17438
  • grebber
    #17438
    Eddig úgy néz ki még van :)
  • Ry0K3N
    #17437
    http://www.gamespot.com/articles/ps3-to-run-at-120-fps/1100-6136786/
    Ma akadtam rá erre a gyöngyszemre.
  • RYO21
    #17436
    Csak érdekességképpen:

    Szerbiában az Xcsont és Pisi4 játékok újan 8990 RSD-be kerülnek.

    Gyors átváltás után az: 23748 FT

    PC játékok 3 és 5 ezer din között mozognak újan.
  • Gyuszopapa
    #17435
    :) hahahaha
  • kissssss
    #17434
    ppfff LOL :-DDDD
  • jetblack
    #17433
  • RYO21
    #17432
    Jaja, kár hogy pár nap múlva jön az "ikszcsont" és a /r/gaming-et visszaveszik a peasantek.
  • Ry0K3N
    #17431
    Utóbbi két nap dióhélyban. Kurvanagy. x"D
  • RYO21
    #17430
    Na végre értelmes dolgok is vannak /r/gamingen és nem csak pokémon meg GTA V :D

    Másik meg hogy alakult egy új pcmaserrace subreddit, amihez 12 óra alatt 10 ezer ember joinolt.
  • Jakuza1
    #17429
    Roberts vows Star Citizen "will NEVER be dumbed down for a lesser platform"

    Az eredeti cime

    Roberts vows Star Citizen "will NEVER be dumbed down for a console"

    Aztan atjavitottak a sok makinak. :P
  • Ry0K3N
    #17428
    LoL, nézz be /r/gaming-re :D
  • RYO21
    #17427
    Na redditen törölték a /r/pcmasterrace részleget. A konzolkurvák addig sírtak miatta míg véglegesen törölték. Pedig azvolt az egyetlen reddit szekció amit követtem.
  • Kazuma92
    #17426
    Sziasztok!
    Tudom, kicsit offtopic.. de PC-s játékról van szó, és egy kis "hackelésre" van szükségem. Na de ne gondoljunk itt semmi illegálisra, csak egy EREDETI játékom hangjait szeretném megváltoztatni :)
    Adott egy magyar szinkronos Brothers in arms hells highway, és a játékba való belépés, és játszás után 10 perccel ráeszméltem hogy 5 ember szinkronizál unottan 15 karaktert, és hát ez... ez irtó gagyi. Alapból nem szeretem a szinkront, de ez a legalja. Szóval azt szeretném elérni, hogy a játék feliratai magyar maradjon, de a hang angol. Nem találok konkrét hangfájlokat, és letölteni sem szeretném, mert - egy dolog hogy nem töltök le játékokat - , és másik hogy - nincs külön magyarítás hozzá - . És NINCS LEHETŐSÉG ANGOL NYELV VÁLASZTÁSÁRA A LEMEZEN.
    Valami tipp? Valami hangfelülírás? Volt aki esetleg ezzel szórakozott, vagy oldott meg hasonló "problémát"? :)
    Furcsa megfogalmazásért elnézést kérek, és köszönöm ha valaki tud segíteni!
  • Ry0K3N
    #17425
    Hmm. Valaki nagyon beletrafált.
  • Jaka923
    #17424
    ... a múzeumban.
  • Jakuza1
    #17423
    Semmi, mert azok a konzolok, meg meg sem jelentek.
  • bertino
    #17422
    http://prohardver.hu/teszt/pc_konzol_avagy_uj_generacios_jatszma/mi_a_konzol_elonye.html
  • Gyuszopapa
    #17421
    De.
  • Zero 7th
    #17420
    Csak nem a BFről beszélsz? Én is az elCoDosodás miatt hagytam a francba. No meg mert a 25+ fős klánunk konkrétan egyik napról a másikra feloszlott a picsába. Kedden még 20 ember TS-en, szerdán 3-an, és se akkor, se azóta egy büdös szó se, hogy "bocs, leléptem". Szervert meg én intéztem, úgyhogy +1 hónapig volt egy saját szerverem, nyilván saját pénzből.

