49
Fontos, hogy titszában legyünk a szám mondanivalójával, vagy nem?
  • Kovács legény
    #49
    a lelkiállapot egy elég konkrét mondanivaló...
  • NessieGraf
    #48
    A topik címéhez: Általában nem fontos, csak akkor, ha taszító üzenetet hordoz. Mert nem fogok ugye olyan nótát hallgatni, ami pl. erőszakos, vagy gusztustalan cselekedetekre biztat. Vagy iszonyúan nyálas, bár ez utóbbihoz nem nagyon kell a szövegig eljutni, a harmadik taktus magasságában kiderül.
  • mate317
    #47
    Miért, őt nem szabad kritizálni?

    A topik lényege számomra az, amiért nyitottam, várom a témához kapcsolódó hozzászólásokat.
  • NessieGraf
    #46
    Mielőtt kiakadtok: nem mindenki képes egy - a szokásos gondolkodásmódjától eltérő - gondolatvilágot úgy értelmezni, mintha az számára természetes lenne.

    Én például a nagyon szépnek mondott lágy dalok többségéről úgy érzem: cukrozott mézet szeretnének a fülembe tölteni. És a hátamon feláll a szőr tőlük. Mert szerintem műromantika, érzés nélküli érzelgés a téma. Mások viszont a szerintem valódi érzelmeket kifejező dalokra mondják azt: ez nekik túl sok.
  • bujcsik555
    #45
    szoval kijelenthetjük hoyg számodra a topik lényege ákos szövegének a fikázása?
  • mate317
    #44
    Pedig be lehet bizonyítani, de nyugodtan próbáld meg az ellenkezőjét!
  • tugyiti
    #43
    Mielőtt vulgáris szavakat használnék és óriási flém lenne belőle -nem azért nem válaszoltam eddig is mert nem tudtam volna érvelni csak láttam hogy nincs kivel beszélni amit most megerősítettél bennem - zárasd be a topicot kérlek,még mielőtt bebizonyitanád hogy Ákos szövegeinek nincs mondanivalója!!!!!!
  • NessieGraf
    #42
    Nem javaslom. Hamar balhé lesz belőle. Nagyon különbözők az ízlések.

    Viszont a lelkiállapot és a gondolatok szöveg nélkül is kifejezhetők. Zenével különösen. Elég konkrét mondanivalóval sokszor.
  • mate317
    #41
    És ha adott dalszövegeket elemeznénk, ami a topic lényege sokkal érdekesebb lenne.

    Pl aki szereti Ákost mutathatna nekem egy számot ami nem egy szép dal a semmiről.
  • mate317
    #40
    Egy lekiállapotot még közölhet, de az nem konkrét mondanivaló!
  • bujcsik555
    #39
    zenében pusztán a ritmus maga közöl egy lelki állapotot
    énis ezt akartam neki mondani, csak én nem tok ily szépen fogalmazni
  • Kovács legény
    #38
    bocs, de nagyon hülye vagy a zenéhez, legalábbis sok közöd nincs hozzá...
    már hogy ne tudna a zene közölni valamit???...ezek szerint egy kép sem közöl semmit neked mert nincs alá írva, hogy mi a történés?
    zenében pusztán a ritmus maga közöl egy lelki állapotot
  • NessieGraf
    #37
    Bocs, hogy beleszólok a sablonodba, de a metál és a sátánista nem ugyanaz. A rock és a metál csak annak sátán, aki már megérett arra, hogy az ördög elvigye.

    Rádiósok mondták ilyen zenét játszó együttessel kapcsolatos kérdésre, miszerint azt az együttest miért nem lehet rádióban hallani:

    Na még csak az kéne, hogy az emberek elkezdjenek érezni és gondolkodni!

    Nem mondom, hogy nincs ebben a műfajban más jellegű / stílusú változat, de negatív töltésű zene minden műfajban létezik. Úgyhogy tedd félre a sablonokat, a valóságot nézd. Bocs, hallgasd, de a saját füleddel, szíveddel, agyaddal!
  • joebacsi
    #36
    fontos
  • mate317
    #35
    Fogd fel, hogy egy basszusgitár nem tud gondolatokat közölni. És nem is erről szól a topic, hanem a szöveg megértéséről, mert tapasztalatom szerint csomóan nem vágják, miről is szól az a szám, amit hallgatnak.

