92
Gaea Mission
  • BladeW
    #52
    Én is csatlakozom az előttem szólókhoz, szvsz teljesen felesleges volt kampányt belerakni, ha az erőforrásokat a sandbox módra koncentrálják, és abba raktak volna egy tutorialt 100% jobban jártunk volna.
  • Szpecnyaz
    #51
    Ok, majd dobok. Bár szerintem csak addig játszom a kampányt amíg ki nem tanulom mit hogy kell, per pill ez olyan gagyi hogy a sandbox módban látom az egyetlen esélyt.
  • lammaer
    #50
    Majd küldj savegamet amikor a jó részhez értél... :)
  • Titan
    #49
    Nos, skacok vegyesek az érzelmeim...kampányt indítottam és az FPS nézet sajnos az előttem elhangzottak szerint, egyszerűen nevetséges...:( Pl. a csaj mikor csípőre teszi a kezét akkor olyan mozgáskultúrája van, mint aki épp vagy befosik vagy épp "galambot ereget"! Maga a sztori amúgy jó...
    A járművek koordinálása szerintem ötletes és élvezhető... A járművek lassulnak az emelkedőn, a mocsárban csúszkálnak és alig mennek..szóval a fizika jó, de vannak érdekes pontjai, mint mikor egy enyhe oldalban az x tonnás tank csúszik oldalra..:D Az AI sokszor beakad és elég nehezen találja meg az optimális útvonalat...
    Sajna a tapasztalatok alapján pénzt nem adok érte ebben az állapotban...erősen béta szagú dolog...talán pár "pecs" megoldja a dolgokat...
  • Szpecnyaz
    #48
    Eddig kb 15 percet tudtam megcsinálni belőle. De ez az FPS mód benne olyan hihetetlenül gagyi hogy borzasztó. Mi az hogy egy 2012-es játékban nem lehet ugrani és nincs normális weapon zoom? Meg az irányítása is olyan hogy látszik hogy ez konzolra van konfigurálva. De azért kap egy esélyt, hát ha a stratégiai és járműves része élvezhető lesz. Ha meg nem akkor marad az év csalódása, pedig már nagyon vártam erre a játékra.
  • GameOne
    #47
    Kis játékmenet..picit összevágtam..nem lett a legjobb de nem akartam csak egy valamit kiemelni a játékból. Szépnek mondható. Viszonylag izgalmas. Bár én minden játékkal így vagyok az elején aztán jöök rá, hogy ez nem is olyan jó :D

    Szóval első képek.

  • lammaer
    #46
    Várható volt sajnos hogy nem fog durranni.... a névvel próbálták meg eladni, innováció kb nulla, ez már kevés 2012-ben.
  • AnarchoiD
    #45
    Istenbizony Anteus Rising fenyevekkel jobb ennel ;(

  • Caliph
    #44
    na igen a nem ugrik a katona elég nagy ballépés volt:D
    az Ai kezd "megjavulni" több walrus már bevárja egymást úgy ahogy de előszeretettel másznak be tűzvonalba még mindig.
    mantra irányítását ha megszokja az ember elég szépen lehet vele darálni.
    Beakadós valrus nekem is volt ,szerencsére a másikkal sikerült lelöknöm.
    Én még elvagyok vele,kérdés meddig képes lekötni az embert. Na majd holnap rácsekkolok megint 1-2 órát.

    Carmang: az orvosi szoba ahol van azon a folyosón van egy gombal nyitható szoba ha jól emlékszem.
  • Carmang
    #43
    Hát hasonlókat élek át én is a katonával. Olyan helyeken akadok be, ahol egy nagyobb lépéssel simán leküzdhető lenne a terep. A falról visszapattanós dolog meg egyenesen nevetségesen gagyi.

    Most az elfoglalt hajó fedélzetén mászkálok, amikor meg kellene tisztítani a droidoktól, de nem tudok továbbmenni. A Deck feliratú ajtók nem nyílnak. Csak két kisebb ajtó nyílik, az egyik valami orvosi szoba, a másik valami kisebb vezérlőközpont, ahol át tudtam venni egy droid irányítását. A droidot viszont szétkapták az ellenséges droidok. Hogyan tovább?
  • alma2
    #42
    kozben elindultam en is az elso szigetet elfoglalni, ott sem volt jobb, de alszok ra egyet, mielott vegleg elfelejtem, na nem azert mert annyi jo pontja lenne a fejlesztonek, inkabb az elod szep emlekei miatt.

