266
  • assdf
    #62
    Sosem értettem miért kell ennyire félni az új dolgoktól meg a világvégét várni mindig...
    Mert mi lesz belőle, kihal a világ? Pont mint 2000-ben nem? vagy 99-ben a napfogyatkozáskor? ja bocs tudom akkor csak a 3. vháború tört ki...
    Vagy ne adj isten kergemarhakórban vész el a világ? pont ahogy 5-8 éve jósoltak? Esetleg madárinfluenzába ahogy 1-2 éve rettegett a média?
    Néha eszem-f@szom megáll az ilyen világvége hangulattól minden évben van vagy két esemény aminél divat világvégével félelmet generálni, közben meg sehol semi... Aki fél fogja meg a szék lábát.

    Én megjósolom mi fog történni ha bekapcsolják. Semmi. Vagy bárki érez valami különöset magán amióta a cern megy? Hisz nem ma kezdte és nem ez lesz az első ütköztetés...
  • BaliBoy
    #61
    Valszeg neked is kifolyhatott már. :D
  • Sir Quno Jedi
    #60
    Régibe a nácik csináltak olyan ágyút, amivel Párizst lőtték a határ túloldaláról (avagy ilyesmi). Namost ebből is lehetne ilyen trükkös fegyót csinálni és ezzel lőni Pekinget! Nénének is a sárgák, hogy húmiakú', miarohadás, részecskeeső (pláne ha feketelik is esik). Sosenem jönnek rá ki lőtte őket és mivel!
    .
    .
    .
    Ja bocs, de. Mer csak egy ilyen gyorsítónk van...Áhhh...Kib@szás. MONDJUK azt, hogy nem is evvót!!! Háha beveszik. Ha nem, akkor meg arréb ássuk be a földbe és onnét lövünk, hogy ne tuggyák bemérni (csak sok kubikos kell hozzá társadalmi melóban!). OJVÉ!
  • Magnum PI
    #57
    "És jó nagyot durrant", ha a sebesség arányokat nézzük akkor a durranást most inkább kihagynám :)
  • Magnetic
    #56
    "Három évtizeddel a koncepció megszületését követően, 15 év konstrukciós munka és több éves csúszás után szeptember 10-én végre elfordítják az LHC, a Nagy Hadronütköztető, avagy a Large Hadron Collider főkapcsolóját."

    USA: 9/11
    EU: 9/10 ?

  • Magnetic
    #55
    Igazából semmi veszélyes nincs benne. Az apró fekete lyukak, pedig csak elmélet. Fogalmuk sincs mi történik a részecskékkel fénysebbesség közeli állapotban.

    Anno a hangsebbességet sem merték átlépni, mert nem tudták megjósolni mi történi. Ott is voltam mindenféle riasztó teoriák, de pusztán csak az történt, hogy lehagyták a hangot ami jó nagyot durrant

    Ha esetleg át tudják lépni a fénysebbességet, valószinűleg ua. lesz mint a hangsebbességnél. Elvileg elhagyja a látható fény tartományát (mert ugye lehagyja a fényt). Namost ez vagy látványos lesz, vagy nem.
  • meteoreső
    #54
    Remélem nem Windows on fut a boztonsági rendszere :)
    Csak az ne legyen rágravírozva a kvarkokra hogy "made in china"
    Végülis nem olyan nagy dolog ez. Van már ilyen csak itt nagyobb erők dolgoznak
    ezért esélyes hogy találunk újféle kvarkokat.
    De a mi viágunkban csak kétféle kvark van a 6-ből amit ismerünk az Up és a Down
    Tehát lehet hogy a közemberekre ez még nagyon sokáig nem lessz semmilyen hatással.

    "A gluonmező által közvetített erő jellege is eltér az elektromos erőtől. A távolodással nem csökken, hanem nő. Nagy energiájú folyamatokban a gluonmező szétszakítható ugyan, de ez nem azt jelenti, hogy magányos kvarkhoz juthatunk. A gluonmező a vákuumból kvark-antikvark párt csal elő, amit mi csak a mezonként tudunk kimutatni."
    Na szerintem ez a nagyon izgalmas része ennek...

