogos feltevés,és atöbbiekért akik kimentek? Janics ráadásul nem is az országban született,és mégis nekünk szerezte az aranyakat. Hoppá akkor hogy is van ez? :D
  • Grenzjager
    #2539
    annak van kimutatható anyagi költségei annak is, hogy a szövetség (MOB, Magyar Kajak-Kenu Szöv) versenyeken nem feltétlen Janics karrierjét építette volna, hanem másét. Így le kell csengetni a zsét, ha már pénzért jött. Üzlet, nincs kedvezmény, részletfizetés, kamat.

    amit én nem értek hogy Dalma Benedekért nem kértek egy petákot sem...
  • tototto
    #2538
    Hogy jön ide a foci, fociban, hokiban nincs olyan hogy itt voltam válogatott átmegyek másik országba ott is vagyok, ott ha egyszer valaki játszott a magyar felnőtt csapatban soha nem játszhat más ország színeiben. Az idegenlégióskodás teljesen más, ő is megtehetné hogy ott edz és aztán a versenyeken magyar színekben indul, de a cikkben is említi, hogy habár megtehette volna de szerinte az nem volna fair a szerbekkel, hogy a férje készíti fel a szerb lányokat gyakorlatilag ellene (minden hülye tudja hogy a szerbek pont ezért a férjének ajánlottak egy zsíros állást hogy erre hivatkozva hozhassák Natasát).
    Nem egy úszónk és atlétánk készül az USA-ban mégis magyarként indulnak a versenyeken, most legújabban épp Gyurta Daninál merült fel hogy külföldi csapathoz szerződik, de ő is kihangsúlyozta attól mert kint fog esetleg úszni, a versenyeken magyarként indulna.
    Mivel magyar pénzből, magyar szakemberektől ért el oda ahol van, sok magyar sportolót hanyagoltak miatta (akikből pl most mellesleg többen szintén most dobbantanak) rohadtul nem mindegy hogy a jövőben a saját konkurenciánkat neveltük ki, vagy ez a sportember éppen értünk fog küzdeni, ezt azért remélem megérted.
    Nem az eddigi pénz a lényeg meg a nyereménye, azt nem kell visszakérni, de a jövőben utalt sok százezres életjáradékot meg kell szüntetni.
    Semmi köze ehhez de ha már említed rohadtul nem mindegy a világnak, az EUnak, Magyarországnak hogy ki az USA elnöke, illetve nem is mi adtuk a legtöbbet az olimpián katt :)
  • MrSpock
    #2537
    Nem értem mit lázadoznak sokan. Fociban is azért annyi amennyi,mert megadják a klubok. Itt is a szövetség hibája hogy túlfizetettek a sportolók,főleg olimpiai érem után. Világon sehol nem kaptak ennyit,bár ott azért lehet más korülmények ,szponzorok vannak,és esetleg kiaknázzák a lehetőségeket. És ne felejtsük el azt,hogy profik,tehát nekik ez a munkájuk. Egy ápolónő hol keres 40milliót 2 hét alatt? Pedig ő is felkészült évekig,saját zsebből esetleg. Az,hogy ez egy effektíve szórakoztató iparág,de ugyanúgy munka,és elég jól fizetett. Felkészülésre nincs pénz ,meg hasonlók,de akkor ne legyen sportoló,űzze hobbiból és ennyi. Ha fizetnek az eredményekért akkor meg rendesen munkabért kapnak,vagy belehet ülni pénztárgép mögé,vagy egy butikba,vagy varrógéphez.
    És most nem vitatni akarom a tehetségeket,de ez egyfajta tudatos választás,márpedig én nem átlagmelózni fogok,hanem sportolni,és próbálok abból megélni. Vagy bejön vagy sem,ez már sportág,és díjazás kérdése. Csapartsportoknál még durvább a helyzet,hisz ott egy vidéki mondjuk kézilabdás is keres legalább 200-300ezret,persze fizetéssel vannak gondok,de egy rendes maszekmelósnak sem fizetnek sokszor az alkalmazók.
    Na már most Janics esetében ,nem lehet megtiltani egy embertől azt,hogy országot váltson,főleg ha születésileg is oda tartozik. Amit meg kifizettek miért is tették? Mert ennyit állípított meg a kormány,szövetség stb. Ha azt mondták volna olimpiai arany 5millió akkor már el sem indul? Vagy ki sem akarok ennyni pénzért jutni? Ez mind csak bónusz volt. Gondolom alapszerződése volt,hogy mennyi havonta a juttatása meddig szól stb. Most vége ennyi,megy más országba mint sokan. Annyit lehetne tenni,hogy jó,akkor az életjáradékot,mivel nem hazánkban él,megszüntetik,és itt függetleníteni kell,hogy húú az országnak milyen dicsőség meg stb,hisz önmaguk megélhetésért is küzdenek. Most elmennek kész,amit itt kapott,kapott,átszerződik más országba és kész. Ettől nekünk mivel lesz rosszabb?
    Lásd anyukám anno bölcs mondása! Clinton elnökké választották,barátom kérdezte tőle,hogy mit szól hozzá? Anyum erre: Nem mindegy nekünk ki az elnök ,attól ugyanúgy kell dolgoznunk. Tehát nem mindegy hol versenyez Janics,és tsi? És ha azt mondaná holnaptól visszavonul,akkor sem engedné az ország? Idejött,magyarul is beszél,versenyezni,hogy pénzt keressen,megkapta amit jutattak neki,előírtak szerint,mint egy munkás. Szerezte az aranyakat ,hisz ez neki is jó volt,megérte,hozott a konyhára. Szóval nem értem én ezt a lázadozást,meg most fúújj micsoda dolog ez,hogy itt megszedte magát és tovább megy! És a nagy focistáink akik zsoldosok külhonban hatalmas pénzért? Ja ők hazajönnek aválogatottba,és rmekelnek! 26 éve nem vagyunk ott semmilyen világversenyen,miről is beszélünk?
  • tototto
    #2536
    újabb folytatás: katt
    ekkora köpönyegforgatót, mindenhol úgy nyilatkozik ahogy épp elvárják
    de átlátunk már rajta, remélem lesz valami olyan törvénymódosítás, aki a magyar színek után másik ország színeiben indul, az elveszti a magyar életjáradékot, vagy valami hasonló, kíváncsi lennék akkor is annyira fontos lenne e a család után utazni vagy akkor maradnának itt, esetleg visszavonulna :)
  • kaposi1
    #2535
    Életjáradékot semmiképpen se adnék neki.
  • Zenszkij
    #2534
    Én csak azon röhögök, hogy amikor ez fellebbent élből tagadott, na én ott már 100%-ig biztos voltam benne hogy eltakarodik. Vissza a milliókat, meg az életjáradékot, azért van egy határ. Meg ez is mekkora egy marhaság, hogy több ország szineiben is bohóckodhat valaki? PÉNZ PÉNZ PÉNZ Nagy Laci kettő, csak ez fordítva sült el.
  • ToCsEk
    #2533
    minden sportban csak a pénz a lényeg oda megy mindenki ahol többet fizetnek neki, ennyi
  • tototto
    #2532
    a Janics ügy folytatása: klikk

