2888


Batman: Arkham Asylum
  • arty
    #305
    "Vagyis nem hülyék ezek...ha ezt simán a proci is elbírná, akkor értelemszerűen nem tették volna be a physx-et..."

    Nem látod be, hogy arról van szó, hogy azért számoltatják a VGA-n, mert az nvidia pénzt adott nekik rá? Cserébe a gyengébb VGA kártyákon szaggat a játék - ez jó? Nincsenek tartalékok manapság a VGA kártyákban, minden VGA limites baszki ... miről beszélsz ??? (magas felbontás + AA miatt)
  • DarkSector
    #304
    Na erről beszélek...

    vga totyikban is mindenki nyomta a sódert, hogy bla-bla-bla az ati olcsó az ati dx10.1 .... az ati ddr5....
    ez igaz is...

    de ott van a Physx, amit akkor leszóltak, hogy ááá majd a havok is lesz olyan...
    Meg akkor meg sem említem már a rég létező NV GF 3d Vision Kit...is...ami megintcsak többekközt ehhez, illetve a resident 5-höz is nyújt extrát nv kártya mellett.
  • arty
    #303
    Ha az ATI is "beleszól" akkor a játékok fele majd nálad, a játékok fele meg nálam lesz effekt-hiányos. Ez szerinted jó dolog lenne? Szerinted rendben van, hogy az nvidia ilyen alantas modon kompenzálja, hogy szarok a kártyái?

    Tiltakozz ellene, vess gátat a baromságnak: vegyél ATI-t, hátha az nvidia belátja, h egy bizony nem a járható út ...
  • Gyuszopapa
    #302
    Már elnézést,sírtok itt hogy physx igy pshyx ugy inkább örülni kéne hogy közepes konfigon is elfut a játék max beállitásokkal.Ez nem mondható el a mostanság kiadott játékok nagy részéről.Mellesleg elég jól néz ki még gőz nélkül is.Nem mindenkinek van több tizezer forintja vidikarira.
  • arty
    #301
    "Csak pofon egyszerű a képlet...ha nem külön a vga-t használták volna erre, akkor megbaszhattuk volna ezt a grafikai látványt...vagyis sokkal rondább lett volna a játék..."

    Ekkora marhaságot :)

    Más játékokban talán nincs AA?
    Más játékokban nincs füst?
    Más játékokban nem lehet leverni a csempét?
    Más játékokban nincsenek szikrák?

    Komolyan gondolod, hogy ha nincs fizix, ezek nem lettek volna benne a játékban? Segitek: ha nincs fizix, akkor ezek az effektek nem csak nvidiásoknál, hanem ATIsoknál is bennelettek volna ... ennyi.
  • Prince23
    #300
    Új videók!
  • DarkSector
    #299

    az első:
    mi az eltérés a dx10 és dx11 között?
    mutassatok videót vagy képet...
    de szerintem ekkorra eltérés tutira nem okoz a játékokban...:D

    2.
    ez nem pontos....
    leveszi a terhet a prociról, ez tény...de az nem igaz, hogy processzorral helyettesíthető lenne, vagyis monnyuk úgy hogy ez nem arról szól, hogy ha 100%-ból 50%-ot helyettesítenek a vga val...és a fizika 50%-át kell csak a procinak...

    Hanem arról szól ez az egész, hogy iszonyatos erő van a kártyákban kihasználatlanul, és ezt a procitól független lehet +ban használni...

    Vagyis nem hülyék ezek...ha ezt simán a proci is elbírná, akkor értelemszerűen nem tették volna be a physx-et...

    azért gondoljátok végig, ha ez az nvidia "hülyesége" lenne, akkor nem korlátozta volna be a kártyáit, hogy minimum 9800gtx illetve gtx260 kelljen...
  • Shep
    #298
    Na de az milyen érdekes, hogy a sok ATI-s, most hőzöng. Mikor meg valaki mondja, hogy nvidiát vett akkor, meg megy a hülyézés, hogy bezzeg annyi pénzért milyen jó atit vehettél volna, tök hülye vagy. Az Nvidia meg meghúzta, hogy ha nem tud egyszerűen a kártyáik tudásával célt érni akkor beleszól egy kicsit a játékokba, ilyen a mai világ sajnos. Amíg az ATI nem kezd el hasonlóan gondolkodni, mint az Nvidia addig csinálhat akármilyen jó kártyákat nem lesz akkora támogatottsága. Az meg szerintem nagyon jó húzás volt, hogy az NV megvette az Aegia-tól a technológiát és a jogokat. Mikor kártyát veszel végig kell gondolni sok mindent, nem csak az ár/érték arány a lényeges, meg a sebesség. Pl. mit érsz egy F1-es kocsival a városban, hiába tud 300-at ha fenn akadsz vele az első kátyúban.
  • zzeN
    #297
    Nem a szaros physx után sírunk, hanem h a rohadt nV azért fizetett h az ATi kártyákon pl. a gőzt nem lehet látni(csak ha bekapcsolod a physx-et de akkor meg szaggat a game), az AA-t is kivetették, ez a szánalom!
  • grebber
    #296
    Jó dolog ez a PhysX hogy prociról veszi le a terhet meg miegyéb.De amiket mondanak sokan hogy gőz,csempék,meg repkedö papírok simán physx nélkül is megvalósítható.Csak nvidia mivel mással nem tud előrukkolni így vág oda atinak(atisoknak).Ez van köcsög egy cég.
    Dx10.1 meg igenis lényeges dolog csak hogy a Stormrise-t és a többi dx10.1-et támogató game-et említsem.
    Majd most kiderül melyik VGA lesz jobb mert mostmár ati is nv is tudni fogja a DX11-et szal itt már télleg a nyers erő fog dönteni + nvidiának továbbra is ott van ez a physx.
    Bár lehet szabvánnyá teszi nvidia és Atikon is lesz majd és akkor lehet egyre brutálabb fizika.
  • DarkSector
    #295
    igen...
    ahhogy mondod a "megmaradással vannak a gondok"