    Klánosdi sem olyan már, mint régen. "Játékosok hozzáállása", ja.
  • Although
    #17419
    Naa, ezt miből olvastad ki? Az objektivitás nem jelent tapsikolást egyben.
    Nekem jó lesz a kickstarter is.
  • Gyuszopapa
    #17418
    A kinálat nagy a minőség meg nulla.Mert a multi fps-ek is csak a Cod-ot másolják több kevesebb sikerrel mert annak nagy volt az eladása,nem azért mert olyan minőségi lenne.
    A kedvenc multi sorozatom is ezért meg a játékosok hozzáállása végett ment nállam a kukába.
  • Zero 7th
    #17417
    Ja, a nagy kiadók esetében, amik amúgy is kockázatminimalizálásra mennek, és jelentetik meg a frencsájzok 7.-8. részeit, ötlet, újítás, kreativitás nélkül.
    Tudod mit? Legyél velük boldog.

    Nekem igazából portként sem kell a 95%. Ami kedvenc sorozatom áttelepült PC-ről konzolra, az olyan hihetetlenül szar lett, hogy képtelen vagyok vele játszani.

    Az elmúlt két évben nekifutottam vagy kéttucat nagy, multiplatform játéknak, és kb kettőt játszottam végig, a többibe vagy rögtön az elején, vagy kb a felénél beleuntam. Emellett beletettem 600 órát egy PC-ex stratégiába, 1000-et egy ingyenes indie kis multiba, meg 600-at egy MMO-ba, szal azért játszottam eleget, meg volt, ami tetszett...
  • Although
    #17416
    Nem hiszem hogy csak a hardwer szólna a konzolok mellett. A megtérülés a kalózok okozta vesztesség is kisebb. Hülye lesz visszaállni, a pcre néhány gyártót leszámítva. Maradnak a portos játékok, és egyre inkább ez lesz.
  • RYO21
    #17415
    Csinálhatnánk ebből a topikbol egy r/pcmasterrace szerűséget.
  • Jakuza1
    #17414
    Na errol beszeltem grebber.

    1db AMD 290X Mantle API-val futtatja a Battlefield 4-et 5760x1080 felbontasban 3 monitoron.

  • Jakuza1
    #17413
    Van itt egy prezentacio is.

  • Jakuza1
    #17412
    Jah es egy masik velemeny errol:

    "A Mantle API John Carmack figyelmét is felkeltette, és elmondása szerint a SteamOS sokat nyerne vele, de ugyanakkor azt is megemlítette, hogy a Microsoft és a Sony nem biztos, hogy örül a létezésének. Utóbbi minden bizonnyal így van, mivel az Xbox One és a PlayStation 4 elsődleges fegyvere a fix hardver és a benne rejlő tudás direkt kihasználása, szemben a sok szempontból limitált PC-vel. A Mantle API viszont erősen felzárkóztatja a PC-t a képességek tekintetében, ami még a végén kevesebb konzoleladásban fog megnyilvánulni. Persze a kasszáknál valószínűleg nem az API befolyásolja majd a vásárlók döntését."
  • Jakuza1
    #17411
    Itt nem csak a portokrol van szo.
    A dx alapvatoen lassitja a VGA-k mukodeset, mert nem lehet a kartyakat alacsony szinte programozni. A neves fejlesztok szerint itt tobb szaz %-os sebessegcsokkenesrol van szo (es itt tobb 10szeres elteresekrol beszelnek legalabb), ami mindenhol jelentkezik es nem csak a portoknal.
    Tehat az osszes 3D-s alkalmazasra es jatekra is kihatassal lesz.

    AMD: DirectX Holding Back Game Performance
  • grebber
    #17410
    Ez papíron mind szép és jó várjuk ki a végét!


    Van egy olyan érzésem,hogy lószar sem fog változni jönnek ugyanúgy majd a optimalizáltaltan szar portok. Mert ha nem így lenne ki venné majd az aktuális csúcs VGA-kat és a többi szart.
    És inkább a még brutálabb grafikára fognak rágyúrni mint sem a gyorsaságra
    De ez még nagyon nagyon a jövő zenéje.

    + Ugyse fog kiderülni hogy mennyit is gyorsit ez a cucc, mivel ahhoz az kéne hogy megvásárolható legyen mint a sima mint pedig ez a mantle apira optimalizált game,hogy fej fej melett lehetne mutatni hogy 20 fps vs 50 fps.
    De mivel ilyen nem lesz csak rámondják hogy mantles cucc azt jóság.