    http://www.ibela.sulinet.hu/atomfizika/reszecske/kvark/kvark.htm

  • Magnetic
    #52
    Paraszt nélkül éhenpusztulnál barátom

    No para gyerekek Nem lesz semmi gond. Ha meg mégis, azt úgy sem vesszük észre Azért kiváncsi lennék, hogy be van -e biztositva egy pár kilótonnás atommal...
  • HiddenTruth
    #49
    Állítólag az ütköztetéskor antianyag is keletkezik, ami nem veszélytelen dolog, emellett ha Einstein bácsinak igaza van akkor a közel fénysebességgel száguldó protonok egymás mellet elhaladva meghajlítják a teret, ezzel együtt az időt is, tehát az adott ponton "kilyukad" a tér. Ez a fekete lyuk. Reméljük ezen a tér-idő lyukon nem férnek át bizarr, furcsa lények.
  • PepeLopez
    #48
    Szerintem már rég élvezkednek rajta, csak a hivatalos indítás lesz 10-én :)
  • Sir Quno Jedi
    #47
    Vajon kész lesz addig az egybitre tömörítő?! Mer ha igen, betömörítjük magunkat és a nagy bummután, ha valaki az új evolúció során feltalálja újra (és ez evidens, mér nem találná), akkor sittysutty kitömörítenek és hallelujja!
  • Frayer
    #46
    Nemá..
    Azt hittem lesz még pár hónapom hátra.
    Még utoljára bulizzátok ki magatokat, 9.10-én
    MINDMEGHALUNK
  • metaljesus
    #43
    a már említett gps mellett: radar, internet, modern számítógépek, lézer, atomenergia, tankok (lánctalp), ami most így hirtelen eszembe jut. mind katonai célból kifejlesztett eszköz, találmány. de ha kicsit visszább akarok menni, ott van az angoloknál a számszeríj. elsősorban katonai célja volt, de azért az is esélyes hogy könnyebben ment vele a vadászat ;)
  • FoodLFG
    #40
    Boldogan halok meg VAGY majd a vulkániak érzékelik a szokatlan energiasugárzást és meglátogatnak minket és megalapíccsuk a föderácijót. \o/

    (értelmeset nem tudok hozzászólni, mer' egy szót nem értek a cikkből )
  • Ravkin
    #37
    komolyan mondom sírok, hogy a magyar parasztoknak miért tölt fel az sg ilyen cikket... ha a hülyeség fájna ordítanátok.
  • darkhill
    #36
    legalább egy századmásodpercig élvezhetjük azt az érzést h milyen fasza az emberiség h ilyenre is képes
  • fu89
    #35
    Én már nagyon várom, kíváncsi leszek rá hogy sikerül-e kinyírni minket vagy sem, egy biztos, ettől nem lesz olcsóbb a kenyér. Ríltájm FPS!!!
  • darkhill
    #34
    Az amcsik már gondoltak rá és nézd meg milyen jolét van ott gondolom azért később profitálni fogunk belőle protongyorsitót ennyi pénzért nem csinálnak ha nincs értelme
  • Sir Quno Jedi
    #33
    Hmmm, egy protonágyú az mindég jól jöhet.
  • Anomaly
    #32
    Mini feketelyuk? Leglább azt is megtapasztalhatjuk, hogy milyen érzés az amikor a fejünk a seggünkön keresztül repül át egyenesen svájc központja felé. Mindent ki kell próbálni egyszer...
  • HöfEE
    #31
    Ettől bizony kurva nagy jó lét lesz itt a világon ha sikerült nekik protonokat ütköztetni! Az éhezés is eltűnik meg minden nyomorúság ezen a földön! Nem is tudom , hogy erre eddig mások miért nem gondoltak!
  • kukacS3K
    #30
    ha felém jön egy mikroszkopikus feketelyuk arréb vetődök és elszáguld a fülem mellett:D
  • roliika
    #29
    I want to belive...

    Eddíg jó! - Mondta a zuhanó optimista a második emeletnél.
  • Csirke4
    #28
    OMG JAJJ!!! MINDMEGHALUNK!

    Nekem van egy saját elméletem, hogy mivel "A 27 kilométeres gyűrű 1600 feletti mágnesének -271 Celsius fokot kellett elérnie, ezután 1400 elektromos tesztet hajtanak végre, hogy meggyőződjenek a rendszer tökéletes kábelezéséről." ezért a 14 TeV-al összeütközött részecskék megnyitna egy dimenziókaput amin rengeteg sok csokifagylalt fog átömleni a nagy hideg miatt.
    Ezt a dimenziókaput pedig nem fogják tudni elzárni így rövid időn belül a földet teljesen ellepi a csokifagylalt és mind meg fogunk dögleni mint a rühes kutyák!