    De valahogy az egesz iranyitas olyan nyogvenyelos, probaltak rafaragni a kontrollerre az latszik, a katona nem ugrik dolognal viszont majdnem bedoltem a bicskamba. Aztan amikor az elso jarmuvel elkadtam, es vissza kellett toltenem a mentest, mert nem tudott lejonni az akadalyrol.

    A lenyeg, te meg elvezed :)
  • Caliph
    #41
    hát még akkor nagyon az elején jársz,én már a 4. szigetet fogom támadni mst kaptam az első mantámat.
    fps elején csak egy bevezető a sztorihoz tényleg nem egy nagy szám.
    mostani tapasztalatom az hogy sajnos a gép által irányított egységek bizony igen buták, a walrusok szépen elakadnak mindenben ahol lehet,sokszor forgolódnak keresve az utat,asist parancson próbálják követni a védendő egységet de ha azt én irányítom bizony szépen lemaradnak. mst tesztelgetem majd hogy nem nyúlok bele,csak a mantrával figyelem felülről mit művelnek,bevárják e egymást.
    a game maga jó,de az AI ezen része igen idegesítő
  • alma2
    #40
    a jatek fps nezetben kezdodik, ha nem tudnam, (mivel regen sokat jatszottam az elodjevel) mirol fog szolni remelhetoleg, mar az elso 5 perc utan toroltem volna annyira gagyi... ez az erzes 10 majd 15 perc jatek utan is megismetlodott. Most mar a carrierben rohangalok, de ott meg rosszabb a helyzet. Bohemia, jaj de nem megy ez neked.
  • Caliph
    #39
    steamen azt írja holnap jön ki
  • Titan
    #38
    Na, xboxra már kint van...(legalábbis a virágboltban már láttam)...hamarosan jön pc-re is...
  • Caliph
    #37
  • lammaer
    #36
    RTSként ez nem rúghat labdába - már a Dune 2-ben többféle egység volt mint itt (és a fegyverválasztás az nem jelent szignifikáns különbséget ha csak 2 féle hordozóeszköz van). RTSekben standard az hogy minimum 3 oldal/faj van, oldalanként 8-10+ féle különböző egységgel... az RTsek ebből élnek meg, hogy sokféle egység van, és azok counterezik egymást. Szerintem a párféle fegyver nem dob/variál annyit az egységeken, hogy ellensúlyozza a típusok hiányát. Bár ha olyan szintre meg tudnák csinálni mint a Warzone2100-ban....

    Abban sincs semmi extra hogy stratégiai nézetből átülhetsz bármely egységbe. Már 1998-ban a Battlezone (illetve annak folytatása) tudta ezt, és ott megint csak amellett hogy szabadon ugrálgathattál az egységek között, oldalanként jópár féle, tök különböző jármű volt. Természetesen gyártással, nyersanyaggyűjtéssel (fasza kis cucc volt).

    Persze mondhatnánk hogy nem mindenki olyan dinoszaurusz mint én és ezért sokaknak lehet új a játék - cserébe egyelőre úgy tűnik mégiscsak a veteránok a célközönség, mert nagyon a NÉVRE építenek. A Veteránok viszont sokmindent láttak már, a név nem fogja behülyíteni őket. Ráadásul a marketing hiánya miatt a fiatalabb korosztály észre se fogja venni ebben a játékdömpingben.

    Azért nem temetem előre a játékot, de eddíg amit mutattak abból sok extrára nem számítok. De ne legyen igazam és kapjunk egy fasza, 2012-höz méltó játékot :)
  • Carmang
    #35
    Miért lenne kevés ez így? Más RTS-ek hogy működnek... építs egységet, rombold le az ellenséget. Ennyi. És mégis működik több, mint 10 éve.