    az engem is elszomorít, hogy vannak zsír játékok, és ha meghal vagy felrobban vagy széttörik valami, akkor eltűnik...vagy ugye pl itt is valamien effect gyanánt elteleportálódnak ....pl itt a kis denevérek széthordják a tetemeket...

    de lehet hülyeséget beszélek, de ebben a játékban a csempék nem igazán tünnek el utána...és ez itt a lényeg...
  • DarkSector
    #294





  • DarkSector
    #293
    nem kell venni....
    de több extrát jelent, mint ati-nál a dx10.1....

    nem mondta senki, hogy KÖTELEZŐ mindenkinek fullba küldeni a Batman-t..
    Csak pofon egyszerű a képlet...ha nem külön a vga-t használták volna erre, akkor megbaszhattuk volna ezt a grafikai látványt...vagyis sokkal rondább lett volna a játék...

    Először azért csodálkoztam a videókban, mert furcsáltam, hogy így néz ki.
    de mindegy...lehet választani...semmi sem kötelező, főleg abban a tudatban, hogy amíg nem láttam a videót, fel sem tűnt, hogy sok effect hiányzik.

    Amúgymeg...nem vágom ha így vélekedtek, hogy...:

    "rűgható papírok, meg csempék, meg füstök....és ez hűdesok extra..."

    akkor ha ez nem nagy szám, akkor miért van az hogy mégis sír utána mindenki?

    :D
  • grebber
    #292
    Remélem megélem még azt amikor egy gameben atom lesz a fizika.Mármint olyan hogy fegyverharcoknál omlik a vakolat meg minden ami a valóságban is bontható az a game-ben is bontható lenne.És a törmelékek nem tűnnének el hanem megmaradnának.Mekkora hangulata lenne már!
    Szerintem a havok meg a physx képes lenne ilyenre.Strangleholdban már már elkezdődött valami de nem igen alkalmazzák más game-ekben.
  • zzeN
    #291
    Meg a csempék, meg a gőz? Hűű de sok extra...ezé kell venni 2db GTX295-öt azt SLI-be betenni:)
  • DarkSector
    #290
    kár hogy a te fejedben a videóból csak a rúgható papírok maradtak meg....
  • DarkSector
    #289
    Igazad van semmi extra ...

    Nézted amúgy azt a jelenetet, ami a füstökről van?
    a sok törött csempe meg arról szól, hogy mennyiségre mit tud a gép...

    Azért elmondanám érdekességképpen, hogy ez ugyanaz, mint a crysisban pl, hogy te vagy bekapcsolsz fizikát, meg minden effectet, maxra vagy fogod kilövöd, és akkor gyengébbecske konfiggal is tudod küldeni...

    Itt meg az a lényege a dolgognak, hogy attól független, hogy nincs valakinek GTX280-as karia, a többi beállítást maxon hagyva minőségileg nem romlik a látvány (környezet , karakterek, textúrák) és nem kell erőssebb gép....

    ez kb olyan mint hogy dx10-hez nem jó az xp, csak a vista meg most a win7
    vagy hogy dx10.1 csak ati kártyákon van....nah akkor az ati-ra mit lehet mondani ezekután?
    Az nvidia kariknál a physx legalább látványos eredményt tud felmutatni, az ati dx10.1-es szuper technológiájával ellentétben...