    Minimum részecskefizikust akarok, hogy megcáfoljon és azt mondja ez lehetetlen.
  • BaliBoy
    #27
    Nem tetszik nekem ez a project. :)
  • Kovász
    #26
    Ne aggódj, egy kis "sufnituninggal" úgyis megoldják majd, hogy pl. protonágyú legyen ebből a gépbőlxD

    Viszont amiket alapvetően katonai célokra fejlesztettek ki, azoknak általában van civil alkalmazási módjuk is (pl. GPS)
  • Juraviel
    #25
    Az egyik oldalon -lehet, hogy itt, de szerintem az index.hu-n volt :D- olvastam hozzászólásként valami ilyesmit ennekm kapcsán, hónapokkal ezelőtt:

    "Megnyílik egy átjáró, és átjönnek a démonok! Ríltájm kvékezünk öcsém!XD "

    Ezen majdnem lefordultam a székről a munkahelyemen. :D

    Ha ebből bármi gond lehetne, akkor már jöttek volna ők:


    Szerintem, ha van értelmes faj, és figyelnek minket, nem hagynák, hogy szétcsesszük a Galaktikát, na! :D Ide nem elég Múldőr meg Skálli! :D
  • darkhill
    #24
    Inkább erre kölcsék mint a "háborunak köszönhető" feljelsztésekre. a háboru alatt inkább fegyver fejlesztések vannak és nem a jo lét megteremtésének a fejlesztései.
    mindenesetre remélem egy közvetités lesz mert szeretném tudni mikor kell imátkozni a feketelyukak maitt.
  • waterman
    #23
    amint a cikkben írták pl higgs bozonokat keresnek. ha nem találnak, akkor vakargatják a fejüket, de ha találnak, akkor lesz egy komoly érv amellett a csomó hipotézis mellett amit a higgs-bozonnal meg lehetne magyarázni. most csak egy elméleti részecskéjük van, de ha találnak olyan "valamit", ami a megjósolt módon viselkedik, akkor megtalálták amit kerestek.
    ezen kívül biztosan van még egy rakat dolog, amit kitaláltak tudósaink és ki akarnak próbálni. biztos nem olyan szinten működnek, hogy "na némá józsi, ha bedugom a vazscsövet a 6TeVótozs protonzsugárba, akkó világlik kissé a vége", szóval valószínűleg hasznosan költik el azokat az iszonyatos pénzeket. mint az iter, az is igen drága, per pill semmi kézzelfogható haszna nincs, de lehet 60 év múlva, az abból merített tapasztalatok alapján épülnek majd világszerte a fúziós erőművek tucatjai.
  • Yv@n
    #22
    "Nem tudom akik így mindenre azt mondják..."

    Azok elolvasták a cikket addig a részig, ahol szó esik arról, hogy az ütköztetett protonok esetleg mini feketelyukat hoznak létre :)

    Merthogy így épp kurvára nem tudják azon tudósok, hogy mi lesz. Várják bizonyos tételek beigazolódását a kísérletektől. Aztán persze kérdés az, hogy mi lesz, ha valami egész mást találnak, amire nem számítottak...felelőst valszeg nem kell keresni, mert a környéken nem sokan maradnak életben :)
  • LPG
    #21
    Ebből majdan lesz BOINC project?
  • T0nk
    #20
    Nem tudom akik így mindenre azt mondják, hogy: minek ezt, meg jajj! semmi értelme, meg satöbbi, miért nem fogják magukat, és iktatják ki az életükből a tudomány összes eredményét? Nincs arra szükség egyáltalán! Nem olyan nagyon gáz az a gyűjtögető, legelészős, bóklászós életmód... Néha egyet-egyet megesz az oroszlán, de jól van az úgy...
  • LPG
    #19
    De ne feledkezzünk el a munkából fontos részt kivevő kőművesekről, villanyszerelőkről, gépészekről, stb..
  • metaljesus
    #18
    ezt hívják úgy hogy alapkutatás
    talán jobb lenne ha ezt a pénzt is háborúkba ölnék? bár igaz, sok felfedezés meg pont annak köszönhető...
  • darkhill
    #17
    Fel fog tünni ha ketté válik a föld! mindenesetre én elmek holnap és megváltoztatom a nevem Freeman-re hátha szerencsét hoz
  • BaLTáSGYiLKoS
    #16
    "...Mindenkinek szar napja lesz, aki nem visel legalább kétszáz tonnás ólommellényt..." -T2
  • csorfab
    #15
    10 év múlva eljutunk majd a legelemibb alkotóelemhez, amire kvázi isteni üzenetként rá lesz "gravírozva", hogy "get a life, man!".
  • tomonor
    #14
    óóó jaj... mi lesz itt... xD
  • Epikurosz
    #13
    "Megdöbbentő az eset, egyszerűen elvétettünk néhány alapvető erőkiegyenlítést" - nyilatkozott akkor Pier Oddone, a mágneseket szállító Fermilab igazgatója.

    Remélem, a többi számítás stimmel.
  • Adam II
    #12
    Mééééé?