    Papíron majd obáloznak számokkal és ennyi.
  • Jakuza1
    #17409
    Hoppá

    http://www.hwsw.hu/hirek/51027/amd-mantle-nativ-gpu-api-direct3d-opengl.html

    Gyakorlatilag ráborította az asztalt a PC-s játékpiacra az AMD tegnapi váratlan bejelentése. A Mantle API bevezetésével a gyártó felrúgta az iparág eddig hallgatólagos megállapodását és gyártóspecifikus programozási interfészt készített saját PC-s grafikus processzoraihoz. Az AMD természetesen továbbra is támogatja az iparági szabványnak számító OpenGL és DirectX API-kat, nem ezek helyett, hanem ezek mellett jelenik meg az új, alacsony szintű hozzáférést nyújtó Mantle a GCN (graphics core next) sorozatú processzoraihoz. A spekulációk szerint a Mantle API az Xbox One grafikus interfészének gyakorlatilag teljes portolása PC-re, ezt az AMD egyelőre nem erősítette meg, de közleményében finoman utalt rá.

    Ezzel meg is szunik a konzolos GPU-k elonye, ha alacsony szinten lehet oket programozni a PC-knel is.
  • Desiderata #17408
    PC és konzol, avagy az új generációs játszma
  • Jakuza1
    #17407
    De csak az olyan szerencsetlenek szamara, mint te aki nem lat ki a konzolos szemfestek mogul. :P
  • shaddam
    #17406
    Igen. A fejleszők nagyrésze manapság a taperaszarokat meg a pay2win fosokat takarja. Ezen a grafikonon ha gémernek tartod magad sírni kéne....
  • Zero 7th
    #17405
    Ezzel csak néhány apróbb probléma van:
    1. A faszom vigye haza a munkát. Azért van a munkahely, hogy ott dolgozzunk.
    1.1. Ebből kifolyólag a munkahelyemnek semmi köze a saját elektronikai eszközeimhez. A munkaadóm nem fog olyan cuccot venni, amit én vennék, én meg nem veszek a munkahelyemnek semmit, az a lovon fordítva ülés tipikus esete lenne.
    2. Ha mégis bekövetkezne az az eset, hogy otthon kéne dolgozni, akkor meg a faszom cipelje a kütyüt. Irodában hagytam, otthon hagytam, fasznak hiányzik. Továbbá az emailnek nincsen súlya, ami húzná a zsebem.
    3. Ezeken a szarokon komoly munkát végezni szar. Nem mondom, hogy nem lehet, de a képernyő kicsi, a teljesítmény lófasz, a vezérlés meg debil. Dokkolóval jobb lehet a helyzet, csak ha dokkolok billentyűzetet, egeret, plusz vinyót meg nagy képernyőt, munkahelyen is meg otthon is, akkor mi a lófasz értelme van az egésznek? Vezetés közben elég ritkán táblagépezik az ember...legalábbis jó esetben. Ennyi erővel mászkálhat az ember SSD-vel a zsebében, amin oprendszer van meg a használt programok, aztán ugyanott vagyunk. Vagy mondok még jobbat, két gép, közte neten cserélni adatot.
    4. A hordozható eszközeim jelentős hányada a hordozhatósággal kapcsolatos okból ment tönkre. Fasza lenne ha a munkahelyemen sem és otthon sem tudnék dolgozni, mert mondjuk szarás közben elejtettem a kütyüt és összetört a képernyő... (mondjuk az még dokkolóval nem feltétlen halálos baleset, de a szervíz időszak még úgy is gond)

    De biztos én vagyok a hülye, hogy nem szívatnám magam ilyesmivel, mikor ilyen trendi most a cucc...
  • pxxl
    #17404
    szégyeld magad
  • Jakuza1
    #17403
    Te butuska ez egy reprezentativ szzavazas eredmenye, a fejlesztoket kerdeztek meg, hogy milyen platformra fejlesztenenek a legszivesebben a jovoben.
  • shaddam
    #17402
    Szépen halomban állnak a lista elején a farmville meg angry birds klónok :D
  • mester1987
    #17401
    Érdekes. Sokkal rosszabbnak hittem.
  • Jakuza1
    #17400
  • Although
    #17399
    Naaa annyi pénzük van amit el se tudunk képzelni, gondolj bele jele gépek teljesítményét is csak kevés szoftver képes kihasználni. Ez egy megacorporation. Egyedül képes hardwert és szoftvert csinálni hozzá és arra mérget vehetsz nem véletlen dolgoznak ennyit rajta. Már a sima xbox utoléréséhez is kellett pár év amikor kijött. Van egy érzésem ehhez több kell majd. Hatalmas előny ez. Ekkora anyagi lehetőség. Gondolom komoly probléma a nagy ugrásból eredő különbséget áthidalni hogy ténylegese ki is legyenek használva az új xboxok. sokat fognak vele keresni erre mérget vehetsz :)