    Ez csak azoknak fájdalmas, aki ati kártyára ruházott be, és most nyalja a sót...erre ezt tudom mondani...
  • grebber
    #288
    Ja csak ide már minimum egy GTX 275 kell hogy élvezni lehessen a PhysX-et!
  • werkfilm
    #287
    megéri nvidiát venni =)
  • grebber
    #286
    Az elején lezuzva a 2 kört:

    HIGH physX:
    Min: 3 fps
    Max: 26 fps
    Avg: 16.6 fps

    Normal physX:
    Min: 8 fps
    Max: 25 fps
    Avg: 16.3 fps

    PhysX off:

    Min: 24 fps
    Max: 41 fps
    Avg: 32.83 fps



  • zzeN
    #285
    Maxtreme-t idézve: az átvezetők 1,2 gb-t foglalnak
  • Tatyla
    #284
    de be volt sajna a 8800GT-m kevés hozzá így kikapcsolva már ment rendesen,viszont méretéhez képet nagyon nyúlfarknyi ez a demo,viszont bomba játék azt már látom...
  • zzeN
    #283
    Ha bekapcsolod ezt a ficsőrt akkor még a földön lévő papírokba is be le tudsz rugni. Asszem konzolon vmelyik gameben van már physx támogatás...

    Tatyla: Nincs bekapcsolva a physx?
  • galmat
    #282
    kimaradt pár szó. Szal annyi,hogy a magyar Crytekes stúdió az összes DX10 effektet átírta DX9re. Ez marad ki. Bocs.
  • galmat
    #281
    Tényleg vicc ez a PhysX.... Megnéztem az alább linkelt összehasonlító youtube-os videót. Van törhető csempe, xbox-on pl meg nincs. Hát ez egy VICC, volt egy játék, úgy hívták F.E.A.R. tessék megnézni annak a részecskeeffekteit, meg törmelékpotyogását.. Az 2005-ben volt kérem szépen, és mondjuk az elfutott max-on egy 3 GH-es gépen, meg mondjuk egy 6600 GT-vel. Jah,hogy már ilyen effektekhet nemtommilyenenvídíaa kártya kell. Na kössz nem.....

    Egyetlen dolog ami tetszik a PhysX-el megtámogatott játékokban az a ruha, szövet, függöny és ilyesmi anyagok kezelése. Ez tényleg egy látványos dolog. De a nagyrésze akkora parasztvakítás, mint a DX10, amit úgy bereklámoztak ám,hogy milyen hiperszuper és mennyivel szebb mint a 9 pl a Crysisban. Aztán jöttek a magyar Crytek-es srácok és optimalizálták a Warhead-ben az összes DX10 effektet DX9. Ennyi. Leleményesség,tudás,és akarás a mocskos üzleti részt kihagyva. Ez kéne ide is.
    Na boldogkarácsonyt mindenkinek....
  • Tatyla
    #280
    nekem mikor joker az elején kiszabadul az egész játék belassul nullára mint valami diavetítés ötlet?
    gépem elvileg bírja...
  • zzeN
    #279
    Na arra várhatsz míg "odateszi" magát...Physx meg lóf@szt se ér.
  • grebber
    #278
    Most néztem csak az xbox-os értékelést 12 órás a game!Na ez már fain ha változatosak lesznek a helyszínek akkor tuti jó!
  • grebber
    #277
    Kibírom már 2 évet kibírtam vele még 1 évet lazán kibírok.Aztán majd valami DX11-es cuccosra újítok.
    Remélem nvidia odateszi magát akkor a PhysX végett NV-t veszek majd bár kitudja.
  • Hellsing47
    #276
    őő..hülyeség? :)
    most ezt a fél évet vagy mittudomén mennyit nem birod ki a 8800GT-vel? :)
  • Skyline
    #275
    Kihasználja...Lol...Ismét egy szánalmas nvidia pénzelt game.
    Mi ezekben az effektekben a különös? A legnagyobbat azon röhögtem hogy physx feltöri a padlót anélkül meg semmi sincs...Egy szaros rivatnt tudta ezt az effektet arról nem beszélve ha itt tartunk a játék "zúzós" physx része kutyafasza egy Strangleholdhoz képest amiben 0 physx van...Gratulálok az nvidia szépen ássa el magát...
  • hitch
    #274
    okés.köszönöm a választ.
  • grebber
    #273
    PhysX-et offolod és akkor szerintem UE3 miatt fog menni vele!
  • kirol
    #272
    Milyen procival?
  • hitch
    #271
    sziasztok.Van rá esély hogy 7600 GT vel fusson a játék?
  • grebber
    #270
    Hm most nézem GTX 275 már van 49,xxxFt-ért is! Lehet a DX11ig átmenetileg kéne venni nemtudom :(
  • TDC Geronimo
    #269
    gtx260al tolom. Mediumon 25-50 fps. Highon meg kevesebb meg egyik résznél be is halt úgy a game, hogy még a monitor is kikapcsolt és csak a reset segített :D
  • grebber
    #268
    Tolja itt valaki GTX 260 vagy jobb nvidia VGA-val? HIGH physX-el már jól megy ezekkel a VGA-kal?
  • HeadHunter86
    #267
    PhsyX-el az első pár képkocka kb állókép volt :D aZtán kikapcsoltam, most szép és folyamatos minden. Kár hogy ilyen rövid, még egy kis nyomozás lehetett volna benne.
  • TDC Geronimo
    #266
    Azért azt a dragon aget megvárnám :p