    Na most ha ezt tényleg így gondolja akkor fejős tehénnek tekintette Hazánkat..
    Ha mindig ott akart versenyezni, miért jött ide, jah mert itt volt a tudás a szakértelem, és a rengeteg pénz amit felemésztett a felkészítése. Ha jól tudom hokiban meg fociban ha voltál egy ország válogatottja nem indulhatsz másik válogatottban többet, jó szabály, minden sportban be kéne vezetni.
    Ez is csak egy romantikus humbug volt hogy a férje után ment csak és nehéz volt döntenie. Nehéz volt hát, ki kellett kalkulálni hol éri meg maradni, hova adja el magát.
    Megérdemelni hogy ne indulhasson 2 évig nemzetközi versenyen, de mi már megint eljátsszuk a jólelkű balekot és nevetséges 45 millióért kiadjuk, csak most az olimpián több pénzt kapott, a korábbi érmeiről meg a későbbi életjáradékáról nem is beszélve. Nyugodtan lemondhatna róla (persze amilyen pénzéhes, sose fog).
  • Coolfire
    #2531
    Hmm..ebben is van igazság.:)
  • Grenzjager
    #2530
    Janicsot leszámítva akik lépnek még, pont azért lépnek mert még sose voltak olimpián.
  • Coolfire
    #2529
    És innen is kap életjáradékot,ha a magyar állampolgárságát megtartja.Én nagyon sajnálom,hogy elmegy.És a többieket is.Maradtak nagyon jó kajakosaink,akik VB-n tarolhatnak,de Rió nagyon kemény lesz nélkülük.:(
  • tototto
    #2528
    már biztos, várható volt..
  • Zenszkij
    #2527
    Kicsit sem izgat. Ettől nekem nem lesz jobb vagy rosszabb életem. Minden a pénzről szól.
  • kaposi1
    #2526
    Kivásárolják a kajakosainkat!!!!
  • kaposi1
    #2525
    Ne legyen igazam de Rió-ban fog ez nagyon keserű pirula lenni számunkra.
    Mindegyik távozó esete érthető is meg nem is.
    Dalma szegény nem jutott még ki Olimpiára az óra meg ketyeg.
    Natasa esete azért már nem ilyen egyszerű.
    Egyrészt Szerb a férje érhető hogy menne a család utána.
    Csak hogy azt is mérlegelnie kellene hogy óvatos becslések szerint is közel 100 milla amit kapott már az országtól, nem beszélve arról hogy Olimpia bajnok itt lett. Ennek az országnak a szerető szurkolóitól kapta azt a sok szeretetet.
    Szóval nehéz eldönteni hogy hálátlannak tartsam vagy hideg ész érvek alapján azt mondjam jól dönt ha otthagyja azt az országot akinek idáig minden sikerét köszönheti mind anyagilag mind spórtólóilag.
  • Grenzjager
    #2524
    Janics mondjuk "hazatér" Szerbiába,
    de vele tart Benedek Dalma is, így ő is szerb.

    Paksy Tímea osztrák lesz
    Sarudi Alíz meg ciprusi....

    komoly...
    mindenütt jó de a legrosszabb itthon?
  • RatBaG #2523
    na ugye, hogy ugye...

    http://sportgeza.hu/kajakkenu/2012/09/20/janics_natasa_ujra_szerb_lehet/
  • ProGabe #2522
    :OOOOOOOOOOOOOOoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo




  • kaposi1
    #2521
    Na az szuper lenne,én szeretném.
    Köszi.
  • Maximus4
    #2520
    Úgy néz ki,hamarosan megkapom hivatalos helyről a Magyar-Izland kézi meccset
    Ha lesz rá igény szóljatok,és valahova feltöltöm.
  • Grenzjager
    #2519
    úszás: Sors Tamás ezüstérmet szerzett 400 méteren
  • IXEMGabeo
    #2518
    hát igen ez azért is nagyon szép, mert az asztali tenisz az egyik életem lehetett volna, sniff sniff:) szép volt Peti
  • ProGabe #2517
  • FrezeR
    #2516
    Szép volt! :)