    A Manta, és Varlus pedig bőven elég (+ anyahajó). Ha megtámadsz egy szigetet, egyszerre úgy is csak egyiket tudod irányítani.
    Ahogy nézem a videót kellőképpen erősek is lesznek a szigetek.
  • lammaer
    #34
    Meglátjuk, szurkolok neki de mindezekkel együtt szerintem vékonyka lesz.

    DLc-kre meg ilyesmire ne építsünk, ahogy kijön azzal kell elérnie valamit, különben nem lesz DLC belőle, mert lelövi a kiadó.
  • Caliph
    #33
    5:56tól:D
  • Caliph
    #32
    na itt a camping vidi 6:56-tól

  • Caliph
    #31
    hát eleve lesz egy story camping,valahol láttam is róla videót,gyalogos katonával kell menni járművel volt üldözéses jelenet is. Ezt nyílván érdekes/izgalmas lesz-amúgy a fejlesztők bevallása szerint is remake ,persze az eljövendő kiegészítőkben még hozzáadhatnak új egységeket. És remélem a moddolhatóság is megjelenik benne.
    A két egység így igaz hogy kevésnek hangzik,de mivel úgy szereled fel őket ahogy akarod,máris több féle egységet jelent csak nem full eltérő skinnel...lehet könnyű armoros gépágyús mint egy más rts beli jeep,vagy nehéz armoros heawy laserrel mint egy tank,vagy AA üteg.
    És ahogy fórumon irogatják szépen fel kell fedezgetni az erősebb fegyvereket/páncélokat,kezdetben alap fegyverek/light armor ami elérhető.
    További taktikázásra adhat még lehetőséget hogy az elfoglalt szigeteket gyártó védő vagy bányász szigetre lehet specializálni.(nem tudom ez az opció megvolt e régen)
    Szal pár hétig tuti el lehet vele lenni úgy gondolom.
  • lammaer
    #30
    Hát, mivel anno C64-en toltam sokat, nyilván meg fogom nézni.

    Viszont tartok tőle hogy a játékmenet 2012-ben már kevés lesz. Pl ha jól olvastam, ugyanúy csak két jármű (valrus és manta) lesz, kb annyi customizációs lehetőséggel mint annó, és az egész kb egy grafikai tunning.

    Se research, se öbbfajta jármű, se komolyabb upgradek.... ez igy nagyon nem lesz elég.

  • Titan
    #29
    Nem is értem, hogy miért, hisz szerintem nagyon jó kis játék lesz...
  • Carmang
    #28
    Valahogy nem csapnak körülötte nagy hírverést, hogy jön...
  • Titan
    #27
    Még 11 nap..:(
  • Titan
    #26
    Stream:
    Available: 27 September 2012
    This game will unlock in approximately 2 weeks, 1 day and 12 hours

    36EUR jeeee! :D Nagyon várós!!! Kár, hogy nincs benne multi..:(
  • Caliph
    #25
    pc és xboxra
  • Caliph
    #24
    megjelenés szeptember 27
  • Prince23
    #23
    10 perc fejlesztői gameplay
  • Prince23
    #22
  • Prince23
    #21
    Fiziksz videó

  • Prince23
    #20
    új vidi
  • Evin
    #19
    Az a videó kb a nyár óta elérhető.
  • Prince23
    #18
    DEBUT trailer

    na ezt is megéltük.
  • Zozo76
    #17
    360-an van szoval johet! :)
  • Prince23
    #16
    Részlet a GSO-ról:

    "A Bohemia egyébként a szintén cseh Black Element Software-rel karöltve PC, PS3 és X360 platformokon tervezi feltámasztani a klasszikus Carrier Command című repülőgép-hordozós játékot. A Carrier Command: Gaea Mission valamikor 2010-re várható, de egyéb részletek nem ismertek."
  • Zozo76
    #15
    Az oldal ahonnal a scennelt ujsagreszek szarmaznak:


    LINK
  • Zozo76
    #14
    Az Commodore Vilagban reszletes leiras volt a jatekrol:






  • Zozo76
    #13
    az 1988-as Carrier Command, Sinclair ZX Spectrum 128k-s verzioja.