    Az más kérdés, hogy ha te hallasz egy számot aminek a szövege szól x-ről, akkor x gondolatokat fog ébreszteni benned a h hangszerelés is. De ha a h hangszerelést hallgatnád magába, nem tudnád hová tenni mondanivaló szempontjából.
  • Taranov
    #34
    Én nem értem, hogy miről szól.
  • tugyiti
    #33
    ki mondta hogy a szöveget értelmezd ? természetesen teljes mértékben eltekintve a szövegtől
  • mate317
    #32
    Ki mondta, hogy annak nincs? Van benne ének, nem?
  • tugyiti
    #31
    :DDDDDDDDDDDDDddddd
    metallica :fade to black ha neked nincs mondanivalója az gáz mert akkor te egy robot vagy ,pont ez a lényeg hogy van mondanivalója csak mivel mindenkinek más az eddig gyüjtött élményanyag ezért mást máshogy éli meg
  • Taranov
    #30
    "En peladul Mikr Oldfield rajongo vagyok."

    Ezt már mondanod sem kell :D

  • Taranov
    #29
    Nem lehet, hogy Te nem érted?
  • mate317
    #28
    Mivel a zenei hangoknak nincsen emberi nyelvre lefordítható jelentésük, így maximum eszedbe juthat róla neked valami, de nekem megint más fog. Szöveg nélkül egyszerűen nincs mondanivalójuk a számoknak.
  • bujcsik555
    #27
    igen-.-
  • Ben C
    #26
    egy nem öncélú gitárszóló kell h mondjon.
  • mate317
    #25
    Miért neked mond valamit pl. egy gitárszóló így magában?
  • Kovács legény
    #24
    halgasd végig az összes belga számot 2*-3* és ha megérted a szöveget rájössz, hogy qvára nem erről szólnak, a belga tükörképet mutat a saját stílusában. Az Emil rulez számokat is érdemes figyelmesen hallgatni pl
  • cucma
    #23
    A legjobb magyar példa Akkezdet Phiai. nagyonsokszor kell végighalgass egy számot, hogy minden részletet megértsél.

    próbáld ki: muzsika
  • bujcsik555
    #22
    a szöveg nem minden esetben fontos, inkább a zene, az összhatás a fontos. Persze van olyan zene, aminek a szövege fontosabb(paródiák, hasonlók), de ha nem is tudod a szöveg mit jelent, a zenéböl érezned kell a hangulatát, mondanivalóját. legalábbis szeruintem ilyan a jo zene
  • Kaszi46
    #21
    hehe, pont nem erről szól-nak a dalok, illetve amik meg erről, azokban meg pont azokon ércelődnek akik reppelnek, és ezt hiszik magukról.


  • Fbn Lx
    #20
    ennek van mondanivalója.
  • bardocz
    #19
    Engem sosem érdekelt igazán a szöveg,csak a zene.Nem is nagyon hallgatok magyar zenét,az angolt meg simán beszélve alig értem meg,nemhogy még egy Pantera előadásában:D A zene legyen jó,hangulatos stb,és akkor nekem már jó.
  • Vlala #18
    Bakker, ez nagyon ott van. :)
  • Vlala #17
    Ugyanarról, amiről a többi Belga szám. "reppelünk, mi vagyunk a jó arcok."
  • sweech
    #16
    #11
  • Desiderata #15
    Hátsó szándék - Öt percünk maradt
    öngyilkosságról szól
  • ajem kisa
    #14
    Nemkell érteni a szöveget! ;)
  • Sephi
    #13
    En peladul Mikr Oldfield rajongo vagyok. 70-enes evekben volt 4 albuma amik hosszu szamokat tartalmaztak... mindenki mashogy ertelmezte. Ez hangulattol es foleg leleki vilagtol fugg.

    Szerinted miert van az, hogy egy ember oda van a durva metal/satanista zenetol, mig a masik aki a klasszikus zenet szereti, nem erti meg?
  • rumkola
    #12
    Szerintem is így van. A szöveg másodlagos, a zenét kell érteni...
  • Cat 02 #11
    Én ritkán figyelek a szövegre, főleg h nagyrészt angol és japán zenét hallgatok, angolt ha sokat hallgatom, akkor tudom a szövegét meg értem is, de a japán az esélytelen :D
  • Kicsikiraly
    #10
    bepótolják az albumról kimaradt káromkodásokat :D

    mellesleg rengeteg zenekar van, akinél érzem hogy vmi nagyon mélyet, nagyon sokat akarnak énekelni, és a szövegeik tényleg nagyon sok mondanivalójúak, de valahogy egyik sor sem függ össze a másikkal....

    mellesleg én nagyon sok zenét hallgatok azért, mert a szöveg tetszik, a mondanivalója, ilyenkor hogy milyen a dallam és h ki az előadó nem fontos. szóval szerintem azért elég fontos hogy értsük amiről énekelnek.